XBMC-Kodi.cz
Zpětné sledování O2TV (OTT) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Zpětné sledování O2TV (OTT) (/prispevek-zpetne-sledovani-o2tv-ott)



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Jaffa - 13.3.2022

@waladir: chtěl bych z doplňku. Když nebude v playlistu doplňku, tak nebude ani v IPTV Simple Clientovi, který používám. Takže po aktualizaci kanálů by se měl neaktivní kanál sám z doplňku odstranit? Dříve jsem tam měl myslím nějaký Viasat nebo National (už nevím, dokumentární), který byl také nefunkční, pak se změnil na CS Film, který tam mám teď a nefunguje.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 13.3.2022

@Jaffa: z dopňku by měl zmizet automaticky. Vzhledem k tomu, že se dělá refresh kanálů každých 24 hodin a ne týdně, jak jsem původně psal, tak je to divné. Hoď mi prosím do SZ, jaký máš tarif (CS film by neměl být jen v Bronzové). Pošlu ti pak co bych případně potřeboval.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 15.3.2022

Problém, který popisoval Jaffa, vznikl přidáním kanálu do nabídky, který byl před tím odstraněný. Aby se to dalo vyřešit, přidal jsem možnost v seznamu kanálu problémový kanál odstranit. Pri dalším načtení kanálů se pak standardně přidá jako nový kanál na konec seznamu a už jde normálně pustit. Nakonec jsem i doplněk upravil tak, aby se s podobnými připadem dokázal vypořádat bez nutnosti kanál ručně odstraňovat. Mělo by to fungovat i zpětně. I v tomhle případě se pak kanál přidá na konec seznamu. Oboje je ve verzi 2.5.6. Díky @Jaffa: za spolupráci při řešením a za otestování úprav.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Matej24 - 22.3.2022

Ahoj, potřeboval bych poradit (jestli na to někdo z vás taky nenarazil) kde dělám chybu:
přes doplněk funguje spouštění pořadů OK
přes IPTV.simple.client EPG se mi ale žádny pořad nespustí a vyskočí hláška "Sledování O2TV error"
(log poslán @waladir přes SZ)
(divný je že pres IPTV.simple.client EPG mi nejdou jenom ty O2 pořady, např Skylink funguje OK)


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 22.3.2022

@Matej24: díky za log. Zkus v nastavení kodi Rozhraní - Regionální - nastavit 24hodinový formát času, případně 12hodinový ale bez AM/PM nebo dop./odp. ve formátu času. Na straně doplňku se musí parsovat datum a čas, který chodí z IPTV Simple Clienta a může být v různém formátu. Používám na to super funkci od listenera, která si poradí se vším mimo AM/PM.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Matej24 - 22.3.2022

@waladir: zabralo to !  to byl fofr !  díky !


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - listener - 22.3.2022

(22.3.2022, 17:33)waladir Napsal(a): Na straně doplňku se musí parsovat datum a čas, který chodí z IPTV Simple Clienta a může být v různém formátu. Používám na to super funkci od listenera, která si poradí se vším mimo AM/PM.
@waladir: V současné verzi už parsování funguje i v případě, že uživatel používá 12-hodinový formát času.
Viz tento můj příspěvek.
Chceš-li se podívat na konkrétní implementaci, je to v souboru resolver.py.
Důležitý je zejména řádek 10 a potom nová funkce na řádku 33 (původní funkci parsedatetime jsem přejmenoval na parsedate).


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 22.3.2022

@listener: díky, podívám se na to. I když jsem o tom omezení věděl, tak jsem to sám neřešil, protože tohle byl tuším druhý případ a lze to jednoduše obejít. Ale teď už se k tomu dokopu :-) Díky moc!


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 27.3.2022

Ve verzi 2.5.7 je použitá vylepšená verze funkce na parsování datumu a času od listenera. Nenarazil jsem na žádné nastavení formátu v Kodi, kde by nedošlo ke správnému rozsparsování. Řeší i mj. problém, který měl Matej24.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - dejwo11 - 01.4.2022

Zdravim, vespolek prestal mi fungovat o2tv plugin nevite poradit cim to muze byt?
Stacktrace z logu:
Kód:
2022-04-01 21:08:47.550 T:1449128832   ERROR: EXCEPTION Thrown (PythonToCppException) : -->Python callback/script returned the following error<--
                                             - NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
                                            Error Type: <class 'ssl.SSLError'>
                                            Error Contents: ('The read operation timed out',)
                                            Traceback (most recent call last):
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py", line 252, in <module>
                                                router(sys.argv[2][1:])
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py", line 222, in router
                                                iptv_sc_play(xbmc.getInfoLabel('ListItem.ChannelName'), parsedatetime(xbmc.getInfoLabel('ListItem.Date'), xbmc.getInfoLabel('ListItem.StartDate')), 0)
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/o2tv/iptvsc.py", line 223, in iptv_sc_play
                                                channels = Channels()
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/o2tv/channels.py", line 274, in __init__
                                                self.load_channels()
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/o2tv/channels.py", line 351, in load_channels
                                                self.merge_channels(self.get_o2_channels())
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/o2tv/channels.py", line 450, in get_o2_channels
                                                data = call_o2_api(url = 'https://app.o2tv.cz/sws/server/tv/channels.json', data = post, header = get_header(session.services[serviceid]))
                                              File "/storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/o2tv/o2api.py", line 54, in call_o2_api
                                                html = urlopen(request).read()
                                              File "/usr/lib/python2.7/urllib2.py", line 154, in urlopen
                                              File "/usr/lib/python2.7/urllib2.py", line 429, in open
                                              File "/usr/lib/python2.7/urllib2.py", line 447, in _open
                                              File "/usr/lib/python2.7/urllib2.py", line 407, in _call_chain
                                              File "/usr/lib/python2.7/urllib2.py", line 1241, in https_open
                                              File "/usr/lib/python2.7/urllib2.py", line 1201, in do_open
                                              File "/usr/lib/python2.7/httplib.py", line 1121, in getresponse
                                              File "/usr/lib/python2.7/httplib.py", line 438, in begin
                                              File "/usr/lib/python2.7/httplib.py", line 394, in _read_status
                                              File "/usr/lib/python2.7/socket.py", line 480, in readline
                                              File "/usr/lib/python2.7/ssl.py", line 754, in recv
                                              File "/usr/lib/python2.7/ssl.py", line 641, in read
                                            SSLError: ('The read operation timed out',)
                                            -->End of Python script error report<--
2022-04-01 21:08:47.551 T:1449128832   DEBUG: onExecutionDone(31, /storage/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py)
2022-04-01 21:08:47.639 T:1936786496   DEBUG: ------ Window Init (DialogNotification.xml) ------
2022-04-01 21:08:47.725 T:1449128832    INFO: Python interpreter stopped
2022-04-01 21:08:47.725 T:1449128832   DEBUG: Thread LanguageInvoker 1449128832 terminating
2022-04-01 21:08:47.737 T:1440736128   DEBUG: Thread scriptobs 1440736128 terminating
2022-04-01 21:08:47.737 T:1936786496   DEBUG: ------ Window Deinit (DialogBusy.xml) ------
2022-04-01 21:08:53.316 T:1936786496   DEBUG: ------ Window Deinit (DialogNotification.xml) ------


verze 2.5.7 (openElec Leia) na RPi 2

Update: 
problem je mozna tady:
   
O2 tv ma vypadek...


