XBMC-Kodi.cz
Vada Intel NUC miniHDMI konektoru - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Tipy, triky a návody (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-tipy-triky-a-navody)
+--- Téma: Vada Intel NUC miniHDMI konektoru (/prispevek-vada-intel-nuc-minihdmi-konektoru)Vada Intel NUC miniHDMI konektoru - pbk - 29.12.2021

Chci se s Vámi poděli o velmi nepříjemnou zkušenost s Intel NUC. Jedná se o typ D54250WYKH asi 5 let starý.
Začlo docházet ke ztrátě spojení s TV. Příčiou byl miniHDMI konektor na PCB. Pravděpodobně došlo k "k odlepení" některých pinů(které jsou sakramentsky malé) konektoru na PCB.
Proč k tomu ale došlo? Protože Intel odfláknul osazení konektoru na PCB tím, že nezaletoval housing(kovový kryt) konektoru. Prostě se konektor hýbal na PCB a držel na PCB jenom díky pinům. V jednotlivý dírách pro konektor na PCB ani nebyl cín. Prostě jen poměděné díry.
Dík tomu, že Intel použil tu nemožnou mini verzi konektoru místo klasického jsem musel navíc používat redukci a ve spojení s 10m HDMI kabelem(který je masivnější) to byla i trochu zátěž na konektor, takže po 5 letech vznikl tento nepříjemný problém. MiniHDMI konektor jentak jednoduše nezaletujete, takže jsem to musel dát firmě a samozřejmě to něco stálo.
Takže varování pro všechny. Pokud máte takto mizerně osazené konektory, tak za včasu zkontrolovat a případně housing pořádně zaletovat aby se ani nehnul.