XBMC-Kodi.cz
NUC + interní HDMI-CEC - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - hardware (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-hardware)
+--- Fórum: HW - počítače (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-hw-pocitace)
+--- Téma: NUC + interní HDMI-CEC (/prispevek-nuc-interni-hdmi-cec)NUC + interní HDMI-CEC - JiRo - 06.3.2021

Známý mi přinesl Intel NUC Kit 10i5FNH s úkolem, postavit kompaktní HTPC s LibreELEC, Tvheadend (DVB-T2, OTT, ...). Máte někdo zkušenost s použitím Intel NUC HDMI-CEC adaptér. Jsou tam nějaké záludnosti nebo opravdu stačí to, co je popsáno návodu a v HDMI CEC Information for Intel® NUC. Od HDMI-CEC potřebuji pouze VYP/ZAP TV při uspání/probuzení HTPC, které chtějí ovládat pouze přes vlastní DO.


RE: NUC + interní HDMI-CEC - dopi - 08.3.2021

podle me nemusis kupovat zadny adapter, jen by jsi to mel povolit v biosu. Koukni sem

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000023500/intel-nuc/intel-nuc-kits.html


RE: NUC + interní HDMI-CEC - JiRo - 08.3.2021

@dopi Díky za názor. Nebyl jsme si jistý, z popisu mi to zprvu nevyplývalo úplně jednoznačně, zda je třeba ten adaptér PulseEight zapjit na header-y MB NUC a tím že se z něj stane "onboard" nebo zda je tam již integrován. Teď když si to čtu ještě jednou mi to tvoje vysvětlení dává větší smysl. 6 No nic, vyzkouším to. Bude-li to jinak, ten adaptér mohu koupit kdykoliv později.


RE: NUC + interní HDMI-CEC - dopi - 09.3.2021

Pak dej vedet jak si dopadl, ja bych to mohl taky doma zkusit, ale mladej na tom dela skolu tak mu to nechci brat. Musim uznat ze to je kouzelna krabicka za ty prachy.


RE: NUC + interní HDMI-CEC - orfin2 - 11.3.2021

určitě dopadne dobře, NUCe mám, sice starší HadesCanyon, ale je to přesně jak říkáš, stačí zapnout v Biosu. Externí modul jsem si dokoupil a už jsem ho zase vyhodil, protože jakmile jsem dal dal vypnout KODI (né vypnout systém), KODI stejně zavelel přes CEC a vypnul mi celý systém i s televizí a nastavení v biosu ho nějak netrápilo. Nicméně u mě se zapojovala tahle kravina na volný USB 2.0 header konektor na desce (bílá), co jsem koukal ten 10i7 ho nemá, takže by jsi musel sáhnout asi po něčem takovém:

https://www.pulse-eight.com/p/104/usb-hdmi-cec-adapter

...nicméně jak jsem psal, jsou to vyhozené peníze, protože to nešlape tak nějak podle představ