• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asrock Beebox
#21
díky, ale po 4týdnech laborování s ovladači pro spánek, resp probuzení klvesnicí v linux jsem hodil zpět widle. Vyřešilo to nejen probuzení, ale i občasné cukání videa...ač byl MINT znatelně rychlejší, WIN mě holt musí stačit.
 
Citovat
#22
@kralovicek Beebox moc dobře vyřešenou obsluhu uspávání na úrovni Biosu nemá. V tomto směru jsou Windows asi skutečně lepší. A podobné je to i u podpory HW akcelerace. Nevím, které filmy ti v Linux "cukaly", ale pokud byly kódované v h.265, tak je to možné. Windows mají pro Braswelly lepší podporu, jak Linux. Ve Windows přehraješ na Braswelu plynule i 10 bitové HEVC, protože driver GPU pracuje v jakémsi hybridním režimu, v Linux ne. Tam se dekóduje vše poctivě pouze pomocí SW.
 
Citovat
#23
Nešlo ani tak o náročnejší kodek jak píšeš, spíš po několika dnech uspávání mu jakoby došla"šťáva" a cukaly se i 480p videa...po restartu vše OK. Tzn taky SW problém v MINT(Linux).
Mě by rozhodně pomohl SSD disk či msata disk, OS mám nahozen na eMMC kartě, ta rychlost není valná/měla by šlapat v rychlostech plotnového disku/, až bude chuť a najdu nějaký za rozumnou cenu...hodim OS na msata a bude to zase o chlup lepší.
 
Citovat
#24
@kralovicek Já jsem zjistil, že se mi postupně zaplňuje paměť. Podezírám z toho Steram Cinema addon. Tak možná máš nějaký takový problém taky. A pokud uspáváš, tak je jasné, že se to může kumulovat. Zkus se podívat, jak obsazenou paměť máš a jestli se to průběžně nezhoršuje. Jinak já m-SATA mám a nemohu si to vynachválit. Když jseme poprvé spustil Kodi z Bebeox, kde je systém instalovaný na m-SATA disku Intel, 480 Mbit/s R/W, tak to zrychlení oproti RPi s SD kartou bylo absolutně nepopsatelné. A mimochodem, proč používáš ten Linux Mint? Potřebuješ ho kvůli nějakým jiným aplikacím? Pokud ne, tak bych přešel na LibreELEC. Já ho provozuji, nedávno jsme si nainstaloval i Chromium a jsem s ním celkem spokojený.
 
Citovat
#25
Steram Cinema addon používám taky, RAM mám 8GB zaplněnou z cca 50% při spuštěném kodi, chrome, a pár apek. Což odpovídá=nezdá se mě, že by se kumulovalo.

Linux jsem dal z pocitu, že WIN je na tom stroji pomalý(web) a tak nějak mě ten LINUX vždycky táhnul(ač mě po určité době přesvědčil se vrátit zpět na widle...)

A ohledně Libreelec mám nějaký pocit, jako že přijdu o "plnohodnotný" systém...Přeci jen, někdy využiju na víc věcí...Možná k němu časem dozraju. :-)
 
Citovat
#26
@kralovicek Ano, LE není plnohodnotný systém, chybí mu například grafické GUI, ale překvapivě je v něm velké množství aplikací. Daleko více, než by si člověk mohl myslet. Tvým pocitům rozumím. Na druhou stranu, když si člověk uvědomí, co výkonu a paměti sežerou takové Windows...
 
Citovat
#27
(03.10.2017, 15:22)JiRo Napsal(a): když si člověk uvědomí, co výkonu a paměti sežerou takové Windows...

přesně, tak uvažuji...no promyslim a až se budu nudit...

a když už jsme u toho, lze nějak jednoduše vzít data z KODI(viděl jsem někde v nastavení zálohu) tak, abych to tupě vložil do např Libreelec a obnovil vše co mám nastaveno atp...?
 
Citovat
#28
@kralovicek No, teoreticky ano. I když ne úplně všechny. Ale jednoznačný návod, co a jak se asi nikde nedočteš. Některé věci jsou skutečně systémově nezávislé a pracují jen se symbolickými jmény adresářů, ale musíš opravdu vědět, kde si to můžeš dovolit a kde ne. A pokud jde o "crossplatform" přesun, tak tam je to pochopitelně o level problematičtější. Já v podstatě celkem bez problémů přenáším skin a jeho nastavení, definici všech zdrojů pro videa a audia, odkazy na server, jména, hesla, atp. U některých addon pak i jejich nastavení. Při přesunu na jinou platformu nainstaluji Kodi, addon-y, skin, pak Kodi zastavím a nakopíruji příslušné soubory (do userdata, .config a userdata/addon_data - případně do analogických adresářů jiných platforem) spustím Kodi a dám aktualizovat knihovny. Pak už zbývá jen minimum ruční práce, obvykle tak 10-15%.
 
Citovat
#29
Ahoj po delší době. Dal jsem na tvoji radu a nahodil LIBREEL. Vše šlape krásně...RAM a HDD náročnost bezkonkurenční.
Vše funguje až na problém se zvuk výstupem.

Nemám vypozorováno za jakých podmínek, zvuk jde, ale občas se mě vypne zvukový výstup na TV(PC propojeno přes HDMI0), musím jít do systém nastavení a v sekci zvuk změnit výstup na jinou než aktuálně zvollenou možnoist, poté se vrátit na správný výstup a zvuk se opět chytí. 

Stane se při běhu aplikace(možná v tom hraje roli spánek...musim otestovat) nestalo se mě při sledování filmu....

Nějaké nápady...či mám založit vlákno v sekci LIBRE....?

ps. s WIN10, LINUX MINT jsem toto neřešil.


Díky za nápady..
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)