XBMC-Kodi.cz
Budoucnost fóra - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Chyby, návrhy, zlepšení, podpora (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-chyby-navrhy-zlepseni-podpora)
+--- Téma: Budoucnost fóra (/prispevek-budoucnost-fora)

Stran: 1 2


Budoucnost fóra - JiRo - 22.6.2020

Zdá se to jenom mě, nebo si ještě někdo myslí, že jsou zlaté časy tohoto fóra už dávno za námi? Nebo je to dáno tím, že většinu provozu fóra zajišťovalo téma Stream-Cinema. A teď, když tady to téma už není a když Stream-Cinema 2 má fórum vlastní, je úbytek uživatelů přirozený? Máme ještě šanci, že se počet současně přihlášených uživatelů zase začne navyšovat? Co můžeme čekat? Dílčích otázek můžeme položit více. Vrátí se @Saros? Na fóru SC2 se mu možná zalíbí a nabídka účastnit se vývoje tohoto addon, kterou jsem tam zaznamenal, může znamenat, že to tak úplně nemožné není. Je tu, pravda, pár dobrých projektů, za všechny třeba @waladir má skvělý o2tv. Všiml jsem si, že klesá počet těch,  kteří hledají pomoc v souvislosti s Android boxy. Možná za to může stabilizace Kodi pro Android a stále se zlepšující podporu boxů v CoreELEC. Podobné je to s TV s Androidem. Možná proto, že si více lidí raději pořídí box, možná se TV opravdu začaly zlepšovat. Také tu tak často nevidím stížnosti na problémy s rychlostí přenosu. Částečně proto, že se přesunuly na dvě již zmíněná fóra, možná ale také proto, že se uživatelé mezi ta dvě řešení rozdělili, což mohlo do jisté míry i rozdělit zátěž Interentu.

Osobně si myslím, že speciální témata nebo témata s vyšší odbornou přidanou hodnotou jsou asi za zenitem, zájem o  takové příspěvky klesá (to mohu potvrdit), pokud za nějakým takovým tématem není funkční out-of-box addon umístěný v repozitáři, nikoho to nezajímá. Stále asi bude zájem o národní specifika, tzn. příjem OTT, místní zdroje na Internetu, intenret TV nebo TV na Internetu a hlavně filmy a seriály zadarmo. Ale posledně jmenované téma se řeší a budou řešit jinde.

Co můžeme čekat? Určitě se to tu rozhýbe po příchodu Matrixu, další vzruch určitě přinese používání DRM v OTT službách. Bude to možná znamenat opad zájmu o TVheadend (pokud nepřijde s řešením příjmu vysílání s DRM) a navýšení řešení přímo v Kodi. Napadně někoho něcodalšího, co se dá čekat? Co si o tom myslíte?


RE: Budoucnost fóra - jkmh - 22.6.2020

@JiRo:  Já bych to tak černě neviděl. Ano, S příchodem hotových TV boxů, resp. s jejich cenou, srovnatelnou s RPi, určitá témata opadnou. Ale pořád bude dost takových, kteří se v tom raději šťourají, než jsou jen konzumenty. A ti tu zůstanou. Takže si myslím, že fórum se stane více techničtější. Opadnou jen návštěvy laických návštěvníků.Když se to vyčistí od zbytečných invektiv, může to být jen užitečné. Dal bych tomu ještě čas a naději.


