XBMC-Kodi.cz
Zpětné sledování O2TV (OTT) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Zpětné sledování O2TV (OTT) (/prispevek-zpetne-sledovani-o2tv-ott)



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - jirka2404 - 02.6.2020

SD kvalita mám vypnuté a MPEG-DASH zapnuté. Sleduji fotbal na ČT Sport a zatím bez problémů. Za mě super práce. Jakmile přepnu na HLS nastanou výše popisované problémy


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 02.6.2020

Po asi hodině sledování ani záškub. Bohužel například CT24 jede pouze 1024x756p.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 02.6.2020

@Cinda: pokud u CT24 máš 756p jen u live TV, tak to bude opravené. Zjistil jsem, že v případě MPEG-DASH O2 vrací jak u přehrávání z archivu tak i u nahrávek jeden stream bez uvedeného rozlišení. U live TV to vrací 2 streamy, jeden SD a druhý HD. Jelikož to nebylo ošetřené, tak to vzalo první, který se vrátil, což je někdy SD a někdy HD. Zkus ten live stream pustit několikrát, jestli se někdy nepustí někdy v 1080p, případně si pusť něco z minulosti. Ve finální verzi to bude ošetřené tak, že v případě live streamu se to bude chovat podle nastavení (Pouze SD kvalita).


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 02.6.2020

Jasně, zkoušel jsem. Live se vždy pustí 576p. Další testy nemám šanci zkoušet , už takhle mě zbytek rodiny chce vyobcovat.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 02.6.2020

@Cinda: Pokud nemáš v nastavení InputStream Adaptive žádné omezení, tak je to divné. Pokud se bral SD stream, tak je v 720p, pokud HD, tak 1080p, sám od sebe by neměl být 576p. Až zase dostaneš timeslot ;-), tak zkontroluj, jestli to tam nemáš přiškrcené. Co jsem zkušel ruzné kanály, tak se to chová jak má.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 02.6.2020

Input stream adaptive je v default, čili na max. Ať dělám co dělám, je to stále 576p.
Kontroluji to klávesou "O".
Zpětné přehrávání je také 576p


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - lad007 - 02.6.2020

Zdravím waladir,

v MPEG-DASH  to jede v 1080i zcela plynule bez zaškubnutí, jen by bylo potřeba ještě ošetřit, aby se vybral stream s nejvyšším povoleným rozlišením, nyní to někdy vrátí strem v SD rozlišení a někdy v HD(1080i )

Jinak velká pochvala za stálé aktualizace a vylepšování. 4

Ještě postřeh, pokud se v InputStream Adaptive zvolí vybrat manuálně (video), tak to někdy vrátí 3 a někdy 5 streamů.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 03.6.2020

Udělal jsem nějaké pokusy ohledně rozslišení a je to opravdu není zajímavé a bohužel moc nevím co s tím. Co jsem vypozoroval, tak se to děje jen u některých kanálů, u mě O2TV SPORT HD. Kanály ČT, Nova, Prima a i namátkově vybrané další kanály jedou stabilně v 1080p. U O2TV SPORT HD je to celkem loterie, kdy se to mění klidně pokaždé. Problém není ve špatném výběru URL, které pošle O2, ani v InputStream Adaptive. V případě MPEG-DASH nedostávám URL streamu ale MPD, což je XML dokument, které mj. obsahuje informace o dostupných rozlišení. A v tom je právě ta potíž.

První pokus:
<Representation id="34-368" codecs="avc1.640029" width="1920" height="1072" sar="1:1" bandwidth="5904000"/>
<Representation id="34-365" codecs="avc1.4d4029" width="1024" height="576" sar="1:1" bandwidth="2354000"/>
<Representation id="34-367" codecs="avc1.4d4029" width="1280" height="720" sar="1:1" bandwidth="4004000"/>
<Representation id="34-360" codecs="avc1.428029" width="512" height="288" sar="1:1" bandwidth="704000"/>
<Representation id="34-366" codecs="avc1.4d4029" width="720" height="404" sar="404:405" bandwidth="1304000"/>

Druhý pokus:
<Representation id="34-367" codecs="avc1.4d4029" width="1280" height="720" sar="1:1" bandwidth="4004000"/>
<Representation id="34-366" codecs="avc1.4d4029" width="720" height="404" sar="404:405" bandwidth="1304000"/>
<Representation id="34-360" codecs="avc1.428029" width="512" height="288" sar="1:1" bandwidth="704000"/>

Možná je to daň za adaptivnost, kdy si O2 myslí, že pro mě bude lepší stream z nížší kvalitou. Bohužel netuším, jak by se to dalo ovlivnit. InputStream Adaptive vezme nejvyšší rozlišení, ale pouze jen z těch co dostane k dispozici. Divné je, že nestabilně se to chová nejspíš jen u některých kanálů. Zkoušel jsem asi 10 a u mě to děla jeden. Třeba ČT24, s kterým má problém Cinda u mě jede stabilně v 1080p.

Asi verzi s možností MPEG-DASH už pošlu do světa. Výchozí volba je HLS, kde to už z principu funguje stabilně. U MPEG-DASH se bude muset počítat s tím, že to ne vždy musí jet ve Full HD, i když 576p u Cindy je trošku extrém ;-) Snad to ale i u jiných bude problém opravdu u minoritního počtu kanálů. Možná časem přijdu na nějaké řešení. Zatím tedy alespoň takhle.

