XBMC-Kodi.cz
Coreelec na X96MAX - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - software (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-software)
+--- Fórum: Operační systémy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-operacni-systemy)
+---- Fórum: CoreELEC (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-coreelec)
+---- Téma: Coreelec na X96MAX (/prispevek-coreelec-na-x96max)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Coreelec na X96MAX - jkmh - 10.5.2021

@rohlík39: Ať ti to slouží.


RE: Coreelec na X96MAX - playman22 - 10.5.2021

@rohlík39: ktorú verziu boxu presne máš? Cez android si to vieš pozrieť (v311, plus, plus2, 100, Q1, Q2). A ktorú verziu CE? Keď máme presne tú istú verziu, skôr vieme otestovať ten problémový reštart.


RE: Coreelec na X96MAX - rohlík39 - 11.5.2021

To playman22- to bych byl moc rád, kdyby se i toto podařilo vyřešit. Pokud se verze skrývá pod kolonkou "Informace o telefonu", tak je tam uvedeno: "X96MAX_PLUS_Q2."  CE- 19.1- Matrix _rc4 .Nefungovalo to ale ani pod v19, ani pod v18.9. Děkuji


RE: Coreelec na X96MAX - mental.disease - 12.5.2021

schválne som vybalil jednu "Q2"
install CE 9.2.7 (Kingston 2GB nevalnej kvality). kým sa spustil restart cez SW vypínacie tlačidlo trvalo to 26 sekúnd.
následne installtointernal (ceemmc). restart do jednej sekundy.


RE: Coreelec na X96MAX - rohlík39 - 12.5.2021

Děkuji za reakci. Mě nejde vypínat jinak, než vytažením ze zásuvky. Nefunguje softw. Vypínání, Restart ani Uspání. Ve chvíli kdy jednu z těchto variant zvolím, obrazovka zamrzne a nic se neděje. Rekordně jsem vydržel čekat na odezvu cca 2 hod, a pak stejně ukončeno "natvrdo". Je jedno, zda jsm měl nainstalovánu Leila 18.9 nebo jakoukoliv verzi Matrix. Zkoušel jsem nainstalovat Kodi i do prostředí Android. Tam chybí nabídka Restart a Uspat úplně, při pokusu o Vypnutí příslušným tlačítkem v nabídce to dopadne úplně stejně jako na CE. Zamrznutím obrazovky. Vůbec si nevím rady.

Co je prosím " installtointernal (ceemmc) " kterým jste to vyřešil? Děkuji


RE: Coreelec na X96MAX - meda - 12.5.2021

@rohlik39: Překladač...
installtointernal = install to internal = instalace do vnitřni paměti.
ceemmc = CE eMMC = CoreElec (do vnitřní) eMMC.

Citace z webu: Úložiště eMMC má spoustu společného s kartami SD. Je to vše s flash pamětí, ale stejně jako SD karta nebude tak rychlá jako rychlá pevná disková jednotka, úložiště eMMC nemůže konkurovat ani SSD.


RE: Coreelec na X96MAX - rohlík39 - 12.5.2021

medo, dekuji za překlad/upřesnění , ale já bych ještě neskromně prosil od někoho návod na ten "restart do sekundy" pomocí " následne installtointernal (ceemmc)"....Děkuji


RE: Coreelec na X96MAX - jkmh - 12.5.2021

@rohlík39: Nedoporučuji ti instalovat do vnitřní paměti dřív než všechno správně rozchodíš. Vytvoř si napřed kartu se 100% funkčním "prototypem". Nevím, kde jsi četl o startu do vteřiny, ale běžný je start CE do 30-60 vteřin. Zaznamenal jsem na jiném fóru, že jim box staruje i 2 minuty. Rychlost startu závisí na použitých pamětech v boxu, na použitém skinu, počtu a náročnosti přídavků atd. Jak psal @meda: eMMC a karty jsou v principu stejné paměti v různém kabátku od různých výrobců.


RE: Coreelec na X96MAX - meda - 12.5.2021

@jkmh: On mu radil tady https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-coreelec-na-x96max?pid=101698#pid101698
...mental.disease, jak zkrátit čas od "příkazu" restart ke shození systému (kterým restart začne). To při úspěšné implementaci může být blízké té vteřině. V LE u mne na RPi jsou to spíše 4 vteřiny.


RE: Coreelec na X96MAX - rohlík39 - 12.5.2021

Já jsem amatér, co se tu každého stébla chytá. Minimálně však vím, že denně vypínat box ze zásuvky/natvrdo není zrovna pro žádnou elektroniku "zdravé" a vede k jejímu brzkému odchodu na věčnost. Proto se také pídím po tom, jak vypnout box normálně/softwarově. A čekám na ochotnou, pomocnou ruku.

