XBMC-Kodi.cz
IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Live TV & PVR (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-live-tv-pvr)
+---- Fórum: IPTV streamy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-iptv-streamy)
+---- Téma: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid (/prispevek-iptv-horizon-go-magio-go-na-rpi-odroid)

Stran: 1 2


IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - jaydoo - 21.8.2019

Trošku sa tu pár dní zaoberám s myšlienkou, či sa nejako dajú spraviť IPTV streamy z MagioTv, resp. UPC HorizonGo. Mám účty a prístup k nim, ale chcel by som to použiť na pozeranie na Raspberry, prépadne Odroide, nie na android boxe.
Viem nejako stiahnuť linky ? Aspon základne programy, nemusia všetky, ale aby bol playlist moj.
Viem cez Wireshark stiahnut linky, alebo ako ?


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - Client - 21.8.2019

@jaydoo Na to je těžké odpovědět, když se ptáš sebe. Předpokládám tedy, že jsou tedy stejné otázky položené ostatním.

Ano, jde to, ale někdo kdo to zná a umí by se tomu musel věnovat. Tady na fóru je popsáno několik řešení pro jiné OTT zdroje, takže ti doporučuji si je pojít, abys věděl, o co asi jde a jestli si na to troufneš. Jinak, Wireshark žádné linky nestahuje. Pouze je možné si s jeho pomocí odchytat komunikaci nějakého klienta se severem služby a na základě vyměňovaných dotazů a odpovědí napsat script/program/addon, který to zopakuje.


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - jaydoo - 21.8.2019

Tak inak Smile asi som to trošku domotal.
Chcel by som Horizon, alebo Magio TV pozerat na KODI na RPi CoreElec...Je to možne ?


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - kraftwerk007 - 21.8.2019

Na HorizonTV pro Kodi není addon.


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - Darkwandererr - 22.8.2019

Na to Magio som sa tu pýtal aj ja pred nejakým časom (ja som to chcel pozerať na Android TV), ale na to nič nie je. S Wireshark vieš vytiahnuť linky (ak zapneš Magiogo na PC - napr. cez prehliadač), ale tie ti moc nepomôžu, lebo to je celé nejako chránené s Verimatrix wowza k´ľúčom (či ako sa to volá) a ten sa zrejme bude meniť, takže s tým asi nič nezmôžeš. Jedine možno nejaký ten script napísať (ale o tom ja nič ani len netuším).
Ja čakám teda na appku na Android TV (ktorá už hodne mešká :-)) - lebo appka na mobil mi síce v TV funguje, ale kvalita je len SD.


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - Client - 22.8.2019

@jaydoo Tak ještě jednou a souhrnně. Žádné řešení pro oba providery, které by bylo out of box a veřejně dostupné (alespoň tady na fóru) není. Musíš tedy buď přiložit ruku k dílu nebo o řešení někoho požádat.

Co se týče Magio, mám dojem, že je tam ochrana DRM, takže přichází v úvahu asi řešení buď video addon pro Kodi a přehrávání z něj nebo ho dostaneš přes playlist a IPTV Simple Clienta do Live TV Kodi (bude to v podstatě podobné, jako to dělá zde publikované řešení pro Skylink).

U Horizon TV to asi bude jednodušší, tam DRM není a na podobná řešení tady najdeš mnoho návodů. Nevím přesně, jakou technologii Horizon používá, ale myslím si, že to bude jedna z těch, co tu už jsou prezentované. Máš-li účet, stačí komunikaci mezi serverem služby a aplikací s pomocí už zmiňovaného Wireshark pochytat (tam zároveň uvidíš o jakou technologii jde) a podle vybraného vzoru upravit scripty případně video addon a pak je to stejné jako v předchozím odstavci. Tedy video addon přímo nebo přes playlist a IPTV Simple Client nebo použiješ scripty. Pokud to budeš dělat v PHP, může použít opět IPTV Simple Client, pokud v sh, budeš na to potřebovat Tvheadend. Ten ti ale zase navíc umožní lokální nahrávání.

O všem způsobech řešení si tady na fóru přečteš a najdeš plno informací. Rozebírat to zde, to by bylo opakování již několikrát napsaného. Jestli tohle nedokážeš, tak asi ani nebudeš schopen si to řešení vytvořit a pak ti zbývá než někoho oslovit.

EDIT - otočil jsem to, DRM má Magio, ne Horizon, jak jsem napsal v původním postu. Opravil jsem, díky za upozornění @teko8711 a @jaydoo.


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - teko8711 - 22.8.2019

Client nemyslel si to opacne ? Magio GO ma DRM od verimatrix a Horizont GO od UPC ma nieco podobne ako nangu. Ale Horizon GO prave ze ma linky tipu .mpd nie m3u8 takze tam je otazne ci by to slo.


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - Client - 22.8.2019

@teko8711 Vycházel jsem ze získaných informací. Pokud to tak je, pak to tedy platí přesně obráceně a já se omlouvám. Buď mi to špatně řekli nebo jsem si to špatně poznamenal. Ani jednu ze služeb jsem ještě do Kodi/Tvheadend(ffmpeg) nedělal. Víš-li to jistě, tak to v tom příspěvku opravím.

mpd/m3u8, to je jedno, obojí jsou manifesty protokolů, první DASH, druhý HLS. Obecně by s nimi neměl být problém, a je-li to NanguTV, mohlo by se v requestu dát zvolit, jaký protokol se má použít. Implementované to tam mají, takže pokud to konkrétní provider chce, ta možnost tam je.


