• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Context Menu
#41
Parada uz len pre netflix haladanie nieje, ale teraz mozem porovnat ked nieje na netflixe v 4k stream tak mozem hladat v sc velke dik za adon. Ulahcenie z vypisovanim nazvou rucne je to moc paradne.
 
Citovat
#42
Přidal jsme další hledání, v SC, a od jendoho z uživatelů přišel námět na další. Tentokrát Netflix. Půjde-li to takto dál, bude asi neúnosné, aby každý cíl hledání měl v kontetxovém menu vlastní položku. I když se dá každá vypnout/zapnout, není zase účelné, to řešit při občasné potřebě hledání tak, že si položky bude uživatel vypínat i zapínat podle okamžité potřeby. Je sice pravda, že těch, kteří současně provozují SCC, SC a třeba zmíněný Netflix, není mnoho, ale i tak si myslím, že je čas na to, zamyslt se nad tím, zda nezměnit základní koncepci. Jaké jsou možnosti?
  1. Použít funkci submenu kontextového menu - to používá napříkad vnitřní funkce Kodi a objevuje se u položek knihovny jako položka Spravovat... Pokud si ji uživatel vybere, rozvine se nové menu, obsahujcí položky funkcí pro správu položek knihovny. Ideální by tedy bylo, aby existovalo takové submenu (např.) Vyhledat... a po jejím výběru by se objevily všechny aktuálně povolené položky pro hledání. Potíž tohoto řešení je v tom, že to submenu nefunguje 100% dobře. Zatím nevím, jestli je to tím, že ho neumím správně definovat nebo zda je to bug.
  2. Druhá možnost je, mít v kontextovém menu jen jednu položku, Vyhledat, a po její aktivaci by se objevilo standadní okno výběru cíle hledání (SCC, WS, SC, Netflix, ...).
  3. Třetí možnost je použít varintu 2. ale ponechat možnost si na uživatelské úrovni vybrat, zda použiji tuto, nebo zda ponechám všechny aktuálně vybrané možnosti v základním kontextovém menu (tak ja je to teď). Bohužel nelze analogicky k této možosti realizovat variantu, podobnoui, ale s variantou 1, protože submenu jakkoliv nefunguje 100% dobře, se rozhdoně nedá ovládat, tedy nedá se dynamicly vypínat a zapínat.
Další úvahy se ubírají tím směrem, zda je správné pořadí výběru nejdříve si vybrat cíl hledání a pak zobrazit k případné editaci hledaný text (takhle je to realizované teď). Někdo by to ale možná raději otočil. Tzn. jako první si zobrazit k editaci hledaný text a pak si vybrat cíl, ve kterém se bude hledat. Ta druhá možnost je perspektivní s ohledem na případné další funkce, které zatím nosím jen v hlavě. Jako je ukládání hledaného textu pro možnost jeho budoucího použití, funkce opakovaného hledání téhož texti ve všech nebo jen vybraných cílových lokacích. V perspektivě (spíše zatím jako idea) je pak funkce, kdy by se hledání stejného textu spustilo ve všech lokacích zároveň a uživatel si pak mohl jednoduše přepínat mezi jednotlivými výsledky takového hledání. Ale to je už skutečně hodně vzdálená budoucnost.

No a poslení námět (či snad otázka) je, jaké další cíle hledání byste navrhovali. Stále ještě nemám vyřešenou knihovnu Kodi, kde je to skutečně dost obtížně  realiovatelné. Takže čekám na nějaký geniální nápad... NO a a pak už mě, z dostupných cílů, které mají v Kodi addon, napadá jen HBO.

Zajímá mě váš názor...
 
Citovat
#43
Přesně stejnou otázku jsem si položil, když padl námět na Netflix: co bude další. Hlasuji pro variantu 2.
X96max plus 4/32 + CE 20.1 final + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 19.5 + skin - upravený Confluence

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.2 Matrix
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#44
Hlasuji pro variantu 2 a nebo jít cestou nejmenšího odporu. :)
 
Citovat
#45
Varianta hlasuji. 2 Druhá možnost je, mít v kontextovém menu jen jednu položku, Vyhledat, a po její aktivaci by se objevilo standadní okno výběru cíle hledání (SCC, WS, SC, Netflix, hbo max ,Disney+ atd...
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)