XBMC-Kodi.cz
TVheadend schováva " služby" - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: TVheadend schováva " služby" (/prispevek-tvheadend-schovava-sluzby)



TVheadend schováva " služby" - miki.k2 - 03.7.2022

Zdravím
při nové instalaci ( po smrti miSD  karty ) nejsem schopen namapovat všechny služby protože některé jsou po naskenování určité frekvence "schované" / TVheadend / Configuration / DVB Inputs / Services - Hide:...
Bohužel služby (kanál) s označením "schované" nelze nijak sledovat.
Asi 5 přeinstalace miSD karty + RPi4.
8 20

Děkuji za pomoc


RE: TVheadend schováva " služby" - JiRo - 03.7.2022

@miki.k2 Nastavit Hide: na None, pak u těch služeb, které chceš namapovat, nastavit Enabled, vybrat je a spustit Map selected services.

A opět dotaz nesmyslně položený v Obecných otázkách a dotazech! Lidi, to neumíte číst a používat obyčejný selský rozum?!


RE: TVheadend schováva " služby" - miki.k2 - 03.7.2022

to jsem také zkoušel, jak jsem psal výše. 12


RE: TVheadend schováva " služby" - JiRo - 04.7.2022

@miki.k2 No, nic o tom, že bys zkoušel to, co jsem ti posléze poradil, jsi ve svém prvním příspěvku nenapsal, ale budiž.

Otázek je více. Předpokládám, že ty služby nejsou Encrypred. Píšeš služby (kanál) s označením "schované", co to vlastně znamená? Žádný takový atribut služby nemají. Nemyslíš tím "nenastavený" atributu Enabled? A znamená, že se ti pro danou službu nevytvoří program? O jaký typ zdroje (sítě) jde? A co se objeví v logu, pokud zkoušíš tu službu z webgui spustit?


RE: TVheadend schováva " služby" - miki.k2 - 04.7.2022

Přeložil jsem si to, orig. TVheadend / Configuration / DVB Inputs / Services - Hide: None
ve výchozím stavu je to Parend disabled a při této volbě nejsou vidět všechny služby / stanice které byly naladěné, pouze když přepnu na None se objeví i zbytek služeb / stanic které jsem naladil.

Jde o DVB-T, T2 Čr, Pl


RE: TVheadend schováva " služby" - JiRo - 04.7.2022

@miki.k2 Stále se mi nedostává odpovědí na všechny položené otázky. Zkusím to tedy jinak. Popiš, co se stane, když na stránce konfigurace služeb porvedeš následující:
  1. Nastav filter Hide: na None
  2. U jedné služby, která se ti nenamapovala (položka ve sloupci Channel bude prázdná) a pokud u ní není nastaveno Enabled, tak ho nastav
  3. Vyber řádek této služby
  4. Spusť Map selected services
  5. Podívej se, v jakém stavu mapování skončilo. Zajímají mě čísla u okna s výsledkem mapování, tedy Mapped:, Ignored:, Failed:
  6. Podívej se, co je v logu a případně to, co tam přibylo po (ne)úspěšném mapování, zkopíruj a vlož sem.



RE: TVheadend schováva " služby" - JiRo - 04.7.2022

Omyl... 10


RE: TVheadend schováva " služby" - miki.k2 - 05.7.2022

Mapped: Ignored 1

bohužel nevím jak logovat, jdu to studovat.


RE: TVheadend schováva " služby" - JiRo - 05.7.2022

@miki.k2 Ještě mě napadla jedna věc. Je to tak, že u těch služeb, které se ti nenamapovaly, nebylo nastaveno Enabled? Pokud ano, tak sis ho tedy před tím, než jsi spustil nové mapování, nastavil tak, jak jsem popisoval? A pokud sis ho nastavil, udělal jsi to správně, resp. víš, jak se to správně dělá? Ptám se, protože stále velmi mnoho lidí neví, jak s webgui Tvheadend pracovat. Tedy v tom smyslu, že pokud chtějí změnit nějakou hodnotu v přehledu daného nastavení, mají dvě možnosti a že, zejména při té druhé, často chybují:
  1. vybrat řádek (-y) v seznamu u kterých chtějí něco změnit, spustit funkci Edit, ve formuláři, který se zobrazí, změnit co je potřeba a dát Apply  + Cancel nebo Save
  2. v příslušné položce (-ách) řádku (-cích) seznamu změnit hodnotu přímo, pak se ti u příslušné hodnoty objeví příznak změny (červený trojúhelníček), zároveň se ti příznak změny objeví v 1. sloupci tohoto řádku seznamu. Znamená to, že změna byla zadána, ale neuložila se. Aby se uložila, je třeba zadat Save celého zobrazeného seznamu. Poté příznaky změny (červené trojúhelníčky) zmizí a hodnota je změněna.



RE: TVheadend schováva " služby" - miki.k2 - 05.7.2022

Tvheadend jsem už instaloval několikrát, ale toto se mi ještě nestalo. Umřela mi miSD karta a proto jsem se pustil do nové instalace a použil jsem rasbian x64, no a když jsem zjistil že mi to dělá tuto" paseku" tak jsem se vrátil k 32bit verzi rasbiánu a snad 3x už přeinstaloval ale pořád nelze sledovat všechny kanály.
Nemůže byt třeba něco s miSD kartou ?

