XBMC-Kodi.cz
Zpětné sledování O2TV (OTT) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Zpětné sledování O2TV (OTT) (/prispevek-zpetne-sledovani-o2tv-ott)



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - terzdek - 04.10.2020

Ahoj, zatím pouze nefunguji nahravky. Nevím, v čem by mohl být problém.

2020-10-04 15:06:35.569 T:13117 ERROR: GetDirectory - Error getting plugin://plugin.video.archivo2tv/?action=list_recordings&label=Nahr%c3%a1vky
2020-10-04 15:06:35.570 T:9143 ERROR: CGUIMediaWindow::GetDirectory(plugin://plugin.video.archivo2tv/?action=list_recordings&label=Nahr%c3%a1vky) failed
2020-10-04 15:06:37.570 T:9143 NOTICE: CWinSystemAndroid:Big GrinestroyWindow


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 04.10.2020

Hele, kolego, nastuduj si jak se odesílá/zveřejňuje log.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - terzdek - 04.10.2020

Ja se omlouvam, kopiruju to na mobilu z Totalcmd a jsem rad, ze to aspon takto dodam. Jdu to upravit. 4


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 04.10.2020

@terzdek: není tam ještě kolem nějaká chyba?


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 04.10.2020

Když už se ptáš, tak je tam dlouhodobě problémek. Pokud preskladam kanály podle svého, tak se vysledek nepromitne do IPTV SC. Musím ručně smazat soubory epg.db, o2_epg.xml a playlist.m3u. Po restartu boxu se vše vygeneruje znovu a jsou kanály seřazené. Není to nic zásadního, tak často kanály nepřeřazuji a proto jsem to nereportoval.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - terzdek - 04.10.2020

Prosim, zkuste ty nahravky i nekdo jiny, abych tu zbytečně waladira nezasoboval logy a byla chyba jen u me.

Jinak krom, ze musim vypnout ten archiv, abych fungoval simle client, tak nic.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 04.10.2020

@Cinda: zkusil jsem přečíslovat kanály, v nastavení doplňku vygeneroval playlist, restartoval Kodi a změna se projevila. V nastavení PVR mám zapnuté použít pořadí i čísla kanálů z backendu.

@terzdek: z nějakého důvodu u nějaké nahrávky chybí data v EPG. Při mazání se kontroluje, jestli neexistuje nahrávka a pokud ano, tak se nesmaže. Nevím jak k tomu došlo, ale ošetřím to tak, aby chyba nepadala.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - terzdek - 04.10.2020

@waladir: Jo to je možné, proto to dělá asi jen mě :)) Mám tam zrovna nějakou jednu blbější nahrávku. Předem ti opět moc děkuji.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 04.10.2020

"V nastavení PVR mám zapnuté použít pořadí i čísla kanálů z backendu."
To je to, co mi chybělo! Díky. Skvělý support.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 04.10.2020

V repozitáři je verze 2.0.6, kde je opravený problém s nahrávkami, pokud u nějaké chybí EPG. Ještě jsem přejmenoval položku v nastavení pro vypnutí info hlášek, aby bylo jasné že se týká jen informací o stahování a generování EPG.

@terzdek: nahrávky by ti už měly v 2.0.6 jít.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - terzdek - 04.10.2020

Potvrzuji funkcnost a na 100 krat diky. Pamatuju si dobre, ze mas nekde donate tlacitko


