XBMC-Kodi.cz
Speed Monitor - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: KODI - Doplňky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-kodi-doplnky)
+--- Fórum: Programy a hry (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-programy-a-hry)
+--- Téma: Speed Monitor (/prispevek-speed-monitor)



Speed Monitor - jkmh - 21.4.2023

Pro skin Confluence SCC (Matrix i Nexus) https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-skin-confluence?pid=115174#pid115174  dávám k dispozici addon, který monitoruje aktuální tok dat na vašem rozhraní. 
 Funkční jen na systémech Linux.
h4nzi/service.netspeed.monitor: Monitoring rychlosti na rozhraní eth0 (github.com) Informaci uvidíte jak na hlavní obrazovce, tak po vyvolání PlayerProcessInfo. Zobrazení je nutné povolit v Nastavení skinu (přibude tam automaticky nová položka).

Instalujte jako ZIP


RE: Speed Monitor - JiRo - 21.4.2023

@jkmh: Speed Monitor pěkný! 

Pokud by ses chtěl pusti i do Speed Meter, tak jen info, že já se už blížím k distribuovatelné verzi. Řekl bych, že teď už to bude jen pár dní, max. týden. Bude to sice taková preAlpha verze ke stažení z fóra, ale pak už to snad půjde snáze a rychleji do konečného řešení, které umístím do zdejšího repa.

Jen asi pro Tebe špatná zpráva. Při zahájení řešení (před rokem) jsme si neuvědomil, že jsou i skiny <1080 a nepočítal s tím. Takže pro Confluence to asi nebude. Sice se snažím přijít na nějaký způsob, jak provést downsize, ale nebyl jsem dosud úspěšný. No uvidím, co se s tím dá dělat, přinejhorším to v nějaké z následujících verzí předělám.


RE: Speed Monitor - jkmh - 21.4.2023

@JiRo: Díky za uznání. Soukromě to provozuju už dlouho. Vlastně od té doby, co jsi myšlenku uveřejnil zde. Neznám python. jsem samouk a doteď jsem se zdráhal to pustit ven, protože nevím, jestli je to podle zvyklostí. A opět: bez tebe by to nevzniklo. 

Co se týče rozlišení u Speed meteru, to neřeš. Myslím, že po rozkoukání si dokážu poradit.


RE: Speed Monitor - jkmh - 21.4.2023

@JiRo: Tedy snad poradit. Nechci, aby to vyznělo nafoukaně. Až to uvidím, uvidím. Bádal jsem nad tím, když jsem to viděl na tvém screenu, ale myslel jsem si, že to řešíš externím addonem či scripty a skin jen zobrazuje addonem vygenerovaný graf. Zřejmě je to složitější. Ale i tak díky za nabídku


RE: Speed Monitor - JiRo - 21.4.2023

@jkmh Ano, je to přesně tak jak píšeš. Addon typu sript + service. A pro to zobrazení se používá definiční soubor skinu, který je definovan v rámci toho scriptu. Ten může být jeden (default), pro všechny skiny, nebo pro každý skin vlastní, upravený podle pravidel daného skinu. A nebo mix, kdy pokud v rámci toho scriptu ten definiční soubor existuje použije se, pokud ne, tak se použije ten default.

Problémy jsou v podstatě dvojího druhu.

Ten obvyklý, kdy v konkréním skinu neexistuje použitý font. V takovém případě se vezme default font toho konkréního skinu. Já jsme to šil na Estuary, takže používám ten nejmenší možný font, aby se to tam všechno vešlo. Bohužel ale většina ostatních skinů jednak nepoužívá žádný default font, který má Estuary, a jednak jejich default fonty jsou obrovské, vypadá to hrozně a je to v podstatě k nepoužití.

Druhý problém je následek mé blbosti. Napsal jsem to tak, že to není 100% flexibilní směrem k nižšímu rozlišení. Dynamicky se tam mění měřítko grafu, a jak je to méně jak 1080, tak už to prostě nefunguje.

Teď dodělám všechny funkce, které mám naplánované, a vypustím to. Bude to pouze pro Linux a Windows a skiny z rodiny Estuary. Pak se vrhnu na to, abych dotáhl kompatibilitu s co možná největším počtem skinů, a také s ohledem na skiny s nižším rozlišením. Už jsme si to analyzoval a zas tak hrozné to nebude.

" pid='115825' dateline='1682100763']
@JiRo: Tedy snad poradit. Nechci, aby to vyznělo nafoukaně. Až to uvidím, uvidím. Bádal jsem nad tím, když jsem to viděl na tvém screenu, ale myslel jsem si, že to řešíš externím addonem či scripty a skin jen zobrazuje addonem vygenerovaný graf. Zřejmě je to složitější. Ale i tak díky za nabídku
[/quote]