XBMC-Kodi.cz
Dubnová aktualizace Androidu TV - nefunkční KODI - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - software (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-software)
+--- Fórum: Operační systémy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-operacni-systemy)
+---- Fórum: Android / Android TV (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-android-android-tv)
+---- Téma: Dubnová aktualizace Androidu TV - nefunkční KODI (/prispevek-dubnova-aktualizace-androidu-tv-nefunkcni-kodi)



Dubnová aktualizace Androidu TV - nefunkční KODI - milsvo - 26.4.2020

Dobrý den, od měsíce listopadu 2019 mám "multimediální centrum" Xiaomi Mi TV Box S (se systémem android TV 8.1). TV Box mám připojený ke své televizi. Učinil jsem si tak z obyčejné TV téměř "chytrou". Od samého začátku sledování jsem využíval aplikaci KODI. A byl jsem velmi spokojen. Jenže dne 25. 4. 2020 jsem si do přístroje stáhnul automaticky nabízenou aktualizaci systému android. A to byla velká chyba. Po instalaci aktualizace a restartování TV Boxu mně přestala aplikace KODI fungovat. Když ji chci otevřít, tak mně na chvilku obrazovka ztmavne (jakoby se systém pokoušel aplikaci otevřít) jenže pak se namísto otevřené aplikace přístroj vrátí do podoby úvodní plochy.
[align=start]Od té doby, co se mi toto stalo přemýšlím co s tím. Jestli Android třeba nepřestal KODI podporovat (a nějakou SW operací zamezuje uživatelům ji otevřít)... Můžete mně, prosím, poradit a pomoci?[/align]
[align=start]Jak bych se mohl vrátit ke svému KODI, aniž bych musel dávat (s nejistým výsledkem) TV Box do továrního nastavení ... [/align]
[align=start]Věřím, že mně poradíte a přeji hezké dny[/align]
[font][font]Miloš Svoboda [/font][/font]


RE: Dubnová aktualizace Androidu TV - nefunkční KODI - PetrM - 26.4.2020

A přeinstalaci Kodi jsi zkoušel? Tedy odinstalovat Kodi, včetně vymazání dat aplikace, a znovu nainstalovat z Google Play?


RE: Dubnová aktualizace Androidu TV - nefunkční KODI - milsvo - 26.4.2020

Zatím ne. Ale tuším, že mě to asi nemine. Měl jsem to tak hezky uživatelsky vyladěné - vzhled, přístupy, funkční doplňky... Dalo mně to dost práce. Tak ještě čekám, jestli nebude k dispozici nějaká "odinstalace" poslední velké aktualizace. Děkuju za příspěvek.
Miloš


RE: Dubnová aktualizace Androidu TV - nefunkční KODI - playman22 - 26.4.2020

Tak to môžeš čakať, lebo nebude


RE: Dubnová aktualizace Androidu TV - nefunkční KODI - milsvo - 26.4.2020

Tak už jsem to nefunkční odinstaloval a potom nainstaloval nové KODI. A FUNGUJE. Takže OK :-)
Teď si postupně vzpomínám co jsem tam všecko měl a instaluju.
Tak děkuju
Miloš


RE: Dubnová aktualizace Androidu TV - nefunkční KODI - Braby - 30.4.2020

Zálohovat, zálohovat, zálohovat... klidně 1x měsíčně, nejlépe celou složku Kodi na sd kartu, či usb.
Mě to už tolikrát zachránilo, natož když hlásí update systému !!!
Rád si i pohrávám s nastavením Kodi nebo instalací test buildů... když něco nevyjde, sáhnu po záloze a jsem opět v "ringu".
5 5 5


RE: Dubnová aktualizace Androidu TV - nefunkční KODI - playman22 - 30.4.2020

Tiež som bol zástancom zálohovania, než som zistil, že mám stovky tisíc súborov v priečinku ,,záloha kodi", čiže pozor čo zaškrtnete aby sa zálohovalo Big Grin


RE: Dubnová aktualizace Androidu TV - nefunkční KODI - gallic - 12.5.2020

Osobně v kodi zalohuju jen databázi knihovny filmů na Nasu protože to je největší opruz nahazovat. Nastavení a instalaci nejpoužívanějších doplňku už dělájí myslím zkušenější uživatele kodi po slepu v prstem v nose za pár min ?.


RE: Dubnová aktualizace Androidu TV - nefunkční KODI - playman22 - 12.5.2020

Zatiaľ najlepší spôsob ako mať zálohovanú knižnicu lokálnych filmov je ju vyexportovať priamo medzi súbory.
Má to niekoľko výhod:
1. V prípade, že sa rozhodnem nejaký film presunúť v priečinkoch alebo medzi diskami, presúvam s ním aj .nfo súbor a všetko potrebné, z čoho sa načítajú údaje pre knižnicu.
2. Viem vykonať v nfo súboroch úpravy externými nástrojmi (napríklad s tinymediamanager) a importnúť zmenené dáta do kodi knižnice.
3. V prípade, že niekomu skopírujem nejaký film, má k nemu rovno aj on všetko potrebné.