• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Context Menu
#61
@tvrdiaak Context menu neprovádí hledání v uvedených zdrojích. Pouze volá doplňky, které ono hledání provádí a předává jim hledaný řetězec. Bohužel v současné době žádný klasický (video) doplněk, který by nějak používal server Čsfd neexistuje, natož aby v něm prováděl nějaké hledání. Nehledě k tomu, že je otázkou, co by mělo výsledkem takového hledání být. Jediné, co mě napadá by mohlo být vyhledání a přehrání upoutávky (traileru). Takže pokud někdo vytvoří doplněk, který bude v Kodi spouštět vyhledané upoutávky k filmům a seriálům, tak ho do Context menu rád integruji. Do té doby ale takovou funkci realizovat neplánuji. Máš-li chuť, mlžeš takový doplněk napsat a já ho pak do Context menu integruji.
 
Citovat
#62
(25.12.2023, 23:50)JiRo Napsal(a): @tvrdiaak Context menu neprovádí hledání v uvedených zdrojích. Pouze volá doplňky, které ono hledání provádí a předává jim hledaný řetězec. Bohužel v současné době žádný klasický (video) doplněk, který by nějak používal server Čsfd neexistuje, natož aby v něm prováděl nějaké hledání. Nehledě k tomu, že je otázkou, co by mělo výsledkem takového hledání být. Jediné, co mě napadá by mohlo být vyhledání a přehrání upoutávky (traileru). Takže pokud někdo vytvoří doplněk, který bude v Kodi spouštět vyhledané upoutávky k filmům a seriálům, tak ho do Context menu rád integruji. Do té doby ale takovou funkci realizovat neplánuji. Máš-li chuť, mlžeš takový doplněk napsat a já ho pak do Context menu integruji.

Děkuji za vysvětlení. Já jsem jen Kodi BFU, nemyslím, že bych takový doplněk postavit dokázal. Tak holt budu muset zůstat u své mobilní ČSFD appky. Ale stejně děkuji :-)
 
Citovat
#63
@tvrdiaak Popravdě jsem se nad možností doplnit do Context Menu funkci spuštění upoutávky z Csfd.cz chvíli zabýval. Už dnes je v Contex Menu funkce Hledat upoutávku, které nedělá nic jiného, než že hledá na Youtube (prostřednictvím doplňku Youtube) výskyt videí obsahující řetezec "<titul filmu>" a řetězce "trailer" nebo "teaser". Problém podobného řešení s Csfd.cz je v tom, že (jak už jsme psal) neexistuje žádný podobný doplněk, který by vyhledal tituly v Csfd.cz a z nich vybral případné odkazy na videa. Jistou možností by tedy bylo, kromě napsání takového doplňku, celou tu funkci vložit přímo do context menu. Analyzuji doplňky, které s databází Csfd.cz pracují (jednak scraper Csfd.cz), jednak další zdroje jiných autorů (například těch, kteří napsali SCC), a pokusím se z nich něco vydolovat a vytvořit z toho požadovanou funkci v python a tu vložit rovnou do Context menu. Bude to ale běh na delší trať. Je tady také rochu potíž, a to, že autoři Csfd.cz takovým aktivitám moc nepřejí a také to, že občas strukturu databáze, resp. jejího rozhraní na webu Csfd.cz, mění. @SikySikov:, autor aktuální verze scraperu Csfd.cz, by mohl vyprávět.

Pokud se do něčeho takového pustím, bude to asi námět na případnou úpravu (případně další verzi) scraperu Csfd.cz, tedy ve verzi současně preferovaného python scraperu, nebo dokonce vytvoření analogického doplňku (říkejme mu např. Csfd Movie Helper) k notoricky známému doplňku, TheMovieDB Helper. Ale to hodně předbíhám.
 
Citovat
#64
@JiRo: Děkuji za snahu. Ale jen kvůli mě se určitě nezdržuj. Nevím, jestli bych to používal. Mě jde spíš o textový popis, to si udělám o titulu představu během pár sekund, místo dvouminutového videa :-)
 
Citovat
#65
@JiRo: Přidáním trailerů z ČSFD jsem se zabýval, ale v rámci XML scraperu jsem byl na to krátký. Na ČSFD jsou trailery za JavaScriptem s šifrovanými odkazy. SCC ale umí nabídnout trailery z ČSFD k jednotlivým filmům, možná konzultovat s nimi.
 
