XBMC-Kodi.cz
Zpětné sledování O2TV (OTT) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Zpětné sledování O2TV (OTT) (/prispevek-zpetne-sledovani-o2tv-ott)



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - otava5 - 14.10.2020

trošku mimo téma ale...
sekají se mi streamy živého vysílání HLS 1080i/50 máte stejný problém nebo jen u mě?To samé přes scripty v TVH Undecided Nemám šanci testnout Samsung a na Android TV hází bobek zatím....Děkuji


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - rene.hav - 15.10.2020

Ahoj, peru se s následujícím: Když mám nastavený MPEG-DASH stream a pouštím streamy skrz IPTV SC, tak když mi jeden stream běží a chci za chodu přepnou na jiný stream, zamrze celý systém (nejnovější CoreELEC). Pokud aktuálně spuštěný stream zastavím a spustím jiný, je všechno v pořádku. Děje se mi to na dvou CE zařízeních v různých sítích. Oba box jsou čerstvě nainstalované a jinak fungují dobře. Přepnutí na HLS stream sice řeší problém s mrznutím, ale zase po čase začne přehrávač bufferovat. Děje se tohle ještě někomu?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 15.10.2020

@otava5: problémy s HLS (ani v doplňku, ani v TVH) jsem nezaznamenal.

@Rene.hav: zkus v nastavení doplňku v záložce IPTV Simple Client vypnout "Spouštění archivu přepnutím na kanál". Z EPG pak půjde pustit pořad z archivu jen přes kontextové menu, ale mělo by fungovat přepínání při běžícím přehrávání.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - otava5 - 16.10.2020

mě to mrzne i při HLS v addonu,dám restart a OK...budu ještě zloumat....


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - rene.hav - 16.10.2020

To spuštění archivu jsem ani nikdy zapnuté neměl. Mě ale nezamrzne jen stream, zamrzne celý OS. Pomůže jen odpojení od napájení.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - otava5 - 16.10.2020

jj mě taky, myslel jsem restart jako tvrdý  1


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - tomas.vrlik@seznam.cz - 17.10.2020

Dekuji autorovi za super doplnek.
Ale potrebuji poradit. Doplnek mi vygeneruje playlist, kde jsou odkazy ve tvaru "plugin://........". Tento playlist mi pak ale nejde pouzit v TVHEADENDu... Je nejake reseni? Pres doplnek Sledovami O2TV mi vse hraje...ale rad bych to mel mezi ostatnimi programy v tvheadendu.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 17.10.2020

@Tomas.vrlik@seznam.cz: pro TVHeadend použij skripty z https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-pripojeni-cz-sk-poskytovatelu-ott-iptv-k-tvheadendu?pid=89688#pid89688. Playlist z doplňku funguje a je použitelný v rámci Kodi.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 18.10.2020

V repozitáři je nová verze 2.0.8. Je v ní opravené zobrazení titulku při přehrávání živého vysílání z IPTV Simple Clienta a omezené zobrazení položek kontextového menu jen v EPG PVR dopňku.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - gertz - 19.10.2020

ahoj nevím jestli to tu již není ale chtěl bych poprosit o pomoc s touto chybou posledních asi 5 dní, se mi nedaří dostat do živého ani do archivního vysílání Sad

Děkuju moc za každou pomoc.
 
Kód:
 
2020-10-19 18:32:39.137 T:2399257456   ERROR: EXCEPTION Thrown (PythonToCppException) : -->Python callback/script returned the following error<--
                                             - NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
                                            Error Type: <class 'ssl.SSLError'>
                                            Error Contents: ('The read operation timed out',)
                                            Traceback (most recent call last):
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py", line 207, in <module>
                                                router(sys.argv[2][1:])
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py", line 83, in router
                                                list_live(params["page"], params["label"])
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/o2tv/live.py", line 27, in list_live
                                                channels_nums, channels_data, channels_key_mapping = load_channels(channels_groups_filter = 1) # pylint: disable=unused-variable
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/o2tv/channels.py", line 190, in load_channels
                                                channels_nums_o2, channels_data_o2, channels_key_mapping_o2 = get_channels_data() # pylint: disable=unused-variable
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/o2tv/channels.py", line 134, in get_channels_data
                                                data = call_o2_api(url = "https://www.o2tv.cz/unity/api/v1/channels/", data = None, header = o2api.header_unity)
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/o2tv/o2api.py", line 40, in call_o2_api
                                                html = urlopen(request).read()
                                              File "/usr/lib/python2.7/socket.py", line 355, in read
                                              File "/usr/lib/python2.7/httplib.py", line 573, in read
                                              File "/usr/lib/python2.7/httplib.py", line 637, in _read_chunked
                                              File "/usr/lib/python2.7/httplib.py", line 688, in _safe_read
                                              File "/usr/lib/python2.7/socket.py", line 384, in read
                                              File "/usr/lib/python2.7/ssl.py", line 754, in recv
                                              File "/usr/lib/python2.7/ssl.py", line 641, in read
                                            SSLError: ('The read operation timed out',)
                                            -->End of Python script error report<--

