XBMC-Kodi.cz
Zpětné sledování O2TV (OTT) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Zpětné sledování O2TV (OTT) (/prispevek-zpetne-sledovani-o2tv-ott)



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - honzik_ - 02.11.2021

(29.10.2021, 14:19)waladir Napsal(a): Skript pro generování EPG je v příloze. Je potřeba všechny tři soubory rozbalit do adresáře, kde jsou skripty pro TVHeadend, upravit v config.py cestu ke skriptum + vytvořit link v /usr/bin na tv_grab_eg. Pravidelným spuštěním epg_graber.py se pak generuje epg.xml, které si pak TVHeadend skriptem tv_grab_eg importuje do své DB. epg_graber.py využívá konfiguraci a sessionu s TVHeadend skriptů ke zjištění dostupných kanálů. epg.xml tak obsahuje jen data pro kanály v nabídce.

Ahoj, nedaří se mi vygenerovat xml soubor, po spuštění epg_graber.py mi vypíše chybu:
Kód:
 
xxx@tvheadend :/home/hts$ python3 epg_grabber.py
Traceback (most recent call last):
File "epg_grabber.py", line 230, in <module>
subscription, locality, offers, tariff, isp = get_subscription()
File "epg_grabber.py", line 70, in get_subscription
call_api (url = "https://app.o2tv.cz/sws/subscription/settings/subscrip
json", data = None, header - header)
File "epg_grabber.py", line 60, in call_api
data = json. loads (html)
File "/usr/lib/python3.5/json/__init__.py", line 312, in loads
s._class__.. _name__))
TypeError: the JSON object must be str, not 'bytes'
Nevíš kde by mohl být problém?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 02.11.2021

@honzik_: nejspíš to souvisí se starší verzí pythonu. Zkus rozbalit upravený skript z přílohy.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - honzik_ - 02.11.2021

@waladir: Už to běží, díky!


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Rossi D - 02.11.2021

@honzik_: Buďme rádi že tu máme takového člověka, autora super doplňku a hlavně autora který se stará, sluší se poděkovat alespoň palcem !
   



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 07.11.2021

Po delší době tu máme novou verzi doplňku. Je v něm opravená chyba, kdy nešlo z IPTV Simple Clienta pustit přehrávání kanálu bez EPG (živé vysílání) a je ošetřená chyba, pokud se snažíte pustit nějaký nedostupný kanál. Kromě toho je přidaná možnost generovat do playlistu informace pro catchup nejen pro mód append, ale i jako default. Pokud tedy máte playlist s kanály z jiného doplňku, který používá catchup mód default, lze zvolit stejný. S použítím různých módu měl IPTV Simple Client problém. Při změně v nastavení je nutné kliknutím na Ok nejdřív změnu uložit a až následně vygenerovat nový playlist.

Za poslední změnu poděkujte @JiRo. Sessiona se negeneruje každých 24 hodin, ale používá se refresh toknu. Oproti nové sessioně, kdy je potřeba zavolat 3-4 API, pro refresh tokenu stačí jen volání jedno. Nová sessiona se kvůli detekci změny služeb dělá stále, ale nyní už jen jednou týdně. Je i zachovaná možnost udělat novou sessionu v nastavení.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 25.11.2021

Nepozorujete někdo časté výpadky nekterych streamů? Projeví se to tak, že je stream pozastaven a po určité době se většinou zase rozjede. Zkoušel jsem jak HLS tak i MPEG-DASH streamy. U streamů HLS jsou výpadky častější. Kdo chce testovat tak to pozoruji, mimo jiné, u CNN Prima NEWS.
Potvrdí to někdo a nebo mám lokální problém?

Jsem uživatel používající SM-G991B , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 26.11.2021

@Cinda: minimálně podobný problém je zmíněný tady. Nic takového jsem nepozoroval, ale O2TV už používám minimálně. Zkusím se na to o víkendu zaměřit. Možná by něco bylo vidět v logu (se zapnutým protokolováním ladění). Pokud se to děje často, tak by bylo ideální chytit problém jak s použitím MPEG-DASH tak i HLS.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 26.11.2021

Dnes ráno jsem měl dlouhý rozhovor s technikem O2. Prý tam nic špatně nenašel, ale dnes celý den ani zaškobrtnutí. Čumím jak debil do televize na kanály, které to dělaly nejvíce s připravenou klávesnicí, abych zapnul debug, a nic.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 26.11.2021

@Cinda:  snad to vydrží :-) J8 jsem dneska už asi půl hodiny koukal na CNN Prima News a všechno v pohodě. Také bych to tipoval spíš na lokální problém.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Rossi D - 26.11.2021

Nevím zda to s problémem souvisí, ale O2 tento týden mělo dost velké problémy s internetem, nikdy jsem takové "lagování" u nich nezažil a tento týden již dvakrát ... Problém byl po dotazu na podpoře na jejich straně, samozřejmě nemuselo to být všude ....