Jinak jkmh- zálohován mám celý aktuální systém CE /Kodi19 tak jak momentálně běží přes "CE backup" na externím disku. Pokud tedy nemyslíš ještě jiný typ zálohy.


RE: Coreelec na X96MAX - jkmh - 12.5.2021

@rohlík39: S tím vypínáním natvrdo máš pravdu napůl. Elektronice toho boxu to až tak moc neublíží. Tím korektním vypnutím odstartuješ sekvenci, která začíná zaparkováním systém a potom vypnutím. Takže tím vypnutím natvrdo spíš riskuješ nabourání Kodi. Ještě v nedávné době se vše vypínalo natvrdo a elektronice to nijak neublížilo.
Vytvořením karty jsem vůbec nemyslel zálohu, ale 100% funkční kartu. Tedy u tebe včetně vypínání/zapínání/restart pomocí DO. Restart i vypnutí jsou systémové příkazy. Nejspíš máš něco špatne v Coreelec. Osobně bych zkusil celou instalaci CE od nuly.


RE: Coreelec na X96MAX - rohlík39 - 12.5.2021

jkmh- ono mi to nejde vypínat ani v samotném prostředí Android, kam jsem z výzkumných účelů před pár dny Kodi také nainstaloval. Myslím tím samozřejmě softwarové vypínání. A DO používám jak originální, s doinstalovaným souborem, tak i universální DO přes CEC, které krom vypínání funguje úplně korektně. Kartu jsem koupil zcela novou, ale úplně stejnou, jako mám dosud v Tanix 9S. /SanDisc  SDHC | kapacita 32 GB | rychlost čtení: 100 MB/s | rychlost zápisu: 60 MB/s/
Tam mi vše běží.
Mám nainstalován právě tento soubor k dálkovému ovládání. Zdá se být originální k mému boxu https://www.dropbox.com/sh/w60gx2c66rpmb4e/AAAVeDersy7MJFCESRCAEGcVa?dl=0&file_subpath=%2Fremote_1.conf&preview=X96+remote+conf.zip
Co mám chápat tím "nemáš správně nastavený inject"? Děkuji

Ted v Tvé radě čtu o "instalaci od nuly". Ale pomůže to, když mi ty příkazy nefungují už v samotném Androidu?


Coreelec na X96MAX - paulus33 - 12.5.2021

Nie som tu jediny, komu obidva boxy bezia 24/7. Mozno by to bolo riesenie aj pre teba...


RE: Coreelec na X96MAX - jkmh - 12.5.2021

@rohlík39: Nejde v i v Androidu.....tím myslíš vypnutí boxu jako takového nebo jen vypnutí Kodi v Androidu. Buď víc technicky sdílný.
Pokud se jedná CEC v CE. Box se vypne automaticky po vypnutí TV. A zapne se automaticky buď se zapnutím TV nebo až po zvolení příslušného HDMI na TV. Já mám originální DO někde v šuplíku, protože ho vůbec nepotřebuji a ani jsem neinstaloval soubor pro originální DO. Zkontroluj si nastavení CEC v Kodi. Zkontroluj si též nastavení CEC v nastavení CE a nastavení CEC v TV.
Karta je OK, požíval jsem podobnou.

@paulus33: Jel jsem takhle bývalé RPi cca tři roky a v pohodě.


RE: Coreelec na X96MAX - rohlík39 - 12.5.2021

Pardon, já už jsem to tu popisoval několikrát, tak to popíšu ještě jednou, technicky přesně.

1.Samotný Android box v prostředí Androidu  originálním ovladačem /červeným tlačítkem/ vypne.
2. Kodi, které jsem nainstaloval do Androidu se softwarově, ani DO /žádným/ nevypne. Systém zamrzne. Řešením je pouze "vytažení přístroje ze zásuvky.
3. V prostředí CE/Kodi se to chová úplně stejně, jako KOdi na Androidu. Nelze vypnout, restartovat ani uspat ani softwarově, ani DO. Žádným. Systém "zmrzne".
Nastavení CEC v CE jsem již prohlížel, ale kromě nabídky Zařízení které společně vypnout/zapnout-  TV , žádné nebo AVR, AV, tam nerozumím ničemu a mám uloženo jako "Výchozí". Když o tom sám nic nevím, nevrtám se v tom.


