XBMC-Kodi.cz
Zpětné sledování O2TV (OTT) - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Video (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-video)
+--- Téma: Zpětné sledování O2TV (OTT) (/prispevek-zpetne-sledovani-o2tv-ott)



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 17.5.2020

@ZeKeZeKe: sakryš. Zkus prosím tohle, ideálně se zapnutým logováním URL a odpovědí. Není to opravené, protože mě nenapadá čím by to mohlo být, ale bude to "ukecanější". Díky.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Karel1981 - 17.5.2020

@waladir prosím tě, šel by do doplňku přidat i generátor playlistu pro TVH? 
Děkuji


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 17.5.2020

Tak ještě jsem narazil na jeden problém, kdy u některých nahrávek chyběl rating. Ošetřil jsem to a zatím jsem tam nechal i výpisy dat pro ladění. Nevím jestli to je příčinou problému, že nahrávky se někomu vůbec nenačtou.

@Karel1981: v playlistu ať už pro IPTV Simple Client nebo TVH musí být v definici kanálu něco, co zprostředkuje stream a řeší to mj. přihlášení k poskytovateli apod. U playlistu pro IPTV Simple Client je to řešené přes volání doplňku Sledovaní O2TV. TVH by pravděpodobně doplňek v Kodi zavolat neuměl, takže se to řeší spuštěním skriptu v OS. Pro O2TV je v jiném vlákně řešení, které zahrnuje jak získání streamu (streamer.sh), tak i generování playlistu. Generování pro TVH bych udělat mohl i v doplňku, ale je otázka co by mělo být u kanálu za skript a jestli by to mělo smysl dělat zrovna v Kodi.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Karel1981 - 17.5.2020

OK v pohodě nelámej si s tím hlavu. Bohužel mě právě ty scripty přestali fungovat a už jsem to nerozjel...vždy to skončí chybou.
Díky


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 17.5.2020

@Karel1981: zkus tyhle upravené. Není to mé dílo, ale teď už nemůžu najít vlákno, kam je někdo dával. Měly by fungovat.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - Karel1981 - 17.5.2020

Zkoušel jsem, ale taky mě nešly...vždy při generování playlistu to hodilo chybu.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - veleslavin - 17.5.2020

@waladir:  Asi si měl na mysli tuhle upravu od @Lubik12:  : https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-pripojeni-cz-sk-poskytovatelu-ott-iptv-k-tvheadendu?page=15  já to taky zkoušel do TVH a nejde to.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - ZeKeZeKe - 17.5.2020

(17.5.2020, 19:54)waladir Napsal(a): Tak ještě jsem narazil na jeden problém, kdy u některých nahrávek chyběl rating. Ošetřil jsem to a zatím jsem tam nechal i výpisy dat pro ladění. Nevím jestli to je příčinou problému, že nahrávky se někomu vůbec nenačtou.

Zdá se, že s touto verzí si zvítězil :-) U mě nahrávky otevřít jdou, je tam i ta nejstarší z 20.4. a jde přehrát, a je jich stejných 18 jako na webu O2TV.
Nejsem si jist, jestli ten link Budoucí nahrávky by nebyl elegantnější až na konci seznamu.., ačkoli, časově patří logicky k té nejčerstvější nahrávce nahoru, nikoli k nejstarší dolů, takže možná OK :-) Na druhou stranu, není jisté, proč ho v Kodi vůbec mít, jen pro kontrolu, že jsem si "něco" nezapomněl nastavit?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 17.5.2020

@ZeKeZeKe: dodělával jsem do doplňku i podporu pro práci s nahrávkami. Jde je tedy mazat a i plánovat (v kontextové nabídce © u jednotlivých položek). Bude tak možné zrušit i budoucí nahrávky. Podobně je  dodělané plánování nahrávek v budoucnu (v nabídce je pod živým vysílaním kanálu ještě položka, které zobrazí budoucí program. Ještě to doladím a pak dám do repositáře, samozřejmě i s těmi opravami.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - cernavoda - 17.5.2020

waladir:perfektní práce,jsi dost dobrej,děkuji


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 17.5.2020

V repozitáři je nová verze 1.4.1. Pokud jste si instalovali tu s fora, udělejte si aktualizaci z repositáře. Kromě toho, že by tam měly být opravené hlášené chyby s nahrávkami, je lze nově i mazat a plánovat. Kvůli tomu je v kanálech i nová položka, které zobrazuje budoucí pořady. Naplánovaní nahrávky se provede kliknutím. V ostatních případech (mazání nahrávek a plánování v archivu) je na to volba v kontextovém menu (klávesa c).