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - listener - 07.10.2020

Zdravím všechny přispěvatale a především autora tohoto skvělého doplňku.
Jsem tady nový, toto je můj úplně první příspěvek v tomto fóru. Pokud se týká Kodi, označil bych se za mírně pokročilého. Přečetl jsem tady mnoho příspěvků a došel jsem k závěru, že jsem poněkud specifický uživatel. Mým primárním zařízením (pokud se týká Kodi) je totiž destička "Orange Pi PC" (na Aliexpressu za asi 21$ včetně poštovného). Kodi na ní běží až překvapivě dobře. Dokonce (z mého pohledu) lépe, než na Raspberry Pi 4B. Ale samozřejmě je tu jeden velký problém. Tím je to, že funkční LibreELEC-Kodi pro moji desku existuje jen ve verzi Matrix. Z toho samozřejmě vyplývá, že mám jen velmi omezený počet doplňků k  dispozici. Mezi ně naštěstí patří i "Sledování O2TV". Jenže já jsem tento doplněk až donedávna (asi 2 týdny zpět) vůbec neznal. Přes Google jsem se dostal jen do repozitáře "https://kodi-czsk.github.io/". Tam jsem našel několik doplňků, které mě zajímaly. Zejména O2TV Go a pak jsem našel ještě "Playlist O2TV.CZ addon - verze od Pavuucek". To bylo vlastně už v tomto fóru, ale tehdy mě vůbec nenapadlo, že existuje ještě jiný český repozitář. Zmíněné doplňky (a později ještě další - pokud by byl zájem, mohu dát k dospozici) jsem si upravil tak, aby fungovaly v Matrixu. Několik měsíců jsem to pak normálně používal (přes Simple IPTV Clienta). Ale bylo to celkem trápení. Jednak start Simple IPTV Clienta trval někdy třeba i 10 minut a jednak refresh playlistu nefunguje spolehlivě. Často se stalo, že jsem musel Simple Clienta restartovat a znovu čekat dlouhé minuty. Už jsem chtěl začít pracovat na úpravě doplňku Playlist O2TV tak, aby z hlediska Simple Clienta byl playlist statický (princip jsem našel v doplňku Skylink). Než jsem ale začal, našel jsem tento vynikající doplněk, který je navíc mnohem komplexnější (archiv apod.).

Následuje několik poznámek, které by snad mohly přispět buď ke zlepšení nebo alespoň vyjasnění:

1) V logu se stále objevuje tento zápis:
Kód:
CPythonInvoker(34, /storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py): the python script "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py" has left several classes in memory that we couldn't clean up. The classes include: N9XBMCAddon9xbmcaddon5AddonE,N9XBMCAddon9xbmcaddon5AddonE,N9XBMCAddon9xbmcaddon5AddonE,N9XBMCAddon9xbmcaddon5AddonE,N9XBMCAddon9xbmcaddon5AddonE,N9XBMCAddon9xbmcaddon5AddonE,N9XBMCAddon9xbmcaddon5AddonE,N9XBMCAddon9xbmcaddon5AddonE,N9XBMCAddon9xbmcaddon5AddonE,N9XBMCAddon9xbmcaddon5AddonE,N9XBMCAddon9xbmcaddon5AddonE
Možná to tak má být, ale u jiného doplňku jsem se s ničím podobným nesetkal.

2) Nepřišel jsem na to, jak odstranit nepotřebnou položku z "hledání".
 
3) Mám jen základní (Modrý) tarif od O2. Tento doplněk při vytváření playlistu ale do něj chybně zařazuje také kanály "Krb" a "Akvárium". Když se pokusím je přehrát, Kodi vyhodí chybu. Asi je chyba v nějaké podmínce (doplněk O2TV Go nebo Playlist O2TV dává výsledky správné). Ničemu to samozřejmě nevadí, ale chybička to je.
 
4) Pokud jsem playlist pro Simple IPTV Clienta vytvářel pomocí doplňku "Playlist O2TV", fungovala možnost přetáčení živého vysílání (i když se jednalo o HLS stream, alespoň si to myslím). Asi něco dělám špatně, ale v doplňku "Sledování O2TV" se mi přetáčení živého vysílání nedaří zprovoznit. Mám nastavený typ streamu HLS, protože jedině ten lze přehrávat. Pokud zvolím jiný typ, dostanu hlášku, že položku se nepodařilo přehrát (v Simple IPTV Clientovi).
 
