• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imitace krbu
#1
Ahoj,
chtěl jsem se zeptat, jestli by někdo nedokázal udělat doplněk pro kodi, který by imitoval oheň v krbu i se zvukem praskajícího dřeva. Našel jsem různé aplikace pro windows i pro android, ale pro kodi ne.

Díky
 
Citovat
#2
@vladimir.domin" Proč hned doplněk. Stačí si na internetu najít a stáhnout soubor a místo spuštění doplňku si pustit přehrávání videa. Velikost souboru bude ovšem odpovídat délce přehrávání a kvalitě videa (10 hodinové video hořícího ohně v krbu v kvalitě 720p i se zvukem je cca 5 GB). Nebo, pokud máš doplněk Youtube, tak si takové video najít na Youtube, a přes tento doplněk spustit jeho přehrávání. Případně, pokud máš v Kodi funkci Live TV, tak řada poskytovatelů má kanál Fireplace v nabídce.

Pokud hledáš nějaký sofistikovanější způsob, např. přehrávání videa hořícího krbu ve formě "screensaver", můžeš zkombinovat nějaký univerzální Kodi screensaver (na internetu lze najít), který spustí video s krbem v době nečinnosti uživatele.

A nakonec tedy, ani vyrobit tedy například jednoduchý screensaver (tedy bez nutnosti instalace funkčního Youtube doplňku), který by použil video z Youtube a spustil ho v době nečinnosti, by asi problém udělat nebyl. Ale dělat to jen pro jednoho uživatele, to se mi moc nechce.


Ani mě nenapadlo, když jsi napsal, že jsi pro Kodi nic nenašel, hledat. Ale nakonec mi to nedalo, a na jednoduchý dotaz jsme našel, pravda sice letitý a asi ne bez úpravy použitelný, doplněk: script.screensaver.fireplace. A ten zprovoznit by už asi moc velký problém nemusel být. Nic neslibuji, ale ve volné chvíli se na to podívám.
 
Citovat
#3
Existuje add-on Video ScreenSaver (v Kodi Doplňky lze použít i Hledat). Nepřehraje každý uložený soubor, měl jsem úspěch např s AVI. Lze v nastavení propojit také přes SMB a UPnP. https://kodi.wiki/view/Add-on:Video_ScreenSaver

Svého času jsem si v YouTube pouštěl live "Coffee Shop" nebo relax Jazz hudbu domalovanou útulným prostředím a různým pozadím - padající listí, sníh atd.
Časem to ale stopnou. Příklad:

Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#4
JiRo Ahoj,
nápad s uloženým videem není úplně špatný. Já to chci pro tátu, proto bych chtěl, aby to bylo co nejjednodušší a nezávyslé na internetu. 

Ideální by bylo, kdyby běžela nějaká smyčka, což si myslím, že to tak je v tom doplňku, na který poukazuješ.

Díky za nakopnutí a případně i zprovoznění doplňku.

meda 

Díky, vyzkouším.
 
Citovat
#5
@vladimir.domin: Doplněk, který zmiňuje @JiRo: nemá zvukovou stopu. Upravil jsem ho i rozchodil. Bohužel je tak velký, že sem nejde vložit jako příloha. To by šlo sice vyřešit, ale proč ho autor vytvořil němý, nevím.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#6
@jkmh No, to je proto, že používá animovaný gif a ten, jak známo, zvuk neobsahuje. Ten obrázek, co je jeho součástí je právě z jednoho z videí, co jsou dostupné na Youtube, ze kterého (jeho části) je ten gif vytvořený. Mimochodem, má asi 20 MB, proto patrně nejde ten doplněk přiložit. Aby to mělo zvuk, je třeba místo gif použít video. A tady si nejsem jistý, zda jde vůbec nějak vytvořit "endless loop" video. Běžné video formáty tuhle možnost nemají a spouštět v Kodi video opakovaně, aby to nebylo poznat, že jedno video skončilo a druhé (i když to samé) se spouští, asi nepůjde. Vždycky tam bude nějaká viditelná prodleva. Přemýšlím, jestli to nějak obejít a nic mě nenapadá. Takže buď velké video uložené doma (jak jsem už napsal, 10 hodin, cca 5 GB) nebo někde venku na síti (Youtube). Případně to velké video zkrátit např na 2 hodiny (to je cca 1 GB) a počítat s tím, že to zkrátka 1x za 2 hodiny nepřetržitého přehrávání na pár vteřin problikne.

