XBMC-Kodi.cz
Stream CINEMA CZ, SK problém - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Stream CINEMA CZ, SK problém (/prispevek-stream-cinema-cz-sk-problem)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - Client - 02.5.2020

@Azazael Souhlas. To že Stream-Cinema jednou "vynuceně" skončí bylo jasné asi každému. A je to jasné i @BBaron, mimochodem... Nedělal bych z toho žádnou vědu. Bohužel, ze sledování filmů a seriálů zdarma se stal fenomén, který rozšíření Kodi na jednu stranu pomohl, na stranu druhou ho ubíjí. Ano, jak píše @otava, co bylo dříve se nevrátí, ale nemůže za to ani vývoj kolem plugin Steram-Cinema, ani nové zákony a předpisy, ani důsledná ochrana autorských práv. Může za to prostě běh času, vývoj, pokrok. Říkejme si tomu jak chcete. Ale to by přeci nemělo mít vliv na to, jak hezky píšeš, "začať žiť taký možno normálnejsi život". Mě osobně Kodi baví, nemám ho jen jako prostředek mediální zábavy, ale i jako koníček, jakýsi druh "bastlení", které provozuji od nepaměti. Jen jsem u něj teď vyměnil pájku za počítač. V době, kdy jsem začínal, to byl prostředek, jak si v době, kdy o Smart TV ještě nebylo ani potuchy, "chytrou televizi" pořídit. A jako si už teď nestavím zesilovač a nevyrábím reprobedny, nebudu si asi za chvíli (rok, možná dva, tři či déle) hrát ani s Kodi. Ale nebude to kvůli tomu, že skončí Steram-Cinema, ale prostě proto, že mě bude zajímat zase něco jiného. A nebo také proto, že budu mít jiné starosti a místo toho raději půjdu do lesa, dokud ještě můžu nebo dokud se to ještě smí... (to přeháním)

Samozřejmě, že mám i dnes v Kodi Stream-Cinem a v dnešní době koronaviru já i rodina, přátelé a známí addon používáme více, než kdy jindy. Ale nemůžeme se dočat chvíle, kdy budeme moci jít do kina na premiéru nějakého nového filmu. Jak jsme to ostatně dělali i před tím. Takže kvůli novým filmům zdarma Kodi určitě nepoužívám. Jít do kina na preméru filmu, vidět ho na velkém plátně, cítit tu atmosféru spolu s dalšími lidmi, tohle prostě sebelepší domácí kino nenahradí. Místo toho se snažím pokračovat v hledání starých filmů, takových, které nejsou úplně jednoduše k dostání, natož aby se běžně prmítaly v kině, a tady se držím starého (možná už přežitého modelu, ale je to prostě taková má libůstka), co je doma (myslím na domácícm serveru), to se počítá. A neznamená, že bych neustále nakupoval další a další disky. Prostě jen vyhazuji to, co už v dnešní době nemá cenu a co si (když na to přijde) může klidně přehrát v nějaké vidopůjčovně, a nahrazuji to tím, co si myslím, že bych doma mít měl (nebo spíše chtěl). Je to takový nikdy nekončící cyklus. Ale jinak Kodi používám spíše k tomu, že si v něm soustředuji to, co mě zajímá tak, abych to měl na jednom místě. Tohle Kodi zatím moc nepodporuje a tak si prostě teď hraju (knihovny, databáze, addons, skin) s tímhle - tématické stránky s kombinacií widgetů z různých zdrojů (TV, filmy, seriály, webové servery, tématické video servery, Youtube, audio knihy a dokumenty, galerie fotografií) - vše z daného oboru či oblasti zájmu na jednom místě. Zatím jsou v oblasti mého zájmu a zájmu rodiny vesmír/kosmonautika, auto-moto, sport, móda. Je to zajímavé, užitečné a praktické. Z mnoha důvodů. Není třeba trávit čas u počítače, ale mohu to sledovat v pohodlí obyváku, poskytuje to rychlý přehled o novinkách v daném oboru či oblasti a můžeme to sledovat společně. Takhle já vidím budoucnost Kodi, alespoň v mém případě. A mimochodem, něco takového myslím ani ta nejlepší Smart TV takhle pohromad a přehledně zatím nenabízí...


