XBMC-Kodi.cz
Zpětné sledování O2TV (OTT) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Zpětné sledování O2TV (OTT) (/prispevek-zpetne-sledovani-o2tv-ott)



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 11.7.2020

@Cinda: se zapnutým přetáčením u živého vysílání a MPEG-DASH by to mělo fungovat už teď.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 11.7.2020

Která to je volba v kontextovém menu?
Skok na začátek vykoná skok na začátek dne a ne začátek pořadu.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 11.7.2020

V kontextovém menu to není, ale video lze na jeden klik přetočit na začátek ( |< )


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 11.7.2020

Bohužel většina ovladačů androidich krabiček tuto klávesu neobsahují. Nešlo by to přidat ko kontext menu?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 11.7.2020

Přímo to učitě od začátku pustit nepůjde. Možná by to mohlo jít nasimulováním stisku klávesy. Uvidíme.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - rene.hav - 12.7.2020

Mám dotaz, který úplně nevím jestli souvisí s doplňkem: Když použiju doplňkem vegenerovaný playlist v IPTV Simple Clientovi, tak nejsem ve správci skupin Kodi schopný si vytvořit skupinu seřazenou podle mně, ale Kodi řadí můj seznam podle čísel, která bere zřejmě z playlistu a nejsem schopen Kodi donutit, aby toto číslování ignoroval. Poradíte mi, jak toho docílit?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 12.7.2020

@Rene.hav: v playlistu čísla kanálů nejsou, ale pořadí se z něj asi přebírá. Nevím proč, i když se změní pořadí kanálů (ve správě kanálů v nastaveníPVR), ve skupině je pořád původní. Můžeš zkusit si udělat svůj seznam (třeba v mobilu), ten si pak v doplňku načíst a udělat playlist. Pak můžeš klidně načíst jiný, dopněk ho generuje jen na vyžádání.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - vopuch - 12.7.2020

@Cinda : tlačítko ( |<)  mám v přehrávači - závisí to na použitém skinu (používám Aeon Nox Silvo) . V Estaury není. Zkusil jsem ještě Confluence a ltam je také.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - JiRo - 12.7.2020

@waladir Záleží na nastavení PVR & Live TV v Kodi v části Obecné, trojice nastavení:
  • Synchronizovat skupinu kanálů s backendy
  • Použít pořadí kanálů z backendů
  • Použít čísla kanálů z backednu
V tomto případě je v roli backendu IPTV Simple Client, resp. zprostředkovaně jeho playlist.

@vopuch @Cinda Tlačítko ( |<) má i Estuary, ale je zobrazené pouze tehdy, pokud má Kodi přehrávač nastaven stav Player.SeekEnabled na True. U ANS a některých dalších skinů se tento stav nekontroluje a příslušné tlačítko se zobrazí vždy (resp. se zobrazují vždy všechna tlačítka, které jsou k ovládání Kodi přehrávače teroreticky k dispozici, bez toho, zda mají v daném kontextu nějaký efekt).


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 12.7.2020

@JiRo: vypnout použití pořadí/čísel kanálů z playlistu jsem zkoušel, ale i když jsem ve správci kanálů změnil pořadí, do skupiny je to přidávalo stále podle pořadí playlistu. Při dalším pokusu teď už to bylo v pořádku. Zkusil jsem to znovu nasimulovat a do skupiny se to začalo přidávat ve spravném pořadí až po restartu.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - JiRo - 12.7.2020

@waladir Ano, bohužel poté, co Kodi ztratilo funkci RestartPVRManager (od Kodi 17), tak některé situace, kdy je třeba restartovat PVR, nehlásí. Ale vzhledme k tomu, o jakou změnu v nastavení se jedná, tak se dá odtušit, že tam ten restart nutný je... Big Grin


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 18.7.2020

V nové verzi 1.7.2 je přidané uložení O2 session. Aktualizuje se jednou za 24 hodin, případně se dá vynutit u ručně v nastavení. Funguje to transparentně, výhoda je, že se tím redukuje počet dotazů na O2 servery, protože se použijí uložená data.

Druhou novinkou je přidání kategorií. Přebírají se z O2, stejně tak i rozdělení pořadů v archivu. Některé kategorie se ještě dál dělí. U sérií se pak zobrazují všechny dostupné epizody.

Poslední změnou je pak omezení výsledků u vyhledávání jen na kanály v aktuálním seznamu. Dřív se zobrazoval pro všechny dostupné kanály.

Co se mi nepovedlo vyřešit je možnost pustit live stream od začátku. Stejně tak pravděpodobně nepůjde zkombinovat možnost přetáčení u live streamu s věcmi jako je aktualizace posledních sledovaných kanálů a přepínání při přehrávání.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Rossi D - 18.7.2020

Díky !  Thumbup


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 19.7.2020

Velmi dobrý doplněk. Díky.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 22.7.2020

Protože mi došly nápady na nové funkce, začal jsem se věnovat věcem, které nejsou moc vidět a sice optimalizaci jak na úrovni kódu (zpřehlednění, odstranění redundantních částí, zrychlení apod.), tak i v komunikaci s O2, kdy se snažím některé věci ukládat lokálně a pak místo dotazů na servery O2 je v případě potřeby načtu. Zároveň se ale jednou za čas aktualizují. Kromě toho, že to může přinést nějaké neznatelné zrychlení bude doplněk méně nápadný.

