XBMC-Kodi.cz
Zpětné sledování O2TV (OTT) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Zpětné sledování O2TV (OTT) (/prispevek-zpetne-sledovani-o2tv-ott)



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - stanis64 - 24.5.2020

Skvělá práce @waladir, díky moc :-)

Při používání jsem ještě narazil na dvě chybky. Týká se to spíš načtení toho uživatelského seznamu.

1) když mám ještě nějakou diakritiku v názvu toho seznamu, např. "Naše kanály", tak se již v listu možných uživatelských seznamů načte (tohle bylo opraveno dvě verze zpět), ale když seznam vyberu, tak se seznam kanálů nezmění, bez diakritiky funguje bez problému.

2) načtu-li uživatelský seznam, tak v něm chybí některé kanály, když jsem podrobněji porovnával "výchozí" seznam kanálů s načteným uživatelským seznamem v channels.txt, tak jsem zjistil, že ve výchozím jsou některé kanály pojmenované jinak než v tom uživatelském. Tohle si ale nejsem jistý zda by to šlo vyřešit. Nevím zda O2 vrací jen seznam s názvy nebo i nějaké ID jednotlivých kanálů. Níže dávám seznam u kterých kanálů se to vyskytuje.

název v uživatelském seznamu - název ve výchozím seznamu
Kód:
CT3HD - ČT 3 HD
Nova Action HD - Nova ACTION HD
Nova Gold HD - Nova GOLD HD
CNNPrimaNews - CNN Prima News
O2 Sport - O2TV SPORT HD
O2 Sport HD - O2TV Sport HD
O2 Fotbal HD - O2TV Fotbal HD
O2 Tenis HD - O2TV Tenis HD
PremierSportHD - Premier Sport HD
AutoMotorSport HD - Auto Motor Sport HD
Barrandov HD - TV Barrandov HD
KINO Barrandov - Kino Barrandov
Barrandov Plus - Krimi Barrandov
RELAX - Relax
Filmbox - Filmbox HD
Filmbox Extra HD - FilmBox Extra HD
HOROR FILM - CS Horror
Cartoon Network - Cartoon Network HD
LalaTV - Lala TV
Óčko - Óčko HD
Óčko Gold - Óčko Star
NatGeo Wild HD - Nat Geo WILD HD
Viasat Explore - Viasat Explore HD
Viasat History - Viasat History HD
Fishing & Hunting - Fishing and Hunting
O2 Info - O2TV Info HD

Ještě jsem dostal takový nápad, ale nevím zda je to reálné, že by se v tom seznamu kanálů zobrazoval i právě teď běžící pořad (případně s časem začátku a konce pořadu). Myslím si ale, že pokud by to šlo načíst, tak to bude dlouho načítat.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 25.5.2020

@stanis64: na oba problémy se podívám. U toho druhého zkusím nějak pořešit to odlišné pojmenování kanálů ze seznamu. Nevím proč to O2 vrací jinak než v jiném API. Buď najdu vodítko, jak to automaticky namapovat, nebo to přinejhorším nějak "oprasím". Zobrazení aktualního pořadu v kanálech už mám připravené, vliv na rychlost to nemá.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 25.5.2020

Oba problémy by snad měly být vyřešené ve verzi 1.4.4. Ještě jsem si všimnul, že po načtení seznamu a následné ruční editaci jsem tam měl jeden kanál dvakrát. Na funkci rostlináře to ale nemá vliv a opravím to později. V nabídce kanálů je jen už jen jednou. Tam se teď nově zobrazuje i aktuální pořad. Je nutné mít zapnuté zobrazení detailů v nastavení.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - ZeKeZeKe - 25.5.2020

SUPER update s tím názvem aktuálního pořadu waladir, díky moc.
Jen by se hodilo ten název pořadu i v tomto místě mít trochu víc opticky oddělelený od jména kanálu, IMHO.
Část jinou barvou by asi nešla? Že by název kanálu zůstal bílou a zbytek třeba 20-30% šedou? :-) Ačkoliv netuším, jak by šedá byla vidět na různých pozadích různých skinů..
Nebo nějak oddělit Tab-em/více mezerami?

Pak jsem chtěl poprosit o prozkoumání zda Vyhledávání funguje OK, protože dítě nebylo úspěšné při hledání Jak vycvičit draky II - zkoušela dcerka různé kombinace a našlo jí to jen jeden díl z 19.5., ostatní ne. Druhý nyní sledovaný seriál Mimi šéf byl v pohodě.
edit: zpět, vyhledávání Draků nefunguje ani na webu O2TV, tam to dokonce nevyhledá ani ten díl z 19.5. Divné. Škoda.

Díky.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 25.5.2020

@ZeKeZeKe: zkusil jsem několik variant a např. ty s větším odsazením nevypadají moc dobře. Asi nejlepší bylo to oddělit svislou čárou.

