XBMC-Kodi.cz
Problem - Zdielane adresare z PC Windows do Kodi 18.7 (Android tv box) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: Problem - Zdielane adresare z PC Windows do Kodi 18.7 (Android tv box) (/prispevek-problem-zdielane-adresare-z-pc-windows-do-kodi-18-7-android-tv-box)



Problem - Zdielane adresare z PC Windows do Kodi 18.7 (Android tv box) - Milos999 - 12.9.2020

Mohol by niekto prosim zverejnit  navod ako spravne spojazdnit pozeranie multimedialnych suborov z PC Windows 10 v  Kodi 18.7 (Android TV Box) cez protokol Samba alebo DLNA ? Lebo ako skusam cez vselijake navody zverejnene na Youtube cez Sambu a DLNA  tak to vzdy skonci tak, ze sice v domacej sieti vidim a mam pripojeny aj satelitny prijimac a v nom mozem vidiet a spustat v Kodi (Android TV box ) multimedialne subory cize videa(filmy) alebo hudbu taktiez aj cez pripojene externe hdd v Android TV boxe vidim a mozem spustat multimedialne adresare ci uz filmy alebo hudbu a moje PC (Windows 10) mi tiez ukaze ale zdielane adresare uz nie ! Cize dva pripojene zariadenia v sieti mi v Kodi (Android) ukaze a tiez aj  prehraje ale PC (Windows) mi v sieti len ukaze no zdielane adresare a subory uz nie... akoby prazdne ... Nerozumiem tomu. Moze mi niekto pomoct a vysvetlit co je zle nastavene ? Vopred dakujem.


RE: Problem - Zdielane adresare z PC Windows do Kodi 18.7 (Android tv box) - forsajd - 12.9.2020

@Milos999: videa, pridat zdroj, atd, daj foto co mas prazdne


RE: Problem - Zdielane adresare z PC Windows do Kodi 18.7 (Android tv box) - Milos999 - 12.9.2020

Praveze skusal... Ukazalo WorkGroup a v nom satelitny prijimac aj vsetke hdd disky v androide tv boxe a ukazalo aj moje PC (Win) konkretne ako nazov co mam X4 ale v nom uz neukaze nic... Akoby prazdne

Cize CEZ Sambu ukaze WORKGROUP A v nom aj satelitny prijimac aj android tv box aj X4 cize moje PC(Win10). Tie dva idu bezproblemov a prehrajem z nich hocico ale PC mi zdielane subory vobec neukaze... 
A este som sa chcel opytat co to je ta hlaska  "Operation not permitted"


RE: Problem - Zdielane adresare z PC Windows do Kodi 18.7 (Android tv box) - jkmh - 12.9.2020

@Milos999: Musím říct, že jsem tvůj příspěvek četl 3x a stejně jsem úplně nepochopil,kde máš problém. Asi nemáš na klávesnici tečku.
a) Operation not permitted znamená, že operace není povolena. Ale to jsi si už určitě zjistil v překladači Google. Adresář, do kterého chceš přistoupit, má omezená práva pro přístup zvenku.
b) popiš, prosím, ještě jednou, v kterém zařízení chceš přehrávat a na kterém zařízení jsou nepřístupné soubory. A jednoduše!

c) obecně pro sambu: zkus to podle příspěvku https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-kodi-smb?highlight=samba. A samozřejmě povolenou sambu.
d) obecně pro DLNA: máš to v Kodi povolené?


RE: Problem - Zdielane adresare z PC Windows do Kodi 18.7 (Android tv box) - Milos999 - 14.9.2020

Nerozumies ? Chcem vo svojej sieti prehravat filmy a media subory cez Kodi, ktore mam v Android TV Boxe (dole v podpise) Cize subory. ktore mam v PC (Win10)... Chcem ich pozerat na TV, cez KODI v android tv boxe...  Uz chapes? No a cez sambu v KODI vidim svoj sat prijimac aj PC ale ked kliknem vo WORKGROUP na moje PC tak mi vyhodi tu hlasku - Operation not permitted pritom adresare s filmamy a mediami mam v PC vsetky oznacene ako zdielane... Tak neviem preco mozem v Kodi cez protokol samba pozerat subory com mam nahrate v satelite aj v androide tv ale subory a adresare v  PC uz nie  ? Vsak som ich oznacil v PC ako zdielane. Porad prosim...


RE: Problem - Zdielane adresare z PC Windows do Kodi 18.7 (Android tv box) - forsajd - 14.9.2020

tak zadaj adresu rucne ip adresu pc a nazov zdielaneho priecinka


RE: Problem - Zdielane adresare z PC Windows do Kodi 18.7 (Android tv box) - meda - 14.9.2020

Máš několik možností. Použít interní DLNA server Windows 10
https://www.cistepc.cz/dlna-server-ve-windows-10-jak-prehrat-filmy-v-domaci-siti/
Nainstalovat free verzi Serviio https://www.serviio.org/features
Najít návod, jak povolit ve Windows 10 protokol SMB1, ktery je zakázaný kvůli nulové bezpečnosti, a ten nastavit i v Kodi. Jak to udělat teď hledat nebudu.


RE: Problem - Zdielane adresare z PC Windows do Kodi 18.7 (Android tv box) - jkmh - 14.9.2020

@forsajd: To mu asi nepomůže. Má dvě cesty, jak naznačil Meda. Rozhýbat v PC DLNA nebo přes Powershell  povolit SMBv1.


