• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DVB-T2 H.264 / H.265, tvheadend
#41
@Teron: Také mě to štve a je mi líto, že nemám řešení. Bohužel mám jen vypozorováno, za jakých okolností se to děje, ale opravit to neumím. (Jenom tuším, že by nejspíš mohlo pomoci v Muxu 24 snížit v nastavení H.265 enkodéru hodnotu log2_max_pic_order_cnt_lsb_minus4 z 12 na 4, ale to je konec provazu, za který také netahám).
 
Citovat
#42
Ahoj, no narazil jsem na další problém. Situace je Amlogic S905x3 Android 10 na boxu (Homatics Box Q) a sledování streamu ze serveru TVHeadend 4.3. Tentokrát je problém pouze s přehrávačem KODI 19.1 (starší 19 také) a MUX23, pokud dávají pořad ve formátu 4:3 KODI si neporadí a obraz roztáhne a to pouze na 3/4 obrazovky, viz foto. Na jinách MUXECH to nedělá. Četl jsem však, že tento MUX23 má nebo měl problémy s některými boxy a právě s poměrem stran, je to prý dáno informacemi v toku MUXu, který je však dle ČRo dle specifikací v pořádku a certifikované přijímače to řešily přes opravný firmware výrobce.  Zjistil jsem jsem však, že pokud přehrávám MUX23 přes Live Channels apku přímo v Androidu určenou pro stream tak tam si s tím poradí naprosto bezproblému a obraz správně přepíná 16:9 - 4:3.
V KODI tento problém způsobuje Media Codec Surface, ten když vypnu, tak již správně přepne ale bohužel si pak KODI neporadí s HD programy ČT v DVB-T2, které potřebují Media Codec Surface, jinak je program trhaný, nejde plynule ujíždí zvuk atd - nekoukatelné. Bohužel se mi nepovedlo nějak manuálně nastavit v menu KODI poměry stran.
Vyřešil jsem to tedy přes Live Channels ale je škoda, že KODI tohle neumí.

Jinak doplním k mím příspěvkům dříve ohledně trhání na MUXU 24, jak mi zde kolega Praktik vysvětlil příčinu ve výpočtu záporného čísla prvního snímku , tak tento box výše jsem koupil jako alternativu k MiBoxu 3 a má avizovaný S905x3, který tento problém opravdu nemá a s MUXem 24 frčí jak víno ale pro zábavu a aby uživatel nevyšel ze cviku tak má zase problém s tím poměrem stran na MUXU 23 3 ale jak jsem psal výše, jen v KODI, což by vývojaři KODI mohli snad zapracovat do oprav.


Přiložené soubory Miniatury
   
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)