XBMC-Kodi.cz
Thumbnails - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: Thumbnails (/prispevek-thumbnails)



Thumbnails - kodein1 - 13.10.2019

Ahoj. Lidi existuje nejaky doplnek, ktery by prevedl slozku Thumbnails z interni pameti napriklad na flashku nebo hdd?
Nasel jsem Artwork organizer ale nejak se  mi zda ze moc nefunguje....
Potreboval bych ho k tomu, aby obrazky ze slozky Thumbnails nebyly ulozeny v interni pameti, ale na externim ulozisti...


RE: Thumbnails - Foolproof - 13.10.2019

Dle wiki

Kód:
<advancedsettings>
<pathsubstitution>
 <substitute>
   <from>special://profile/Thumbnails/</from>
   <to>PROTOCOL://YOUR_NETWORK_SHARE/Kodi/userdata/Thumbnails/</to>
 </substitute>
</pathsubstitution>
</advancedsettings>



RE: Thumbnails - kodein1 - 13.10.2019

Foolproof: Advancedsettings bych upravit umel, ale nesel by navod upravit trochu do podrobna?  Nevin jak pesne bych ho mel upravit


RE: Thumbnails - playman22 - 13.10.2019

Do:
/sdcard/Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/
si vytvoríš súbor advancedsettings.xml a jeho obsah nakopíruješ to, čo ti poslal foolproof, len musíš upraviť riadok <to>xy</to>
Niekam si premiestni priečinok thumbnails, kde ho chceš mať a jeho cestu nakopíruj namiesto:
PROTOCOL://YOUR_NETWORK_SHARE/Kodi/userdata/Thumbnails/
Bude to vyzerať nejako takto:
<to>/storage/153F-190F/Thumbnails/</to>


RE: Thumbnails - kodein1 - 14.10.2019

Diky vsem.  Asi by to fungovalo, ale to bych nesmel mit pojebanou android televizi sony (kdl w808c), ktera nema opravneni k zapisu na usb....    Asi by pomohl k zapisu na usb/hdd  root, ale at hledam jak hledam nemuzu na netu najit root android tv..... Respektive zapis na usb,sdcard neni dana vyrobcem ale mam pocit ze verzi androidu (teda aspon u telefonu) a myslim ze i u android tv ....


RE: Thumbnails - playman22 - 14.10.2019

Ešte môžeš vyskúšať jednu možnosť. Na externé médium sa zvykne vytvoriť priečinok ,,android" aj s podzložkami jednotlivých aplikácií. Vyzerá to nejako takto:
/storage/153F-190F/Android/data/org.xbmc.kodi/files
do tohto priečinku (jeho vlastného) by si mal vedieť zapisovať a teoreticky by si tam mal vedieť vytvoriť aj Thumbnails, do ktorého bude vedieť zapisovať aj kodi.

Inak ekvivalent premiestnenia jedného priečinku, je premiestnenie celej ,,userdata" zložky na iné miesto. To sa robí takto: https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Change_data_location_for_Android
Ešte dávnejšie som to skúšal, ale mal som pomalšiu odozvu kodi, tak som to vrátil späť na interné úložisko. No možno bol problém len s pomalým diskom, na ktorý som to premiestnil, chcelo by to vyskúšať aj s SDkartou alebo s USB, na tých by to malo ísť rýchlejšie ako s klasickým diskom.
Každopádne najväčším žrútom voľného miesta je určite Thumbnails, toto sem pridávam len ako zaujímavosť, že aj taká možnosť existuje.


RE: Thumbnails - kodein1 - 14.10.2019

To:playman 22

Dekuji, vyzkousim to. Ale to ze android nedoze zapisovat na sd/usb/hdd mne fakt sere...  Na telefonu to mam vyreseno rootem a xposedem.....   Skoda ze neni mozne rootnout i andorid tv... Jeste jednou diky playman22 Thumbup


RE: Thumbnails - Foolproof - 15.10.2019

Nevím jaký prehistorický Android má ta Sony, podle toho co píšeš teda ani na USB z TV nic nenahraješ.
V té knihovně musíš mít minimálně 10000 titulů, aby to zaplnilo paměť v TV.
Pokud se týká mobilu, tak pro zde uvedenou činnost je root a další opičky zbytečnost. mám sice zkušenosti jen od verze 6 výše, ale když už to musí být USB tak Investice do OTG kabelu není zas tak závratná...........


RE: Thumbnails - Client - 16.10.2019

@Foolproof Zaplnit thumbnails může cokoliv, takže to nemusí být jen záležitost knihovny. Navíc se jeho obsah kumuluje.


