XBMC-Kodi.cz
Coreelec na X96MAX - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - software (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-software)
+--- Fórum: Operační systémy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-operacni-systemy)
+---- Fórum: CoreELEC (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-coreelec)
+---- Téma: Coreelec na X96MAX (/prispevek-coreelec-na-x96max)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Coreelec na X96MAX - ma_sk - 20.3.2021

Ahoj, ako si s tým boxom spokojný?

ja mam Odroid C2 - ale ten už nebude mať podporu na Matrix, tak repmýšlam nad niečim novým...
mal som kedysi TX3 mini ale to bol šrot :) ako je na tom tento X96 max? je to plynulé v menu?
premýšlal som nad odroid C4 ale toto vychádza dost lacnejšie cca 30€ asi
a parametre su totožné ako odroid...wifinu nepotrbujem ja len na kabli pozeram hmm...dik za odpoved :)


RE: Coreelec na X96MAX - kralovicek - 20.3.2021

Dám ti info k HW co mám, tzn CE bez WIFI, tzn aktuálně via android a vše funguje zcela bez sekání/padání. A protože ho používají ratolesti, nějak nemám potřebu CE hrotit. 
Slimbox ROM jsem zatím nezkoušel, s mým štěstím bych ho bricknul a pak týden neřešil nic jiného než jak tam zpět nahodit dobře ROM 3.

Dle mého poměr výkon/cena je OK, průchod zvuku jsem nezkoušel, do obýváku však potřebuju mít min 2hdmi out, tzn je to o prioritách.


RE: Coreelec na X96MAX - ma_sk - 20.3.2021

dik :) A enigma 2 client ---> addon asi nikto na tom nepoužíva čo? potreboval by som vedieť či je to použiteľné...občas pozerávam dokumenty aj na satelite ...ale nemam koaxial v izbe tak stremujem len :)


RE: Coreelec na X96MAX - BoroSK - 20.3.2021

E2 pvr client:
Funguje to v pohode, len pozor na dve veci: ak nemas dva tunery v stb tak pozeraju vsetci rovnaky prg, a musis mat dobru siet loaklnu, tie remux streamy co idu zo stb do pvr klient tak nie su resamplovane ( to dokaze len VU) tak aby ti to po lokaly stihalo prehravat..


RE: Coreelec na X96MAX - Speeder - 20.3.2021

Ano to už jsem koukal když jsem jí zapnul prvně. Je to Q2. Teď zase bohužel řeším problém s obrazem HDR. Nevím jaká verze HDR jsou ty streamy, ale pokud HDR10+, tak je patrně neumí propustit můj AV Receiver a obraz je tmavý a málo sytý.  10


RE: Coreelec na X96MAX - ma_sk - 20.3.2021

(20.3.2021, 12:37)BoroSK Napsal(a): E2 pvr client:
Funguje to v pohode, len pozor na dve veci: ak nemas dva tunery v stb tak pozeraju vsetci rovnaky prg, a musis mat dobru siet loaklnu, tie remux streamy co idu zo stb do pvr klient tak nie su resamplovane ( to dokaze len VU) tak aby ti to po lokaly stihalo prehravat..

mám dva tunery :) lokalnu siet mam gigovu na kábli....funguje to v poho viac menej :) Vu nemám...mám octagon sf 4008 a na ňom openATV sem tam to vie zblbnut ale da sa to pouzivat

jaj sorry chalani tu sa necituje...že


RE: Coreelec na X96MAX - Speeder - 20.3.2021

Pod androidem se mi ty 4K HDR streamy občas zasekly a vypsalo to hlášku o pomalým zdroji. Na Coreelec tohle už nedělá. Musel jsem to tam dát kvůli DTS:HD, to už tam myslim pod Androidem protlačit průchodem nešlo. Tak teď zas budu řešit to HDR. Kvůli tomu jsem přecházel na X96M+ a asi to neumí AV receiver.  8


RE: Coreelec na X96MAX - dopi - 21.3.2021

K te Wifi nefunkcni, zkuste najet do nastaveni CoreElec / Síť / Wireless Regulatory Domain a zvolte treba CZ a restart a melo by to uz jit. 
Jelikoz jsem si ted hral se dvema boxy  a ten jev byl podobny vetsinou wifi nesla, vcera jsem zkusil treti box a to same po nahozeni ciste instalace bez wifi, jakmile jsem zmenil nasteveni v siti uz to slo. Tak snad to nekomu pomuze :)


RE: Coreelec na X96MAX - jkmh - 21.3.2021

@dopi: Pokud má Q2 verzi, tak je tam jiná Wifi síťovka a pro tu nemá CE drivery. Viz cca dvě stránky zpět v tomto vlákně nebo https://discourse.coreelec.org/t/x96-max-plus-q2-wifi-doesnt-work/14608


RE: Coreelec na X96MAX - dopi - 21.3.2021

Ja mam wifisitovku tu dobou a taky mi tam wifi nejde, dela to 18 i 19. Nevim proc se to deje, ale z peti novych instalaci jednou wifi jde. Do ted jsem jel vse pres kabel takze nevim od kdy to zaclo zlobit, ted jsem prechazel na 19 daval cistou instalaci a tam jsem to objevil, delaji to vsechny boxy co mam v popisu a je jedno jestli tam dam 18 nebo 19 CE dela to oboji.
Davam to jsem aby to nekdo taky zkusil, kdyz mu to bude zlobit, je mozny ze Q2 je asi uplne mrtvy stav pro wifi, ale pro ostatni by to melo fungovat.