Edit:

Udělal jsem update na verzi 2.0.8 a od teď mi to hází chybu:
Kód:
 
2020-10-19 18:54:05.557 T:2881561456   ERROR: EXCEPTION Thrown (PythonToCppException) : -->Python callback/script returned the following error<--
                                             - NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
                                            Error Type: <type 'exceptions.UnboundLocalError'>
                                            Error Contents: local variable 'data' referenced before assignment
                                            Traceback (most recent call last):
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py", line 209, in <module>
                                                router(sys.argv[2][1:])
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py", line 79, in router
                                                login()
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/o2tv/o2api.py", line 207, in login
                                                if data and len(data) > 0 and "valid_to" in data and data["valid_to"] > int(time.time()):
                                            UnboundLocalError: local variable 'data' referenced before assignment
                                            -->End of Python script error report<--



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 19.10.2020

@gertz: to vypadá, že se Kodi nemůže připojit na server O2 (konkretne https://www.o2tv.cz/unity/api/v1/channels/). Zkus ověřit, jestli ti z boxu funguje připojení k internetu, případně to zkus otevřít tu adresu přímo v prohlížeči.
Kód:
 



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - gertz - 19.10.2020

Bez problému se mi na raspberry povedlo data stáhnout ručně


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 19.10.2020

@gertz: Podle updatu to vypadá, že máš teď problém s kanály. Zkus v /storage/.kodi/userdata/addon_data/plugin.video.archivo2tv/ přejmenovat nebo smazat channels.txt a channels_data.txt. Pak pust znovu doplněk a zkus něco otevřít. Pokud projde už volání API, stáhnou se ti znovu informace o kanálech. Snad to pomůže.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - gertz - 19.10.2020

@waladir: provedl jsem přejmenování a i následné smazaní s rebootem, ale bohužel hláška zůstává:
 
Kód:
 
 ERROR: EXCEPTION Thrown (PythonToCppException) : -->Python callback/script returned the following error<--
                                             - NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
                                            Error Type: <type 'exceptions.UnboundLocalError'>
                                            Error Contents: local variable 'data' referenced before assignment
                                            Traceback (most recent call last):
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py", line 209, in <module>
                                                router(sys.argv[2][1:])
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py", line 79, in router
                                                login()
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/o2tv/o2api.py", line 207, in login
                                                if data and len(data) > 0 and "valid_to" in data and data["valid_to"] > int(time.time()):
                                            UnboundLocalError: local variable 'data' referenced before assignment
                                            -->End of Python script error report<--



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 19.10.2020

@gertz: poslal jsem ti SZ co bych potřeboval poslat. Dořešíme to mailem.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - listener - 02.11.2020

@waladir:
Ahoj.
Mám jeden námět na drobné zlepšení.
Hrál jsem si trochu s nastavením Kodi a pak jsem chtěl něco pustit v TV. Jenomže na mne vyskočilo chybové hlášení a nic se nespustilo. V logu bylo toto:
Kód:
ValueError: time data '2020/11/02 8:00' does not match format '%d.%m.%Y %H:%M'
Příčina je zřejmá - já jsem si předtím v Kodi změnil (krátký) formát data.
Asi není úplně správné nutit uživatele do nějakého konkrétního nastavení, doplněk by měl být schopen akceptovat cokoliv.
Já jsem stejnou věc řešil v ČRo Live a nebylo to tak složité. Kromě "xbmc.getInfoLabel('ListItem.Date')" jsem totiž použil ještě "xbmc.getInfoLabel('ListItem.StartDate')". Z takto získaných dat se pak dá potřebný časový údaj zjistit vždy. Pokud chceš, můžeš to klidně opsat - je to ve skriptu resolver.py. Anebo to řešit jinak, anebo to nechat být  6 .


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 02.11.2020

@listener: díky za námět a i nápad, jak na to jít. Už pár lidí s tím problém mělo, ale vyřešili jsme to změnou formátu v nastavení na ten očekávaný. Měl jsem dost jiných věcí k dodělávání, takže se mi dvakrát nechtělo psát univerzální funkci na parsování datumu. Nejvyšší čas to nějak pořešit ;-)


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 04.11.2020

Po delší době je tu nová verze 2.0.9, která obsahuje parsování datumu z IPTV Simple Clienta. Odstraňuje to problémy se spouštěním, stahováním a uložení jako náhrávky u pořadů z EPG IPTV Simple Clienta v případě, že je nastavený jiný format datumu než DD.MM.YYYY. V tomhle případě nejsem autorem kódu já, ale @listener: , takže mu pěkně poděkujte ;-) Nevěděl jsem jak na to, ale on vymyslel geniální a hlavně obecné řešení, které se poradí s téměř všemy formáty datumu, které jdou v Kodi nastavit. Nepoužívejte jen formáty, které mají mezi dnem/měsícem/rokem mezery.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - hitman222 - 05.11.2020

Ahoj, jede Vám živé vysílání?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 05.11.2020

Ano, jede.