• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IPTV Simple PVR
#21
@jkmh: Já tomu tedy moc nerozumím. O jakém Sledovánítv.cz píšeš. Sledování jako PVR addon, nějaký addon co generuje playlist s adresami steramů nebo addon co generuje plalyist s adresami volání pluginu? Ti zaprvé. A ano, dříve šlo vytvořit si kopii IPTV Simple Client bez problémů, nyní nevím jestli to jde a jak, protože jsme to už dlouho nepoužil. Ono to nebylo úplně košér. Obecně jde vytvcořit kopii adodn, je třeba ji na několika místech přejmenovat, ale záleží také, jak je ten addon napsaný, pokud blbě, tak to moc fungovat nebude. Co vím, že v Nexus je možnost vytvořit kopii PVR addon anoncované jako nová funkce, takže bych cítil, že ani když tu kopii uděláš v Matrix a bude to fungovat, tak s tím může být problém. Přeci jen je to binární addon, s docela privilegovanými funkcemi vzhledem k jádru Kodi, takže by to mohl být potenciální problém týkající se jeho stability.

Jinak obecně platí, že můžeš mít PVR addon aktivních kolik chceš, jen to v průběhu času ne vždy dobře nefungovalo. Teď v Matrixu to už jede celkem dobře. Já mám např. PVR addon dva, jeden Tvheadend HTPS Client (DVB-T, O2TV, Sledovanitv.cz a T-Mobile), druhý IPTV Simple Client (jen Sledovanitv.cz), pomocí kterého testuji IPTV Web Server, a chová se to stabilně.

Také úplně nerozumím části věty "obsahy obou se sloučily". Jak se sloučily. Ty nemáš od každého PVR addon v PVR  & Live TV v Kodi vlastní klanály. U mě ty dva PVR addon vytvoří kanály podle nastaveného číslování tak, že ty z Tvheadend jsou číslovány od 1 (resp. přebírají se čísla kanálů z Tvheadend), na níže uvedeném screenshot-u končí kanálen CANAL+ SPORT7, a ty z IPTV Simple Clienta jsou číslovány od 500 (tak jsme to nastavil) a začínají hned po tom posledním z Tvheadend, kanálem tedy ČT1. Jsou to ty kanály se zelenou tečkou v pravém horním rohu.
   
 
Citovat
#22
@JiRo: Pokud mluvím o SledováníTV.cz, pak mám na mysli Palínkův addon SledovaniTV, který je také postavený na bázi IPTV Simpleclient. Omlouvám se jestli to nebylo srozumitelné.
Když k němu nainstaluju i klasický IPTV Simpleclient a zadám mu jen cesty k O2 m3u a xmltv souborům, pak v obou addonech mám jak SledovaniTV tak O2 kanály. Pokud nenastavím číslování, pak jsou seřazeny stejně jako na screenu od @Saros: . Pokud nastavím číslování od 200 jsou v řadě kanály SledováníTV a následují kanály O2TV. A to v obou addonech (SledovaniTV i IPTV Simpleclient). Tím myslím to "sloučení". A nevím proč. Myslel jsem, že v Palinkově addonu SledovaniTV budu mít jen Sledovaní TV a v IPTV Simpleclient jen O2TV.
X96max plus 4/32 + CE 19.5RC2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.2 Matrix
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#23
@jkmh Tak asi se Palínek při psaní PVR addon Sledování inspiroval IPTV Simple Clientem, ale v té části, kde je každý PVR addon napojen na interní rozhraní PVR & Live TV Kodi jsou všechn PVR addony podobné. Jinak je ale palínkův addon standarní PVR klientr, napsaný v c++.

Já ale nerozumím tomu "pak v obou addonech mám jak SledovaniTV tak O2 kanály". Jak a kam se v addonech díváš jaké tam máš kanály? To mi vysvětli. To, co ti oba PVR addony vytvoří, vidíš buď jako seznam kanálů v PVR & Live TV, případně Kodi databázi TVxx.db (aktuálně pro Matrix je to TV38.db, pro Nexus Beta 1 myslím TV40db. Ale já nechápu co znamená to "A to v obou addonech (SledovaniTV i IPTV Simpleclient)." V těch addonech přeci žádný seznam kanálů nevidíš? Nebo ano? A kde potom? To vysvětli... Jediné co je tomu podobné, to je playlist u IPTV Simple Clienta, ale to je jen seznam (předpis) a kanály se podle informací v něm, nastavení klientů a jejich priorit seřadí a očíslují v PVR & Live TV. A palínkův PVR addon ani žádný takový seznam, který by byl podobný plalyist-u nemá.
 
Citovat
#24
@JiRo: Díky za trpělivost. Podívej se na předcházející stránku na screen. Uvidíš tam např. 2x ČT1, 2x ČT2. Tím sloučením mám na mysli toto. 1x je to z O2 a 1x ze SledovaniTV. A to v obou addonech. Např. jedinečný program O2Info mám po spuštění IPTV Simple clienta i v Palínkově addonu. Čili, které programy jsou shodné, jsou v obou addonech 2x, které jsou pro providera jedinečné (vzhledem k předplacené službě u nich), jsou jen jednou, ale v každém addonu.
X96max plus 4/32 + CE 19.5RC2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.2 Matrix
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#25
@jkmh Ale to si musíš ujasnit terminologii a nazývat věci pravými jmény. Ten screen není z žádného addonu ani žádný addon v tomo případě nic nezobrazuje. Ta obrazovka obsahuje zobrazení jednoho z oken PVR & LiveTV. Skin do něj skrze příslušné definice v xml souboru zobrazuje obsah kodi databáze TVxx.db. Data do této databáze předávají jednotlivé PVR addon při jejich inicializaci. