XBMC-Kodi.cz
Zpětné sledování O2TV (OTT) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Zpětné sledování O2TV (OTT) (/prispevek-zpetne-sledovani-o2tv-ott)



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Bajtik - 06.11.2022

(06.11.2022, 20:15)beitlj Napsal(a): Já off ještě nejsem a smska mi od O2 nepřišla.
Mám kvůli nefunkčnímu doplňku TELH zaplacený O2 TV Sport.
No uvidíme …

No sekli verejky, z DE uz to nejede.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - JiRo - 06.11.2022

Prý půjdou "příchozí" zákazníci, tedy ti bez O2 účtu, až jako poslední. Ale věřte tomu... 11


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Bajtik - 06.11.2022

(06.11.2022, 20:30)JiRo Napsal(a): Prý půjdou "příchozí" zákazníci, tedy ti bez O2 účtu, až jako poslední. Ale věřte tomu... 11

No prave, uvidime ale je videt ze si dali zalezet protoze dnes jsou fotbaly... a tak to smahli...  11


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 06.11.2022

@Bajtik: alespoň podle slov O2 bude migrace probíhat postupně až několik měsíců. S dopňkem je problém, že bez přístupu k nové službě se to špatně vyvíjí. Bude nutné přijít na to, jak se servery O2 komunikovat, zmapovat potřebna API, jejich správnou posloupnost atd. Tady může být výhodou, že podle rychlé analýzy mobilní aplikace, se bude alepoň k části najít i nějaká dokumentace, což může celou práci zjednodušit. Samozřejmě se může objevit nějaký problém, kvůli kterému nepůjde doplněk vůbec zrealizovat. Teď bohužel nezbýva nic jiného než být trpělivý. Možná by to šlo nějak urychlit zrušením a znovu zřízením služby, ale spíš bych to nechal na přirozeném vývoji.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 07.11.2022

Zvláštní je, že začali migrovat, ale androidi aplikace není aktualizována.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 07.11.2022

Na Google Play alespoň mě funguje vyhledávání trošku divoce a teď nevím, jak jsem se k ní přesně dobral, ale měla by tam být nová aplikace O2 TV 2.0. Díky tomu, že migrují postupně, to je samostatná aplikace.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 07.11.2022

https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.o2.tv


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - vladimir.domin - 07.11.2022

waladir Ahoj, mám dotaz tak trochu mimo kodi, dokázal by jsi poznat (možná to i víš), jestli ta nová aplikace O2 TV 2.0 je nějak ošetřená, aby fungovala jen na určitých android TV a ATV boxů?  Mám tu novou aplikaci nainstalovanou ze zálohy z jiného ATV boxu (díky jedné skupině na FB) na 2 zařízení a ani na jednom se nespustí. A ty starší verze jdou normálně (taky instalované ze zálohy z jiného ATV). 
Díky


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 08.11.2022

@vladimir.domin: to nepoznám, ale v kódu bude nejspíš omezení maximálně na minimální verzi Androida. Příčin, proč to nefunguje může být asi víc, i když nejsem žádný expert na androidí aplikace. Spíš počkej, určitě není kam spěchat.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - vladimir.domin - 08.11.2022

waladir Já mám android TV 9 a 11, takže verzí to asi nebude. Ještě mě napadá, jestli si apka nehlídá, jestli je nainstalovaná z Google play. Jinak díky za doplněk, táta ho požívá již několik let  6 Akorát se bojím toho přechodu, myslel jsem, že v případě problému s doplňkem by se zatím díval na androidí aplikaci (bydlíme od sebe přes 100 km, tak se snažím na ten přechod připravit dopředu).


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 16.11.2022

Pokud by se našel nějaký dobrovolník, který by chtěl pomoct s testováním doplňku pro O2TV 2.0, napište mi prosím soukromou zprávu. Samozřejmě je potřeba tu službu mít, což se zatím týká nejspíš jen těch, kteří jí O2TV nově po 2.11.2022. Jestli novou O2TV ještě nemáte, je zbytečné psát, protože doplněk pochopitelně fungovat nebude.

