XBMC-Kodi.cz
Zpětné sledování O2TV (OTT) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Zpětné sledování O2TV (OTT) (/prispevek-zpetne-sledovani-o2tv-ott)



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 04.6.2020

Aktualizaci seznamu u živého vysílání jsem udělal. Bude v další verzi. Pustí se při ukončení přehrávání, pokud není zapnuté zobrazení detailů u živého vysílání. S ním by každé ukončení přehrávání trvalo zbytečně dlouho.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 04.6.2020

Ty jsi neskutečně rychlý..


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Rossi D - 05.6.2020

Dovolil jsem si zařadit tvůj doplněk do návodu pro skin ANS → Aeon IPTV - pokud by Ti to nějak vadilo, samozřejmě návod stáhnu ... Jinak děkuji za Tvůj přínos zde !  Thumbup


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 06.6.2020

@Rossi D: V pohodě. Ale díky za info :-)


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 07.6.2020

V repozitáři je nová verze 1.5.1. Kromě nějakých optimalizací kódu je v něm doplněná refresh seznamu kanálů u živého vysílání.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 08.6.2020

Včera večer byl asi výpadek SLUŽBY O2. Nic nešlo. V noci už bylo vše OK. Doufám, že jste si všechno nerozšťourali při hledání závady.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - lad007 - 08.6.2020

Ano, potvrzuji, včera večer byl výpadek služby O2 TV, dnes funguje vše OK.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - jirka2404 - 08.6.2020

Jako obvykle když se hraje zajímavější fotbal


Zpětné sledování O2TV (OTT) - wolwzz - 08.6.2020

Waladire vcera jsem objevil tvuj doplne a byl jsem nadseny, ze uz nemusim lezt do androidu. Kdyz jsem ho nacpal vecer do boxu doma vse jelo luxusne a pak to prislo, zkousel jsem ruzna nastaveni a najednou problem prihlaseni atd. 3x reinstal doplnku, zkouseni nastaveni, reset routru a nakonec me napadlo zkusit v mobilu kde o2 nejelo ani pres apku jak na datech tak wifi... Ja vul.

Kazdopadne moc diky za doplnek, koukam jaky kus prace jsi udelal za mesic vyvoje.

Mohl bych poprosit idealne v nastevni moznost zatrhnout pred spustenim kanalu se zeptat na kvalitu. Mam cestovni box a tam bych uvital moznost si vybrat kdyz pustim kanal jrstli chci hd nebo sd bez nutnosti lezt do nastaveni. Neni to vsak nic zivotne duleziteho.

Jeste jednou moc diky za tvou praci.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 08.6.2020

To waladir. Až budeš zase dělat nějaké úpravy, bylo by dobré přidat test funkčnosti (dostupnosti) O2. Protože včera to házelo tak nesmyslné chyby, že jsem skutečně nevěděl co se děje.
Znovu, klobouk dolů za tvou práci.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 08.6.2020

@wolwzz: udělat výběr kvality by asi šel. Napadají mě dva způsoby. Buď udělat dotaz vždy při spuštění, což může být asi celkem obtěžujíc,í nebo by možnost výběru byla v kontextovém menu, kde by se dalo vybrat jestli chceš SD nebo HD, nezávisle na nastavení. Jinak bych dokonce řekl, že to označení není úplně přesné, protože SD stream má 720 řádků, což je snad už HD. Tohle může fungovat jen u HLS streamu. Při použití MPEG-DASH se výběr streamu děje (až na jednu vyjímku) v InputStream Adaptive a z doplňku Sledování O2TV dost dobře neovlivním, co se vybere. Při použití MPEG-DASH-web je pak rozlišení omezené na 720p.

@Cinda: nevím jak se ten výpadek O2 projevoval, ale pokud padaly ruzné chyby, tak prostě na některé volání O2 neodpovědělo, resp. odpovědělo s chybou. Snažím se mít takové stavy ošetřené a pokud k tomu dojde zobrazí se chyba s hlavičkou Sledování O2TV a v podle popisu jde poznat, při volání jakého API, nebo v které části k chybě došlo. Pokud O2 nepojede vůbec, tak se doplněk vůbec nespustí, protože se při jeho spuštění dělá přihlášení. Problém je, pokud se to týka menší nebo větší části API. Obecně platí, že pokud padají chyby s hlavičkou Sledování O2TV, tak selhalo bud volání API, nebo API nevrátilo nic rozumného a problém bude nejspíš na straně O2. Chyby v doplňku budou asi většinou zobrazené jako obecná chyba Kodi. Nějaký test bych udělat mohl, ale v reálu by toho asi moc neřekl, zvlášť pokud nepadá úplně všechno a chyby se objevují náhodně a ještě ke všemu různé, což je známka toho, že padá jen část volání. Test nějakého neškodného API může projít, i když ve skutečnosti bude O2TV nepoužitelná. Ale pokud dokážete nějak popsat, jak se to včera chovalo, můžu třeba něco ošetřit líp. Není to o tom, že bych to něchtěl udělat, jen nevím jak by to šlo udělat tak, aby to k něčemu bylo :-)