Ještě jsem se zkusil podívat s jistou mírou skepse, jestli nejde měnit barva písma v menu a kupodivu jde :-) Bohužel jdou použít jen "pojmenované" barvy, takže výběr je omezený. Vybral jsem co nejtmavší šedou, není to zas takový rozdíl oproti nevybrané položce, ale vidět to je. U vybrané, kde je názav kanálu světlejší, je ten rozdíl už větší. V další verzi bude použitá jiná barva + odstraním závorku a použiju |.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - stanis64 - 25.5.2020

@waladir: moc díky 6 načítání uživatelského seznamu kanálů teď funguje perfektně i ten aktuální pořad v kanálech je pecka, už nemusím kvůli programu chodit do aplikace na telefonu  1


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - batep - 29.5.2020

@waladir: Díky za super doplněk, mám android TV, kterou O2 zatím v aplikaci nepodporuje a nechtěla se mi kvuli telce kupovat krabička  6 Díky


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 29.5.2020

stanis64: jedná asi mimo. Jak udělám na webu O2 uživatelsky seznam? Díky.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - stanis64 - 29.5.2020

@Cinda: na webu to nelze, buď přes set-top-box nebo přes Android aplikaci ;-)


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 29.5.2020

jasně! a já už myslel, že jsem opravdu k ničemu. Díky.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 31.5.2020

V repozitáři je nová verze 1.4.5, s upraveným zobraním aktualního pořadu u kanálů a opraveným zdvojováním kanálů při importu seznamu z O2.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 31.5.2020

Nesetkal se někdo s výpadky streamu při živém vysílání? Ten se projevuje tím, že zprvu vypadne zvuk a potom se zastaví obraz. Stream se přeruší asi za 15 minut po navázání. Stačí pak stream vypnout a znovu zapnout a zase to funguje.

Jsem uživatel používající SM-G935F , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - JiRo - 31.5.2020

@Cinda Že by v O2TV aktivovali refresh? Neznám tohle řešení, já používám pouze Live Tv přes Tvheadend, ale je možné, že bude třeba udržovat relaci periodickým refresh. O2TV jsem dlouho nesledoval, beru z ní pouze sport, takže nebyl důvod. Před chvíli jsme si pusti Spart s Karvinou, tak uvidím. I dkyž nevím, jetli to déle jak 15 minut vydržím sledovat 10


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 31.5.2020

@Cinda: udělal jsem test a i za 40 minut stream pořad jel. Moc bych s tím stejně nenadělal, protože v podstatě jen získám adresu streamu a tu předám přehrávači.

@JiRo: doplněk kvůli Full HD používá stejné streamy (HLS) jako skripty pro TVH. Druhý způsob s adaptivním streamem (MPEG-DASH) je omezený na 720p. Chování by mělo být podobné.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 31.5.2020

Zkusím poskytovatele (O2) protože teď se to rozpadá co 10 minut. Stejně nevím, co budu nějakému telefonistovi vysvětlovat.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - quicksilver - 01.6.2020

Mám dotaz matka ma Enigmu2 Octagon 8008 kde je Kodi 18.6 a po přihlášení
Nabehne seznam TV kde co davaji , potom vyskočí chybová hláska.Je možný ze enigma2
Ma jinak složky proto to nejde ?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 01.6.2020

@quicksilver: pokud to není chyba s hlavičkou "Archiv O2TV", tak by pomohlo zapnout protokol ladění v Kodi a poslat log, resp. chybu z něj. Bez toho se bude špatně zjištovat, kde je problém. S adresáři by problém být neměl, používá se standardní adresář pro uživatelská data doplňků. Konkrétní cestu řeší samo Kodi. Ukládá se tam nastavení, seznam kanálů a historie hledání. Můžeš případně zkusit změnu pořadí kanálů, pokud to načte seznam, problém bude jinde. Zkusím ješte vyhrabat někde STB s Enigmou, ale nahradil jsem ho už pred několika lety a nejsem si jistý, jestli neskončil v eletkroodpadu :-)


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - jirka2404 - 01.6.2020

Mě v tom samém boxu Octagon 8008 v kodi 18.6 korektně fungují jen starší verze. Jakmile nainstaluji verze 1.4.x tak obraz jde jakoby zpomaleně, zvuk je ok. Taktéž v archivech CZSK funguje  Sledování O2TV super. Skvělý plugin.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 01.6.2020

STB jsem našel, po asi 1.5 hodině se mi ho povedlo zaktualizovat, abych zjistil, že na MIPS procesoru kodi zřejmě není. Archiv cz/sk se mi povedlo zprovoznit a z pluginem, který odpovídá verzi 1.4.3 to fungovalo bez problémů, plynule a bez sekání. Víc toho neotestuju.

@jirka2404: funguje ti bez problémů verze 1.3.0/1.3.1 nebo až 1.2.x verze? Co jsem procházel changelog, tak velká změna byla mezi verzemi 1.2.3 a 1.3.0, od verze 1.4.0 tam zřejmě změny v přehrávání nebyly (u live streamu a přehrávání z archivu).


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - ros - 01.6.2020

Já nemohl zaboha instalovat vyšší verzi, než 1.3.0. Nakonec jsem odinstaloval Kodi, zahodil celý adresář Kodi, udělal čistou instalaci a teď mi jede i 1.4.5. Takže ono hraje roli i zabordelení systému různými instalacemi.