XBMC-Kodi.cz
Automatické skrytie OSD po pauze? - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: Automatické skrytie OSD po pauze? (/prispevek-automaticke-skrytie-osd-po-pauze)



Automatické skrytie OSD po pauze? - Otano78 - 06.5.2021

Je možné, aby sa automaticky skrylo OSD po znovuspustení videa? Teraz, ak pozastavím a obnovím prehrávanie, OSD ovládacích prvkov videa zostane na obrazovke, až kým nestlačím na diaľkovom (od TV) back, alebo exit. Neexistuje spôsob, ako ich po niekoľkých sekundách automaticky skryť? Hľadal som v Kodi, aj na webe, nenašiel som. Na nejakých zahraničných m niečo našlo, ale týkalo sa iných skinov než základného Estuary. Vim, že ak pauznem na ovládači priamo cez tlačítko pauzy a potom priamo play, ide. Ale ak idem cez tlačítko OK, ktoré je viac po ruke, tak to ostáva visieť.


RE: Automatické skrytie OSD po pauze? - JiRo - 06.5.2021

@Otano78 Šlo by, ale jedině úpravou definičního souboru skinu.


RE: Automatické skrytie OSD po pauze? - Onygzz - 06.5.2021

To by se mi taky líbilo :) Skin Aeon Nox Silvo :)


RE: Automatické skrytie OSD po pauze? - Rossi D - 06.5.2021

Přesně tak, u skinu ANS je volba skrytí/zajetí OSD infa v nastavení od tuším 3 vteřin výše ....


RE: Automatické skrytie OSD po pauze? - JiRo - 07.5.2021

@Rossi D Jsi si jistý? Tady se jedná o skrytí OSD po použití "tlačítka na obrazovce" Play/Pause. Já jsem to tam tedy nenašel a při zběžném pohledu do kódu definičních souborů skinu to tam nevidím. Ale zase tak dobře ANS neznám a v tom kódu se mi nechce hrabat důkladně.


RE: Automatické skrytie OSD po pauze? - Rossi D - 07.5.2021

@JiRo: Pokud myslíme jedno a to samé, tak si jistý jsem:



... je to verze pro Matrix ...


RE: Automatické skrytie OSD po pauze? - JiRo - 07.5.2021

@Rossi D Věřím Ti, ale já to tam prostě nemám. ANS z Kodi add-on repository Matrix pro Windows. Co dělám špatně?


RE: Automatické skrytie OSD po pauze? - ericek74 - 07.5.2021

ja si myslim, ze to jde zatim pouze z gitu. jelikoz, ja to tam mam take. a instaloval jsem to z gitu-matrix.


RE: Automatické skrytie OSD po pauze? - Rossi D - 07.5.2021

@JiRo: Instaluji vždy aktuální verzi z Githubu, ono pokud "mikeSiLVO" provede nějakou úpravu - objeví se v repozitáři až za docela dlouhý čas.


RE: Automatické skrytie OSD po pauze? - JiRo - 07.5.2021

@Rossi D: Tak jsem se v tom trochu pohrabal (že já se vždycky nechám navést do takových špeků... 1) s následujcíími zjištěními. Možnost nastavení funkce Autohide OSD v ANS je podmíněna instalací script.skin.info.service, které ale nemá ANS v závislostech, takže pro tuto funkci je třeba tento script doinstalovat explicitně. Lze to udělat z nastavení ANS. A pak ano, máš pravdu, po nastavení Autohide OSD to funguje tak, jak jsi psal. Omlouvám se za vyjádřené pochybosti. Taky mě to mohlo napadnout, že s Tebou se o ANS nediskutuje!


RE: Automatické skrytie OSD po pauze? - Rossi D - 07.5.2021

@JiRo: Tak to jsem opět o něco moudřejší - myslel jsem si, že daná funkce skrývání OSD není ničím podmíněna a je k dispozici vždy. Děkuji za info !  4