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - jaydoo - 23.8.2019

@Client: Magio má DRM
Takze asi bude lahšie vytiuhnuť linky z Horizon UPC ?
Najradšej b yosm použival playlist v IPTV Simple Client.


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - kraftwerk007 - 23.8.2019

Možná mi něco uniká....když vyexportuješ linky,tak kam zadáš login na účet UPC?


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - jaydoo - 23.8.2019

Ja neviem Smile preto sa pýtam :)


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - Client - 23.8.2019

@jaydoo O problematice příjmu OTT v Kodi nebo Tvheadend je tady celá řada témat. Vysvětlit to v jednom postu pokládám za zbytečné opakování již několikrát publikovaného. Buď tomu základnímu principu jak na to rozumíš a s pomocí zmiňovaných témat a již realizovaných řešeních jsi schopný si to Magio nebo Horizon podle toho vyrobit a nebo tomu nerozumíš, a pak musíš počkat, až se toho někdo ujme.


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - jaydoo - 23.8.2019

Kedze sa nikto toho neujal, tak by som chcel aspon nasmerovat, či je to lepsie skusit cez OTT alebo Tvheadend..


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - Client - 23.8.2019

@jaydoo OTT je zkratka označující lineární TV vysílání přes internet, které jde ale mimo rámec zařízení a vliv providera internetového připojení. Správná otázka je, zda to zkusit přes Kodi a video addon, Kodi addon a IPTV Simple Clienta, samotný IPTV Simple Client nebo přes Tvheadend (a samozřejmě jeho klienta v Kodi). Na to není jednoduchá odpověď a to, že se na to ptáš ukazuje, že se v té problematice moc neorientuješ. Ale zkusím odpovědět ještě jednou a snad už naposledy.

Záleží na několika věcech, které si musíš rozhodnout sám:
  • pokud má obsah streamu DRM ochranu, musíš přes Kodi a video addon nebo addon a IPTV Simple Client. Potřebuješ dekódovat to DRM a to jinak než přes addon Input Stream Adaptive v Kodi dnes neuděláš - v tomto případě bych ti doporučil podívat se tady na fóru na to, jak je udělaný Live TV Skylink
  • v ostatních případech si můžeš vybrat:
    • napsat video addon v pythonu,
    • napsat addon v pythonu a na jeho spouštění z playlistu použít IPTV Simple Clienta,
    • napsat script v php a na spouštění z playlistu použít IPTV Simple Clienta,
    • napsat script v php a na spouštění z playlistu použít Tvheadend
    • napsat script(y) v sh a použít Tvheadend - tady existuje celá řada variant, jak řešení přistoupit
Základní kritériem pro rozhodování je tedy ochrana DRM. Otázka, zda použít řešení s Tvheadend závisí na to, co od řešení chceš. Chceš-li lokálně nahrávat a používat i více dalších zdrojů (DVB, OTT nebo IPTV zdroje) je Tvheadend nejlepší cesta. V osttatních případech použití ti bude stačit pouze Kodi.


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - roberto555 - 17.12.2019

ahojte

ako tak citam tak viaceri ludia by chceli dostat do Kodi Horizon TV. Mam na to iny pohlad, viem, ze to sam neviem spravit, spominaju sa tu vsak ludia co to teoreticky vedia spravit. Potom moja otazka znie, preco mam cakat na dobrovolnika co sa to ujme a spravi to zadarmo?

Ja som ochotny za tento addon do Kodi zaplatit. Je tu niekto kto by sa toho ujal a spravil by to za peniaze? Samozrejme o cene by sme sa pobavili, ale ak by to nebolo nezmyselne cislo viem si to predstavit.

Kto ma o toto zaujem a citi sa na taketo programovanie nech mi napise. Pevne verim ze mi nebudu pisat rozny spekulanti, lebo nemam 15 rokov a nenecham sa opit rozkom, takze len ozajstni developeri.

Ahojte


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - Sorien - 07.1.2020

@roberto555 plugin pre HorizonGo bude, teda ak sa to vobec sa spravit, chystam sa na to niekedy koncom januara pripadne podla casu


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - hrabex - 08.1.2020

kdyby to bylo něco jako Skylink, to by byla pecka


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - roberto555 - 09.1.2020

@Sorien: super, tesim sa ze sa toho niekto ujal, ak by bolo treba nejako podporit staci mi dat vediet


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - drakouss - 20.1.2020

Tak to by byla paráda, protože to jejich uživatelské prostředí v prohlížeči nebo v aplikaci je otřesné.  4


RE: IPTV Horizon Go, Magio Go na RPi, Odroid - Sorien - 25.1.2020

Horizon Go od zaciatku roka 2020 zapol vynutenie VMP (Verified media path) na widevine DRM co podla vsetkeho zmamena, ze kodi nedokaze prehrat horizon go na ziadnej z platforiem okrem androidu, pre to iste nefunguje horizon go na linuxe. napr: https://www.upczone.cz/topic/28683-nefunk%C4%8Dn%C3%AD-horizon-go-na-pc/ atd.