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - matejekt - 02.5.2020

@Azazael: Netvrdím, že zkončí warez, ani že je potřeba vymýšlet sdílení vlastního obsahu. Prostě jsem jen shrnul aktuální situaci z pohledu uživatele, který má VIP na WS ještě 317 dní a zajímá ho, co se bude dít. Já sám jsem na problémy s SC přišel až po pár dnech a začal jsem to řešit až po týdnu a nijak mě nebolelo, že nechodil. Vydržel jsem pár dní čekat, jestli se aktualizace umoudří sama.

I když se momentálně vynořil nový extrém a to, že tvůrce doplňku v kartování obsahu evidentně upřednostňuje svůj hosting oproti WS. Pokud to bude jen otázka zpoždění, tak budiž. Pokud by to ale mělo být tak, že nový obsah na WS se nebude aktualizovat vůbec, to by se mě asi dotklo. Ovšem když to budu vědět dopředu, tak si ty dvě nové epizody týdně stáhnu předem, taky se z toho neposeru... Do vypršení VIP vydržím a pak začnu řešit, jestli pokračovat na Slovensku, nebo náhrada - viz můj post.

K normálnějšímu životu: víš prd, jaký tady kdo vedeme život. Jestli nemáš malé děti, tak nepochopíš ty virtuální závisláky, kterým pláčou děti/rodiče, že chtějí vidět svou epizodu pohádky/seriálu. Tím ty rodiče neobhajuju, že mají děti závislé na TV, jen se umím vžít do jejich situace.


Stream CINEMA CZ, SK problém - Azazael - 02.5.2020

@ Client ako vždy krásne napísané :) nebudeš ty nejaký bloger ?

@ matejekt nemám malé deti a pochopiť závisláka...každý je na niečom závislí ale málo kto pochopí dôvody iných, to je pravda. Ale malé deti nemáme pochopiť ale snažiť sa urobiť niečo pre to aby sa zavislakmi nestali, mám malého synovca a nerád by som bol aby sa pre neho stala obrazovka stredobodom všetkého.


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - karci78 - 03.5.2020

Od dnes v Stream Cinema je obsah len z NEPODPOROVANÝ-SLOVENSKÝ-HOSTING..webshare bol úplne vyradený,aj staré streamy boli vypustené.

Pokial nechcete platiť dalšie uložisko,použiť soubory online,nemotorné ale použitelné...


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - otava5 - 03.5.2020

@karci78: takže měl @XBMC-Kodi: ve všem pravdu... Tohle se mi nelíbí mám webshare na 3 roky 7
A dítě mi teď pláče že nemá na co koukat co teď 1


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - djlucas - 03.5.2020

Údajně někdo zkopíroval celou databází ws..


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - otava5 - 03.5.2020

@djlucas: ty tomu věříš? možná @BBaron1


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - djlucas - 03.5.2020

Nevím čemu mám věřit a je mi to celkem buřt.. každopádně je mi jedno koupim druhé úložiště nemám s tím problém ale mám problém s tím jak se zachoval a s jednáním měl oznámit dopředu co se chystá aspoň dva tři měsíce a nebyl by problém teď bude mít akorát 70000 nasranych lidi


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - otava5 - 03.5.2020

máš pravdu je nekorektní,měl dát vědět dopředu ...zaplatíš no a nevíš jestli do roka do dne někdo na NEPODPOROVANÝ-SLOVENSKÝ-HOSTING vlítne a je po srandě 1


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - gordy - 03.5.2020

Mě je taky jedno co kde platím nebo přispívám (úložiště, trackery, fora...) , ale tady už jen z principu ani floka, ani kdyby to měli za 1,- , až takový konzum nejsem abych přešel nějaké ulhané hovado. Z těch prvních vyjádření jsem ho až litoval jak vše dělal nezištně pro blaho ostatních a tady to vzali spatne... proste Slovo chlapa NAROVINU ??? akorát hňupa ze sebe udělal.

https://webshare.cz/#/file/o5kajLscgX/to-je-bida-mp4


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - meda - 03.5.2020

@matejekt: @karci78: .....Je nabíledni, že obsah ukládaný abonenty-uploadery úložišť bude rozdílný. Někdo ukládá do prvního, jiný do druhého úložiště. Další do obou.
Jakmile vy máte požadavek na synchronizaci úložišť dvou rozdílných podnikatelů, měl by to udělat jen abonent-uploader bez záměru zisku.

