XBMC-Kodi.cz
Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos (/prispevek-dolby-truehd-dts-hd-dtsx-dolby-atmos)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - hobbykodi - 12.12.2020

Přesně tak vznikají nedorozumění. Vše v tomto vláknu se netýká "obyčejných" zvuků. Mezi ně patří i Dolby Digital - tj. DD a i DTS. Tyto zvuky Tv propouští a celkem zvládají.

Ale HD zvuk, to je Dolby TrueHD, DTS-HD MA, DTS:X - to je něco jiného a to je předmětem těchto příspěvků, jak je přehrát a jak je přehrát na receiverech, protože TV a spousta mašin je neumí.


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - TUNN - 18.1.2021

Nadšeně jsem si přecetl toto vlákno. Jen bych si ujasnil(upřesnil) pár vecí.
Nejdříve: moje zařízení : LGtv 65 UHD
                                   Beelink GT-King S922X 4/64GB eMMC 
                                   Nas synology
Chtel bych si pořídit soundbar samsung q80r nebo neco podobneho co umí Atmos + DTX
Nyní streamuji po 1gbs siti (kabel) 4k UHD videa . TV LG má pouze HDMI 2.0a ARC. a vím ze na přehrání Atmos audia je potřeba HDMI 2.1 eArc. Zde ve vlákně se to i píše.   

Moje otázka zní: Kdyz zapojím Multi.Centrum do soundbaru (hdmi in) a Sounbar z (hdmi out arc) do tv (hdmi bez arc)
tak by melo Atmos a DTX přehrát v pný parade??
Nebo bych to mel zapojit jinak???


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - Tomik68 - 18.1.2021

Ano, bude to fungovat. Pokud chceš dekódovat i zvuk z TV tak tv HDMI arc.


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - TUNN - 18.1.2021

Tomik68: Takže když to zapojím tak jak jsem to popsal ale zapojím to přímo do HDMI Arc coz znamená že to bude obousmerne tak to nebude dělat nějaké problémy??? TV a soundbar poznají že se koukáme na vysílání nebo na streamování???


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - Tomik68 - 18.1.2021

Nevím kolik HDMI out má ten soundbar. Pokud 2, tak tv - soundbar s arc, Kodi - soundbar - tv bez arc. V Kodi samozřejmě vždy povolit průchod. Pokud 1 HDMI, tak jak jsem psal.


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - TUNN - 18.1.2021

Tomik68: Má 1x out a 2x inn Hdmi
Já akorát nechapu proc by to neslo jak jsem posal. Dyt ten Hdmi ARC se jako by využije jen když tečou data obousmerne. A Když jdou data jen jedním smerem tak je to jen Hdmi a ten Arc v tu chvíli se nevyužije ne???


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - Tomik68 - 18.1.2021

Máš samozřejmě pravdu, bude to fungovat. Arc je pouze na přenos zvuku z TV do soundbaru.


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - TUNN - 18.1.2021

Rád bych znal názor ostatnich. Jest nejsem rozhodnuty zda simam pořidit Soundbar ktery stoji 27000kč a ano je to velice kvalitní s tim ze nemusí clovek tahat kabely nebo  Kompletní sestavu 6x reprobedna v hodnot 20000kč což asi předpokládám že kompletní sestava bude asi o dost kvalitnejší co se týče zvuku a přehraní DTS-HD Atmos ,atd????
Jeste nad tím dumam.


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - jkmh - 18.1.2021

@TUNN: To je věc názoru. Sám mám AVR a bedny. Ze SB máš prostorový efekt tvořen odrazy od zdí, stropu atd. A kvalita toho prostorového vjemu bude na tom závislá včetně odrazů od nábytku. Ano, s SB nebudeš tahat kabely, ale podle mne fyziku neočůráš. To si musíš někde odposlechnout sám.


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - aafroman - 19.1.2021

@TUNN
Na ten Beelink si nahod CoreElec, at ti to propustí pěkně raw. Android to může říznout a pustit jako Core. Případně porovnej pass pod Android a pass u CoreElec. Třeba tě to překvapí, třeba ne.


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - TUNN - 21.1.2021

aafroman
Samozřejmě že Core mam nainstalvane. ale nechapu co znamená toto "Případně porovnej pass pod Android a pass"


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - jkmh - 21.1.2021

@TUNN: aafroman má zřejmě na mysli, aby sis poslech rozdíl ve zvuku, když povolíš a použiješ passtrough v Androidu a potom v CE


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - TUNN - 21.1.2021

Aha. Tak to jsem nepochopil. Ale je jasné že to budu pouštět přes Core.


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - jkmh - 21.1.2021

@TUNN: tak ještě jedno vysvětlení. Aafroman nemyslí Core jako appku, ale jakým způsobem je zpracován výstupní zvuk. Core leze z Androidu, RAW z CE


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - JiRo - 21.1.2021

Koukám, že mi něco uniko. Pass a Core, to si musím zapamatovat, abych byl taky hustej borec co dělá do Kodi... 1


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - jkmh - 21.1.2021

Sorry @JiRo: Jiné vysvětlení mně nenapadlo. Pokud to myslel aafroman jinak, taky se nechám poučit 6


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - JiRo - 21.1.2021

@jkmh To se netýkalo tebe, ostatně jsem to ani tobě (a vlastně nikomu) neadresoval. Jen jsem se chtěl formou ironické poznámky pozastavil nad tím, co lidi nutí k tomu, nenapsat do fóra správně to, čeho se řešený problém týká. Většinou je to tak, že to lidé nedokáží ani správně opsat, v tomto případě to pro mne byla novinka, protože si někdo začal vymýšlet zkratky. To je pak diskuse celkem k ničemu. Kodi je už tak pro celou řadu lidí komplikované, tak proč to proboha ještě takhle komplikovat.


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - jkmh - 21.1.2021

@JiRo: Je to OT, ale mobil je k tomu vede. Když mi dcera ukáže, jak chatuje, tak mi dá zabrat, abych to občas přeložil do češtiny.


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - capo56 - 23.1.2021

TV Philips OLED873, AVR který umí HD formáty. Vše zda se nastavené správně na TV i v KODI), když je stopa AC3 tak vše funguje ok. Když je jakakoliv HD nebo i DTS, smůla, už to jde jako stereo.
Jestli to dobře chápu, tak problém je v nekompatibilitě kodi s Philips audio drivery, který v současnosti nemá řešení. Když ale budu používat pro KODI Shield TV, nebo na TV jiný video přehrávač, fungovat budou i ty další formáty, které přes pass-through projdou a AVR je bude umět dekodovat.... Nebo?


RE: Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos - Tomik68 - 23.1.2021

Pokud je KODI (nebo jiný player) v android TV, tak žádné HD audio (u některých výrobců i DTS) nebude. Tedy pokud jde zvuk z TV do AVR po HDMI arc, nebo optice.