5) Také mám jeden problém (s Kodi 18.8) v mobilu. Ne, že bych to nějak nutně potřeboval, ale hlásit to musím. Zkouším zprovoznit stahování, ale doplněk mě tvrdošíjně upozorňuje, že musím nastavit cestu k ffmpeg (i když je nastavená).

To je zatím vše.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 07.10.2020

@listener: díky za poznámky. Na většinu se budu muset podívat a možná tě požadát o asistenci.

Ad 2. Položky v historii vyhledávání jdou ostranit jen tak, že budou odsunuty postupně na konec. Ale mázání dodělám.
Ad 4. HLS přetáčení u live streamu nefunguje. Určitě se podíváme na to, proč ti nefunguje přehrávání s MPEG-DASH.
Ad 5. Pokud ti to hlásí "Nastav cestu k ffmpeg!", tak zkontruj, jestli binárka z nastavení skutečně existuje. Nevylučuju, že nemůže být chyba v doplňku, ale chyba by se měla objevit, pokud buď v nastavení není nic vyplněného, nebo soubor neexistuje.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - listener - 07.10.2020

@waladir: děkuji za odpovědi.
Ad2. Díky za vysvětlení. Za mne OK, není to nic důležitého (leda by bylo třeba skrýt před cizíma očima, co jsem hledal 6 ).
Ad4. Až to bude aktuální, výpis z logu samozřejmě dodám.
Ad5. Binárka určitě existuje. Jinak bych při procházení souborů nemohl stisknout "OK" (bylo by zašedlé).


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cabakos - 09.10.2020

Ahoj všem.
Nainstaloval jsem addon do kodi 18 na satelitním přístroji VU+ Solo4k (Open ATV 6.4).
Všechno funguje dobře, jenom u programů od O2 mi nejde zvuk. Myslím tím O2 Tenis, O2 Fotbal ....
U ostatních programů, jako je Prima, Nova, ČT, mi zvuk funguje.
Nevíte někdo čím to může být?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 10.10.2020

V repozitáři je nová verze 2.0.7. Je v ní přidané mazání historie ve vyhledávání, nebudou se zobrazovat kanály, které které nejsou přehratelné, např. KRB (měly by zmizet do 24 hodin nebo po resetu seznamu kanálů) a jsou v něm opravné chyby v Kodi 19, včetně přehrávání MPEG-DASH. Dlužno podotknout, že @listener: je opravil sám a dal mi to na zlatém podnose :-) Díky!

Co se mi nepodařilo nějak vyřešit, resp. přijít na to, co dělám špatně, jsou hlášky z Kodi 19 s classama, které zůstávají v paměti. Také se mi nějak nepodařilo rozchodit ffmpeg v mobilu.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - mdoom@mdoom.net - 10.10.2020

@waladir:
Ahoj,jen takovej lifting :) kdyz prehravam kanal pres IPTVSC tak se nahore v levem rohu pise nazev streamu.Nedalo by se to prepsat na nazev sledovaneho poradu,nebo nazev prehravaneho kanalu?nebo oboji?
Nechci si vymejslet,spis to ber jako napad.Uz tak je vse perfektni!


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 10.10.2020

@mdoom@mdoom.net: bude to v další verzi.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - listener - 11.10.2020

@waladir:
Ahoj, mám jeden "feature request".
Experimentuji s mým doplňkem pro živé poslouchání ČRo. Už mi to funguje docela slušně a až to trochu více otestuji, chtěl bych to i uveřejnit.
Ale narazil jsem na to, že tvoje uživatelské rozšíření kontextové nabídky v EPG se promítá i do EPG pro rádia.
Přišel jsem na to, jak tomu zamezit:
Stačí napsat <visible>Window.IsActive(10702)</visible> místo <visible>Window.IsActive(MyPVRGuide.xml)</visible>.
ID okna jsem našel tady: Window IDs.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 11.10.2020

@listener: v další verzi to z EPG pro radio zmizí :-)