XBMC-Kodi.cz
PCM vs Bitstream - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: PCM vs Bitstream (/prispevek-pcm-vs-bitstream)PCM vs Bitstream - martin_o - 02.5.2020

Prosím o radu. Mám TV Samsung UE43NU7192 propojenou se Soundbar Samsung HWQ60R přes HDMI ARC a Sencor SMP 9004 PRO - CoreELEC k TV přes HDMI. Můj problém je že nedostanu do Soundbaru z CoreElec prostorový zvuk pouze PCM tok. Když pustím satelitní TV tak mám možnost Bitstream. Zkoušel jsem i optický audio kabel na přímo do Q60R ale vždy jde z CoreElec jen PCM tok zvuku. Pokud v CoreElec změním počet kanálu na 5.1 tak nastane deformace zvuku, slyším jen okolní ruch filmu.


RE: PCM vs Bitstream - jkmh - 02.5.2020

Jak máš nastavený průchod zvuku v Kodi? Systém->systém->zvuk. Tam povolený průchod zvuku a formáty. Předpokládám, že to máš zapojené podle strany CZE - 14 mauálu k souddbaru


RE: PCM vs Bitstream - martin_o - 02.5.2020

nemám, ovládačka nechtěla tak úplně spolupracovat. Jako propojovací místo používám TV    HDMI 1 - CoreElec,  HDMI 3 ARC - soundbar.
Nastavení by snad mělo být v pořádku (průchod povolen, DD, DD+, DTS)


RE: PCM vs Bitstream - jkmh - 04.5.2020

@martin_o: tak to už mě nic nenapadá. Snad jen zapojit tak, jak se má a bavit se o tom, jaký máš problém s DO. Já to mám zapojené podle str.14, jen místo soundbaru mám AV receiver a všechno, co je potřeba, ovládám přes CEC ovladačem od TV.


RE: PCM vs Bitstream - martin_o - 04.5.2020

Hlavní problém vznikl že TV má problém rozeznat Soundbar když bylo připojeno další HDMI. Při změně výstupu soundbar nehrál, například při přepnutí z CoreElec zpět na TV. Nyní se mě podařilo že mám v menu další položku "překódování DD" a už jde zvuk jak má. Nyní tam mám položky "povolit půchod, DD, překódování DD, DD+ a DTS"


RE: PCM vs Bitstream - jkmh - 04.5.2020

Takže OK?  Banana


RE: PCM vs Bitstream - martin_o - 05.5.2020

Je to OK, ale jak jsem toho dosáhl nevím  1


RE: PCM vs Bitstream - jkmh - 05.5.2020

Je to škoda, že si to neuvědomuješ. Ale někdy stačí jen jiné pořadí vypnutí/zapnutí jednotlivých zařízení. Myslím, že tady někde na fóru je to zmíněno, když zlobí HDMI-CEC.