Citovat
#66
@SikySikov SCC má ty odkazy na trailery uložené na Backendu. Vytahuji je z csfd.cz js udelatkem jednoho z autorů. Dnes to s někým z teamu konzultovat je nereálné. Právě to studuji, uvidím, k čemu dospěju.
 
Citovat
#67
@JiRo: Zkus a dej vědět. Část přímé adresy na video se dá vyškrábnout v HTML, ale název souboru je zašifrovaný v request tokenu, zkoušel jsem i různé decryptory, ale marně. Obávám se, že bez JS to nepůjde.
 
Citovat
#68
@SikySikov No jo, máš pravdu. Nějaký js kód api csfd.cz sice mám, ale protože jsem programátor amatér a python je to jediné z moderních jazyků, který jakž takž a na velmi nízké úrovni ovládám, tak se v tom moc neorientuji. Zkoušel jsem také nalézt nějakou možnost spuštění js kódu z python, našel nějaké knihovny, ale nejsem si jist, jestli je tohle vůbec možné v Kodi použít. Říkám si, že je tam určitě potřeba js interpreter/běhové prostředí (asi Node.js?), případně s jeho pomocí vytvořit binárku (pokud to tedy vůbec jde), což by znamenalo, že bude záležet na konkrétní instalaci a zda vůbec něco takového umožňuje. A to to celé už hodně zesložiťuje a já v tom dost tápu. Musím se v tom ještě vzdělat...

Jinak ten js kód je docela dobrý, má k dispozici jednak metody vracející jednotlivé položky (getMainTitle(), getTitles() a celou řadu dalích) nebo umí vrátit vrátí json, kde je všechno podstatné o vyhledaném titulu. Tohle dostat do Kodi prostřednictvím python kódu, to by bylo samozřejmě terno:
Kód:
{
  "ids": {
    "csfd": 2294
  },
  "children_ids": [],
  "main_title": "Vykoupení z věznice Shawshank",
  "titles": [
    {
      "language": "en",
      "title": "The Shawshank Redemption",
      "country": "US"
    },
    {
      "language": "sk",
      "title": "Vykúpenie z väznice Shawshank",
      "country": "SK"
    },
    {
      "language": "en",
      "title": "The Shawshank Redemption",
      "country": "NZ"
    }
  ],
  "year": 1994,
  "duration": 8520,
  "mediaType": "film",
  "poster": "//image.pmgstatic.com/files/images/film/posters/162/505/162505167_735db9.jpg",
  "plot": "Mladý bankovní manažer Andy Dufresne (Tim R...",
  "rating": 9.5,
  "votes": 107035,
  "origin": [
    "US"
  ],
  "premieres": {
    "CZ": {
      "cinema": "1995-07-06T00:00:00.000Z",
      "dvd": "2003-03-31T00:00:00.000Z",
      "blu-ray": "2016-11-30T00:00:00.000Z"
    },
    "US": {
      "cinema": "1994-10-14T00:00:00.000Z"
    }
  },
  "genre": [
    "Drama",
    "Crime"
  ],
  "director": [
    "Frank Darabont"
  ],
  "writer": [
    "Frank Darabont"
  ],
  "cast": [
    "Tim Robbins",
    "Morgan Freeman"
  ],
  "author": [],
  "music": [
    "Thomas Newman"
  ],
  "camera": [
    "Roger Deakins"
  ],
  "trailers": [
    {
      "name": "Trailer 1",
      "language": "en",
      "src": "//video.pmgstatic.com/files/videos/008/486/8486616/157727807_28ae07.mp4",
      "quality": 360,
      "subtitles": [
        {
          "src": "//video.pmgstatic.com/files/subtitles/008/500/8500445_08847d.vtt",
          "language": "cs"
        }
      ]
    }
  ],
  "children": []
}

Jinak v CoreELEC by asi třeba přes entware problém nainstalovat nodejs nebyl, ale jak bylo to vypadalo v jiných instalacích, to netuším. A dělat nějakou funkci jen pro jeden typ instalace se mi moc nechce.
 
Citovat
#69
@JiRo: Jak jsi se dostal na ten JSON?
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)