XBMC-Kodi.cz
Zpětné sledování O2TV (OTT) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Zpětné sledování O2TV (OTT) (/prispevek-zpetne-sledovani-o2tv-ott)



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - hitman222 - 05.11.2020

@waladir: tak pomohlo prepnout na HLS na MPEG-DASH mi to vubec nejede,jak pres iptv tak v aplikaci.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - docentus58 - 05.11.2020

Ahoj, ten problém s přehráváním mpeg-dash u živého vysílání, jak popisuje @hitman222: se mi na jednom zařízení taky vyskytl, ale jen na raspberry pi 3b, řádně aktualizovaný libreelec a je to způsobené nejnovějším updatem inputstream adaptive (myslím v. 2.6.4). Pomohl návrat k dřívější verzi co nabízí libreelec repo (asi 2.5.4). Pak to chodí normálně. Na mé amlogic krabici s coreelec jsem pozoroval 2-3 dny zpátky taky nefunkčnost živého vysílání, ale pomohl restart. Toto ale na raspberry nijak nepomáhalo, ani přeinstalování inputstream adaptive. Tak jsem vrátil předchozí verzi inpustream adaptive a chodí normálně. Zajímavé však je, že problém byl jen s živým, archiv jel v pořádku.

Nechci, aby @waladir: zbytečně ztrácel čas nad takovýmto případem, na druhou stranu by možná nebylo špatné ověřit, co je tam špatně. Inputstream adaptive je docela důležitá komponenta.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 05.11.2020

Pokud máte někdo s přehráváním v archivu problém, tak bych potřeboval log a vzhledem k tomu, co psal docentus58, ideálně i verzi InputStream Adaptive. Když tak napiště SZ, pošlu mail.

2.6.4 je v Matrix branchi. Mám nightly build Matrixu na jednom virtuálu s linuxem i s  ISA 2.6.4 a přehrávání tam funguje (živé i archiv). Samozřejmě, že se problémy můžou týkat jen nějaké platformy. V ISA 2.6.4 je nějaká oprava parsování manifestu a nějaká chyba při přehrávání je téhle verze i hlášená. Zkoušel jsem i CE 9.6.5 s Kodi 18.9 , na linuxu s Kodi 18.8 a win s 18.8 a na problém jsem nikde nenarazil.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - hitman222 - 05.11.2020

Čau, a jaký je rozdíl mezi HLS a MPEG-DASH, na HLS to jede normálně.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 05.11.2020

Je to technicky odlišné a MPEG-DASH má nějaké featury navíc (přetáčení, dynamické změny bitratu), ale pro přehrávání se používá právě InputStream Adaptive. U HLS se nepoužívá.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - JiRo - 05.11.2020

@waladir No a právě dynamické změny bitrate by měl zajištovat input stream adaptive, jenže ten to zatím neumí. Stačí se podívat na jeho github, tam jsou omezení týkající se této funkce popsány.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - lad007 - 06.11.2020

Zdravím,
táké mi nejde přehrávat při nastavení na MPEG-DASH, input stream adaptive mám verzi 2.4.6.1. Při nastavení na HLS mi to občas jakoby cukne, převážně u čtéček, proto jsem používal MPEG-DASH, kde to běželo plynule. Toto platí u živého vysílání, v archivu funguje vše ok.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 06.11.2020

@lad007: pokud můžeš, pošli mi prosím log s pokusem o přehrání s nastaveným MPEG-DASH. Konkrétně verzi 2.4.6.1 mám v CoreELECu a přehrávání funguje. Docela by mě zajímalo, čím to je a proč jsou problémy jen někde.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 06.11.2020

U hitman222 nakonec pomohl downgrade na starší verzi InputStream Adaptive (z 2.4.6.1 na 2.4.5.1). Stejný problém měl už před časem i rene.hav po upgradu z Kodi 18.7 na Kodi 18.8. Jedná o chybu se stejnými symptomy jako je v https://github.com/peak3d/inputstream.adaptive/issues/362, kdy pokus o stažení chunku skončí chybou 404. Možná to má i nějakou souvislost s něčím na straně O2, takže se to neprojevuje u všech, ale jen ve specifických případech.

Pokud tedy máte problémy s přehráváním MPEG-DASH streamu, zkuste nainstalovat starší verzi ISA. Snad to pomůže.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - lad007 - 06.11.2020

waladir: Po downgrade na starší verzi InputStream Adaptive 2.4.5.1 vše funkční, díky za radu


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 06.11.2020

Kde najdu verzi 2.4.5.1 ISA? Na Github je pouze poslední verze...


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - lad007 - 06.11.2020

Cinda: http://coreelec.relkai.org/?dir=addons/9.2/Amlogic/arm/inputstream.adaptive


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 06.11.2020

Díky, já potřebuji pro KODI ve  Windows 10.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 06.11.2020

@Cinda: zkus https://mirrors.kodi.tv/addons/leia/inputstream.adaptive+windows-x86_64/


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 06.11.2020

@waladir: Děkuji, konečně se mi podařilo rozchodit doplněk v MPEG-DASH pod Windows. Použita verze ISA 2.4.4.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - waskko - 12.11.2020

Ahoj, cca 2 dny zpět mi přestalo fungovat spouštění všech kanálů. Zapnul jsem logo ani, ale nejsem si jist, kde logy najdu. Dokáže někdo poradit. Mám Raspberry 3 a Osmc.

Jsem uživatel používající HD1903 , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 12.11.2020

@waskko: zkus downgradoval InputStream Adaptive. Případně, pokud používáš MPEG-DASH, zkus to změnit na HLS, jestli to pomůže. S novou verzí InputStream Adaptive jsou bohužel problémy.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - zajic543 - 15.11.2020

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti rozjetím tohoto doplnku na rapsbianu? Na libreelec mně vše funguje a o2tv krásně frčí. Ale pod Rapsbianem, když jsem vše nainstaloval a kliknul na živé vysílání, tak se jen neustále točí kolečko, ale aplikace nenačte žádné kanály. Dík za jakýkoliv nápad.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - kyslik - 15.11.2020

(15.11.2020, 0:12)zajic543 Napsal(a): Ahoj, nemáte někdo zkušenosti rozjetím tohoto doplnku na rapsbianu? Na libreelec mně vše funguje a o2tv krásně frčí. Ale pod Rapsbianem, když jsem vše nainstaloval a kliknul na živé vysílání, tak se jen neustále točí kolečko, ale aplikace nenačte žádné kanály. Dík za jakýkoliv nápad.
Mám ten stejný problém na Sony android TV, mám doma 2 a na obou to nejde, chová se to stejně jak u tebe. Uvidíme co to bude za chybu, zkoušel jsem přeinstalovat atd a nic.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 15.11.2020

@kyslik: zajic543 jsem už psal kvůli logu. Pokud máš nastavený MPEG-DASH, může to souviset s novější verzí InputStream Adaptive, která s O2TV zlobí. Zkus v nastavení změnit typ streamu na HLS, který ISA nepoužívá. Mám taky TV Sony s HLS mi to funguje. Nemám tam InputStream adaptive, takže MPEG-DASH nevyzkouším.