RE: Thumbnails - kodein1 - 16.10.2019

To: Foolproof
Prehistoricky android ma 7...  Ale o verzi androidu vubec nejde, jde  o interni pamet televizoru, coz v mem  pripade cini 8gb...  coz je zatracene malo, samozrejme jde interni pamet rozsirit o flashku, ale na ukor rychlosti...
A jo mel jsem v knihovne  vice nez 15000 titulu... Takze interni pamet byla v pi..
A co se tyce rootu v mobilu, tak tam jsme se npochopili...  Root a dalsi opicky tam nemam kvuli flasce, ale kvuli tomu, ze aplikace v nem nainstalovane maji moznost zapisu na sd kartu....  (samozrejme ty u kterych by to jinak neslo, a je jich dost, protoze mam pocit ze asi od verze androidu 5 to google zakazal...)....

To: Client
Mas pravdu, ale v mem pripade je to zalezitost knihovny, protoze tech par aplikaci ktere tam mam nezabiraji moc mista...  Jak jsem psal mel jsem tam 15000 titulu tzn. kdyz od pasu strelim 15000 plakatu, xxx fanartu..........




Zaver: s kodi jsem se zkousel ruzne upravy (pridat si vsechny filmy a serialy z SC do knihovny...) Ted vim ze je to volovina a  asi i zbytecnost....


RE: Thumbnails - Client - 16.10.2019

@kodein1 No, kdybys začal s tím, že jsi měl v knihovně 15000 titulů, tak bych ti rovnou poradil, ať si to smažeš ručně. A s těmi "pár aplikacemi" to zase tak nepodstatné být nemusí. Stačí například addon Stream-Cinema, každodenní projetí jeho televizního programu a hned máš za rok pár desítek tisíc položek v Thumbnails.


RE: Thumbnails - Foolproof - 17.10.2019

Mně z toho vyplývá, že bez ohledu na verzi Androidu Sony neumí zapisovat na USB, jinak nevím co by se řešilo.


RE: Thumbnails - playman22 - 17.10.2019

Sony s tým nič nemá, môže za to Android (asi nejaká špecialitka týchto určených pre boxy a TV), ktorý z neznámych príčin neudeľuje povolenie aplikáciám zapisovať hocikam na externé médium. Konkrétne sa jedná o povolenie: android.permission.WRITE_MEDIA_STORAGE.
Ja to riešim rootom a to povolenie im ručne pridávam. Appky (kodi, flud, wifi ftp atď) majú potom plný read-write prístup na usb/externý disk. Bez rootu majú len read.. Vlastne majú aj na write, ale len (ako som písal vyššie) do vlastného priečinku v /storage/XY/Android/data/priečinok appky/
Asi ide o nejaké bezpečnostné obmedzenie, ktorému nerozumiem, lebo na telefóne si môžem zapisovať kam chcem a všetko funguje aj tak.

Zatiaľ som sa stretol s týmito scenármi:
1. Appka si vyžiada (keď vie) povolenie od vstavaného android file managera (či čo je to), cez ten treba vybrať konkrétne úložisko alebo adresár a voilà, funguje write na úložisko. Zatiaľ som sa s tým stretol len u 2-3 aplikáciách.
2. Appka si nevie vyžiadať povolenie (asi na to nie je pripravená, že ho od systému automaticky nedostane), zostáva zapisovať len do /storage/XY/Android/data/priečinok appky/
3. Appka si nevie vyžiadať povolenie, ale máme root, tak jej ho externe dáme a voilà, funguje write na úložisko.
4. Appka si požiada o root, následne si sama nastaví oprávnenia aké potrebuje a voilà, funguje write na úložisko.


RE: Thumbnails - AMBER - 18.10.2019

@kodein1: řešil jsem podobný problém na TV boxu Xiaomi Mi box 3. Nevím, jaké máš možnosti - já jsem soubor Thumbnails přesunul na NASku (mám virtuální OpenMediaVault) a nasdílel přes SMB, tak, jak je to popsáno tady : https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Reduce_disk_space_usage#Move_cached_images_to_another_drive . Pokud máš tuto možnost, myslím, že je to jednodušší cesta než root androidu. U Kodi jsem po přesunu nezaregistroval žádné viditelné zpomalení


RE: Thumbnails - kodein1 - 20.10.2019

Dekuju za odpovedi. Naprosto souhlasim s playman22..   A mozna zkusim i navod od amber, jen nevim jestli se mi s tim chce jebat.... Ale diky