XBMC-Kodi.cz
Zpětné sledování O2TV (OTT) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Zpětné sledování O2TV (OTT) (/prispevek-zpetne-sledovani-o2tv-ott)



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 29.6.2020

@Rene.hav: pauza u mě funguje v pořádku. O víkendu, jestli mě žena nevyžene ven, bych se chtěl věnovat nějakým pokusum a testuů se startem živých streamu od začátku. To se chová stejně jako u timeshiftu, takže pokud se mi to povede nějak rozumně rozchodit, mělo by to pomoct i v tomhle případě.


@TALISMAN: zkusil jsem to a EPG od neděle chybělo. S tou verzí to nejspíš nesouvisí, resp. zrovna v tomhle žádná změna nebyla. IPTV Simple Client v logu žádnou chybu nepsal, jen info že load EPG doběhnul. V mém případě pomohlo vymazání EPG v nastavení PVR klienta. Pak se hned objevilo všechno z vygenerovaného EPG. Kde je problém nevím, zítra zkontroluju, jestli to doimportuje další den.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - lad007 - 29.6.2020

@waladir  , opět výborná práce !!

@ TALISMAN , mě na KODI 18.7 v CoreELEC 9.2.3 funguje EPG dobře - PTV Simple Client


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - TALISMAN - 29.6.2020

@waladir : díky za reakci. Mě bohužel nepomohlo. Vše jsem promazal i odinstaloval IPTV restart, nová instalace a pořád stejný výsledek. Nic se neděje. Budu si s tím průběžně hrát  6


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 01.7.2020

(16.6.2020, 14:58)waladir Napsal(a): @Cinda: ano. Nejde nijak ovlivnit fungování IPTV Simple Clienta a jeho "standardní akce". Je to řešené takovým hackem, že říkám v podstatě na úrovi Kodi, že EPG v PVR klientovi má mít další položky v kontextovém menu. Tam už si můžu pustit svůj skript, který se postará o přehrání. Lépe než přes kontextové menu to nejspíš udělat nejde, nebo jsem nepřišel na to jak to udělat :-)
Waladir. Nestalo by za to, forknout IPTV Simple Clienta a trochu ho "ohnout" k obrazu svému a přiřadit akci Enter tlacitka k přehrávání v minulosti na základě EPG? Bohužel k přehrávání v kontextovem menu nemohu svou polovičku přinutit.
Jinak, stále dobrá práce.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 01.7.2020

@Cinda: dokonce jsem uvažoval, že bych udělal přímo PVR doplněk. Bohužel jak jsem záhy zjistil, narozdíl od video dopňků, které se píšou v interpretovaném pythonu se píšou PVR doplňky v kompilovaném C++, kterému nevládnu. Znamená to mj. i to, že je nutné to kompilovat pro jednotlivé platformy. Tudy bohužel cesta asi nepovede :-(. Jediný způsob pro realizaci přehrávání, který jsem našel, je právě kontextové menu.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 02.7.2020

Snažil jsem se nějak rozchodit rozchodit možnost přetáčení u live streamu. Funguje s MPEG-DASH nebo MPEG-DASH-web (HLS ne) a vypadá to, že i při přehrávání z IPTV Simple Clienta. Není to tedy úplně ideální, resp. do předu se to dá posunout do času spuštění streamu, čas se dál už neposouvá. Uvítám zkušenost a názory, postřehy, jak vám to funguje a jestli to použít jako standardní chování u live streamu. Kromě toho je tam dodělaná "poloha v menu" v záhlaví okna. Nefunguje to ve všech skinech, např. v Confluence ne.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - djlucas - 02.7.2020

Cinda: nejsem si uplne jisty ale tohle "od entrovani" v guide je v nastaveni kodi samotneho.. PVR s tim asi nema nic spolecne..