RE: Budoucnost fóra - bara - 24.6.2020

JiRo,já ti na to odpovím,jak to vidím já.To co tu popisuješ je dáno tím,že (a tuhle nemoc mají skoro všechna fóra po čase) na každém fóru zůstanou jenom ti kteří tím žijí,tzn různí programátoři a tímhle tím směrem zaměření lidé,kteří už dávno neví že existuje i jiný než virtuální svět.A tito lidé asi buď nemají rodiny,jiné zájmy a mají spoustu času hledět do monitoru ale zase si neumí ani opravit auto,barák a jiné věci ,které zase umí jiní lidé,bez nichž by se neobešly,třeba instalatéři a pod.A tito lidé vlastně komunikují jen mezi sebou nejen pro mě nic neříkajícími anglickými odbornými počítačovými skratkami.A pak dojde jiná starší jako já málo znalá generace (jak žen tak i mužů) kterou minula výuka p.c (dohánějí to po večerech) a něco potřebují a zeptají se.A jsou buď odpálkováni vygoogli si to někde a neotravuj,nebo jsou posměchem.Takže jsem už nepřijdou a řeknou to druhým.Takže se pak nemůžeš divit,že to stagnuje jelikož je mezi lidmi stále míň ochoty někomu pomoct.Nutno podotknout,že jsou tu i velmi ochotní ti nějak pomoct za což jim všem mockrát děkuji.Píšeš,že cituji: Všiml jsem si, že klesá počet těch,  kteří hledají pomoc v souvislosti s Android boxy.To taky není ůplná pravda.Ony boxy se dnes již prodávají předinstalované s kodi a různými doplňky,takže odpadá nutnost instalace a pochopení systému jak to funguje a tudíš nastane pohodnost.Jenže má to své ůskalí,že ten nainstalovaný software začne časem z různých důvodů haprovat,nebo nevyhovovat různým jiným apkám a pod.Např. já mám problém  se svým boxem a nikde se tu nemůžu dočíst nějakou radu nebo pomoc.Mám 18 leiu a chci novou verzi,už to dělá problémy.Je pro mě nemožné něco v tom android boxu udělat.Asi to čínani udělali blbu vzdorné,že tam nejde nic smáznout,pokazit,ale ani vylepšit. Nejde ani stáhnout novou verzi,při instalaci nového kodi to vyhodí, hlášku že se to nedokončilo.Čistou taky nemůžu,protože nevím čím a jak to zálohovat,když na různé apky na android co jsem si stáhl to nereaguje jelikož v p.c mám windows.No ale tu se nic nedovíš co s tím a pokud ve svém okolí nemáš nikoho kdo by o tom něco věděl,tak seš v háji.No a teď koho se zeptat?Těch co jsou,,jinde"resp.dál a čekat posměch ty nevíš???Googli a dej pokoj.Dává mě za pravdu věta v článku nade mnou cituji:   Opadnou jen návštěvy laických návštěvníků.


RE: Budoucnost fóra - jkmh - 24.6.2020

@bara: Já nechci nijak znevažovat laické návštěvníky. Naopak. Mně jen vadí ti, kteří nedbají dobře míněné rady či návody. Instalují něco, odněkud a nějak, a pak přijdou s nicneříkajícím dotazem "Mám to rozbitý, co s tím?"


RE: Budoucnost fóra - JiRo - 24.6.2020

@bara Zdá se mi, že máš asi pravdu. S tím obecným přístupem k lidem, kteří hledají základní infromace a kteří nemají očekávaný background. Tohle je asi obecně problém nejen tohoto fóra, to je fakt.

A k tomu Androidu, pokud by ses podíval více do historie fóra, tak to tady dříve vypadalo úplně jinak. Každý, kdo chtěl Kodi provozovat na Androidu byl víceméně poslán do háje a doporučovala se inslace *ELEC. Kodi pro Android byl v minulosti opravdu tristní. To se teď dost zlepšilo, i já jsem si jeden Android box pořídil a s dobou před 2-3 lety se to opravdu nedá srovnat. Potíž je teď zase ale v tom, že těch variací HW, včetně těch fake-ových (což je mimochodem zcela specifický porblém), spolu s kombinací systémů a verzí Kodi je tolik, že se prostě i dnes objeví kombinace, které bezproblémové funkci Kodi na Androidu moc nesvědčí. Další věcí je, že i Kodi se dá naparametrizovat různě, včetně instalace doplňků a také to, co je pro jednoho bezproblémová funkce je pro jiného "shit". Chtělo by to mít k dispozici nějakou seriózní databázi zkušeností a z ní odvozovat doporučené typy, konfigurace a kombinace verzí a doporučovaných nastavení Kodi, včetně addons. Ale tohle je role, kterou by sice fórum mohlo mít, ale to by se toho někdo musel ujmout. Tohle nevidím jako reálné. Jediné, co by v tomto případě asi pomohlo, kdyby se tady důsledně zavedla témata věnovaná konkrétním (a s ohledem na funkci Kodi osvědčeným) Android boxům a fórum by například, jako svou přidanou hodnotu, těm tématům (tedy příslušným boxům) nějak dokázalo přiřadit index kvality. Jenže to je samozřejmě iluze, tohle jednoduše udělat nejde. V mnoha případech tady ta témata vztažená k typům Android boxů jsou, ale není to nijak důsledné a ani spravované a už vůbec ne hodnocené. Kdyby bylo, byl by to pak jakýsi přirozený výběr. Téma s nejlepšími zlušenostmi a hodnocením by ukazovala na boxy s kvalitním Kodi řešením, měla by i nejvíce přispěvatelů a kdyby se tam někdo zeptal, pravděpodobnost, že dostane relevatntní odpověď, by jistě vzrostla. Současně by to mohlo sloužit i jako indikátor toho, jaký box si, při nákupu nového, přednostně pořídit. Tohle je možná téma, které by fórum mohlo opět rochu oživit. A podobné by to bylo jistě bylo i s Android TV.


