• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 8 Hlas(ů) - 3 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Estuary Easy
@radoorech Vlastní Home stránka je definována v Home.xml, ale to víš, když jsi to už upravoval. 6 Widgety jsou definované také v tomto souboru, ale většinou je to formou volání includes, které jsou definované v souboru Inludes_Home.xml.
 
Citovat
@JiRo: Mam ešte jednu otázku. Pri sledovaní tv je možné zobraziť informácie s TVH.  SNR, Sila Signálu a ďalšie. 
Stlačením klávesy "o" (písmeno). Je to integrovane v skine alebo v tvh klientovi? Chcel by som to mat na hornej liste, Tam kde máš ty hw informácie a podobne.


Přiložené soubory Miniatury
   
 
Citovat
@jojox Jedná se o skupinu informací PVR. Nejlepší je podívat se do definičního souboru skinu DialogPlayerProcessInfo.xml, tam najdeš všechno, takže ti to bude myslím jasné.

Jen nevím, co se zobrazí v případě, když nepoběží Live TV, takže bych doporučoval podmínit zobrazení stavem VideoPlayer.Content(livetv). Takže do každého control bloku dát podmínku:
 
Kód:
<visible>VideoPlayer.Content(livetv)</visible>

(31.3.2022, 10:55)hardo12 Napsal(a): Potreboval by som opäť pomôcť vytvoril som si na novo skin lebo ten čo som mal strašne padal tak som si spravil jednoduchý ale chcel som tam mat widget info samozrejme som ho nahodil podlá návodu z príspevku  #9 a urobil aj opravu z príspevku #135 ale kodi na coreeleku stále padá vedel by mi s tým niekto pomôcť. Este by som sa chcel opýtať ako pridám názov filmu na hornú časť widgetu ako je to na obrázku nižšie (posledné sledovane: názov filmu).

Nějak se stalo, že jsem se k odpovědi na Tvůj příspěvek nedostal. Možná proto, že to není úplně jednoduché. Skinning vyžaduje (alespon já to tak dělám) specifický postup. Dělat úpravy postupně, a vždycky, když se dostane člověk do situace, kdy něco přestane fungovat, udělat krok zpět a zkoušet (klidně metodou pokus-omyl, co to způsobuje. Je to proto, že Kodi moc (či píše skoro vůbec) chyby v definičních souborech skinu neloguje. Znamená to, kromě jiného, že pokud člověk u toho stroje s Kodi přímo nesedí, tak se to ladí dost těžko, protože ani poslat log (díky absenci  informací v něm) většinou nestačí. Co vím, tak problémy u widget info způsobuje např. zobrazování sad filmů, protože tohle Kodi řeší docela komplikovaně (s prohledáváním databáze) a pokud se zobrazují sady např. z addon, tak tam použít kód z widgetu sad filmá z databáze dost dobře nejde. Doporučoval bych postupně, jeden po druhém, ty widget info odstraňovat, a až ti to přestane padat, tak se na ten widget, zaměřit. Nic lepšího ti teď bohužel nemohu poradit.

I na ten druhý požadavek není úplně jendoduchá odpověď. Tohle se řeší na třech místech a pro každý widget, ve kterém to chceš použít. Jednak se musí v Home.xml ve volání include widgetu předat nějak parametry definující, co v tom řádku zobrazovat. Pak se musí v každé definici widgetu v Include_Home.xml předat tyto parametry dalšímu volání include <include content="CategoryLabel"> no a nakonec se musí v tomto posledním include vytvořit to zobrazení podle předaných parametrů. Já jsem tohle řešil v několika verzích a různým způsobem. Nakonec jsem dospěl k celkem univerzálnímu řešení, až budu mít chvíli čas, popíšu to tu detailně.
 
Citovat
Barvy stránek nastavení CoreELEC

CoreELEC je znám tím, že pro výchozí skin Kodi (Estuary) volí defaultně netradiční barvy, "pekelně" červenou například. Barvu každého vzhledu lze samozřejmě kdykoliv změnit. Co je však problém, když použijete jiný skin, tak funkce barvy nastavení CoreELEC se vám, oproti default barvě výchozímu skinu (např. oné pekelně červené) nezmění. Nastavení CoreELEC je addon typu script/service, takže jeho zobrazení (definiční soubory skinu) je uloženo v něm. Což o to, tohle by změnit šlo, potíž je v tom, že tak jako u většiny *ELEC instalací, se do této části disku nedostanete tak snadno. Jak z tohto ven?

Řešení je jednoduché. Stačí nakopírovat adresář addon service.coreelec.settings z původního umístění /storage/.kodi/addons do umístění /storage/.kodi/userdata/addon_data. Kodi, jak známo, funguje v případě, kdy se v obou adresářích vyskytuje addon se stejným id tak, že dá přednost tomu umístěném v adresáři druhém. No a pak už je snadné najít v tomto umístění adresář .../service.coreelec.settings/resources/skins/ a provést v něm případné změny odpovídající vámi používanému skinu. Je-li tím skinem nějaký mod skinu Estuary, postačí většinou udělat kopii adresáře skin.estuary a přejmenovat ji na id (jméno adresáře) vašeho skinu.

Otázka je, co se stane, pokud si nainstalujete novou verzi CoreELEC. Tady se nedá jednozančně říci, jak postupovat, záleží na tom, jak moc se addon service.coreelec.settings změnil. Nejbezpečnější tedy je, celý ten postup zopakovat.

Adresář v addon service.coreelec.settings pak může vypadat třeba takto:
   
První dva soubory jsou součástí instalace addon, třetí je přejmenovaná kopie druhého. Patrně by místo kopie stačilo udělat symlink, to jsem ale nezkoušel.

Výsledek pak vypadá pro skin.estuary-easy takto:
   
Bez výše popisované úpravy by to ale bylo takto:
   
 
Citovat
Kopie Estuary

V souvislosti s přechozím příspěvkem, kde jsem popisoval možnost překopírování addon z adresáře /storage/.kodi/addons do adresáře /storage/.kodi/userdata/addon_data, jsem dostal dotaz, zda je totéž možné udělat i se skinem Estuary. A odpověď je celkem očekávaná. Samozřejmě, lze.

Skin se z tohoto pohledu chová jako každý addon a pokud tedy chcete u *ELEC instalací provést jen drobnou změnu a nechcete kvůli tomu zkopírované Estuary přejmenovávat a mít tak v Kodi další skin, lze to provést i takto jednoduše. Samozřejmě se zbavíte možnosti rychle se z upraveného Estuary přepnou do toho standardního a vystavíte se nutnosti složitějšímu postupu při změně verze Estuary po aktualizaci Kodi resp. *ELEC. Naštěstí k tomuhle nedochází tak často. Přesto je namístě otázka, zda je právě tohle ten ideální postup. Já osobně, při modifikacích skinu Estuary, vždycky postupuji tak, že si kopii přejmenuji.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)