RE: Problem - Zdielane adresare z PC Windows do Kodi 18.7 (Android tv box) - Milos999 - 14.9.2020

(14.9.2020, 21:48)forsajd Napsal(a): tak zadaj adresu rucne ip adresu pc a nazov zdielaneho priecinka

Tak mi prosim napis presny postup lebo ja fakt neviem co robim zle, ze to nejde... Vopred diky


RE: Problem - Zdielane adresare z PC Windows do Kodi 18.7 (Android tv box) - JiRo - 15.9.2020

Sorry, ale rady typu použij SMB1 jsou tak trochu mimo, to je nabádání k masochismu. Sice nepředpokládám, že by se mu někdo na domácí síti pokoušel nabourat do PC, ale přeci jen, proč takové věci dělat, když nejsou nutné.

Klienta samby v Kodi mám standardně nastaveného na min, max = SMBv2, SMBv3, na W10 ponechávám default nastavení (což rozhodně není SMBv1). V Kodi přidám do nového síťového umístění IP adresu cílového PC a jméno a heslo a funguje to. Jak na LE, CE tak v Androidu. BTW Já to ve skutečnosti dělám přes definované host name, takže síťové umístění normálně nepoužívám, ale to teď není důležité.

Teď jsme si to celé pro jistotu vyzkoušel. Na PC s W10 jsme si nastavil sdílení adresáře a postupně na třech systémech s Kodi - LE, CE a v Androidu - přidal nové umístění v síti (IP adresu). Poprvé resp. podruhé se žádnými resp. schválně špatně zadanými přihlašovacími údaji (pokaždé jsem dostal hlášku Operation not permitted), potřetí se správnými, kdy vše proběhlo OK a já si na všech třech instalacích přehrál video umístěné na PC ve sdíleném adresáři.

@Milos999 Ještě mě napadla jedna věc. Nejen, že je popis problému občas chaotický (dlouhé věty bez jakéhokoliv členění mi dělají problém pochopit, co jsi vlastně chtěl napsat), ale nenapsal jsi, o jaké W10 jde. Pokud o Home, tak by mohl být problém v přihlašovacích údajích, které v Kodi pro příslušné síťové umístění tvého PC zadáváš. Pokud totiž ve W10 Home použiješ onu sice hezkou, ale z hlediska obvyklé logiky definice uživatelů trochu prapodivnou funkci změny přihlašovacího jména, tak je třeba si uvědomit, že pokud se chceš přihlásit ke sdílení, musíš jako name v Kodi použít název účtu (tedy jméno původního uživatele), ne aktuálně zadané přihlašovací jméno. Ověř si to, zda by to nemohl být tvůj problém. Stačí se při nastavení sdílení podívat, jestli jméno uživatele, kterého zadáváš v Kodi, tvůj systém zná. Podobný problém by mohl nastat (ale tohle ověřené nemám), pokud by ve jménu účtu ve W10 byla použita diakritika.


RE: Problem - Zdielane adresare z PC Windows do Kodi 18.7 (Android tv box) - Milos999 - 15.9.2020

1. Mam Windows 10 Home ano a ucet  cize meno X4 a heslo nepouzivam lebo som doma takmer vzdy sam. 
2. Adresare a subory ktore chcem zdielat mam uz nastavene ako zdielane.  Mna mrzi, ze cez Kodi ktore mam v android tv boxe a to bezproblemov sa z neho dostanem na sat prijimac, ktory mam tiez v domacej sieti pripojeny a skoro vsetke subory na vsetkych uloziskach v sat prijimaci vidim a bezproblemov ich aj cez Kodi mozem spustat ! Tak by to malo byt aj cez PC nie no nie ? Ked niekto chce si zabezpecit ochranu proti pristupu tak si zvoli naviac este meno a heslo no nie a este je tu aj napr. Eset Smart Security... !? A je to vyriesene !!! Nerozumiem preco so zariadeniami s Windows su vzdy "exceletne" problemy !!! Ak mozes tak mi prosim posli presny postup ako moje zdelane subory z mojho PC zpojazdim v Android tv boxe cez Kodi 18.7. Vopred diky...


RE: Problem - Zdielane adresare z PC Windows do Kodi 18.7 (Android tv box) - JiRo - 15.9.2020

@Milos999 No, já zase takový odborník na W10 nejsem, nicméně z toho, co jsem se při různých aktualizacích W10 dočetl, tak přístup ke sdíleným samba zdrojům na W10, které mají uživatele bez hesla, může být problémem. Tohle řešit neumím, resp. jsem se o to ani nikdy nesnažil. Ale zběžný náhled do google ukazuje, že by to nějak jít mohlo, ale rozhodně to není nic standardního, tak to moc nedoporučuji.

Já vždy zásadně heslo u svých Windows účtů (mám jak Pro tak Home) používám a pokud někdy chci přihlašování do systému bez nutnosti to heslo pokaždé znova zadávat, tak to řeším tím, že si nastavím automatické přihlašování. Takže jediné, co ti můžu poradit je zkusit změnit účet bez hesla na účet s heslem, zadat jméno účtu a heslo v Kodi do nového síťového umístění a pak by to snad mohlo jít. Ale pozor. Takto dodatečně jsem heslo k účtu nikdy nepřidával, a co nemám sám vyzkoušené, to negarantuji.