Budoucnost fóra - Saros - 24.6.2020

To ja si AndroidTV box (xiaomi) nemohu vynachvalit. Nebyt treba addonu SC, tak kodi uz ani nepotrebuji. Primarne ho teda pouzivam na IPTV a na to uz jsou daleko lepsi aplikace nez je kodi (viz ma videa na YT).


RE: Budoucnost fóra - JiRo - 24.6.2020

@Saros Tomu rozumím. Sám s tím bojuji, a za mým lpění na Kodi je spíše nostalgie než nějaká vyložená nutnost. A ještě snad to, že si v Kodi dokáži vytvořit tématické stránky podle našich zájmů (space, sport, nature, ...) napříč všemi typy zdrojů


RE: Budoucnost fóra - playman22 - 24.6.2020

K tým boxom a ich hodnoteniam len toľko, že dosť záleží na očakávaniach a potrebách kupujúceho. Napr. Spomenutý Xiaomi box si niekto pochvaľuje a pre mňa to bol najhorší box zo všetkých, čo mi prešiel rukami (a to hovorím ako človek, čo má vyše 10 xiaomi vecičiek doma). Ale nejaká tabuľka by sa určite hodila, kde by sa vymenovali funkcie a podľa skúseností užívateľov dopĺňali fajky, krížiky prípadne linky na podrobnejší popis.
Dalo by sa to riešiť formou zdieľaného google sheet, kde by sme vedeli viacerí zapisovať. Takže keď sa do toho náhodou chce niekto pustiť, hlásim sa ako dopisovač/upravovač Big Grin


RE: Budoucnost fóra - bara - 24.6.2020

Takže chlapy založme takové nějaké vlákno,které by bylo oprostěné od toho kdo na co má peníze,neurážlivé jak je kdo chytrý či hloupý,ale věcné hlavně technicky poučné i pro laiky jak na tom ty tv boxy ve skutečnosti  jsou a co s nimi lze všechno provádět.Nemyslím si jiro,že kodi je nostalgie a asi ještě dloho nebude i když jsou platformy které mu dýchají těžce na krk.Tohle téma by se dalo hóódně roztáhnou a sloučit v něm spoustu věcí,které tu jsou sporadicky psány jako výštěk ,výštěk támhle a tak nějak chaoticky a kuse se dovídáš o nečem.Někdo může namítnout,že je toho plno,je a není,většina článků si hřeje svoji polívčičku,byznys prodat i za cenu lži,polopravdy a nepravdy.


Budoucnost fóra - Saros - 24.6.2020

Pravda, ze zacatku byly s timto boxem problemy, hlavne s wifi. Vyresil jsem to usb ethernet adapterem.
Nejaky seznam uz tady byl
https://docs.google.com/spreadsheets/d/12-NAoBPPV_nNBqaY1vt7Gke8bthPYqnG0tMLeSDrIKI/htmlview#gid=0
A tady seznam zarizeni s Android TV
https://sites.google.com/view/droid-tv/streaming-gaming?fbclid=IwAR20Nd7RZ1Li_5GKNvx66e2vmiizZOC3zbhTglW2BCpGEbpAsquGu-nzquY


RE: Budoucnost fóra - matejekt - 24.6.2020

Já osobně si myslím, že pokud válka mezi SC a SC2 (na kterémkoli bojišti) neznechutí činnost místního admina, tak forum přežije a kdo ví, jaké zajímavé časy ještě příjdou. S hromadou různých boxů, levnějších a dražších, s hromadou IoT desek, se zařízeními třetích stran to bude ještě velmi zajímavé. Já jsem například v COVID karanténě zjistil, že firma TECO  (vyrábí PLC Foxtrot do chytrých objektů) má implementační profil pro KODI. Na to se chystám a třeba to bude zajímavé téma do budoucna i pro toto forum. A nejen konkrétně TECO, ale obecně zapojení KODI do chytrých domácností. Hodně aktivní téma je ambilight, nebo prostorový zvuk. To si myslím, že bude stále evergreen.

