XBMC-Kodi.cz
Robot na mytí oken - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Ostatní diskuze (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-ostatni-diskuze)
+--- Fórum: OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-off-topic-bez-zamereni)
+---- Fórum: Zajímavé tipy na nákupy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-zajimave-tipy-na-nakupy)
+---- Téma: Robot na mytí oken (/prispevek-robot-na-myti-oken)



Robot na mytí oken - Rossi D - 08.5.2023

Tak opět nějaká ta domácí "inovace", bohužel tentokrát nutná.
Manželka má letité potíže s nohami, které poslední dobou i přes snahu lékařů gradují. I krátká procházka je pro ni hodně obtížný úkol, natož lézt po schůdkách nahoru a dolů.
Některé činnosti si však nenechá vymluvit a jedna z nich je mytí oken, obkladů, zrcadel. Je toho docela dost i když například okna nejsou nijak velká (150x120), celkově je mytí opravdu náročné. Napadlo mě nějak pomoci, robot na vysávání se odsvědčil, což tentýž systém použít i na ta okna a další ?

Mám tedy opět dilema, je to pro mě země neprobádaná a sama o sobě poměrně "mladá".
Vypadá to, že se na tomto poli uchytilo pár větších hráčů jako je Hobot, Ecovacs, Mamibot. Jsou i další, Xiaomi či Tesla, výběr u těchto firem je značně omezený.
Prošel jsem "celosvětově" recenze a stále mě to vrací k Hobotu.
Výsledky mytí těchto mašinek nejsou špičkové, ale pokud se dodržuje postup, jsou uspokojivé a to mi stačí, bude se mýt častěji a ono to půjde.
Do mého výběru spadl starší model Hobot -298 a poslední varianta mycího robota Hobot 2S.
Bohužel 2S má tak rozporuplné a povětšinou nespokojené recenze, že se navzdory novým "fičurinkám" kloním spíše k letitému modelu 298. Vybíral jsem "hranatý" tvar stroje pro lepší umytí rohů. Hlučnost nijak nevadí, ceny příslušenství (mopy, čistidlo) také ne.





Pokud by měl někdo z vás přímou zkušenost s jakýmkoliv typem čistícího robota, budu za informaci z praxe vděčen.


RE: Robot na mytí oken - Rossi D - 09.5.2023

Tak po dlouhém váhání vybrán starší model Hobot 298. Ta 2S se asi opravdu nějak nepovedla, nebo nemá do-vyladěný systém ... těch nářků je moc.
 Zítra by měl "chobot" (už má jméno) dorazit, pokud bude čas (ne jako dnes), otestuji na všem na čem je ta mašina schopná se udržet.  4


RE: Robot na mytí oken - beepee - 10.5.2023

Tak to jsem zvědavý na tvé zkušenosti. Recenze na 2S jsou fakt tragické, ale i u toho staršího modelu jsou nějaké pochybnosti.


RE: Robot na mytí oken - Rossi D - 10.5.2023

Ano, jsou nářky u všech těchto zařízení a s tím jsem jej i objednával, možná každý čeká bezobslužné super-zázraky a ono to zatím zřejmě technologicky není možné.
Spousta chyb co jsem kde četl je ale i v samotném provozování robota uživatelem.
Myslím, že je nutné porovnat s robotickou činností samotný postup při ručním mytí oken, kde se propláchne a vyždímá špinavá utěrka popřípadě se vezme nová, čistá. Stejně tak těžce zašpiněná okna se nejprve před-umyjí, napoprvé to do křišťálového lesku prostě nejde tak ani tak.
Hlavně chci pomoci alespoň trošku té mé polovičce, "chobota" tu mám již na stole a možná to s ním bude i zábava  4


RE: Robot na mytí oken - Rossi D - 10.5.2023

Tak negativní recenze se opravdu nemýlily, je to opravdu takové jak se v nich píše. Rozbaleno, vyzkoušeno, zabaleno a posláno zpět v zákonné 14 denní lhůtě. 
Manželce zbyla jen práce, robot byl testován na velké zrcadlové skříni (mimochodem naprosto čisté, je součástí ložnice), za to co na ní předvedl by se nemusel stydět ani Picasso, no pochvalu jsem rozhodně neobdržel ...  8 1
Pro všechny a pro mě tuplem vzkaz, zhruba tak ještě 10 let si musíme počkat na něco funkčního ...


RE: Robot na mytí oken - meda - 10.5.2023

(10.5.2023, 19:01)Rossi D Napsal(a): ... vyzkoušeno, zabaleno a posláno zpět ...za to co na ní předvedl by se nemusel stydět ani Picasso...

Škoda, nenatočil jsi veideo, jak se činil?
Já nerad, ale nejrychleji, ruce, stříkačka s polštářkem a spešl saponátem, karcher stírač. Ať mi nikdo neříká, že je potřeba dvakrát voda a nakonec švédské utěrky nebo noviny. 3


RE: Robot na mytí oken - Rossi D - 10.5.2023

@meda: Myslel jsem si, že natočím zářivé výsledky, ale nedošlo na ně. Karchera máme také, doposud byl činný a zůstane tak i nadále.
Pohled to byl pěkný na robota jak jezdí po skříni, když slezl už to tak pěkné nebylo  8

.... tomu neuvěříte, dnes navečer v TV reklama na 2S  9 11


RE: Robot na mytí oken - JiRo - 10.5.2023

Několik postřehů...
  1. Z dávné minulosti... Na škole jsme to dělal několik let brigádně. Ale žádné výlohy, okna ve velkých kancelářských budovách. Z vlastní zkušenosti tedy dvě zásady - vhodný hadr (lněný) a vhodná stěrka optiální velikosti, tedy ani malá ani moc velká. A pak grif! Odhadem jsem těch oken umyl tak kolem 2000, takže grif mám.
  2. Z nedávné minulosti... Rodinný dům, 10 velkých oken plus čtyři francouzská. Nejlepší postup? Zavolat si úklidovou firmu. Přijely 2-3 ženské a za 2 hodiny bylo hotovo...
  3. Ze současnosti... Rozvedený důchodce, nyní ve 2+kk. Mikrovlakno a stěrka, za 1/2 hodiny hotovo. Největší "vopruz" jsou rámy. 10



RE: Robot na mytí oken - Rossi D - 11.5.2023

Jj, zatím asi opravdu na ruční mytí (i s Karchrem) nic nemá, budu muset toho robota nahradit já, nenechám manželku se s tím trápit.
Na úklidovou firmu doufám máme ještě chvíli čas, jsme soběstační, zvládáme to a v případě pomoci máme v záloze tři dospělé děti (ti si na rozdíl od nás opravdu tu firmu rádi zavolají).  4