Protože je načtení programu náročné, u budoucích položek se standardne nedotahují detaily. To lze zapnout v nastavení, ale počítejte s tím, že pak načtení bude trvat výrazně delší dobu (desítky sekund).

Je to samozřejmě zjednodušené, ale pro základní práci s nahrávkami to snad bude i použitelné. Bylo by hezké mít např. EPG, vidět co se bude nahrávat apod., ale to bude asi ve formě video doplňku nerealizovatelné.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - lad007 - 18.5.2020

@ waladir  , verze 1.4.1 funguje výborně, včetně přehrávání a plánování nahrávek. Výborná práce !!


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - otava5 - 18.5.2020

@waladir: Zdravím po delší době ... Verze 1.4.1(byť ukazuje 1.4.0) tady ze shora již nahrávky funkční...
z repa ještě 1.4.1 není a ukazuje 1.4.0 ... a nebo je to tak že je 1.4.0=1.4.1 v repu ? 1
v addon.xml máš:
Kód:
<addon id="plugin.video.archivo2tv" name="Sledování O2TV" provider-name="waladir" version="1.4.0">



RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 18.5.2020

@otava5: zkus u repozitáře udělat aktualizaci. Ono to nekontroluje při každém pokusu o aktualizaci doplňku, ale jen jednou za čas. Taky mě to už vypeklo :-)


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - otava5 - 18.5.2020

@waladir: nepomohlo,ale já si počkám 1 heleď co máš teď v plánu myslím ještě nějaký doplněk?


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 18.5.2020

Co se týče doplňku Sledování O2TV, tak s verzí 1.4.1 jsem vyčerpal nápady nejen svoje, ale i vaše. Pokud mě časem něco napadne nebo přijde podnět od někoho z vás,  případně někdo objeví chybu, tak to dodělám/opravím. Chrlení nových verzí  v podobné frekvenci jako doteď už nečekejte. Určitě jsou věci, které bych chtěl udělat lépe, ale už to naráží na mé schopnosti a/nebo na omezení Kodi.

Původně jsem udělal doplňek pro potřeby mé ženy, ale jsem rád, že je užitečný i pro někoho jiného. Chtěl bych vám poděkovat za nápady a podporu testování a opravu chyb. Bez toho by doplňek nevypadal tak jak vypadá.

Jiný doplňek momentálně v plánu nemám, ale začal jsem pracovat na rozšíření skriptu v TVH  o EPG grabber.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - ZeKeZeKe - 18.5.2020

(17.5.2020, 23:23)waladir Napsal(a): V repozitáři je nová verze 1.4.1. Pokud jste si instalovali tu s fora, udělejte si aktualizaci z repositáře. Kromě toho, že by tam měly být opravené hlášené chyby s nahrávkami, je lze nově i mazat a plánovat. Kvůli tomu je v kanálech i nová položka, které zobrazuje budoucí pořady. Naplánovaní nahrávky se provede kliknutím. V ostatních případech (mazání nahrávek a plánování v archivu) je na to volba v kontextovém menu (klávesa c).

Protože je načtení programu náročné, u budoucích položek se standardne nedotahují detaily. To lze zapnout v nastavení, ale počítejte s tím, že pak načtení bude trvat výrazně delší dobu (desítky sekund).

Je to samozřejmě zjednodušené, ale pro základní práci s nahrávkami to snad bude i použitelné. Bylo by hezké mít např. EPG, vidět co se bude nahrávat apod., ale to bude asi ve formě video doplňku nerealizovatelné.

