XBMC-Kodi.cz
Zpětné sledování O2TV (OTT) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Zpětné sledování O2TV (OTT) (/prispevek-zpetne-sledovani-o2tv-ott)



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 23.6.2020

@Venca79: nevím jestli si to nepletu s jinou IPTV, ale zařízení můžeš mít kolik chceš. Bez zakoupení služby, která umožňuje sledovat O2TV ale můžeš koukat jen na jednom zařízení současně. Tuším, že když jsem to pustil současně třeba z webu, zobrazilo se video s informací, že musím nejdřív ukončit přehrávání na prvním nařízení. Omezení není na počet registrovaných zařízení, ale na souběžné přehrávání.

@Rene.hav: obávám se, že tohle nijak neovlivním. Je to věc Kodi, resp. spíš IPTV Simple Clienta. Pro něj dělá doplněk jen playlist, v rámci kterého pak IPTV Simple Client ho při přehrávání zpátky zavolá, případně EPG. Jeho chování ale nemůžu přímo nijak ovlivnit. V Kodi to asi nebude, protože např. PVR TVH to funguje normálně a v nastavení jsem nic, co by s tím mělo nějakou souvislost, nenašel. Ještě se na to podívám o víkendu, až budu doma.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - rene.hav - 23.6.2020

Problém asi bude v tom, že se v tomto případě vlastně nejedná o skutečný playlist, ale volá se tvůj doplněk. Protože když do té samé instalace Kodi dám IPTV Simple Clientovi klasický playlist, chová se to správně.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - wolwzz - 23.6.2020

Venca pokud se chystas na tu jejich blue tv co davaji k internetu tak to mam ja, jede mi to v pc, v telefonu (na X ip adresach), na 3 stboxech v kodi. Ale vzdy jen na jednom zarizeni.

Edit: ted jsem to zkousel a jedu v kodi pres tento doplnek seznamtv a v telefonu jsem pustil cool a jede to soubezne. Tak bych se nedivil, kdyby to omezovali podle vytizeni a obcas jim to nevadilo :)


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Venca79 - 24.6.2020

Děkuji všem za informace


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - JiRo - 24.6.2020

@Rene.hav Je to jedna z možností, dost pravdpěodobná, nicméně i mně se občas stane, že se mi sledované kanály (Tvheadend backend přes HTSP clienta) vymažou, chvíli je ten seznam prázdný a po nějaké době se tam zase zpátky objeví. Ona ta sekce PVR je v Kodi celá tak trochu magická 1 a těch bugů je v ní víc.

@wolwzz Ono to blokování dalšího nezplaceného soubežně přehrávaného streamu má asi nějaký "časový přesah", zejména jde-li o různé typy klientů (Tvheadend vs Web). Už jsem se párkrát setkal s tím, že jsme ukončil přehrávání přes Tvheadend a chtěl pustit přehrávání přes web, a nepustilo mě to. Stačilo ale chvíli počkat a šlo to. Možná tedy, že to podobně funguje i obráceně. Pustíš jedno přehrávání a pokud do nějakého času pustíš i druhé, tak to jede.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 26.6.2020

@Rene.hav: na počítači, kde mám IPTV Simple Clienta (normálně používám TVH) jsem nějaké kanály v nedávno sledovaných měl, ale nové se tam nepřidávají. Nevím jestli se to chová náladově, jak psal @JiRo: nebo to souvisí s nějakým nastavením. Bohužel opravdu netuším, jak bych to mohl ovlivnit :-( Od použití klasického playlistu se to liší jen v tom, že místo URL je v něm volání funkce z jiného Kodi dopňku, která mu URL vrátí.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - hitman222 - 26.6.2020

U skylinku mi to v posledně sledovaných vyskočí, tam se generuje jinak playlist?
Když vyjedu z IPTV v O2 na hlavní stránku tak snaha tam je ale protočí se kolečko a zůstane čistá stránka,v skylinku naskočí logo programu.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 26.6.2020

Skylink nemám, takže playlisty nemůžu s jistotou porovnat, ale co jsem se díval do kódu Skylink LiveTV addonu, tak princip bude stejný. Ještě se mkrnu, jestli se neliší nějak způsob vracení streamu.

Je tu někdo, komu se v IPTV Simple Clientovi nedávno sledované kanály zobrazují?

