• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Dálkový ovladač MX III (MX3)
#1
Ten IR přijímač jsem si asi před rokem a půl koupil, s tím že využiju DO od mrtvého Xtreamer Pro, protože LCD na chalupě neumí CEC. Nakonec sem se k bastlení vůbec nepřinutil a zakoupil teď v únoru DO MX III za $9.30, ten má na zadní straně klavesnici. A mám to bez práce.

[Obrázek: %24_1.JPG?set_id=8800005007]
 
Citovat
#2
Jasné, vím o tom podobný kousek jsem dával zde: http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-rpi-da...99#pid9999 . Když už jsi to sem nahodil, fungují ti na něm všechna tlačítka ? Dost často se stává že ne všechny jsou použitelné a najdeš nespočet verzí (více či méně funkčních).
Výhodou IR přijimače je že máš všechny tlačítka pod kontrolou a navíc v mém případě (v kombinaci s HDMI-CEC) jediné možné řešení  4 .
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#3
Tak úplně všechny tlačítka jsem ještě neměl možnost vyzkoušet, strávil jsem s ním 2 víkendy na chalupě = 4 večery s ovladačem. Překvapilo mi, že je funkční i tlačítko pro vypnutí, které vyvolá vypínací kontext menu. Barevný různě přepínají funkce ovladače, takže remote.xml můžu smazat a zkusím je příští víkend namapovat.
Klávesnice v pohode, včetně čísel po přepnutí Altem. Ale číselný vpředu mi nenapadlo zkusit. Tak o víkendu.

Pokud mám něco konkrétního vyzkoušet tak si napiš co a co za chování očekávat.

Mým účelům bohatě postačuje, má větší užitnou hodnotu než K400, při podstatně menší velikosti.

Používam to s RPi2 - OpenELEC (verzi z hlavy fakt nedám) - KODI 16.1 (verzí si taky nejsem 100% jist).
 
Citovat
#4
Místo klávesnice jsem spíše zvyklý používat čísla, tedy zadávání jako u starých telefonů (1=ABC, 2=DEF,...), funguje to výborně i pro rychlý přesun ve složkách nebo v knihovně. Mimo kurzorové tlačítka, bych tedy určitě potřeboval funkční všechny číslice, potom PG+/- pro listování po stránkách a hodila by se i ty tři modré tlačítka (Kontext menu, Home, Back) a samozřejmě nějaké volné pro vlastní přiřazení.
Nevýhodou je, že pokud ti nějaké nebude fungovat, myslím tím že nebude detekováno při pokusu o přemapování, nemáš možnost s tím nic udělat nebo alespoň o žádné možnosti nevím. Každopádně, jestli jsi s ním spokojen není co řešit a je dobře že jsi zde dal tip i pro ostatní Thumbup . Klidně nahoď i odkaz, kde jsi presně kupoval, určitě se zde nějaký zájemce najde.
Chtěl jsem jen ukázat další možnost, jak rozchodit dálkové ovládání na RPi pomocí přijímače zapojeného do GPIO. Nikoho nenutím, aby toto řešení používal, každý si může vybrat a rozhodnout podle svých preferencí 4 .
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#5
Ja ho koupil na ebay, tady: MXIII 2.4G Wireless Remote Control Keyboard Air Mouse for Android TV box Mini PC

Tak jsem ho trochu důkladněji otestoval.

Popořádku zhora a zleva doprava:
 • ON/OFF -> vyvolá menu, kde je jako první položka "Vypnout" jinak to vypadá skoro jako by šlo o systémové menu.
 • Funkční
 • Funkční
 • Funkční
 • N/A (jde namapovat)
 • N/A (jde namapovat)
 • Funkční
 • N/A (jde namapovat)
 • N/A (jde namapovat)
 • N/A (namapoval sem kontext menu)
 • Funkční
 • Funkční
 • šipky s OK funkční
 • Volume + | - funkční
 • Funkční
 • Funkční
 • PG + | - funkční
 • Číselné funkční - většinu jsem si přemapoval (čísla jsou i vzadu na klávesnici a zas tak často je nepíšu)
 • Barevný N/A (včetně TV a Exploreru) => NELZE namapovat! Podle manuálu se tl. TV má nějak aktivovat. Já ho nepotřebuju.
Zbylý 4 se znaky si nepamatuju = doplním po víkendu.


Asi by bylo vhodné kdyby to moderátor oddělil do samostatného tématu DO MX III a nechal tu jen ten první post.
 
Citovat
#6
Dik za info, jeste bych doplnil odkaz primo na kodi.tv forum, kde je moznost stahnout opravne soubory → [MX3-M] 2.4GHz Fly Air Mouse Remote Control [FIX]
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#7
Som si ju objednal, čakám kým príde :) Jednu otázku by som mal, hlasové ovládanie na tejto klávesnici má aké využitie? Vyhľadá film z SC? Ďakujem.