@waladir: Super, díky moc. Verze 1.4.1 z repa OK.
A aby ses nenudil  1 přidám zas další požadavky..

req 12 - detaily u těch budoucích položek - nebylo by lze do kontextového menu přidat volbu pro dotažení detailů pro daný konkrétní pořad On demand? Aby se naše drahé manželky i v doplňku mohly podívat, o čem "má být ta krávovina, jež je zaujala zatím podle názvu"?  3
req 13 - v detailu kanálu - nedoplnil bys u datumů 3-7. dne za datum i den v týdnu, jestli to O2TV na webu uvádí, nebo to ví Kodi? Přeci jen teď v době homeworkingů a ošetřování dětí místo školy kolikrát člověk neví co je dnes za den, natož, který z těch předchozích dnů byla sobota, z níž si chce zpětně něco pustit..  8

Díky za tvou dřinu!


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - waladir - 18.5.2020

Ad req 12 - zapnout to v nastavení jde, ale ty asi myslíš aby se to nestahovalo globálně, ale jen pro položky, které chceš. Nějak to vyřešit půjde.
Ad req 13 - to půjde také.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - ZeKeZeKe - 18.5.2020

ad req 12 - no jasně že jsem měl na mysli stáhnout to jen na vyžádání pro konkrétní položku, jelikož, pokud jsi zmínil, že plošné načtení trvá v řádu desítek sekund, tak to by byly u drahých poloviček ty klasické řeči "co tomu krámu je, dyť to zase nefunguje, jen se tam točí nějaký modrý kolečko" ;-)

Díky.


RE: Zpětné sledování O2TV (OTT) - stanis64 - 18.5.2020

Ahoj @waladir:
zkoušel si načíst uživatelský seznam kanálů, ale vyhazuje mi to tuto chybu
Kód:
 
2020-05-18 20:45:59.612 T:10292   ERROR: EXCEPTION Thrown (PythonToCppException) : -->Python callback/script returned the following error<--
                                             - NOTE: IGNORING THIS CAN LEAD TO MEMORY LEAKS!
                                            Error Type: <type 'exceptions.UnicodeEncodeError'>
                                            Error Contents: 'ascii' codec can't encode character u'\u0161' in position 8: ordinal not in range(128)
                                            Traceback (most recent call last):
                                              File "C:\Users\stanis\AppData\Roaming\Kodi\addons\plugin.video.archivo2tv\main.py", line 1010, in <module>
                                                router(sys.argv[2][1:])
                                              File "C:\Users\stanis\AppData\Roaming\Kodi\addons\plugin.video.archivo2tv\main.py", line 991, in router
                                                get_o2_channels_lists()
                                              File "C:\Users\stanis\AppData\Roaming\Kodi\addons\plugin.video.archivo2tv\main.py", line 699, in get_o2_channels_lists
                                                url = get_url(action="load_o2_channel_list", list = list)
                                              File "C:\Users\stanis\AppData\Roaming\Kodi\addons\plugin.video.archivo2tv\main.py", line 31, in get_url
                                                return '{0}?{1}'.format(_url, urlencode(kwargs))
                                              File "C:\Program Files\WindowsApps\XBMCFoundation.Kodi_18.6.500.0_x64__4n2hpmxwrvr6p\system\python\Lib\urllib.py", line 1343, in urlencode
                                                v = quote_plus(str(v))
                                            UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character u'\u0161' in position 8: ordinal not in range(128)
                                            -->End of Python script error report<--
2020-05-18 20:45:59.668 T:9500   ERROR: XFILE::CDirectory::GetDirectory - Error getting plugin://plugin.video.archivo2tv/?action=get_o2_channels_lists
2020-05-18 20:45:59.684 T:2592   ERROR: CGUIMediaWindow::GetDirectory(plugin://plugin.video.archivo2tv/?action=get_o2_channels_lists) failed

Jinak verze Kodi je 18.6 a zkoušel jsem to i na různých platformách (Windows, Android, LibreELEC), výsledek je stejný.

Jinak díky za super doplněk :-)