• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autoplay po spuštění
#21
Věděl by jste někdo prosím, jak docílit toho aby se po spuštění Kodi otevřela, nebo alespoň byla vidět položka "Oblíbené"? V Nastavení po spuštění to není. Promazal jsem úvodní obrazovku tak, že mi tam zbyly dvě položky - Doplňky a Oblíbené. Po startu mi vždy naběhne položka Doplňky. Mým cílem je ale Oblíbené. Potřeboval bych to pro nemocnou tetu, abych jí co nejvíce zjednodušil puštění int. rádia.
T95X/S905X, Tanix TX9s/S912, HK1/S905X3, CoreElec 9.2.8
 
Citovat
#22
@delfin-chikago Tomu požadavku úplně nerozumím. Zkusím tedy pár rad, snad si něco vybereš.

To, aby v hlavním menu byla vidět položka Oblíbené snad problém není. Řekl bych, že je to ve většině skinů v default nastavení hlavního menu. A pokud ne, tak se to v jeho nastavení dá jednoduše vybrat.

Taky můžeš po startu (pokud tu volbu tvůj skin nemá) zobrazit Oblíbené přes autoexec.py, ale to je (alespoň v Estuary) okno, které se po spuštění vybraného obsahu uzavře. Takže se ti pak zase, po skončení přehrávání, zobrazí hlavní menu.
Obsah autoexec.py pro zobrazení okna Oblíbené po startu Kodi:
Kód:
import xbmcgui
xbmc.executebuiltin('ActivateWindow(favourites)')

Pak by ještě bylo možné dosáhnout toho, aby se v hlavním menu po startu nastavila položka hlavního menu na Oblíbené a zobrazil se tak jejich widget. Ale to už chce buď znalosti definičního souborů pro Home stránku a tu volbu položky Oblíbené provést také v autoexec.py nebo dokonce zásah do toho definičního souboru, po které se ti po spuštění Kodi jako první vybere položka a widget menu Oblíbené.

No a pak je tady samozřejmě možnost vyrobit nějakou sofistikovanější úpravu skinu, aby se ti např. zobrazovalo výlučně a trvale okno Oblíbené. Aleo to asi v tomto případě nejde. Nebo ano?

Mimochodem, jde ti o spouštění int. rádií. Nebylo by lepší se soustředit na to, spouštět po startu Kodi rovnou addon těchto rádií? Tedy pokud je to addon nebo jeho vybranou stránku? Nevím o jaký addon jde.
 
Citovat
#23
Děkuji Jiří za bleskovou reakci. Už se mi podařilo pomocí "příkazu" autoxec.py po zapnutí Kodi spustit rádio. Když ho však tlačítkem stop zastavím, na obrazovce na mě kouká položka "Doplňky". Rád bych však, aby na mě koukala položka Oblíbené. V ní budou 3 či 4 rádia, která si uživatel jednoduše pustí. Teď to nemohu prubnout, ale zkusím do autoxec.py umístit tebou navrhovaný řádek "xbmc.executebuiltin('ActivateWindow(favourites)')" a pod něj můj "xbmc.executebuiltin("PlayMedia(http://icecast4.play.cz/country128.mp3)")Teď ale koukám - nebude vadit že u tebe předchází řádek "import xbmcgui" kdežto já mám  "import xbmc? Jinak mám nainstalované doplňky Poslouchej rádia a Play.cz. Skin používám základní.
T95X/S905X, Tanix TX9s/S912, HK1/S905X3, CoreElec 9.2.8
 
Citovat
#24
@delfin-chikago

Nedříve k těm knihovnám (import...). myslím, že u scriptu autoexec.py je to jedno. Skoro bych řekl, že tam ani být nemusí žádná knihovna a bude to fungovat také. Já to tam dávám spíše ze zvyku, protože u běžného addon to tam samozřejmě být musí. Script autoecec.py ale není běžný addon. Zkus to tam nedat a uvidíš, jestli to bude fungovat.

Jinak "návrat do oblíbených", to je to co jsme psal. Oblíbené nemají (alespoň v Estuary) klasické fixní okno, takže po skončení zvoleného odkazu se do něj Kodi vždy nevrací. To by se to asi muselo v definici skinu celé předělat. Nebo na to jít přes ty widgety.

Jo, a teď jsem si vzpomněl, pokud v těch Oblíbených používáš internet radia z addon Poslouchej rádia, tak v tomto addon mají autoři chybu. Už jsem na to upozorňoval zde, ale nějak to nepadlo na úrodnou půdu a ani na to nikdo nezareagoval. Ta chyba právě způsobuje (kromě dalších problémů ve skinu), že návrat z volání addon, např. v Oblíbených, neproběhne jak má. Je to další z mnoha případů, kdy autoři napíší addon, on funguje, ale díky nedodržení pravidel se nechová vždy přesně tak, jak by měl. Většině uživatelů, pokud addon nepoužijí v nějakém jiném kontextu, to nevadí, a tak to autoři neřeší.
 