Jsem uživatel používající SM-G935F , který neumí číst pravidla o nepoužívání podpisu z Tapatalku.
Odroid N2, Xbox One S, Vorke Z6
 
Citovat
#8
Azazael: mám ten samý ovladač.....bohužel funguje jen jako mikrofon ....
::: 3x Beelink Mini MXIII-II - CE 9.2 v NAND (1x private TVH server) ::: 1x Mi Box S - Android TV ::: Správce DB SCC :::
 
Citovat
#9
(15.9.2018, 13:46)otava5 Napsal(a): Azazael: mám ten samý ovladač.....bohužel funguje jen jako mikrofon ....
Som sa dočítal že kodi 18 Leia má hlasové ovládanie Google asistent, to si neskúšal?
Odroid N2, Xbox One S, Vorke Z6
 
Citovat
#10
Azazael: moment pokud mluvíš že ti Kodi běží pod Androidem tam myslím že to půjde.... Mám všude LE a tam to nejde.... Není to o Kodi mám dojem ale o systému mkterý to musí podporovat (hl. vyhledávání)....
::: 3x Beelink Mini MXIII-II - CE 9.2 v NAND (1x private TVH server) ::: 1x Mi Box S - Android TV ::: Správce DB SCC :::
 
Citovat
#11
Ovladač už je doma, všetko funguje, 5xIR, podsvietenie aj mikrofón. Hlasové ovládanie funguje len v google home, nedá sa zapnúť vyhľadávanie na všetkých obrazovkách, píše že táto aplikácia nie je vašou predvolenou asistencnou službou. Nenašiel som kde by som ju nastavil ako predvolenu.
Odroid N2, Xbox One S, Vorke Z6
 
Citovat
#12
A odkud jsi objednával? A jak funguje ta air mouse, je to opravdu použitelné místo klasické myši?
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
 
Citovat
#13
Z Ali za 12,30. Myslím že na ovládanie systému je to fajn. Od kedy ju mám som nepoužil yatse, cetusplay ani klasickú klávesnicu alebo myš.
Odroid N2, Xbox One S, Vorke Z6
 
Citovat
#14
(05.10.2018, 9:56)PetrM Napsal(a): A odkud jsi objednával? A jak funguje ta air mouse, je to opravdu použitelné místo klasické myši?

Já ho používám k Tanix TX3 mini a takhle - AirMouse je dobrá věc a dá se s ní dobře pracovat, i když ji využívám hlavně na aplikace, ve kterých klasické DO funguje ne moc dobře (GooglePlay, prohlížeč), nebo vůbec (HorizonGO). Na druhou stranu je třeba přiznat, že klasická myš je přeci jen lepší (vychytávat správnou polohu "ve vzduchu" je trochu nepohodlné). Na třetí stranu ta kombinace s DO je určitě lepší, než používat na něco DO a na další obyčejnou myš. A klávesnice z druhé strany je další bonus.
SONY KDL-48W705C + X96MAX 4/64 - ANDROID 9, KODI 18:9
SONY KD-55XG8096 - ANDROID 8, KODI 18.9
RPi3B, RPiZERO (v šuplíku :-)
UPC 300/20, vše připojeno kabelem
 
Citovat
#15
Tak právě kvůli Horizon Go o něm uvažuji. 4
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
 
Citovat
#16
Lze na nějakou klávesu namapovat funkci aby se mi v KODI ihned otevřelo info o filmu a nemusel jsem dlouze stisknout OK a vybírat to v tom rolovacím menu. Ovladač MXIII https://www.ebay.com/itm/201336129934?_t...EBIDX%3AIT
 
Citovat
#17
Mám podobný ovladač:

[Obrázek: cWILswY.png]

Onu funkci pro info o filmu mi Kodi nabízí přímo přes nastavení a výsledek viz níže:Dost funkcí mám namapovaných na barevná tlačítka dole ... tato tlačítka jsem použil záměrně - jsou po ruce a manželka nemusí po jiných šátrat a hledat patřičný "úkon" ....  4 

 [Obrázek: vZGsKFg.png]
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#18
Rossi D

Díky za info. Nemáš nějaký postup jak namapovat funkce na ty barevný tlačítka MXIII? Moc se mi líbí ty infa o videu na těch screenech. To je nějaký skin? Používám skin streamcinema, tak nevím zda by to na to šlo použít. Mám rpi3
 
Citovat
#19
@_michal: Pokud by jsi chtěl namapovat IR funkce tak nějak takto:.... na ostatní funkce toto → [Obrázek: icon.png] → Add-on:Keymap Editor

skin → Aeon Nox 5: SiLVO
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#20
Rád bych se zeptal - tedy nesouvisí to přímo s Kodi - jestli jdou na tomto ovladači nastavit a případně jak) ty barevna tlačítka (případně i jiná s té přední strany), tak aby simulovala stisknutí určité klávesy, a bylo to funkční přímo na PC ve Windows 10 ?
Předem Díky za info.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)