• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
horizontální posun titulků + fonty
#21
@importer_one Asi ses špatně díval, v keymap přeci můžeš použít SubtitleShiftUp a SubtitleShiftDown.
 
Citovat
#22
(16.4.2019, 12:45)Client Napsal(a): @importer_one Asi ses špatně díval, v keymap přeci můžeš použít SubtitleShiftUp a SubtitleShiftDown.
V jaký subkategorii?

Pod Virtual Keayboard mám: Enter, Shift (nikoliv subtitle shift up/down), Symbols, Backspace, 0, 1, 2, etc.

Pod subtitles: Show subtitles, Next subt., Delay, Delay Minus, delay Plus, Align

Nemůžu se dopracovat k SubtitleShiftu.

díky
 
Citovat
#23
Co ten subtitle shift v keymapu u Android TV, dokážete někdo poradit? díky
 
Citovat
#24
@importer_one No tak o keymap jsi psal ty, vycházel jsme tedy z toho, že víš o čem mluvíš. Vyber si na klávesnici (HW) nebo dálkovém ovládání dvě klávesy/tlačítka a na ty si namapuj ty dvě výše uvedené funkce. Tedy SubtitleShiftUp a SubtitleShiftDown. Namapovat je musíš tam, kde je chceš používat, tzn. FullScreenVideo, případně FullScreenLiveTV.
 
Citovat
#25
Jasně, tohle všechno chápu, problém je ten, že v keymapu nemám, nebo aspoň nedokážu najít "SubtitleShiftUp" / "SubtitleShiftDown"

Pod Virtual Keayboard mám: Enter, Shift (nikoliv subtitle shift up/down), Symbols, Backspace, 0, 1, 2, etc.
Pod subtitles: Show subtitles, Next subt., Delay, Delay Minus, delay Plus, Align

díky
 
Citovat
#26
@importer_one  Tak on asi bude spíše problém v tom, že ty moc princip mapování asi nechápeš. Vždyť jsem jasně napsal FullscreenVideo. Proč to stále hledáš ve VirtualKeyboard nebo Subtitles. Přemýšlel jsme, jak nejjednodušeji to pospat nebo tě odkázat na existující popis a pročetl si celé toto téma. A k překvapení zjistil, že to, co ti tu radím, se tu jednou probíralo. To sis to fakt nepřečetl?! Při té příležitosti jsme se také pro jistotu podíval na standardní mapování současné verze Kodi a zjistil, že tam ten posuv namapovaný je už default. Podle očekávání v sekci FullScreenVideo, pro keyboard jsou to tyto dva řádky:
Kód:
     <up mod="ctrl">SubtitleShiftUp</up>
     <down mod="ctrl">SubtitleShiftDown</down>
Nejsem si jistý, nemám čas to zkoušet, ale matně si vzpomínám, že ten shift (mimochodem jde o vertikální shift, to téma tady je špatně popsané jako horizontální, ale všichni samozřejmě mluví o posunu nahoru a dolů, tedy vertikálním) funguje pouze je-li nastavena pevná pozice titulků. Tak to vyzkoušej, snad to bude fungovat.
 
Citovat
#27
Tak to máš pravdu, asi to vůbec nechápu, čili se omlouvám hluboce.
Hledal jsem to ve Virtual Keyboard, protože na stránce 1 se píše, že SubtitleShift je pod cestou:
FullscreenVideo-Keyboard-SubtitleShift,
Problém pro mě je ten, a od začátku píšu, že Keyboard pod FullscreenVideo ani pod FullScreenLiveTV nemám a virtualKeayboard byla pro mě nějaká logická alternativa dle názvu.
Pod FullscreenVideo mám toto:
https://ibb.co/bQhy93s
https://ibb.co/rZWkY2d
 
Citovat
#28
@importer_one Tak, kdyby ses zmínil, že se celou dobu bavíš o použití Keymap Editor addon, bylo by to jasnější. Já to z toho nepochopil. Tento addon je sice užitečný, ale ani zdaleka na tak, jak by bylo potřeba a některá mapování s ním prostě nevytvoříš. Musíš použít editaci keymap souborů (pak už ale nemůžeš používat Keymap Editor addon, protože ten ti ručně editované mapování přepíše).

Ale to je už jedno. Rozhodující je to, co jsem napsal jako poslední. Že posuv titulků je už namapovaný jako default (tedy alespoň v Kodi 18 a snad i v 17). Zjednodušil jsem to na ukázku definice mapování posunu titulků v default definici Kodi, ale nevěděl jsem, že ti to nic neřekne. Takže jinak. Vertikální posuv titulků je default mapovaný na klávesy ctrl-up a ctrl-down. A snad platí i to, co jsem napsal dále, tedy že to funguje pouze je-li nastavena pevná pozice titulků (v Kodi nastavení Player-u). Tak si to vyzkoušej, pokud to nebude fungovat, tak bude třeba tu definci vložit do keymap souboru přes textový editor.
 
Citovat
#29
díky za radu, vyzkouším to.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)