XBMC-Kodi.cz
Fórum plné... Čeho že vlastně? - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Chyby, návrhy, zlepšení, podpora (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-chyby-navrhy-zlepseni-podpora)
+--- Téma: Fórum plné... Čeho že vlastně? (/prispevek-forum-plne-ceho-ze-vlastne)

Stran: 1 2


Fórum plné... Čeho že vlastně? - Client - 30.8.2019

Zvolil jsem titul tématu schválně takhle "divně", abych připoutal pozornost, protože si myslím, že situace je docela vážná. Nejsem na fóru dlouho, ale od samého začátku jsem se snažil (a budu to samozřejmě dělat i nadále) dodržovat obecná a zvyková pravidla, stejně jako ta explicitní a napsaná. Vím, že se o to snaží značná část zejména těch "služebně starších" členů a podobní se najdou i mezi nováčky, ale více než kdy jindy se mi zdá, že se toto snažení míjí účinkem stále více a více. Dokonce se i stává, když někdo na pravidla upozorní, že je nově příchozími napadán, jeho upozornění na pravidla je označováno jako projev arogance, důraz na dodržování přiřazení dotazů tématům jako zbytečná věc, stejně jako nezakládání duplicitních témat, atp. A vrcholem pak je, když chce někdo poradit, je požádán o detaily popisu svého prostředí a je tazatelem poslán "někam", protože "k tomu aby odpověděl, takové informace přeci nepotřebuje". Výsledky tohoto vývoje můžeme vidět například v tématu Nova CZ&SK EPG sluzba ZDARMA. V tématu založeném k prezentaci zdroje epg ve formátu xmltv se stává platforma, na které se postupně řeší vše možné, kde to v posledních postech jde až tak daleko, že se tazateli vysvětluje, co že je to vlastně playlist. To si tazatel není schopen alespoň ty základní obecné informace sehnat předem? Zdrojů na fóru a ještě více na Internetu obecně je přeci tolik.

Tohle téma je mimochodem jedno z odstrašujících už tím, že autoři zdroje xmltv dat nasekali ve svých popisech řadu fatálních chyb a i když na to byli několikrát upozorněni, ani je nenapadlo chyby opravit a uvést obsah postů na pravou míru. Trpí tím nováčci, kteří tu pochopitelně hledají fundované informace, a protože znalosti nemají, opíší co tu najdou i s oněmi nesmysly. Jak to pak může dopadnou je vidět v příkladech toho, jak si pod dojmem z informací v tomto tématu někteří tazatelé představují správný řádek playlistu. 

Citace:Skusal som uvadzany priklad: #EXTINF:0, tvg-id="" tvg-logo="Logo N/A" tvg-name="Markíza" group-title="Czech",Markíza

Srovnejte to třeba s tím, jak problematiku playlistu pro Tvheadend prezentoval svého času @JiRo. Nedávno jsem potřeboval vytvořit playlist pro živé vysílání Youtube v Tvheadend a jeho post Rozšířené parametry IPTV playlistu - řádek #EXTINF: mi přišel velmi vhod, když jsem zjišťoval, jak se vlastně Tvheadend staví k tomu, když má některé informace umístěné na více místech, podle jakých pravidel a v jakých situacích upřednostňuje jedny před druhými.

Výše zmiňované téma Nova CZ&SK EPG sluzba ZDARMA také obsahuje i dobře míněné rady těch, kteří už nějakou zkušenost mají. Ti ale bohužel velmi často nejsou s to ji zobecnit nebo adaptovat na téma problému, na jehož řešení hledá tazatel odpověď. To mi často připomíná ono známé "hodinky nebo holinky, však je to jedno, obojí se přeci natahuje". Vzniklo tak téma až gulášem faktů, domnělých faktů, polopravd a nesmyslů. Jestli to takhle půjde dál, tak některá témata snad bude lepší zrušit, protože jsou pro ty, co tu hledají informace, spíše ke škodě než k užitku.

Ono je totiž odpovědět někdy opravdu těžké. Sám jsem na to několikrát narazil. Když odpovím stručně, byť jasně a jednoznačně, často je odpovědí něco jako "vůbec netuším, co to znamená" a tazatel se ani nesnaží si z těch pár stručných hesel něco už dál najít sám. Prostě čeká, až se mu to vysvětlí tak, aby to pochopil. A když naopak obsáhle, s uvedením všech souvislostí, tak je často odpovědí něco jako "ale to je přeci jasné, tohle tady uvádět nemusíš, já se přeci ptal jen na to a to...", či něco podobného. Problém je v tom, že značná část tazatelů se domnívá, že odpověď je určena pouze jim a že ji ten kdo odpovídá musí dát přesně takovou, aby vyhovovala právě jen jemu. Nevidí v diskusi na dané téma příležitost jak na fóru prezentovat know-how týkající se daného tématu, které je určené nejen pro tazatele, ale i pro všechny ostatní. Další z nešvarů je, že tazatel, když na základě odpovědi problém vyřeší, nebo ho vyřeší i nějak jinak, buď už v diskusi dál nepokračuje nebo ji zakončí lapidárním sdělením "už jsem to vyřešil jinak. Díky."