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 04.7.2020

@Cinda: tak nakonec přehrávání "na enter" v EPG snad bude. V IPTV Simple Clientovi je možné nastavit přepnutí na kanál, které spustí živé vysílání. Protože i v tomhle případě lze přečíst údaje o vybrané položce v EPG, tak jsem to malinko ve Sledování O2TV přiohnul a místo live streamu tam podstrčím vybraný pořad. Takže sice je pravda, že chování Kodi/IPTV Simple Clienta nedokážů ovlivnit, ale malinko jsem to přečůral. Ještě potřebuju pořešit jeden vedlejší efekt, protože se tím přestane ukládat historie, aly vypadá to, že drahou polovičku nebudeš muset trápit s kontextovým menu ;-)


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 04.7.2020

To je velmi dobrá zpráva.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - pospo - 04.7.2020

Ahoj, mám následující problém: měl jsem doposud ADSL připojení a k tomu O2TV L (filmy, HBO, a jiné kanály navíc). V Kodi vše fungovalo skvěle, do doby než jsem si pořídil u O2 to jejich 5G připojení, se kterým dávají automaticky "zdarma" taky O2 TV, ale jen ty základní programy (říkají tomu O2TV Modrá). Takže teď mám od O2 dvě internetové připojení a dvě ("velkou" a "malou") O2 TV. 
Když se připojuji ke službě O2 TV přes settop box, nebo ve webovém prohlížeči, dá mi to na výběr, kterou ze dvou výše uvedených O2TV chci připojit.
Ne tak doplněk Sledování O2 TV ... ten se vždy připojí k té základní O2 TV Modrá a na nic se neptá.
Umíte někdo pomoct/poradit jak to vyřešit?
Díky


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - lad007 - 04.7.2020

pospo ,

jen myšlenka, nešlo by to rozlišit dvěma hesly při přihlašování?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - pospo - 04.7.2020

@lad007: bohužel ne, mám obě služby pod jediným účtem u O2.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 04.7.2020

K verzi 1.6.4, kterou jsem sem dával k otestování ve čtvrtek, jsem dodělal ještě přehrávání přes Přepnout na kanál v IPTV Simple Clientovi a celý kód rozdělil na menší částí. Už je moc velký, takže bylo potřeba ho trochu zpřehlednit. Je to dost výrazná změna, snad se tím nic nerozbilo.

Bohužel se změnami i souvisí, že přestala fungovat aktualizace nedávno sledovaných kanálů v IPTV Simple Clientovi. V nastavení streamu se dá nicméně možnost přetáčení u live streamu vypnout, pak to bude fungovat.

Pokud někdo narazíte na nějaký problém, tak napište. Ještě to budu také testovat. Pokud se žádný problém neobjeví verzi dám do repozitáře zítra.

@pospo: poslal jsem ti SZ


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - pospo - 04.7.2020

Rád bych takto veřejně poděkoval waladirovi za jeho neuvěřitelný přístup k věci.
Ono to tady není vidět, protože komunikujeme přes SZ, ale v podstatě obratem upravil doplněk tak, aby to mně - šmoulovi - vyřešilo problém 6.
Takže - díky!


Zpětné sledování O2TV (OTT) - beitlj - 05.7.2020

Nač plýtvat slovy - Paypal donate.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 05.7.2020

Jde vám DNES kolem poledne EPG?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 05.7.2020

@Cinda: zkus update na tuhle verzi a znovu vygeneruj EPG. Při řešení jiného problému jsem na to také narazil. Problém dělají znaky v podrobném popisu u jednoho pořadu. Ošetřil jsem je, takže už by to při importu v IPTV Simple Clientovi padat nemělo.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 05.7.2020

Po a aktualizaci potvrzuji základní funkčnost. Do hloubky jsem nešel. Trochu mě zmátla skutečnost, že je po aktualizaci stále zobrazována verze 1.6.3.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - pospo - 05.7.2020

@beitlj:  I když si osobně myslím, že není větší odměny, než můj upřímný a vřelý dík 4 ... v tomto případě s tebou souhlasím.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 05.7.2020

@Cinda: u verzí k testování verzi v addon.xml neměním, stejně jako často i odbývám changelog. Upravuju to až před samotným vložením na github. Verzi 1.7.0 jsem tam už dal, snad se vygeneruje všechno správně. Tím jak se některé soubory přejmenovávaly a zároveň vznikly nové, by to mohlo trošku zahaprovat. Ale na první pohled to vypadá dobře. Ještě pak zkontroluju i to, co se vybuildí do repozitáře. Snad všechno klapne.