• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
57" Odyssey Neo G9
#1
Information 
Aktuálně zažívám těžký nedostatek času. Veškeré volno rovná se nule. Nestěžuji si, má práce mě baví i když je jí někdy až nad hlavu (bez ironie) 4

Minulý týden mi konečně dorazila G9 na kterou již půl roku čekám. Instalace proběhla až o víkendu a "narychlo" v mezičase ... defacto úpravy a seznámení dělám za pochodu.

[Obrázek: PyjPLSg.png]

[Obrázek: ToSuaDg.png]

Prvotní údiv vzbudila již velikost krabice v které ke mě monitor přicestoval, vešel by se do ní totiž při troše námahy dospělý člověk. Bedna měla v dodávce dokonce své vyhrazené místo. Nesmělo se s ní nijak manipulovat, žádné naklápění či otáčení, karton obalu byl absolutně neporušený, bez jediného škrábance. Doprava na velkou jedničku !
Samotné vybalování G9 a instalace stojanu je přesně papírově zdokumentovaný proces s podrobnými pokyny co a jak. Co zaujme na první pohled po vyndání panelu z obalu je jeho obrovské zakřivení.

[Obrázek: SuzB0Lt.png]

Stojan jsem musel bohužel dát originální, neb na mé předchozí rameno Ergotron HX stále není vyroben adaptér který by udržel toto monstrum s hloubkou 30 cm bez naklánění. V každém případě je rameno stále v pohotovostním stavu za panelem.
Monitor musí vybalovat a instalovat dva lidé, pro jednotlivce je tu vážné riziko poškození přístroje (ani si to nedovedu představit, umístit panel na stůl sólo).

[Obrázek: 1a43yxr.png]

Vedle G9 jsem namontoval ještě jedno rameno s 27" Samem v pivot režimu, perfektní na excelové tabulky které potřebuji k výkonu práce. Dříve jsem tabulky používal jen v papírové formě.
Po zapnutí na mě doslova vybafla oslnivá svítivost monitoru, dodnes si hraji s nastavením a ladím vše k obrazu svému  4
Rozdíl od předchozí 49" C49RG90 v podání zobrazení je dost velký, musím si zvyknout. 
Jako propojení s GK jsem zvolil kabel HDMi 2.1, takto dostanu alespoň základ při 120Hz:

[Obrázek: OURUYHf.png]

[Obrázek: NKsvwq6.png] 
Co se týká dosažitelných 240Hz, je to pro mě věc nedostupná a myslím, že aktuálně i pro všechny co si pořídli tohoto obra. Má 3080Ti OC 12GB mu stačí jen tak, tak. Možná nějaká RTX 4090 by byla na místě, ale stejně stačit nebude ... snad příští generace GK. Nijak mě to netrápí, na hry není stejně čas, monitor mi dává jiné možnosti v podobě znásobeného počtu oken na 8 s pouze jedním překrytím (potřeboval bych jich devět  1 )
Další zajímavostí je LED barevné "ošacení" G9. Na zadní straně je velký LED kruh (podobnějako u předchozích modelů, jen větší) tentokrát s možností barev a dokonce ambilightu včetně dvou šikmých "očí" na straně přední. Zajímavé, minimálně efektově.

[Obrázek: YFNxRAu.png]

Více o parametrech z osobního otestování G9 nic moc nevím, potřebuji někde najít chvilku volného odpoledne aby to naše seznámení bylo důkladnější, což zatím moc nehrozí ...

[Obrázek: wbk5ns4.jpg]

Stůl je o velikosti 160x80 s nosností přes 100kg, v pohodě tu zátěž vytáhne do maximální výšky + stejně tak ji lehce snese dolů, tedy bohatě dostačuje ... no ehm .... na příští 65" asi již ne ... ????....  1 1 ​​​​​​​ 1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
@Rossi D: Ta váha mne napadla jako první. Stůl sice unese 100Kg (tedy i tebe?), otázka je, jestli s takovou zátěží je záruka na pohyby mechanizmu nahoru/dolů. Není v popisu, že regulovat výšku je povoleno jen se zátěží (například) jen 50kg?
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
@meda: Tak jak je to se skutečnou nosností to netuším, sedat si na něj opravdu nebudu  1 1 1
Tloušťka desky je středních 25mm, udávaná nosnost u tohoto modelu je:

 [Obrázek: xR4SXZ6.png]

Liftor Vision

Monitor má i s podstavcem cca 20kg, tedy je o necelých 5kg těžší než předchozí C49RG90, vše co na stole mám (včetně monitorových ramen) může mít okolo 30-35kg když to přeženu, rezerva by měla být tedy velká. Zdvihání je naprosto hladké a tiché, bez jediného škubnutí. Oba motory není vůbec slyšet, předimenzovaná váha by nějaké to zavrčení musela vydat.
Věřím výrobci, že specifikace nejsou jen na papíru, za dva roky jsem se stolem neměl žádný problém a to jej za den/noc zvedám 3-4x.  4  

Stejně tak specifikace s 19kg nosností připraveného ramene z původního monitoru, 57" panel má váhu bez ramene okolo 16kg, tedy cca 3kg rezerva. Měl bych být OK, snad to tak i zůstane 4

[Obrázek: 0M7iX4r.png]

ERGOTRON HX Desk Monitor Arm (matte black)
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)