Budete to vy?

Je mi jasné, že je vám to srdečně jedno, chcete se hlavně dostat k obsahu.


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - otava5 - 03.5.2020

@meda: já si spíš myslím že na NEPODPOROVANÝ-SLOVENSKÝ-HOSTING je jen nějaký script co odkazuje na ws. Protože někdo nedávno psal že se na NEPODPOROVANÝ-SLOVENSKÝ-HOSTING nedá nic uložit jen stahovat


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - beepee - 03.5.2020

Na NEPODPOROVANÝ-SLOVENSKÝ-HOSTING mám prostor na 60 GB vlastních souborů. Nic víc.


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - meda - 03.5.2020

@otava5   @beepee: Na nové úložiště se dá uložit obsah a ponechat ke sdílení jen pro dalšího přihlášeného uživatele, kterému pošle abonent-uploader adresu se sdílením.

Takže na rozdíl od WS tam nikdo nic sám nevyhledá, odpovědnost je plně přenesena na toho, kdo uploaduje a poskytne adresu. (Příprava na uplatnění předpisu EU?)

Tím se dostaneme i k otázce, jestli jsou streamy jen přesměrovávané z WS, nebo zároveň ukládané-uploadované na K.
Opět - odpovědnost na tom, kdo uložil obsah do K a poskytl adresu.

Jakou roli v tom hraje administrátor K, jestli poskytuje tyto adresy i sám, komu a do kdy, nevíme.


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - beepee - 03.5.2020

@meda: Myslel jsem to tak, že mohu uploadnout pouze těch 60 GB, takže nějaké nahrávání většího množství filmů, jako na jiných úložištích, nelze. Alespoň tam takovou možnost nevidím. Tudíž soubory pro SC jsou na nějakém "soukromém" místě majitele kra, nebo platí ta teorie o přesměrování. Rozhodně už není možná praxe uploaderů nahrávat Gigabajty filmů, získávat za to VIP body a ty následně proměňovat za volné stahování. To zřejmě dost lidí naštve a je docela možné, že se na nějaké uploadování na WS vykašlou a bude větší problém dostat do SC nové soubory.
Další věc je, že momentálně je na autora asi docela dost lidí naštvaných a nedivil bych se, pokud se mu bude některý z nich pomstít...
Mám takovou obavu, že jsme momentálně svědky začátku konce jinak výborného doplňku.


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - seal - 03.5.2020

1) Kdo vlastní tu databázi neveřejných, to znamená nevyhledatelných(!) linků na obsah na WS? Může tato databáze být ve "vlastnictví" jednoho člověka ,je jeho? Samozřejmě není, ale je přece řešení.

2) Kdo nahrál všechny ty soubory na WS? Pokud to byli uploadeři (nejen)tohoto fóra, ten obsah je "jejich"(pomiňme legalitu) a mohou obsah SMAZAT a nově nahrát a je tedy možné udělat novou databázi a stará bude k ničemu. Nebo ne?

3) Problém je ten plug-in ,který patří Baronovi. Na tom je asi hodně práce a musel by jej někdo znovu vytvořit.

Takže podle mého (samozřejmě jen domněnky a dohady, pravdu se není možné dozvědět), NENÍ hlavní problém úložiště ani nefunkční linky.
Vše by mohlo běžet tak jak to bylo, nebo se v něčem mýlím?

Mimochodem , kde je uživatel "Palazonta" (nejspíš komolím, nepamatuji se), ten přece přidával obsah na WS , ten by věděl víc, ne?