Vžy jsem dál "Namapovat všechny služby" a potom vymazal radia a zakodováne tv.


RE: TVheadend schováva " služby" - JiRo - 05.7.2022

@miki.k2 Pokud děláš všechno tak, jak jsem popsal, tak už ti nedokážu poradit. Jedině snad tak, abys to zkusil udělal obráceně. Po iniciálním vytvoření služeb u těch, které chceš mapovat a které nemají nastaveno Enabled ho nastavit, pak ty, které chceš mapovat vybrat (nevybírat Encrypred) a spustit mapování Map selected services.

Taky by asi stálo za to zkusit si přehrát ty muxy, ze kterých se služby nemapují (přehraje se vždy první TS z muxu), a při té příležitosti se podívat, jestli ty služby, které se nemapují, mají společný mux. Respektive, jestli se nenamapují vždy všechny služby z jednoho muxu. To je asi také užitečné vědět.

Já už také instaloval Tvheadend, a to hodněkrát a v různých systémech, a dělám to vždy takto. Tzn. po provedeném scanu nějakého zdroje si u těch služeb, které nechci mapovat (nezajímavé, nízká kvalita, encrypted atp.) zruším nastavení Enabled, vyfiltruji si je a pak si vyberu danou množinu a použiji Map selected services. Protože často používám přiřazení více služeb jednomu kanálu, je to jediná možnost, jak to dělat efektivně a s minimální námahou. Jako zdroje používám sítě DVB-T, DVB-C a IPTV.

BTW V jednom příspěvku jsi napsal, že nevíš jak logovat. V tomto případě je to jednoduché, nepotřebuji celý log, jen to, co se do něj zapíše při neúspěšném mapování (vyber, dej copy a vlož text do příspěvku fóra, ideálně přes Vložit úryvek kódu, najdeš ho v seznamu funkcí editoru příspěvku). Tedy pokud se do něj něco vůbec zapíše. Okno logu se ti otevře po kliku na ikonu v pravém dolním roku webgui Tvhedend. Na přiloženém screenshot-u jsem to zvýraznil červeným orámováním.
   
Pokud jsi přesvědčený, že tedy všechno děláš správně, byla by další otázka, jako verzi Tvhedend používáš, a pak se asi obrátit na fórum Tvheadend.


RE: TVheadend schováva " služby" - miki.k2 - 05.7.2022

Verzi mám HTS Tvheadend 4.3-1994~gc7b713edb
Jak jsem psal nikdy se mi nestalo že by se u služeb / stanic nastavená "rodičovská kontrola" jestli to překladá googl správně a ty s tímto přívlastkem nejdou namapovat.
Tak kanál 26 ČT se kompletně nenamapuje, zkoušel jsem to po jednotlivých stanicích i celý mux ale debug byl prázdný. Dokonce jsem ho zkusil smazat ve složce "MUXY" a znovu jej vyhledat ale bez výsledku. 12
Tou kartou to nemůže byt ?

Jdu odzkoušet náhrad předešlou verzi rasbianu. 19


RE: TVheadend schováva " služby" - mirdacz - 05.7.2022

Nedávno při aktualizaci raspbianu se mi změnila verze tvheadendu z 4.2 na 4.3 a nastal u mě stejný problém. Když jsem to googlil, tak jsem zjistil, že jde patrně o nějaký bug verze 4.3, který se s ní táhne neopraven již několik let jako červená nit. Pomohlo mi nainstalovat verzi 4.2 ze snap store


RE: TVheadend schováva " služby" - JiRo - 06.7.2022

@miki.k2 Nic jako rodičovská kontrola na této úrovni v TVheadend není 1. Jestli myslíš Parent disabled, tak to je nastavení filtru, které z daného seznamu položek odfiltruje ty, které jsou na předchozí úrovni (pro služby je tou předchozí úrovní mux, pro mux-y pak zase network) ve stavu disabled (nebo nejsou enabled) nebo jsou obecně ve stavu, kdy nepracují správně.


RE: TVheadend schováva " služby" - miki.k2 - 06.7.2022

@mirdacz můžeš prosím tě napsat jak se instaloval Tvheadend z toho snap store, nejsem linuxak.
Dík 18


RE: TVheadend schováva " služby" - mirdacz - 06.7.2022

@miki.k2 Už si přesně nepamatuju, asi podle tohodle postupu.
Nezapomeň nejdřív odinstalovat ten původní, ať se to nějak nepere.


RE: TVheadend schováva " služby" - jakub.vlcek@gmail.com - 30.8.2023

Při instalaci verze 4.3 jsem narazil na stejný problém, který se mi nakonec podařilo vyřešit.
U problémových muxů (např. Česká televize) stačí v seznamu muxů editovat problémový a v expert settings povolit "Accept zero value for TSID" - po přeskenování se kanály správně zobrazují a lze je namapovat.