První vlaštovka byla už v předchozí verzi, kdy se tímhle způsobem začalo pracovat s přihlášením do O2 a s daty o službách. Pro zajímavost to celé dřív udělalo 4 volání, která se dělala víceméně při každé akci. V tomhle případě jsem to udělal transparentně, takže významnější zásahy do kódu nebyly třeba.

Pokračoval jsem kompletním přepsáním práce s kanály. Opět se data ukládají a aktualizují se po 24 hodinách. Vzhledem k tomu, že v tomhle případě jsem zasahoval do více částí doplňku a měnilo se to od základů, budu rád, když novou verzi v příloze vyzkoušíte a dáte mi vědět, jestli jste narazili na nějaký problém nebo je všechno v pořádku, ať jde do repozitáře verze bez nějakých fatálních chyb. Už jsem samozřejmě nějaké testy udělal, ale ne všechny kombinace může projít.

Stručný přehled změn:
- přepsání kódu pro práci s kanály s lokálním uložení dat o kanálech
- v ruční editaci seznamu kanálů je možnost přidat kanál (položka v menu) nebo ho odstranit (kontextové menu). Pro přidání se nabízí kanály, které v seznamu nejsou, včetně případných nových kanálů O2. Pokud je číslo kanálu obsazené, přiřadí se automaticky nejbližší volné.
- přidané varování při práci s uživatelským seznamem z O2 nebo ruční editaci, pokud je zapnuté v nastavení Nepřidávat nové kanály do seznamu kanálů s možností vypnutí (pokud si naimportujete vlastní seznam nebo nějaké kanály odstraníte, došlo by automaticky k přidání chybějících kanálů na konec seznamu)
- přepsané generování EPG pro IPTV Simple Clienta (odstranění redundantního kódu)

Ještě pracuju na úpravě práce s EPG. Pro uložení EPG bude použitá DB, což umožní průběžnou aktualizaci dat, včetně detailních informací o pořadech. Bude zajištěné i to, že pokud data pro nějaký pořad v DB nebudou, tak se stáhnou a uloží a při dalším dotazu se vezmou už jen z DB. Mělo by to uspořit velkou část volání a výrazně zrychlit načítání nabídek. Tohle bude až v další verzi :-)


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 23.7.2020

Včera jsem nainstaloval verzi z přiloženého archivu. Dnes jsem začal testovat a volba "generovat playlist" a "generovat EPG" končí chybou.
Když si to teď uvědomuji, tak včera při instalaci ze ZIP souboru to hodilo hned nějakou chybu. Sledovat TV ale šlo.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 23.7.2020

@Cinda: někdy pomůže ukončit a znovu pustit Kodi, protože  se mi stalo, že je nějaký soubor zůstane otevřený a při instalaci nejde přepsat, takže skončí s chybou. Jako nouzové řešení je také rozbalení obsahu zipu do adresáře addons, s přepsáním souborů. Pokud by generování playlistu pořád nefungoval, zkus mi poslat chybu z kodi.log, případně se můžeš zkusit podívat do playlistu, jestli se to nezaseklo na nějakém kanálu. Zkoušel jsem playlist vygenerovat a prošlo to, mám O2 TV Stříbrná.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 23.7.2020

Restart krabice bylo první, co jsem udělal. Až se ta moje přestane dívat na odpolední seriály , tak zkusím poslat log. Zajímavé je, že se playlist i EPG po restartu Kodi vygeneruje asi správně, protože používáme IPTV simple klienta a tam vše funguje OK.

Poslal jsem log do SZ.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 23.7.2020

V téhle verzi je ošetřený problém, který měl Cinda, kdy do v datech o kanálech nenašlo jeden podle jména a při generování EPG kvůlit tomu padal chyba. Zatím jsem to ošetřil, aby chyba nepadala s tím, že pro kanál bude EPG chybět. Zkusím ještě přijít na to, proč ten problém vůbec vzniká.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 23.7.2020

Díky @Cinda: za jeho poznatky a odreportované problémy:

- u některých programů (ČT 3, Barrandov, O2TV Sport, ...) se negeneruje EPG pro IPTV Simple Clienta. Opravu už mám připravenou.
- při zapnutém automatickém generování EPG pro IPTV Simple Clienta v doplňku nejde pustit žádná akce. Dá se to obejít vypnutím automatického generování EPG v nastavením a restartem Kodi (shození může trvat delší dobu). Tohle samozřejmě musím opravit
- ještě budu důkladně testovat chování po upgradu se starší verze a použitím upraveného seznamu kanálů. Pokud máte někdo problémy, zkuste udělat reset seznamu kanálů.