Sakra, ta moje hlava. Teď jsem si uvědomil, že jsem už "endless loop" video použil v jednom z minulých scriptů pro příjem IPTV/OTT v Tvheadend. Měl jsme tam smyčku, která se spustila, když bylo live kanál nedostupný. A použil jsem pro to ffmpeg. Což bude u samotného Kodi (alespoň v některých instalacích) poněkud problém. Takže nevím, jestli se do toho vůbec pouštět.

Nakonec jsem ještě vyzkoušel @meda: doporučovalý screensaver s oficiálního repozitáře Kodi a docela mě překvapil. Ta prodleva mezi koncem a začátkem přehrávání je celkem únosná. Není taková, aby to video v kuse mělo např. 1 minutu, ale při 1/2 neb 1 hodině přehrávání se to už docel ztratí, Nehledě na to, že málokdo člověk má screensaver puštěný nějaký delší čas a pokud, tak určitě upřeně nečumí na obrazovku, takže jednou za čas mu ten ani ne vteřinový výpadek (černá obrazovka) nemusí vadit. Takže za mne je tohle řešení nakonec nejpřijatelnější. Navíc má ten screensaver dobrou funkci, že mu lze nastavit režim, že se sice sám spustí po nastavené době nečinnosti uživatele, ale pak už běží jako standardní video a vypnout se tedy musí jen tlačítkem STOP na dálkovém ovladači nebo X na klávesnici.

Takže snad finální rada pro @vladimir.domin: Najdi si vhodné video fireplace, pokud bude extrémně dlouhé, tak ho zkrať na přijatelnou velikost, nakopíruj někam do systému, kde běží Kodi, a zadej ho v nastavení screensaveru. Pokud budeš tahat video z Youtube, tak ho patrně dostaneš jako mp4 (i když záleží, čím to budeš tahat, ale freedownloadery to jako mp4 většinou tahají) a to by měl ten screensaver přehrát.
 
Citovat
#7
@JiRo -Zrovna s MP4 jsem měl při zkoušení screensaver smůlu, ale bylo to 4K H264 AAC cca 500MB velikosti.
Jistě by šlo něco v editoru upravit, zkrátit a na začátku/konci udělat rozetmění/setmění 0.5/0.5s, takže by přechod nebyl bliknutí. Zůstanou bohužel "hodinky".

Soustředil jsem se na jedno video s krbem (plamínek pod polenem) a odhaduji, že je to jen video smyčka 20s opakovaná 12 hodin (zvuk ale má jinou periodu):
https://youtu.be/UgHKb_7884o
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#8
Děkuji všem za rady, opravdu nejjednodušší pro mně bude ten screansaver  6
 
Citovat
#9
@meda Ono to nepřehrání některých videí ve screensaveru nebude dáno nějakou zvláštností vlastního screensaveru. Přehrává to přeci vždy interní přehrávač Kodi. Takže jde spíše o to, že ta dlouhá videa jsou jako opakování nějaké krátké sekvence, a kdoví, zda se přitom dodržela pravida pro spojování komprimovaného videa.
 
Citovat
#10
Naposledy test info. Stáhnul jsem soubor trvající 50 sec. ...Fireplace_2160p_25fps_VP9 LQ-160k.webm
https://youtu.be/0QlRywR4eKs
Objem 73MB. ScreenSaver s ním funguje, pauza při přetočení je asi 0.2 sec. Žádné hodinky/kolečko.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)