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 08.6.2020

@wolwzz: nakonec jsem použil variantu s interaktivním výběrem při spuštění streamu. Dialog se zobrazí, pokud to bude zapnuté v nastavení, navíc nesmí být zaškrtnuté Pouze SD a typ streamu musí být HLS (u MPEG-DASH nelze v rámci doplňku vybrat konkrétní stream). Lze si vybrat mezi HD a SD rozlišením.

Je zajímavé, že pokud vynutím SD kvalitu, tak O2 API v některých případech vrací opravdu stream s 576 řádky (skutečné SD) a v některých případech 720 řádků.

Úprava bude v další verzi, která bude koncem týdne.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - ros - 08.6.2020

@Cinda:  aby se nedělala kontrola pro kontrolu - vždyť si můžeš otevřít své konto v prohlížeči. Když jsem měl včera problém s přihlášením v aplikaci, tak jsem se rovnou pokusil přihlásit v prohlížeči a tam mi rovnou napsalo : "K O2 se pokouší přihlásit mnoho uživatelů. Zkuste za 5 min." A věděl jsem, na čem jsem.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - JiRo - 09.6.2020

@waladir Dělám si podrobný log scriptu pro Tvheadend a teď ráno jsem si s tím hrál a zjistil, že server je schopný při requestu na adresu streamu vrátit HLS manifest se třemi adresami streamů (různé kvality) a při dalším spuštění stejného kanálu (pár sekund poté) s pěti. Měl jsem teorii, že to začnou omezovat při nějaké větší záteži, ale je 7:15 a na kanálu O2TV Sport běží jen promo smyčka... Tak fakt nevím, čím se to řídí.  1


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 09.6.2020

@JiRo: to je přesně chování, jako jsem měl u MPEG-DASH. Týkalo se to jen asi jednoho nebo dvou kanálů, kde to každou chvíli vracelo jiný počet streamu (3/5). U jiných to bylo stabilní. Holt trocha O2 magie ;-)


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - honzik_ - 09.6.2020

Super doplněk, díky za něj! Snažím se přehrát vygenerovaný playlist pro iptv simple client, generování proběhne úspěšně, ale při pokusu o přehrání mi iptv simple client hází chybu, viz log níže, nevíš čím by to mohlo být? Mám poslední verzi doplňku, zkouším na win10.

Díky

 
Kód:
 
2020-06-09 10:46:56.822 T:8900   ERROR: Control 55 in window 10025 has been asked to focus, but it can't
2020-06-09 10:47:02.521 T:12536   ERROR: EXCEPTION Thrown (PythonToCppException) : -->Python callback/script returned the following error<--
                                             - NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
                                            Error Type: <type 'exceptions.KeyError'>
                                            Error Contents: 'name'
                                            Traceback (most recent call last):
                                              File "C:\Users\janys\AppData\Roaming\Kodi\addons\plugin.video.archivo2tv\main.py", line 1077, in <module>
                                                router(sys.argv[2][1:])
                                              File "C:\Users\janys\AppData\Roaming\Kodi\addons\plugin.video.archivo2tv\main.py", line 1070, in router
                                                get_stream_url(params["channelKey"])
                                              File "C:\Users\janys\AppData\Roaming\Kodi\addons\plugin.video.archivo2tv\main.py", line 1005, in get_stream_url
                                                list_item = xbmcgui.ListItem(data["name"].encode("utf-8"))
                                            KeyError: 'name'
                                            -->End of Python script error report<--



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 09.6.2020

@honzik_: Předpokládám, že nejde pustit žádný kanál. Kde je problém tuším, večer to opravím.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - honzik_ - 09.6.2020

@waladir: Ano, žádný kanál nejde.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - JiRo - 09.6.2020

@waladir Přesně, i když magie je ještě dost vznešené označení... 1


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Rossi D - 09.6.2020

@waladir: Potvrzuji, vygenerovaný playlist v simple klientovi nefunguje, nelze spustit žádný kanál. Děkuji za opravu  4

..... na předchozí verzi je vše OK .....