@beepee: Konec doplňku už nastal, bohužel. A pokud nikdo nebude nahrávat obsah, tak je celkem konec se vším 4


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - brozikcz - 03.5.2020

Plugin jako takovy neni problem.
Zakladni funkce jako catalog, vyhledavani, prehravani jde "spichnout" za par hodin.

Problem jsou ty data (linky na webshare), ktere jsou / byly na Baronovo serveru v databazi. Pokud by tato data nekdo mel, tak bychom mohli pokracovat - pokud vsechny ty filmy / serialy nenahral sam Baron a nezacal je z webshare mazat.

Uz davno jsem si hral s myslenkou, udelat komunitni verzi, ktera by bezela na githubu / bitbucketu, kde by za pomoci pull requestu mohl prispivat kazdy, tzn nebylo by to uzavrene, vsichni by se mohli podilet na pridavani = rychlejsi pridavani obsahu. Mysleno, plnit catalog - linky na webshare, ne uploadovat filmy.
Problem je, ze netusim, jak by se to githubu libilo Big Grin


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - coloradoman - 03.5.2020

(03.5.2020, 9:11)gordy Napsal(a): Mě je taky jedno co kde platím nebo přispívám (úložiště, trackery, fora...) , ale tady už jen z principu ani floka, ani kdyby to měli za 1,- , až takový konzum nejsem abych přešel nějaké ulhané hovado. Z těch prvních vyjádření jsem ho až litoval jak vše dělal nezištně pro blaho ostatních a tady to vzali spatne... proste Slovo chlapa NAROVINU ??? akorát hňupa ze sebe udělal.

https://webshare.cz/#/file/o5kajLscgX/to-je-bida-mp4

Taky jsem stejného názoru. Pokud se nevrátí SC do původního stavu a do oficiálního adresáře doplňků xbmc-kodi.cz, neplatit a nepodporovat žádné jiné úložiště a tedy raději celý projekt tohoto "individua" @BBaron nechat padnout. Už jsem přišel o víc, než jedno předplatné na úložišti WS. Jde o ten princip a chování tohoto... (nebudu si špinit klávesnici oslovením). Tedy nepodporovat, neplatit ani floka a projekt raději nechat padnout. Tož, kdo chce hodně nemá nic.
Jinak klukům, adminům velké díky za provoz, obnovu a údržbu zdejšího fóra.


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - matejekt - 03.5.2020

@meda: Chápu kde míříš, ale vzhledem k dnešním novinkám je asi bezpředmětné debatu rozvíjet.

@beepee: Sdílím tvé závěry, asi je načase na SC zapomenout. Myslel jsem si, že do Kodi19 to vydrží. A nebo je to teď jen dočasná porucha a bbaron dodrží slib o podpoře WS v rámci verze 18?

@seal: Myslím si, že se do toho nikdo druhý nepustí skrz nejasnou legislativní budoucnost.

EDIT: Je to fakt definitivní, viz příloha.

Snad se tím postem otevírá novou šance :-) Nezbývá než vyčkávat. Pěkný zbytek neděle!


RE: Stream CINEMA CZ, SK problém - Client - 03.5.2020

@brozikcz Ta myšlenka asi napadla každého. Já jsem ji dlouho před @BBaron i realizoval, a řada mých kamarádů a známých tak měla přístup k filmům a pár seriálům. Pak přišel addon Stream-Cinema, a mně se to zdálo zbytečné a šlo to (pečlivě archivované) k ledu. Před pár týdny, kdy bylo jasné, že to se Stream-Cinema nedopadne dobře (ostatně, to že jednou ve své dosavadní podobě Stream-Cinema skončí, jsme stejně všichni přepodkládali) jsem to oprášil. Data už byla téměž k ničemu, platných jich bylo z tisícovky asi 20 %, ale princip - včetně pár scriptů a TMM, jsme zachovali. Stačí nevelký datový prostor na nepříliš výkoném serveru a v něm adresáře se .strm a .nfo soubory a TMM, kterým generuji obsah těch .nfo souborů. Triviální, ale funkční...