XBMC-Kodi.cz
Verze 20, 19, 18 -Nejdou instalovat žádné doplňky - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: Verze 20, 19, 18 -Nejdou instalovat žádné doplňky (/prispevek-verze-20-19-18-nejdou-instalovat-zadne-doplnky)



Verze 20, 19, 18 -Nejdou instalovat žádné doplňky - bobxxx - 22.2.2023

Zdravím, 
na mém KODI (19.5) se zničeho nic objevil problém s instalací doplňků. Nejsem schopný nainstalovat žádný doplněk, a to jak z oficiál. repozitáře, tak ani přímo ze zip souboru. Kodi mi vždy nahlásí jen Failed to instal addon.
Zkoušel jsem kodi aktualizovat na nejnovější verzi, odinstalovat a znovu nainstalovat, instalovat nižší verzi. Nepomohlo nic.

Log mi při instalaci doplňku háže tyto errory:
2023-02-22 18:08:45.898 T:12476   ERROR <general>: XFILE::CFile::Rename - Error renaming file C:\Users\Robert\AppData\Roaming\Kodi\addons\temp\72642411-e3a6-4456-8799-6cb3cfa0a6fe
2023-02-22 18:08:45.898 T:12476   ERROR <general>: Failed to move new addon files from 'C:\Users\Robert\AppData\Roaming\Kodi\addons\temp\72642411-e3a6-4456-8799-6cb3cfa0a6fe' to 'C:\Users\Robert\AppData\Roaming\Kodi\addons\pvr.hts'


Na Googlu jsem návody prošel, ale nic nepomohlo. Mám WIN 8 64bit a aktuálně KODI 20.0 NEXUS

Nevíte někdo, co s tím? Neřešili jste tento problém?

Díky moc za každou radu.
Robert


RE: Nejdou instalovat žádné doplňky - vlna - 22.2.2023

Já jsem to taky řešil a myslím, že jsem ty adresáře, co se zobrazují v logu, nějak promazal. Pak to začalo fungovat. Ale podrobnosti si už nepamatuju.


RE: Nejdou instalovat žádné doplňky - bobxxx - 22.2.2023

Promazal jsem tam snad vše co šlo (po restartu si KODI ty složky zase vytvoří). Chyba je ale pořád stejná.
Při instalaci doplňku mi KODI ve složce temp vytvoří složku s nějakým kódem, ale pak vyskočí hláška Failed a konec.

Co chápu z logu, tak by tu složku pak měl přejmenovat a přesunout z tempu do addons. To už ale, nevím proč, neudělá.


RE: Nejdou instalovat žádné doplňky - bobxxx - 23.2.2023

Update:

tak nevím. Zkoušel jsem snad vše, ale prostě nemohu instalovat žádný doplněk u verze 20, 19, 18 - verze, které jsou ke stažení na ofic. stránkách KODI.

Teď jsem zkusil stáhnout starší verzi 17 z neoficiálního zdroje a světe div se, všechno funguje bez problému. Po spuštění se aktualizovalo několik doplňků a dalších 10 jsem bez problému doinstaloval.

Co se ale u té verze 19 pokazilo nechápu. Používal jsem ji už dlouho a pak zničehonic problém. 8


RE: Verze 20, 19, 18 -Nejdou instalovat žádné doplňky - renda567 - 23.2.2023

Já jsem řešil podobný problém, jen s tím problémem, že si KODI po vypnutí a zapnutí nepamatovalo žádné nastavení v doplňcích, nastavení průchodu zvuku a další. KODI jsem několikrát odinstaloval, promazal a přesto to nepomohlo. Jediné co pomohlo bilo dát tovární nastavení celého multimediálního přehrávače.


RE: Verze 20, 19, 18 -Nejdou instalovat žádné doplňky - meda - 23.2.2023

Takže instaluješ verze EXE https://mirrors.kodi.tv/releases/windows/win64/
Nebo instaluješ ze Store,
nebo z neznámého Neoficiálního zdroje...?
Já tipuji na problém OS. Něco se událo.


RE: Verze 20, 19, 18 -Nejdou instalovat žádné doplňky - bobxxx - 23.2.2023

@meda: Instaluji z EXE (z toho odkazu, co jsi uvedl. Starší verze tam už ale nemají, tak tu v.17 jsem stáhl někde ze stahuj nebo odkud. 
Problém s OS...nevím, asi jo, ale na PC jsem teď nic neinstaloval, neměnil a ten problém s KODI se objevil ze dne na den. Navíc, jak píšu, ta verze 17 nemá s instalací doplňků problém a to pracuje se stejnými složkami v Users.
Ta verze 17, co teď mám je 32bit. Tak mě napadlo, že je možná problém tady. Zkusil jsem ale instalovat i 18/19/20 ve 32bit a problém s doplňky je tam pořád.

Nevím, moc se mi nechce zůstávat na verzi 17, ale asi nemám na výběr (na reinstal OS teď fakt nemám ani čas ani chuť)


RE: Verze 20, 19, 18 -Nejdou instalovat žádné doplňky - bobxxx - 24.2.2023

Tak teď už fakt nevím 12 . Nakonec mi to nedalo a ten Windows jsem přeinstaloval. Nainstaloval jsem čisté WIN8 a po instalaci všech updatů jsem nainstaloval KODI 20.0 . Stahování a instalace doplňků fungovala bez problémů. Ale teď, cca po dvou hodinách provozu, jsem zkoušel doinstalovat doplněk pro tvheadend a opět instalace selhala. Teď už tam zase nejde instalovat nic. V logu už zase skáče ten error s kopírováním a přejmenováváním (viz první příspěvek). 

Přitom jsem už nic nenastavoval. Doinstaloval jsem jen 7zip a ovladače grafiky. Pak stáhl doplněk Belo 8 (skin), češtinu + dalších pár dopllňků a přidal videa a hudbu do knihovny.

Celý log je v příloze.
Dostávám tam ještě error:
2023-02-24 20:50:00.258 T:4784    error <general>: XFILE::CDirectory::GetDirectory - Error getting return
2023-02-24 20:50:00.258 T:4784    error <general>: CGUIMediaWindow::GetDirectory(return) failed

ten mi tam skáče ještě před pokusem něco instalovat, ale nevím co znamená.
Dokážete mi někdo poradit?

JÁ JSEM TAKOVEJ I...T!!!!
Teď jak jsem psal, co jsem doinstalovával, jsem si vzpomněl, že jsem tam dal ještě ESET antivir - automaticky.
A jasně, že to blokuje on! Vypnul jsem ESET a už zase vesele instaluji doplňky. 

Proč ale ESET blokuje KODI až od verze 18 a nižší nechává být fakt nechápu. 
No, tak teď už jen toho ESETa donutit, aby nechal KODI napokoji a je snad vyhráno.