RE: Coreelec na X96MAX - JiRo - 12.5.2021

@rohlík39 Popisoval jsi to sice několikrát, ale ne tak, aby tomu bylo rozumět a bylo jasné, co si po tím kterým popisem vlastně přestavuješ. Přirozeně se tyhle věcí řeší tak, že by člověk měl exaktně zjistit, co se při ději, který řeší, odehrává. Pokud tohle nevíš a nevíš, co a jak pricipiálně funguje ani do té míry, abys mohl ostatním poskytnout vypovídající popis toho, co se u tebe děje, tak to bude stále jen pokus/omyl. Zkusím to tedy jen stručně v pár bodech:
  • pokud používáš CE a Kodi v něm se standardními definicemi a nastavením skinu, mapování DO, tak mezi tím co nazýváš vypnutí přes DO a softawarově, není žádný rozdíl. Kodi (a systém vlastně taky) se nakonec většinou vždy vypíní stejně. Ať už použiješ DO nebo příkaz (ři položku v menu) Kodi. Vypnutí/uspání/restartování řeší Kodi a volá pro to nakonec, přes své interní příkazy,  příslušné systémové příkazy/aplikace.
  • píšeš, že systém, zamrze. Na to i jsi přišel jak. Tedy, že zamrzne systém. A co si pod "systém" vlastně představuješ. Úplně přirozené by bylo, kdybys takovýto stav ověřil například tím, se podíváš zda "systém", tedy CE nebo spíše Linux, v této chvíli běží a také (a hlavně) co je v logu Kodi. Mimochodem, proč proboha všichni na log zapomínají a často se brání tomu, ho při problémech poslat.
  • primární je samozřejmě, zda se ti příkaz DO k vypnutí vůbec do Kodi dostane, to se dá zjistit velice jednouše tím, že si například na to tlačítko namapuješ cokoliv jiného - tzn. v první řadě vyřešit zpracování tlačítka vypnutí v Kodi a teprve pak funkci vypnutí, které je na něm namapované.
  • zamrznutí (ať už si pod tím představíme cokoliv) může být (a většinou i bývá) záležitostí Kodi a/nebo jeho některých addon. To může napovědět analýza logu (viz jeden z přechozích předchozích bodů) nebo můžeš postupovat jendoduše tak, že si začneš postupně blokovat jednotlivé Kodi addon, až narazíš na ten, které je toho příčinou. Jasně, je to "onanie", ale pořád lepší, než tu vydávat neurčitá hodnocení stavu tvého systému stylem "systém zamrzne" a čekat, že někdo z tereticky velmi rozsáhlé množiny příčin kápne na tu pravou.



RE: Coreelec na X96MAX - rohlík39 - 13.5.2021

1 Systém zamrzne. Představuji si pod tím /a pochopil bych to i u jiných/, že zvolím v nabídce  KODI "Vypnout" např.nabídku "Restart". Zmáčknu. Nic se neděje. Systém/Kodi se nerestartuje. Nabídka i se zvýrazněným tlačítkem "Restart" zůstane "stát" na obrazovce, jako "printscreen". V systému se nelze nijak pohybovat. NA DO obrazovka/systém nereaguje. Čas na obrazovce zůstane "stát". Když nechám systém tak, např.2 hod, bude na obrazovce "přimražený" printscrren v okamžiku zmáčknutí tlačítka "Restart" celé ty 2 hodiny. Nic se nestane, nic se nehýbe. Je to srozumitelné?
Jinak díky za nápovědu s těmi/možná/ chybnými doplnky. Zítra se dám do vyřazovacích bojů. Třeba právě tam bude opravdu ten zakopaný pes. Díky a dobrou noc.


RE: Coreelec na X96MAX - rohlík39 - 13.5.2021

Tak záhada patrně rozřešena. Na popud JiRo jsem do 3.30 ráno zkoumal, zapínal/vypínal jednotlivé doplnky. Po vypnutí/zákazu  doplnku SCC 2, Vypínání, Restart i Spánek fungují. V systému CE i Android zcela shodně. Pokud SCC povolím, výše uvedená tlačítka opět fungovat přestanou. Dělá to jen tento doplněk, u všech ostatních "to nemá na funkčnost vliv", jak pravil klasik. Zde je pak kámen úrazu. SCC2 je v naší rodině, jako asi v mnoha jiných, doplnkem stěžejním. Takže řešením se zdá být bud jen systém nevypínat, systém vypínat "natvrdo" nebo koupit jinou krabičku. Jiné řešení jako BFU v současnosti nevidím. Pokud má někdo znalejší jiný nápad/řešení, budu velice rád.


RE: Coreelec na X96MAX - Tomik68 - 13.5.2021

Co takhle zkusit v nastavení KODI časovač vypnutí / uspání při nečinnosti.


RE: Coreelec na X96MAX - rohlík39 - 13.5.2021

Díky, kde ho najdu?