Naopak si myslím, že díky přesunu běžných uživatelů obou variant SC na vlastní forum se toto forum může jen vyčistit a obsahově zkvalitnit. Já si totiž nemyslím, že kvalita fora se pozná podle počtu aktivních uživatelů a množství přidaných postů za den. Sám používám místní forum od prvních krůčků s RPi2 a OpenELEC. A dlouho jsem se neregistroval a neposílal žádné posty, i tak pro mě ale bylo zásadní zdroj informací v bastlení. Takže věřím, že pro začátečníky takto funguje stále. I ty varianty SC se musí někde naučit instalovat, někde musí zjistit HW a pro tamní fora to zatím není téma.

Poslední poznatek který bych chtěl ventilovat. Myslím si, že místní forum je jediné v KODI CZ/SK komunitě, které má šanci stát se neutrálním místem pro komunikaci mezi SC a SC2. Je jasné, že na obou svých forech budou zastánci svého, ale tady by do budoucna mohli být "rádci", kteří budou nad věcí a nezaujatí. Zatím je to tady spíš bojiště obou stran, ale až boje utichnou a vše se stabilizuje, může se jednat o správné místo pro neutrální diskuzi. A ta bude pro začátečníka, který začne s KODI a bude volit mezi platbou WS vs. KRA, naprosto zásadní.


RE: Budoucnost fóra - beepee - 25.6.2020

(24.6.2020, 20:30)matejekt Napsal(a): ... Je jasné, že na obou svých forech budou zastánci svého...
Problém není v tom, že oba doplňky mají své zastánce, ale v tom, že mají fanatické zastánce. A ti si ventilují své -fobie a -filie napříč internetem. Bohužel - je to jen malý dílek, plně zapadající do dnešní rozdělené filo-fobní společnosti, a to nejen té naší, české a slovenské. Lidí, kteří se dokáží oprostit od nenávisti k jedné straně a bezmezného obdivu k té druhé, je málo.
IMHO situace kolem obou "sinem" se uklidní teprve tehdy, až budou většinu uživatelů tvořit ti, kteří nezažili letošní "jarní převrat" a budou si vybírat mezi nimi podle kvality, ne zášti.
A o budoucnost tohoto fóra bych obavu neměl. Je pravda, že SC tu zřejmě generovalo podstatnou část návštěvníků, ale je tu dost jiných, zajímavých témat i přispěvatelů. A návodů pro začátečníky.


Budoucnost fóra - beitlj - 25.6.2020

Já se také nebojím o budoucnost fóra.
Je tu plno technologicky/programátorsky vzdělaných uživatelů a tyto příspěvky jsou zde ve většině.
Předpokládám že až se změní legislativa v EU budou mít výše zmiňované doplňky “jepičí” život.


RE: Budoucnost fóra - S474N - 25.6.2020

@matejekt: vidis to, ac jsem sam majitelem Foxtrotu uz peknych par let, tak jsme vubec netusil, ze je knihovna pro Mosaic. Na druhou stranu, Mosaic hanim kde chodim 40 a osobne pouzivam reseni PLCComS a prostreleni vsech promennych (ty mam jako public) do Noderedu, kde s nimi az teprve pracuji. Ted, s prichodem CP-2xxx se vse zlepsi, uz jen proto, ze to pujde prostrelit do Homekitu rovnou, diky predinstalovanemu Homebridge.

Osobne me nejak nenapada vyuziti pro Kodi, protoze to je tak pro ty nastenne panely, ktere povazuji spise za fail. Proc bych v dobe, kdy sedim na gauci, mel vstavat a chodit neco ovladat na stenu, kdyz vse muzu ovladat z tabletu/mobilu nebo jeste lepe, hlasem?


RE: Budoucnost fóra - matejekt - 25.6.2020

@S474N: :-D já jsem neměl moc prostor zjišťovat, co to přesně dělá. Nemají na to moc podkladů (je to relativně nové) a je to poplatné. Psal jsem to v souvislosti s neprobádanými stránkami KODI, které by mohly držet forum... Ale budu se tomu věnovat, takže třeba se v nějakém vláknu dočteš, co to umí. Případně kde jsem se zasekl. A nebo že je to slepá ulička.