Ještě doplním, že i u O2TV Sport HD se to u mě týka jen live streamu. Zpětné přehrávání funguje stabilně.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - stanis64 - 03.6.2020

@waladir: napadla mě ještě jedna vychytávka, šlo by spustit rovnou živý přenos při zvolení kanálu a nabídka se zpětným obsahem a nahrávkami dát pod kontextové menu? momentálně spíš pouštím rovnou živý přenos a přestává mě bavit "klikat" 2x  3  funkce by mohla být i volitelná v nastavení  6


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 03.6.2020

@stanis64: zřejmě to nebude úplně složité udělat


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 03.6.2020

Dnes ráno jsem rychle projel asi 20 kanálů. Ani jednou to nejelo v MPEG-DASH více než 576p. Zkoušeno na dvou krabicích s amlogic a Coreelec. Večer ještě zkusím na PC WINDOWS.
Také se přikláním k rychlé volbě živého vysílání, třeba přidat další položku do hlavního menu doplňku "živá vysílání".


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - lad007 - 03.6.2020

@ waladir , myšlenka stanis64  je zajimavá, do položek místo kanály přidat živě, a archiv

- živě
- archiv
- nahrávky
- vyhledání

Podobně to má i doplněk Skylink Live, a používá se to dobře.
Jinak opět pochvala za vylepšování doplňku.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 03.6.2020

@Cinda: problém bude dělat asi nějaká logika O2, která zřejmě odhaduje, co maximálně může klientovi poslat. Zkoušel jsem teď mobilní aplikaci, v které sice konkrétní rozlišení nevidím, ale při jednotlivých pokusech o přehrání O2TV Sport HD se mění počet položek v nabídce (občas tam chybí vysoká kvalita). Jediné, co mě ještě napadá je zkusit použít web API (tam je max. 720p), které možná nebude tak inteligentní. Pokud ti fungovala pobře verze 1.2.x, tak by to mělo být ok i teď. Akorát je nevýhoda, že z toho nevymáčkneš full HD. Udělám to jako další variantu v nastavení.

Díky za tipy na úpravu nabídky. Bude lepší než to dělat přez kontextové menu. Plánování nahrávek přesunu do nahrávek.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - ros - 03.6.2020

@waladir
Tu logiku určitě O2 používá. Vzpomínám si, že u staré aplikace "Playlist O2TV GO", když jsem si zadal streamy do přehrávače MPV, který při listovánní kanály ukazoval bitrate, tak jakmile byl nějaký sportovní přenos, tak u většiny kanálů spadlo bitrate na hodnotu cca 3 800 000.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - JiRo - 03.6.2020

@ros Ano, obecně u O2TV platí, že tam nějaké operace s tím, jaké streamy posílají, provádí. Těch kritérií je tam více. Jednak reagují na zatížení serverů, jak píšeš ty, jednak občas, když je to už kritické, měnili i strukturu odpovědí adresy streamu - to se stávalo často v okamžiku, když už šlo do tuhého tak oni v podstatě vyřadili jednu úroveň autentizace a server vracel streamy, kde úplně chyběly tokeny a expirace, takže ty streamy se daly přehrát odkukoliv. Úplně na začátku důsledně vraceli pouze streamy podle requestu SD/HD, to se pak taky změnilo, atp. V poslední době, pokud mají jasno, že requesty mají původ v Kodi/Tvheadend (hlavně kontrolují profláknuté UA a údajně - ale to nemám z vlastní zkušenosti - to dělají i pro konkrétní účty), tak omezují některé prémiové kanály - viděl jsem např. situaci, kdy vše v Tvheadend fungovalo, kromě Premier League - kdy server jako odpověď na request vrátil prázdný řetězec a když se to samé pustilo z webu nebo jejich android aplikace, tak Premier League jel úplně normálně.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 03.6.2020

@JiRo: něco na tom být může. U HLS jsem teda žádné problémy nezaznamenal. V rámci pokusů včera jsem zkoušel i upravovat UA, co se cpe do requestu, ale chovalo se to stejne (v mtd náhodně vypadával Full HD stream). Co se všechno zohledňuje a jestli má O2 nějakou formu banů, ať už podle účtu nebo podle UA, asi nikdo neřekne. Zkusím variantu s unity API, sice bez FHD, ale snad to bude lepší než SD.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - JiRo - 03.6.2020

@waladir Oficiálně se to asi nedozvíme, ale já měl svého času kontakty s lidmi z Nangu-TV a tam s těmi řešeními příjmu O2TV měli docela práci. Trochu jsem se na tom podepsal i já 10 , kdy jsem první řešení playlistu pro Tvheadned napsal v absolutních streamech, které se vždy vygenerovaly všechny pro danou službu a účet minimálně 1x za den nebo i častěji (expirace streamů byla původně 24 hodin) a když to udělalo pár stovek až tisíců uživatelů, měly s tím servery problémy, protože takovéto chování uživatelů Nangu-TV nepředpokládalo. Pak jsem to změnil a konkrétní stream generoval vždy až při požadavku na přehrání, ale @pavucek v tomto konceptu pokračoval a více než rok to dál i přes varování nabízel a to už se začal O2TV cukat, zkrátilo tu expiraci a pak začali dělat i ty další věci... Tak asi tak něco málo k historii.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 03.6.2020

Ještě tam budu dodělat zobrazení detailů u živého vysílání + možná udělám rozdělení po dnech u plánování nahrávek, ale to hlavní je hotové a snad funkční. V nastavení přibyla u typu streamu volba MPEG-DASH-web, kdy se pak použíje API z webu www.o2tv.cz. @Cinda zkus prosím, jestli ti to už pojede alespoň v těch 720p. Dál jsem předělal menu, takže je zvlášt živé vysílání, zvlášť archiv a zvlášt nahrávky, kam se přesunulo i jejich plánování.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - lad007 - 03.6.2020

Zdravím  waladir,
asi nějaká chybka, nejde rozkliknout složka "živé vysílání"   - hlásí to chybu,  jinak nahrávky a archiv funguje.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - jirka2404 - 03.6.2020

U mě na Octagonu funkční