Na doplňku jsem začal už pracovat. Dobrá zpráva je, že pravděpodobně udělat půjde. Sice poněkud kostrbatě, ale povedlo se mi už pustit live stream ;-) Ta špatná je, že mě čeká ještě spousta práce, než bude výsledek alespoň trochu použitelný a publikovatelný.

Určitě se budou hodit dobrovolníci, kteři by průběžně doplňované funkce otestovali. Je to trošku bažina a co funguje na mém účtu, nemusí fungovat na jiném.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - JiRo - 16.11.2022

@waladir Víš jistě, že když si založím další účet, např. na Sport Pack (placený kartou, tedy ne standardní zákazník s účtem O2), že už dostanu novou verzi služby?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 16.11.2022

@JiRo: nee, zatím se to týká jen nových služeb s O2 účtem. Trik se Sportovním balíčkem jsem zkoušel jen s registrací v O2TV (na email) jsem zkoušel, ale služba je pořád stará. U plnohodnotné "kovové" nově pořízené O2TV už zákazníci dostávají O2TV 2.0. Je možné, že tam jsou nějaká další kritéria, ale tohle mám osobně vyzkoušené.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - JiRo - 16.11.2022

@waladir Jasně, v tom případě ti zatím nepomůžu. Já mám teĎ také jen Sport pack, tam se zatím skutečně nic neděje a frčí to postaru. Nový (druhý Sport Pack) bych si klidně i založil, ale pokud je to tak jak říkáš, tak tím počkám.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Rossi D - 16.11.2022

Rád bych pomohl, ale jsem též "oldie" uživatel O2TV i když na vícero zařízeních(včetně nového O2 boxu i Sam TV) a na více účtech (adresách). Nikde se mi 2.0 zatím nenabídla/nenaběhla.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 16.11.2022

Díky, to je v pohodě. Než O2 začne migrovat stavající klienty, tak to bude určitě ještě nějakou dobu trvat a určitě nemá cenu se to snažit urychlit. Určitě se ozvěte jen v případě, že máte O2TV nově a stávající doplněk vám nefunguje. To je samo o sobě motivace ;-)


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 24.11.2022

Přesunul jsem generování EPG na server v cloudu. Ve verzi 2.6.5 je upravená adresa. Na původním serveru to ještě nějakou dobu nechám běžet, než se podaří doplňky zaktualizovat.


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 25.11.2022

V novém doplňku O2 se hodně řeší otázka "catchup" v IPTV SC. Je nutné ho mít zapnutý i pro tuto verzi? Do teď ho zapnutý nemám a nepozoruji žádné problémy s přehráváním v minulosti. Díky.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 25.11.2022

Catchup výrazně zjednodušuje celý proces zpětného přehrání. To co se muselo dřív řešit řekněme složitěji v kódu, funguje u catchupu víceméně nativně. Funguje pouze v Kodi 19+ a ve Sledování O2TV je jako alternativa k původnímu způsobu např. přes kontextové menu. Doplňku O2TV (pro O2TV 2.0) je oficiálně jen pro Kodi 19 a catchup je nutností. Ono je to vlastně jen o zapnutí v IPTV Simple Clientovi, jinak je to bez údržbové. Řeší to mj. i některé problémy.

Ty zmíněný problém ve vedlejším vlákně nesouvisel s catchupem, ale s nastavením PVR klienta jak se má chovat při výběru položky v programu. Pokud tam je přepnout na kanál, tak se pouští živé vysílání, při "chytrý výběr" se to chová opravdu chytře :-)


Zpětné sledování O2TV (OTT) - Cinda - 25.11.2022

Děkuji za vyčerpávající odpověď. Při zapnutém catchup se objevuje na programu zelená tečka. Co ve skutečnosti indikuje?