Co chci svým příspěvkem říci? Že pravidla, která zakladatel dal fóru do vínku, nebyla jen nějakou buzerací a že snaha o jejich dodržování není nic samoúčelného nebo snad dokonce projevem nějaké arogance nebo spiknutím služebně starších uživatelům fóra proti nováčkům. A také to, že snaha pravidla dodržovat nebo upozorňovat na jejich porušování pomalu upadá, což ostatně není divu. Ty kýble špíny, co se tu občas vylévají na ty, kteří se o to snaží, za to fakt nestojí.

Mně osobně se to, o čem jsem dneska psal, nelíbí. Zároveň ale nevím, co s tím udělat. Má někdo nějaký nápad?


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - meda - 30.8.2019

Jen tvrdé nepopulární řešení pomocí moderátorů. Sám na to čas nemám, to je fakt.


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - Rossi D - 30.8.2019

Kdepak, tady žádné normální opatření bohužel nepomůže. Jak píše meda, jedině nasazení "diskuzního policajta" v podobě moderátora, ten všechny takové excesy již v zárodku "zašuplíkuje" kam patří ještě před tím než jedinec projeví svou aroganci a neochotu respektovat pravidla fóra .... Prostě to po dobrém dnes nejde, zkouší se to tu již tři roky  10 Stačí si vzpomenout na lovce IPTV, být tu možnost zabití přes příspěvek, tak tu dnes nikdo není ....
Chování některých lidí je mírně řečeno zvláštní, či jsme národem, kterým stále v krvi tepou totalitní geny a takto si vykládá kapitalistický způsob žití ? Nabubřelost, arogance, neochota, sebestřednost = základní hodnoty ?
Ach jo, "pánbu" s námi  11


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - kraftwerk007 - 30.8.2019

Zavést tvrdý metr-bez kompromisů.
Příspěvek v absolutně špatné sekci rovnou smazat.
Neustále se opakující dotazy na základní zprovoznění něčeho,o čem je tu popsáno několik stran-smazat.

Lidi jsou dnes tak líný,že nejsou schopni si něco přečíst nebo se něco naučit.Jednodušší je pokládat stále stejné otázky.
Uživatel,který tu je regnutý 3 roky,a ptá se jako pětileté dítě,které není schopně dát dohromady souvislou větu v českém jazyce????
Co s ním?Smazat účet-komunitě stejně nic nepřinese......


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - meda - 31.8.2019

Je tu jeden takový machr trpící pisatelskou obsesí, kterému také sedí ten popis z prvního příspěvku.
https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-hlaseni-chyb-pluginu-stream-cinema?pid=71671#pid71671


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - Kristinka21 - 31.8.2019

a tým si ako myslel seba ? pretože tu máš 1640 prispevkou
z toho tak asi 1630 nerozumiem ,to bude asi tým že som žena a len začínam
a ked si zbehnem forum ak mám čas , a je ho málo vidím len hluposti aj s tými tvojimi
meda ako že gold sponzor ? kolko 1000 euroviek si dal že máš značku gold ?
vieš čo je 1 euro? - asi tak 25kč
každý nech si pozametá pred vlastným prahom
neznášam tieto individua typu meda je to hnus a typicky česká povaha


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - meda - 31.8.2019

Tak i zde podobná ukázka kulturního příspěvku, navíc genderově nenávistného a nacionalistického.


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - hansolo - 31.8.2019

Nesouhlasím z nacionalizmem  nepatri to sem
ale ti to dala asi od srdce , co pak nemužeš to rozdýchat ?
má pravdu koukni se do vlastního baráku a pak kritizuj ostatní  !
prideluji ji palec pozitiv za odvahu ,ovšem doma bych takovou ženskou radši nechtel nebo jo ?  1


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - Client - 31.8.2019

@meda No tak @hansolo je známá persona. Ale toho, ať si řeší @BBaron jako moderátor. A té @Kristinka21, té tedy nerozumím ani za mák a ani netuším, o co ji jde? že jsi podpořil finančně fórum? Ale to nejsi sám. Že tu máš hodně příspěvků? Je tu plno dalších co jich má podobně a pár dokonce ještě více? Netuším, co jí může vadit, ale jistě vím, že ty její nacionalistické výpady sem skutečně nepaří. Ani by mě nenapadlo, že bychom tady, k tomu všemu, ještě měli řešit kdo je jaké národnosti.