V doplňku pro Skylink se vrací opravdu stream jiným způsobem než jsem udělal já. Problém byl, že mi to nefungovalo, tak jsem použil jiný způsob. Zkusil jsem tam podstrčit ten původní, přehrávání s ním nefunguje, ale poslední sledované kanály to začalo přehrávat. Díky za nakopnutí, zkusím to nějak pořešit.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 27.6.2020

V repozitáři je nová verze 1.6.2. Kromě toho, že v ní je upravené vracení streamu IPTV Simple Clientovi tak, aby fungovala aktualizace nedávno sledovaných kanálů, je v něm opravená chyba s výchozím nastavením barvy popisku u živého vysílání. Dále se nově u pořadu zobrazují informace o hercích a režisérech. Přidal jsem i možnost stránkování kanálů u živého vysílání. Počet kanálů na stránku lze nastavit v rozsahu 10 - 400. Umožňuje to mj. zapnout zobrazení detailních informací o pořadech, protože se stahují jen pro kanály na aktuální stránce, což je při nižším počtu celkem rychlé. Pokud v nastavení použijete větší číslo než je počet kanálů, stránkování se nepoužije a bude to tedy fungovat jako dřív.

Při přetestování po aktualizaci z repozitáře jsem ještě objevil chybu, při přehrávání aktuálně běžícího pořadu přes kontextovou nabídku v IPTV Simple Clientovi s nastaveným MPEG-DASH-web streamem. Přehrávání starších pořadů, přímo z kanálů stejně nebo všechno s jinými typy streamu funguje. Udělal jsem novou verzi s opravou, která by se během několika hodiny měla objevit v repozitáři.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - rene.hav - 27.6.2020

@waladir: Pecka, funguje to! Dobrá práce, jako vždy. Taky jsem si všiml, že mi v IPTV Simple Clientovi funguje timeshift, to je nejaky bug u mne, nebo nová feature, kterou ses zapomněl pochlubit?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 27.6.2020

@Rene.hav: za to já nemůžu :-) Je to pravděpodobně vlastnost MPEG-DASH streamu. Např. s HLS nefunguje.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - rene.hav - 27.6.2020

Bude to tak, u HLS se timeshit neaktivuje a hlavne i kdyz se ta funkce nabizi, fakticky nefunguje. Aktualne se peru s tím, že HLS stream občas bufferuje, a u MPEG-DASH zase nejsem schopný dostat FULL HD stream. Download mam 150 od UPC. Nejake tipy jak u MPEG-DASH poladit Input Stream Adaptive addon tak, aby mi O2 posilalo FULL HD streamy?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - JiRo - 27.6.2020

Ano, protokol DASH dokáže zajistit přenos požadavku na timeshift na server (tedy pokud timeshift podporuje i server).


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 27.6.2020

@Rene.hav: pokud nemáš v InputStream Adaptive nastavené omezení bitratu nebo nepoužíváš MPEG-DASH-web (jen HD), tak zřejmě O2 Full HD nenabídne v dostupných streamech. Podobný problém popisoval v tomhle vlákně @Cinda: , kdy mu to jelo jen v SD. Psal, že to nakonec nějak vyřešil s O2.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - rene.hav - 27.6.2020

To se mi zase nechce, zbytecne dráždit O2 a upozorňovat je na tento doplněk(i když nepochybuju, že o jeho existenci vědí). Jinak existuje nějaká šance na implementaci toho timeshiftu?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 28.6.2020

U HLS timeshist zrejmě nepůjde. Bohužel s ním nefungzhe ani přehrávání aktualního pořadu od začátku.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - rene.hav - 28.6.2020

Já myslel u toho MPEG-DASH. Kodi se sice tvari, ze to funguje, ale nefunguje :) Nebo to ma fungovat a nefunguje to jenom mne?

Jinak dnes rano mi i pri vyzadani MPEG streamu O2 posle FULL HD stream, takze vcera vecer asi meli vytezene servery, tak mi poslali stream s nizsim datovym tokem, to dava smysl.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 28.6.2020

U živého vysílání funguje pauza a opětovné puštění, přetáčení ne. Nevím jestli s tím půjde něco udělat.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - rene.hav - 28.6.2020

Aha, tak mne nefunguje ani ta pauza a opetovne pusteni, respektive pauzu dat muzu, ale pak treba po minute pozastaveneho streamu, kdyz dam play, tak se pokracuje v prehravani a po par vterinach se stream zastavi. Odpoledne muzu dodat log.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - TALISMAN - 29.6.2020

Ahoj předně bych chtěl @waladir poděkovat za skvělou práci!
Chtěl jsem se zeptat. Po aktualizaci na verzi 1.6.3 se v IPTV Simple Clientovi přestaly zobrazovat informace EPG. Pokud otevřu doplněk O2TV v něm se načtené informace zobrazují. IPTV Simple Client nastaven správně, cesty k EPG jsou v pořádku, KODI jsem po aktualizaci restartoval. Ostatním vám to v nové verzi funguje?
(jen doplním že provozuji KODI 18.7 na CoreElecu 9.2.3)