RE: Coreelec na X96MAX - playman22 - 22.3.2021

Prešli mi rukami minimálne 3 rôzne verzie x96 max+. Jedna (asi X96 Max Plus), kde všetko fungovalo v coreelec ako malo. Druhá, kde ide len 2GB img súbor namiesto 4GB (X96 Max Plus2), ale inak všetko v pohode.. A tretia, ktorú mám akurát doma, je Q2, kde nejde integrované wifi (nejde len v coreelec, lebo v androide ide v pohode). Skúsil som pripojiť usb wifi adaptér (zyxel) a vtedy sa menu bezdrôtovej siete hneď zobrazilo a wifi fungovalo. Skúšal som coreelec 2.4.5, potom 2.4.6 a nakoniec aj nightly 19 matrix. Správanie rovnaké. Trochu som googlil a našiel 2 odpovede. Jedna, že coreelec nepodporuje RTL8211F a druhú, že podpora pre RTL8211F tam je, ale nejaký problém je v uboote. K riešeniu som sa nedopátral, lebo nemám čas sa tomu venovať, tak zatiaľ len takéto krátke zhrnutie.


RE: Coreelec na X96MAX - Speeder - 22.3.2021

Máte někdo odzkoušené HDR10+ na X96Max+ Mám onu verz Q2 a nepovedlo se mi to tudy protlačit. Dnes jsem zkoušel kabel HDMI 2.1 a stále stejné. Obraz je tmavší a méně sytý. Televize ukazuje jen HDR. Když stream stáhnu a na externím disku připojím rovnou k televizi, ukazuje korektně HDR10+ a obraz je mnohem lepší.

EDIT: Vyndal jsem SD kartu, nechal naběhnout původní android a tam mi to v kodi hrálo HDR10+. Patrně to v CoreELEC neumí.


RE: Coreelec na X96MAX - dopi - 22.3.2021

Nemam zadny film HDR10+ a tv mi HDR10+ nepodporuje  3
Tak a ted k tobe jestli to poustis prec AV receiver muze byt problem tam, zkus to bez nej. Myslim ze jsem mel jeden film co byl HDR10+ a zkousel jsem ho jestli to pujde a slo mi klasicke HDR10 tak jak ma.


RE: Coreelec na X96MAX - drejkys - 31.3.2021

Včera mi přišla z geekbuying X96 MAX PLUS 4/64GB, ale zjistil jsem že je to modifikace Q2 a v coreelec opravdu nejde wifi a BT má asi taky problém. Strašně mě ale štve že když dám ten coreelec pomocí příkazu ceemmc -X nainstalovat do interního úložiště tak jako to šlo na x96mini apod. tak následně po restartu paradoxně extrémně dlouho startuje cca 2 minuty a před tím z SD karty třeba jen 30s. Našel jsem že to na coreelec foru někdo řešil ale nevyřešil a bylo jich víc. Já pochybuji že by to bylo pomalejším úložištěm oproti SD, ale zároveň se nesmířím s tím že to tak zůstane a android tam nechci, max jako dual boot z interního. Zkoušel jsem různé verze android rom a následně i coreelec verze a pořád to samé.
Nesetkal se s tím někdo už tady?
Díky


Coreelec na X96MAX - j.jusko - 31.3.2021

To iste robi aj mne. Aj na povodnej verzii. Druhý box q2 som nechal coreelec na karte a asi to tak aj zostane aj ked u mna boxy bezia 24/7


Coreelec na X96MAX - Cinda - 01.4.2021

Bohužel se jeden box chová podobně i mě. Z vnitřní paměti bootuje až 2 minuty a z SD karty necelých 30 sec. Nenašel jsem řešení.


RE: Coreelec na X96MAX - drejkys - 01.4.2021

Tak a když už tam mám dát android a coreelec jen z SD, jakou custom rom na Q2 doporučíte?
Jinak já ho mám stejně jen na test a potom ho dám bráchovi, ale sám pro sebe chci něco jako UGOOS AM6 Plus nebo Beelikk GT KiNG PRO a doufám že tam to půjde.


RE: Coreelec na X96MAX - Speeder - 03.4.2021

Dopi: Zkoušel jsem všelijaké varianty připojení a HDR10+ neumí receiver, takže jsem se toho vzdal. 

Řeším teď ale jiné problémy. CoreELEC mám na kartě a po zapnutí boxu třeba jeden film pustím a další už ne. Jeví se to jakože film běží, ubíhá čas, ale nic. Pak se donekonečna točí kolečko zpracovávání a nic se neděje. Pomáhá jen restart. Zkouším teď vyndat kartu a jet na původním systému a uvidim co to bude dělat. Případně zkusim přehrát na kartě na coreelec Matrix.


RE: Coreelec na X96MAX - Dzimmi - 11.4.2021

Ahoj, rozchodili jsme ovladač na wifi a bluetooth pro X96 max plus Q2, ale mělo by to vyřešit ovladače pro čip QCA6174. Pro update musíte mít aktualizováno na Matrix 19 RC2. Časem by se měl update objevit v RC3 pro všechny. Zatím update na adrese: https://mega.nz/file/SbgBQCQT#Z9KdNaivl-PslbHwXw8qOkQH491OK4ixPDAAHSKV5N0

Soubor uložte do: /storage/.update, poté restartujte.


RE: Coreelec na X96MAX - playman22 - 12.4.2021

To je dobrá správa, keďže sa na trhu objavuje čím ďalej, tým viac kúskov Q2