Citovat
#25
Keď bude počúvať 3-4 stanice, nebolo by jednoduchšie spraviť playlist na tie stanice a použiť simple clienta namiesto rádio pluginov a ,,obľúbené"?
Okno ,,Rádiá" bude potom bez problémov zobrazovať hociktorý skin.
A kebyže ten playlist umiestniš niekam na svoj web, môžeš jej ho na diaľku spravovať.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#26
@JiRo: Tak jsem si s tím pohrál a myslím pro můj účel zatím dostačující. autoexec.py (.kodi/userdata) jsem upravil takto: 
Kód:
# -*- coding: utf-8 -*-
import xbmc
xbmc.executebuiltin('ActivateWindow(favourites)')
xbmc.executebuiltin("PlayMedia(http://icecast4.play.cz/country128.mp3)")
tzn. po zapnutí Kodi boxu se otevře okno oblíbené a spustí se rádio Country
Pro další usnadnění ovládání jsem upravil soubor gen.xml (.kodi/userdata/keymaps) a to tak, aby po stisknutí zeleného tlačítka na ovladači boxu se vždy objevilo okno Oblíbené (lze samozřejmě nadefinovat i jiné tlačítko, jen je třeba zjistit si key id)
Kód:
<?xml version="1.0"?>
-<keymap>
-<global>
-<keyboard>
<key id="44">ActivateWindow(favourites)</key>
<key id="195">runaddon(plugin.audio.poslouchej.radia)</key>
</keyboard>
</global>
-<programs>
-<keyboard>
<key id="195">runaddon(plugin.audio.poslouchej.radia)</key>
</keyboard>
</programs>
</keymap>
Tento soubor se nejspíš vygeneroval doplňkem Keymapeditor. Já jen upravil řádek <key id="44">ActivateWindow(favourites)</key>  
a to díky tvé nápovědě.  Thumbup
Pokud se mé řešení setká s úspěchem, měl by být box připojen k aktivním reproduktorům a po zapnutí boxu by se zvolené rádio mělo automaticky spustit a nebude tak nutné spouštět i TV. Možná uživatelka zvládne i přepínání stanic "poslepu", ale to už nechám na její šikovnosti.
Jiří díky za pomoc, moc mi to pomohlo a doufám že to inspirovalo i ostatní.  Idea

@playman22 Taky dobrý nápad, vyzkouším, třeba se bude líbit.
T95X/S905X, Tanix TX9s/S912, HK1/S905X3, CoreElec 9.2.8
 
Citovat
#27
Ja len preto, lebo 4 rozhlasové stanice, to je playlist na 9 riadkov

Príklad jedného rádia:
Kód:
#EXTINF:-1 tvg-logo="https://i11.servimg.com/u/f11/19/40/01/67/radior16.jpg" group-title="SK rádio" radio="true",Rádio Anténa Rock
http://stream.antenarock.sk/antena-hi.mp3

A potom stačí nastaviť aby sa po spustení zaplo rádio:

   

Toť vsjo Big Grin

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#28
@playman22 Zkusil jsem, vypadá to taky přívětivě. Nainstaloval jsem doplněk IPTV simple client, do něj nastavil odkaz na soubor *.m3u, který obsahuje tvůj kód.
Po startu se mi zobrazil seznam rádií (zatím 1 rádio). Jen se mi nepodařilo automaticky spustit to rádio. Prakticky nemá vliv co je nadefinováno v tom řádku "Vykonať po spustění". Jak mu řekneš který rádio má pustit? Tady mě napadá zase jen autoexec.py.
T95X/S905X, Tanix TX9s/S912, HK1/S905X3, CoreElec 9.2.8
 
Citovat
#29
Neviem, kde je u teba problém, lebo mne sa po zapnutí Kodi spustí automaticky rádio, ktoré som mal naposledy spustené pred vypnutím. Nie je možné, že sa ti to bije práve s tým autoexec.py?

Tu máš jeden starší playlist s rádiami, čiže nie všetky linky fungujú, ale na ukážku by to malo stačiť a v prípade potreby nahradiť linky na streamy by nemal byť problém.

.m3u   radio.m3u (Velikost: 17,1 KB / Stažení: 60)

Edit: skúsil som to na androide aj coreelec a správa sa to rovnako. Po zapnutí sa bez problému spustí posledné prehrávané rádio a to dokonca bez ohľadu na to, či bolo to rádio zastavené (stop) alebo nie.
Pre istotu som pozrel aj nastavenie v coreelec ,,pred štartom kodi počkajte na sieť" a mám to vypnuté.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)