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - hansolo - 31.8.2019

jj spánek nám všem prospeje
zatím ovšem koukám na Arizona Dream film  na čt art hd
a je to hodne dobrý, na s.cinema máme jen nejakou mazanici ze sosač a dabing
origin +title je o hodne lepší ,neco s tím bude nutno udelat  ale to jíš v jiném topicu
s pozdravem persona non grata 
1 
   


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - oneeeee2 - 01.9.2019

a nebolo by  lepšie  , prestať tárať a drístať ?  bolo by to tu prehľadnejšie  .
 nikto nie je dokonalý , s tým sa musíte zmieriť .


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - Client - 01.9.2019

@oneeeee2 A to si představuješ jak? Přestane nás zajímat, jak to tu vypadá, ať si tu každý dělá co chce, ať má možnost psát své dotazy do jakého fóra chce a třeba ty samé stále dokola, ať si každý nadává komu chce a jak chce, ať se tu obchoduje se streamy a dalšími nelegálními informacemi, ... Také nikoho nebudeme nutit posílat logy ani psát o tom, v jakém prostředí a na jaké konfigurací Kodi provozuje. Co je komu do toho, že? To je přeci každého věc, ne? Každý bude mít absolutní svobodu napsat tu jakýkoliv nesmysl. A hlavně, zrušme ta nesmyslná pravidla. Stejně je nikdo nedodržuje, tak k čemu jsou. Ne?!

Jen na jednu věc ale nesahejme! Pokud někdo přijde s nějakým problémem, musí tady být okamžitě a přednostně vyřešen. Musí být poskytnuta fundovaná rada a nejlépe vytvořen i video návod. Proč by měl být pro @BBarona problém odpovědět denně třeba tisíckrát na stejnou otázku? Proč by se @palozanota neměl snažit sehnat do Stream-Cinema film, který právě premiérově běží v kině? Proč by měli být tazatelé nuceni něco na fóru hledat? To je pro toho, kdo odpovídá, takový problém, pokud se to už ne fóru někde řešilo, zkopírovat to do místa, kde se právě dotyčný zeptal?

Takhle nějak si to představuješ...


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - petertomasy - 01.9.2019

Súhlas, absolutely. 4 4 4


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - oneeeee2 - 01.9.2019

presne ako píšeš . načo pravidla. každý nech si napíše svoj názor . môžte sa aj vadiť a nadávať si . od toho je predsa fórum . som za otvorenú komunikáciu . ale nech sa potom nikto nesťažuje .
čítaj .otvorennosť fóra . žiadne pravidlá tam nie su . a komunikácia beží , žiadne mazanie . a nie som sám čo si ponadáva
https://www.vintagehifi.sk/viewtopic.php?f=18&t=1106&start=12


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - kraftwerk007 - 01.9.2019

oneee2-na tom linku má být zajímavé co?
Normální diskuze,kde každý ví o čem píše,a dokonce to jde normálně přečíst.
A to tady nefunguje.
Zdejší fórum je plné pubertálních uživatelů,kteří si to pletou s nějakým Fuckbookem a netuší,jaký je rozdíl mezi slovem MY a MI.


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - plesi - 01.9.2019

Jakou formou kdo píše bych nikomu nevyčítal...hlavně slušně a bez urážek ;-)
Sám jsem zblblej z chatu a všude dělám smajlíky.Více moderátorů pro pořádek a bude klid.
Od tazatelů bych se ale občas rád dočkal odpovědi zda rada pomohla a nebo musel pátrat i jinde a jak to nakonec vyřešil.


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - oneeeee2 - 01.9.2019

už tomu rozumiem . podľa vašich vyjadrení , chcete ,aby hansolo bol moderátor .


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - plesi - 01.9.2019

:-D a víš že to není špatný nápad...místo nadávání by hned vyhazoval;-)


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - hansolo - 01.9.2019

hansolo ?

a zde jako moderátor ?
zapomen nema čas !
má své forum a nestíhá mazat a banovat duplicit reg +ip + spam
to zde bohužel nefunguje admin jaksi já nevím asi nemá čas ,nebo mu to je jedno
moderátori makaj na doplnku a tak to má bít ,,tak ať se jim darí 4
mimo to já zadara nezapnu ani PC
Big Grin


RE: Fórum plné... Čeho že vlastně? - plesi - 01.9.2019

@hansolo,klídek...to byl jen vtípek :-D Být tu více moderátorů,tak koukáš věčně jen přes sklo :-D Zas tak černě to tu nevidím a Admin má jistě nějakou tu představu jak by to mohlo vypadat.
Ať si o práva požádá ten komu není chod fóra lhostejný a má čas sem tam to vyčistit.Admin sám uzná,zda má všech pět pohromadě a není fanatik. Bez moderátorů to nebude nikdy úhledné.
No a na druhou stránku pořád číst stížnosti proč byl ten či onen dotaz smazán,by nebyl taky žádný med.