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - otava5 - 06.12.2021

@waladir: Používám pod IPTV Simple Clientem s Catchupem pod Kodi 19, ale když dám z tel. programu aktuálně vysílaný, tak mi běží jen minutu a čas nepřibývá. Nevíš kde co mám špatně nastavené?
Mám zároveň doplněk SledovaniTv od palineek a tam čas přibývá....

Děkuji....


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 06.12.2021

@otava5: večer se na to zkusím podívat. Děje se to jen pri použití v EPG nebo i když to pustíš v kanálech?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - otava5 - 06.12.2021

@waladir: když to pustím v kanálech tak přeci posouvat nelze...Vždycky musím do EPG a dát přepnout program abych vůbec mohl posouvat... nastaveno MPEG-DASH


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - otava5 - 06.12.2021

@waladir: co přesně dělá funkce spouštění archivu přepnutí na kanál??? Mám to zaplé ale archiv se nespustí....


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 06.12.2021

@otava5: když je to zapnuté, tak se přehrávání z archivu spustí i pokud se v konetextovém menu v EPG použije volba Přepnout na kanál, případně i kliknutím na pořad, pokud je to nastavené jako výchozí akce. Pokud je to zapnuté, pak ale nefunguje přepínání během přehrávání. Když to v nastavení zapnuté není, měla by se pustit live TV.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 06.12.2021

@otava5: vyzkoušel jsem catchup (v kontextovém menu jako Přehrát program) a ukazuje mi to pozici v pořadu, celkovou délku a lze se posouvat dozadu. Pokud pustím pořad přes Přepnout kanál, tak to také ukazuje aktualní pozici, lze se posunout do zadu, , jen to ukazuje celkovou délku jako 24:00:00 (není to omezené na pořad, ale přehrávání bude pokračovat i po jeho konci). Stejně se to chová i při spuštění v Kanály (jak při použití enteru, tak přes Přepnout kanál v konextovém menu). Asi to bude dělat nějaká kombinace nastavení. Ať to tu nespamujeme, zkus mi poslat do SZ obsah settings.xml (vynech minimálně první dva řádky s přihlašovacími údaji). Pak sem dáme nějaké resume. Jinak volba Spouštění archivu přepnutí na kanál v doplňku se opravdu chová jak jsem popsal výše.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - otava5 - 06.12.2021

@waladir: ano pošlu ale zítra..... rozumím tomu, že přes "přehrát program" ti to pokračuje bez přerušení dál? Mě tedy jen 1m:30s a pak konec....


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 07.12.2021

@otava5: teď jsem to zkusil znovu na virtuálním desktopu a tam se to chová jak popisuješ. Včera jsem možná dost dlouho nevydržel. Dobrá zpráva je, že minimálně někde to dokážu nasimulovat. Podívám se na to. Při spuštění přes Přepnout kanál je to v pořádku, funguje mi i přetáčení.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 13.12.2021

V repozitáři je nové verze 2.4.7, která opravuje problém s catchupem u aktuálně běžících pořadů. Díky @otava5 za upozornění na problém a otestování opravy. Kromě toho jsem opravil chybu u catchupu, pokud je nastavený MPEG-DASH-web. Využívá se jiné API a s catchupem nefungovalo.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 26.12.2021

Ve verzi 2.4.8 je ošetřené spouštění pořadů, u kterých není k dispozici stream pro zpětné přehrání, případně live stream s možností přetáčení. Pokud stream není nalezený, pustí se živé vysílání. Protože minimálně v Kodi 19 docházelo k pádům Kodi při pokusu o přetáčení živého vysílání s HLS v IPTV Simple Clientovi, nově se použije nezávisle na nastavení MPEG-DASH. Musí být nainstalovaný InputStream Adaptive. Velké poděkování @otava5:, který mi s tím velmi pomohl.

Také bych rád poděkoval za pozitivní hodnocení a komentáře, které mě mile potěšily :-)