• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 6 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dolby TrueHD, DTS-HD, DTSX, Dolby Atmos
Zdravím vás,

aktuálně řeším náhradu svého Minix U9-H. Aktuálně pokukuji po SBC Odroid a rozmýšlím mezi Odroid C4 a Odroid N2+. 
Zařízení budu využívat pouze na Coreelec s TV LG CX, tak jako doposud s Minix U9. Neočekávám jiné využití než Coreelec a Kodi, takže mi N2+ výkon přijde až moc. Filmy sleduji ve 4K, HDR se zvukem Atmos...

Nicméně k jakému zařízení byste se přiklonili?
Zatím preferuji C4, vzhledem k nevyužitelnosti výkonu N2+.

Moc díky  6
D.
 
Citovat
Pokud je třeba HD zvuk, tj. nad ním i Atmos, tak je potřeba Odroid N2 (nyní nejlépe +). C4 a spousta jiných krabiček HD zvuk nepodporuje a jsou důležité i revize procesoru.

Takže otázka zní jinak - bude se přehrávat Atmos (nad HD zvukem) nebo to není potřeba?

V
 
Citovat
@hobbykodi: kde si prišiel na to že odroid C4 nepodporuje Dolby Atmos?
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
V podstatě každá krabička umožňující průchod zvuku přes HDMI podporuje Dolby Atmos. Ten je dekódován až av receiveru z Dolby TrueHD, nebo Dolby Digital+.
 
Citovat
Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil. Primárně mi jde o HD zvuk, tj. DTS-HD, Dolby TrueHD, DTSx.
Atmos jde samozřejmě i nad "obyčejnými" zvuky, to podporují i starší krabičky.

Ale "HD" zvuky podporují až nové krabičky a ověřeně Odroid - nyní ve verzi plus.
 
Citovat
ale ide a super mam odroid n2 a C4  a DTS-X i Dolby Atmos nemá chybu na oboch zariadeniach skôr záleží od AV + repro ale pomaly sa celkovo DTS vytráca všade je na 90% Dolby Atmos alebo DD+
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
Tak na začátku Solo A Star Wars Story si to v Atmos škytne. Asi to není uplně dořešený. Jiná zvuková stopa to nedělá.
 
Citovat
@oupee U toho Solo A Star Wars Story, to je podle mě nevhodně střihnutý rip.
 
Citovat
ahoj, jen přispěju do diskuse. Kodi mám ve svém Gigablue UHD IP 4K s nainstalovaným OpenATV 6.4 a tam je přehrávání asi jakéhokoliv obsahu téměř mrtvé (alespoň co se týče 4k, zvukové zařízení mí kodi hlási nějaké *analog, takže zřejmě softwarový kodek, který si neumí sáhnout ha HW), občas se kousnul i jen v menu bez přehrávání...prostě mrtvola (otestováno i na OpenATV 7 ....stejné).
Ale Kodi (už někdy od 18.6 do současné 19.3) mám nainstalované ve své Philips 65OLED873 android televizi a tam vše běží v pohodě. Propojeno HDMI ARC do domácího kina Denon AVR-X2600H a řekl bych, že přehrává téměř vše...alespoň co se týče např. Atmos zvukové stopy. Je pravda, že jsem neviděl na displeji nikdy Dolby TrueHD, ale nejsem si jistý, jestli jsem tam někdy takový zdroj videa se zvukem pouštěl...
Android 12 mobilní telefon KODI 20, Philips Android TV KODI 20, NUC Windows 11 KODI 20
 
Citovat
Naprostý souhlas s JiRo. Solo A Star Wars Story testnuto  na ONKYO TX-NR686.
Kodi 18.9.Windows 7 a Kodi 20.1 Linux Mint21.1-PC AMD 6x 4100 MHz, 16 GB RAM, Grafika MSI Radeon RX 460 4G OC 4 GB RAM,Kodi 20.1+ WBMC 18.9 Android 9.0 BOX RAM 4 GB
 
Citovat
Ahojte, měl bych dotaz ohledně přehrání atmosu v TV, ovšem docela v tom plavu, tak poprosím zkušenější o radu.. [Obrázek: 01.gif]
Plánuji nákup android TV (nejspíše TCL) a soundbaru. Obojí nakoupím tak, aby podporovalo všechny zvukové formáty (atmos, dts-hd, truehd..) a zároveň aby televize i soundbar podporovaly eArc. Chci se zeptat, jaké jsou v takovém případě možnosti pro přehrání právě v takovýchto audio stopách, vyjma netflix atp., tam je to jasné.
Předpokládám správně, že v případě zapojení SSD s mkv souborem a s audio stopou atmos/truehd přehrát nepůjde? Nelze ani v případě použití přehrávače KODI využít pass thru při přehráváni z mkv?
V případě, že bych chtěl TV propojit HDMI s PC pro využití atmosu/truehd (a film spouštět v PC), vystačí port HDMI 2.0 na televizi? (hdmi 2.1. earc by byl zabraný soundbarem, druhý 2.1 port pak konzolí PS5). Jaké je jiné řešení téhle situace? Dočetl jsem se, že se dokupuje NVidia shield, nebo odroid, ale v takovém případě už absolutně plavu v nastavení a zapojení tolika zařízení. Takže vám moc děkuji za každou radu.
 
Citovat
@mettax: Nejhorší možností použití KODI je přímo v android TV. V tvém případě je lepší KODI v PC > soundbar > TV. Konzoli do TV a přes earc do soundbaru. Nejideálnější pro filmy je externí přehrávač s KODI a zapojení, jako jsem psal u PC.
 
Citovat
@Tomik68: Díky za odpověď! :) Něco jsem četl no, že KODI přímo na android TV bývá problém se zvukem nebo sekáním atd.. Chci si to tedy ujasnit, kdybych případně pořídil k TV ještě Nvidia Shield TV pro, tak schéma zapojení by bylo: Shield > HDMI 2.0 do soundbaru  a soundbar pak přes earc do TV? Konzole pak samostatně do HDMI 2.1? V takovém případě by KODI mohlo posílat čisté audio dtshd,truehd atd? A chápu správně, že stejně tak by přes shield fungovalo přehrávání mkv souborů z flashky nebo ssd s "origo" zvukem (zase např Dolby True-HD)? Díky moc ještě jednou :)
 
Citovat
@mettax: Je to přesně tak, jak píšeš.
 
Citovat
@Tomik68: Moc díky! :)
 
Citovat
@mettax: Rádo se stalo. K poděkování slouží paleček.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)