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 01.4.2022

@dejwo11: nejspíš má O2 nějaké problémy. Na webu je informace, že funguje jen živé vysílání a že na opravě pracují.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - dejwo11 - 01.4.2022

Jo uz sem si to vsiml taky.. dik za info a sorry, ze otravuju :)


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - listener - 02.4.2022

U mne je nyní tato situace:
Doplněk funguje téměř úplně. Jedinou výjimkou jsou nahrávky (alespoň já jsem na nic jiného nenarazil).
Nahrávky se nenačtou. Přitom přes webové rozhraní už funguje i to.

Máte to tak všichni, anebo jsem jediný ?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 02.4.2022

@listener:  Nahrávky normálně nepoužívám, ale když jsem je teď zkusil, tak mi fungovaly. Zkus zapnout logování v doplňku a pošli mi log. Minimálně by mělo být vidět, jestli je nevrací už O2 nebo je problém někde v doplňku.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - listener - 02.4.2022

@waladir: Já jsem samozřejmě debug logování zapnuté měl a do logu jsem se díval ještě předtím, než jsem napsal svůj příspěvek. Ale nebylo tam vůbec nic vidět. Teď jsem to udělal znovu a naštěstí tentokrát něco vidět je.
Asi už je mi jasné, co se stalo.
 
Kód:
2022-04-02 17:32:26.423 T:67415   ERROR <general>: EXCEPTION Thrown (PythonToCppException) : -->Python callback/script returned the following error<--
    - NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
    Error Type: <class 'KeyError'>
    Error Contents: 'CS Film'
    Traceback (most recent call last):
      File "/home/technician/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py", line 252, in <module> router(sys.argv[2][1:])
      File "/home/technician/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py", line 124, in router list_recordings(params['label'])
      File "/home/technician/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/o2tv/recordings.py", line 120, in list_recordings
        list_item = get_listitem_epg_details(list_item, recordings[recording]['epgId'], channels_list[recordings[recording]['channelKey']]['logo'])
    KeyError: 'CS Film'
    -->End of Python script error report<--
Kanál 'CS Film' byl minulý měsíc k dispozici nad rámec běžné nabídky. V tomto měsíci už v nabídce není.
Já jsem měl jeden z jeho pořadů v nahrávkách a doplněk nemá tento případ ošetřen.
Předpokládám, že úryvek logu bude k opravě stačit.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 02.4.2022

@listener: díky. Zkus přiloženou verzi s opravou. Neměl by se už u kanálů aplikovat filter na dostupné kanály.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - listener - 02.4.2022

@waladir: Tak je to lepší. Nahrávky se načtou. Díky tomu, že se zobrazila i ta nahrávka z kanálu 'CS Film', objevilo se další místo:
 
Kód:
2022-04-02 18:13:16.051 T:71581   ERROR <general>: EXCEPTION Thrown (PythonToCppException) : -->Python callback/script returned the following error<--
     - NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
    Error Type: <class 'KeyError'>
    Error Contents: 'CS Film'
    Traceback (most recent call last):
      File "/home/technician/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py", line 253, in <module>
        router(sys.argv[2][1:])
      File "/home/technician/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/main.py", line 133, in router
        play_video(type = 'recording', channelKey = params['channelKey'], start = None, end = None, epgId = params['pvrProgramId'], title = params['title'])
      File "/home/technician/.kodi/addons/plugin.video.archivo2tv/o2tv/stream.py", line 48, in play_video
        header_unity = get_header_unity(session.get_service(channels_list[channelKey]['serviceid']))
    KeyError: 'CS Film'
    -->End of Python script error report<--
Nahrávky z ostatních kanálů jsou už OK.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 02.4.2022

@listener: snad teď bude fungovat i přehrání.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - listener - 02.4.2022

@waladir: Asi to přehrát nepůjde, dostávám notifikaci "Pravděpodobně neaktivní kanál. Zkuste reset kanálů".


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 02.4.2022

@listener: log není potřeba. Zkusím s tím něco u udělat, ale bude to asi dost komplikované. Vím jak to nasimulovat, takže to už nějak otestuju u sebe, ať tady zbytečně naspamuju. Vyřeším to snad během zítřka.