XBMC-Kodi.cz
Zpětné sledování O2TV (OTT) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Zpětné sledování O2TV (OTT) (/prispevek-zpetne-sledovani-o2tv-ott)



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - lakes - 27.11.2020

Dnes jsem po delší době zapl O2 TV , když zapnu živé vysílání vše naběhne v pořádku, ale když chci přepnout na jiný kanál tak to nahlásí chyba sledování O2tv, odzkoušeno na tv Philips a Xiaomi mi tv Stick nějaká rada děkuji.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 27.11.2020

@lakes: zkontroluj, jestli máš poslední verzi (2.1.0) a pokud ano, hoď mi do SZ chybu z kodi.log, případně můžu poslat email.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - listener - 28.11.2020

@waladir: Těší mě, že můj námět se dočkal realizace a těším se, až to budu moci plně vyzkoušet. Proto se ptám: kdy bude také verze pro matrix ?
Zatím to mám jen v notebooku, ale to je pro mne spíše vývojová než produkční platforma.
Ještě jedno upozornění - v addon.xml je nová verze 2.1.1 stále označena jako verze 2.1.0.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 28.11.2020

@listener: verze pro Matrix bude v repozitáři. Možná bude už zítra. Pokud chceš zkusit tuhle, tak jen v addon.xml odstraň závislost na pythonu 2. Ještě jsem to v Matrixu netestoval, ale měl by fungovat i v pythonu 3. Verze 2.1.0 je v addon.xml schválně, aby doplněk zaktualizoval, až bude finální verze v repozitáři.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - listener - 28.11.2020

Děkuji za objasnění a omlouvám se za nepochopení.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 29.11.2020

V nové verzi 2.1.1 je přidaná možnost synchronizovat EPG data místo přes O2 API z aktualizované EPG DB, stahované z internetu (cca. 10 MB). Díky tomu se výrazně snižují počty volání O2 API z doplňku. Databáze obsahuje ke všem pořadům i detailní informace. Pokud by došlo v procesu aktualizace k nějakým problémům, použije se O2 API. Funkčnost lze vypnout v nastavení (Použít kešované EPG (bez dotazů na O2 servery)). Díky listenerovi za nápad.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Petr87 - 30.11.2020

Dnes jsem poprvé nainstaloval a musím smeknout klobouček. Naprostá paráda a spokojenost. Nedělá se to, vše šlape jak má. Děkuji moc


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - p-2 - 02.12.2020

Mohu se zeptat, mám instalovánu verzi 2.1.0 a při pokusu o instalaci 2.1.1 se mi objeví info, že se nepodařilo vyřešit závislost na python 3.0.0. Používám LibreELEC.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 02.12.2020

@p-2: nejspíš to bude souviset s https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-repozitar-xbmc-kodi-cz-sk?pid=95980#pid95980. Pokud používáš nejmenovaný slovenský repozitář, tak ho zkus odinstalovat a pokud máš verzi XBMC Kodi-Cz/Sk 1.2.0, tak jí také odinstaluj,  na instaluj znovu. Pro Kodi jiné než Matrix je třeba používat repozitář  XBMC Kodi-Cz/Sk  verze 1.1.1. Bohužel díky nejmenovanému slovenskému repozitáři to pak klientům cpe verzi pro Matrix.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - p-2 - 02.12.2020

waladir: Díky, to je ono. Instalace XBMC Kodi-Cz/Sk verze 1.1.1 to vyřešila. Už to šlape.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - JiRo - 02.12.2020

Tak ona je otázka, zda by takové univerzální repozitáře měly být vytvářeny odděleně (a notabene ještě přitom odlišeny jen číslem verze) pro jednotlivé major verze Kodi. Na první pohled to vypadá logicky, ale přináší to s sebou celou řadu možných komplikací a ne vždy a za všech okolností to bude fungovat bez problémů. To, že pak vznikají kolize s jinými repozitáři je toho důsledek. Primárně sice způsobený tím, že v tomto případě jiný repozitář obsahuje stejné addons, ale tohle se stát může i v jiných případech. A ani nechci domyslet jak by to dopadlo, kdyby se někdo rozhodl do repozitáře vložit nějaký skin a v Kodi došlo mezi minor verzemi ke změně v core modulech Kodi (což se také stává). Mezi náma, ono to vždycky bude v něčem skřípat a to nejlepší řešení tohoto problému, které nenapáchá žádné škody, neexistuje. Chápejme tedy to, jak to teď funguje, jako řešení, které napáchá nejméně škody u největšího počtu uživatelů. Ti ostatní se buď musí přizpůsobit nebo si najít jinou cestu, jak si bezproblémovou koexistenci více repozitářů v takovémto případě zajistit.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 02.12.2020

@JiRo: myslím, že v tomhle případě je to opravdu nevyhnutelné. V mém případě, jako autorovi doplňku, který funguje i v Matrixu, to samozřejmě způsobilo spíš komplikace, protože musím udržovat dvě větve, které se liší jen v závilosti na pythonu v addon.xml. Pokud někdo ale bude z nějakého důvodu dělat dvě odlišné verze, jednu pro Kodi 19 a druhou pro starší, tak prostě repozitáře musí být oddělené. Možná by to šlo vyřešit o něco lépe, než je to teď, ale nevím jestli by to pomohlo.