RE: Budoucnost fóra - JiRo - 06.7.2020

Tak abych to nějak shrnul. Díky za reakce, z kterých jsmem si dovoli udělat následující závěry.
  • fórum evidentně žije, je to vidět na počtu přibývajících příspěvků i témat, které opět začíná po propadu stoupat. Je jasné, že zlaté časy se už něvrátí, ale víme proč.
  • jak SC tak SCC se primárně řeší jinde, což ovšem (podle mne) neznamená, že by se ani tady o nich nedalo diskutovat. U original SC to bohužel přímo nejde, u SCC je to někdy potíž, protože to řada lidí chápe jako něco, co sem nepatří a někdy dokonce (pokud se někdo vyjadřuje k SCC kriticky) to chápe jako útok a reagují velmi nevybíravě
  • LiveTV & PVR se pomalu přesouvá do řešení Kodi frontend - Server služby backend. Což o to, dá se to předpokládat, vložení Tvheadend do tohoto řetezce už nezajímá tolik lidí jako doposud. Hodně této větvi "vývoje" pomohl @Sorien a teď hlavně @waladir. Jeho práce na O2TV je fantastická a až dorazí Matrix, myslím, že se zúročí ještě víc. Já sám se držím Tvheadend stále, jednak kvůli DVB-T a také proto, že umožuje některé věci (alespoň pro mne) řešit velmi jednoduše (například Live TV & PVR z Youtube Live TV kanálů)
  • mě samotného, jako skinera, trochu mrzí neochota tvůrců addon dodržovat pravidla Kodi, což jde někdy až tak daleko, že ty addon jsou v některých svých částech napsané špatně a mohou v Kodi (pokud se například použijí ve widgetech) i škodit. Snažím se na to upozorňovat, a teď nemyslím jen SCC, kde už jsme to vzdal 1, ale i jinde. Viz např. můj příspěvek v Poslouchej radio, ale připadá mi to podobné jako s tím hrachem házeným na zeď...
  • Android (TV) je velké téma a jak se zdá, tady to asi bude žít stále. Bylo by asi žádoucí podporovat  nějakou formu rozdělení témat podle box-ů a TV. Možná by tady mohl pomoci @XBMC-Kodi. Nemyslím na nějakou zásadní reorganizaci, sám se ostatně v Android instalacích a Kodi v nich ani moc nevyznám, spíše jen pár námětů a ať znalci řeknou, co a jaký má smysl.
    • rozdělit téma Android v Operační systémy na Android a Android TV
    • založit v HW sekci Android boxy a Android TV
    • témata věnovaná konkrétním Android boxům a  Android TV připnout na začátek stávajících subfór
    • nebo snad založit zcela nové subfórum Android boxy a Android TV?
  • On je trochu problém co z toho, co lidi zajímá, patří do sekce HW a co do OS. Tady to asi vždycky bude trochu "kulhat/krívať" a nikdy nebude absolutně jedoznačné, kam jaké téma zařadit.
  • Nápad @playman22 založit sdílený google sheet soubor s parametry a hodnocením Android boxů a Android TV je výborný, ale jako vždy tohle závisí na tom, zda se toho někdo ujme. Na tohle tu dojelo už hodně upřímně míněných snah. Chce se někdo přihlásit?
  • Určitě každého napadlo, stejně jako to napsal @Saros, zda má Kodi, zejména co se týče Android-u, budoucnost. Chápu, že pro některé, kteří Android běžně používají, je v mnoha případech Kodi jen nutné zlo k tomu, aby si spustili funkce, které v Android-u (ještě) dostupné nejsou. I tohle je určitě legitimní úvaha, ale já bych ji zatím neřešil jako zásadní. Dokud bude zájem v Android Kodi spouštět, tak bych nad tím nepřemýšlel. A jestli někdy bude SCC dostupné jako jako apk? Na to je myslím, alespoň v této chvíli, celkem jasná odpověď.
  • Určitě mají budoucnost i témata jako je Smart Home a Kodi, což je sice dost speciální a Kodi se týká jen okrajově, ale pokud se najde hodně zájemců, stálo by za to to ve struktuře fóra nějak vypíchnout. Je tu několik matadorů, např. @S474N, co k tomu určitě mají co říci. Těch témat, která jsou tu už rozjetá by se pro přesun do nové sekce nebo subfóra jistě našlo hodně.