Ten problém se slovenským repozitářem je podle mě ne v tom, že obsahuje stejné doplňky, ale obsahuje i metadata k XBMC Kodi-Cz/Sk, u které vynutí update na verzi 1.2.0. Pokud se kontroluje verze repozitáře proti XBMC Kodi-Cz/Sk repu, tak tam je to pořešené a nabídne se jen odpovídající verze. Takhle logika na druhém repozitáři chybí a bohužel to vynutí i upgrade jiného repotitáře na nesprávnou verzi.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - wombat - 02.12.2020

Nainstalovat ty "nekompatibilní" verze naštěstí nejdou, včetně repozitáře 1.2.0, který má taktéž nastavenou závislost na Kodi 19.
Problém spíš je, že to furt prudí s aktualizací, která nejde a někteří neví co se děje, dále samozřejmě, že v případě změny v master větvi (pro Matrix 19 kompatibilní), se userům neprovede aktualizace na novější.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - listener - 02.12.2020

Nevím, zda je to tím, že používám Matrix, anebo něčím jiným, ale s verzí 2.1.1 mám potíže.
Dost často selže spuštění kanálu v Simple Clientovi. Píše to tuto chybu:
Kód:
 
2020-12-02 15:32:09.069 T:1789    ERROR <general>: EXCEPTION Thrown (PythonToCppException) : -->Python callback/script returned the following error<--
                                                    - NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
                                                   Error Type: <class 'sqlite3.OperationalError'>
                                                   Error Contents: database is locked
                                                   Traceback (most recent call last):
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py", line 209, in <module>
                                                       router(sys.argv[2][1:])
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py", line 181, in router
                                                       iptv_sc_play(xbmc.getInfoLabel('ListItem.ChannelName'), parsedatetime(xbmc.getInfoLabel('ListItem.Date'), xbmc.getInfoLabel('ListItem.StartDate')), 0)
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/o2tv/iptvsc.py", line 149, in iptv_sc_play
                                                       event = get_epgId_iptvsc(decode(channelName), from_ts)
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/o2tv/epg.py", line 647, in get_epgId_iptvsc
                                                       open_db()
                                                     File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/o2tv/epg.py", line 43, in open_db
                                                       db.execute('CREATE TABLE IF NOT EXISTS version (version INTEGER PRIMARY KEY)')
                                                   sqlite3.OperationalError: database is locked
                                                   -->End of Python script error report<--
Musel jsem udělat downgrade na 2.1.0.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 02.12.2020

@listener: nevím jestli si zkoušel restartovat zařízení, kde Kodi běží. Je možné, že někde došlo k chybě a databáze zůstala zamčená. Můžeš pak zkusit taky přejmenovat epg.db v userdata\addon_data\plugin.video.archivo2tv. Po startu Kodi by se za minutu měla znovu vytvořit a naplnit. Myslím, že to s Matrixem nesouvísí, spíš někde něco zůstalo viset. Udělám ještě nějaké pokusy, jak se to bude chovat, pokud db bude zamčená a jen se z ní četlo. Pokud by to fungovalo, upravím to tak, aby se v tomhle případě dělaly jen čtecí operace.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - listener - 02.12.2020

Já vždy Orange Pi (kde Kodi běží) vypínám (korektně - povelem z menu Kodi). Ta chyba se stává po zapnutí, když chci poprvé něco pustit. Smazat db jsem zkusil hned, když se to poprvé stalo (myslím, že to bylo 29. 11.). Pomohlo to, ale chyba se stává opakovaně, takže downgrade je v tuto chvíli jediné, co pomáhá trvale.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 02.12.2020

@listener: mě se to chování nějak nepovedlo nasimulovat, tím samozřejmě nechci říct, že se ti to jen zdá ;-) V příloze je upravená verze, kde je přidané zavření DB v případě chyby při synchronizaci dat (pokud k nějaké došlo, mohlo se stát, že zůstala otevřená i s rozjetou transakcí. Dále se ve většině případu vynechává část, která souvisi s verzováním DB. Myslím, že by to mělo pomoct i pokud by tam zůstalo něco viset. Ideální by bylo zapnout i protokolování ladění, restartovat kodi a po tom, co se spustí import dat EPG mrknout do logu, jestli se tam neobjeví "Chyba importu cachovaného EPG". Stane se to v případě, kdy dojde k nějaké chybě. Kdyby se problém objevoval pořád, zkus se podívat, jestli v adresari s epg.db v te dobe neni nahodou i epg.db-journal. Díky.

Důležité: přiložená verze je pro Kodi 19 (Matrix). Nedoporučuju jí zatím instalovat, pokud nemáte podobné problémy jako listener a také Kodi 19. Verzi pro Kodi 18 a starší můžu udělat na vyžádání. Úpravy budou pravděpodobně součástí další oficiální verze, ale tu udělám samozřejmě až po důkladnějším otestování.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - listener - 03.12.2020

Děkuji za zkušební verzi. Vyzkouším, jakmile se vrátím domů. Jsem si jist, že když se to stalo poprvé, ten epg-journal tam byl. Také mne napadlo, zda to zamčení není jen dočasné a nemůže ho způsobovat nějaký jiný thread.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - listener - 04.12.2020

Omlouvám se, ale včera jsem se neočekávaně zdržel v práci a doma už pak na testování nebyl čas. Nechám to až na víkend.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cabakos - 05.12.2020

Ahoj.
Mám nově KODI 19 v Apple TV a doplněk mi tam neustále hází chybu. Prostě nefunguje  10.
Nevíte co s tím může být? Nebo obecně funguje to pod KODI 19?
Všude jinde mám verzi 18.9 a doplněk běží parádně, ale na Apple TV jde jen KODI 17 nebo 19.