RE: Budoucnost fóra - jkmh - 06.7.2020

JJ, AndroidTV a Android boxy jsou v kurzu. A asi i zůstanou. Hodně se o tom diskutuje na ostatních fórech, ale je tam víc otázek než odpovědí. Velké téma by mohl být bootloader, jak na něj, a Kodi v Androidu nebo Coreelec. Včetně správné verze image pro tu kterou krabičku. Sám na této platformě nejedu, třeba jednou...

Tak, jako je dnes vypíchlé v HW-RPi, mohlo by být vypíchlé i HW TV boxy Android s dalšími subtématy. To s tebou naprosto souhlasím. Co na to admin?


RE: Budoucnost fóra - XBMC-Kodi - 06.7.2020

Byla založena nová sekce v HW, stávající sekce v OS byla pouze doplněna o Android TV, protože i ostatní platformy jsou zde sloučené. Pokud by kategorie měla nějak přerůstat, tak dojde k jejímu dalšímu rozdělení.

Kdo by chtěl pomoci, tak s pomocí tlačítka Nahlásit nebo posláním odkazů na témata věnující se Android / Android TV by mohl poslat seznam stávajících témat, aby tyto mohly být správně rozděleny.


RE: Budoucnost fóra - JiRo - 07.12.2021

Opět se pokusím trochu šťouchnout do vosího hnízda, i když mi už připadá skoro opuštěné. Nebo že by se jeho "královna" připravovala na zimu?

V poslední době jsme si všichni všimli problémů se samotnou funkcí fóra jako takového. Rozpoutala se o tom diskuze, přispěli všichni matadoři fóra, kdo ale chyběl, to byl @XBMC-Kodi: Škoda. Podobné zkušenosti mám i s nulovou reakcí na některá z minulých nahlášení nebo požadavků na nějakou operaci s příspěvky (přesuny). Pravda, už dlouhou dobu to nedělám, ale poté co jsme zjistil, že se to podobá příslovečnému házení hrachu na zeď, jsem už k tomu ztratil chuť. A o tom, že by administrátor fóra nějak dbal o jeho kulturu, ani nemluvím. Rezignovali na to, ostatně, i sami uživatelé. Jak by také ne, když se tu stalo zvykem, že pokud někdo někoho napomene nebo se k někomu kriticky vyjádří, tak to od něj schytá. Je to ostatně stejné, jako všude kolem nás. Ve fóru tak přibývají den co den zcela nesmyslná témata a přitom by stačilo, kdyby si každý, před tím, než klikne tlačítko Nové téma přečetl těch pár témat v subfóru Jste zde poprvé? Ale to je zřejmě většině lidí zatěžko.

Patřím k několika sponzorům fóra a protože momentálně nevím, kdy mi sponzorský cyklus končí, nejsem si jistý, jak dlouhou jím ještě budu. Až mi totiž status sponzora vyprší, budu se hodně rozmýšlet, jeslti ještě vůbec nějaký dar pošlu.

Osobně se pokládám, co se týče zde aktuálně řešených témat, tak trochu za dinosaura. Myslím tím to, že témata, která mě zajímají, nepatří zrovna mezi ta nejpopulárnější. S tím bych si ale dokázal poradit, s čím si ale nevím rady je to, že mám vážně pocit, že na fórum, po stránce jeho správy a moderace, teď nikdo nedohlíží.

Mýlím se?


RE: Budoucnost fóra - XBMC-Kodi - 07.12.2021

Problém fór obecně poslední dobou je to, že většina lidí se přesunula na sociální sítě. Nikoho nebaví se někde registrovat a hledat nebo psát dotazy. Takový trend je viditelný již několik posledních let.

Nahlášené příspěvky jsou zpracovávány průběžně, včetně přesunů. Pokud nedojde k nahlášení, nemůže pochopitelně dojít ani k přesunu.

Zde opravdu chybí to, že nejsou žádní moderátoři a faktem je, že to nikdo nechce dělat.

Co se týče nahlášeného problému, je opravdu těžké (ne-li nemožné) procházet cizí kód a hledat neurčité chyby. Tyto věci by se primárně měly řešit na fóru samotného myBB a nikoliv zde. V průběhu svátků je naplánován upgrade na nejnovější verzi, tedy je možné, že se problém třeba vyřeší.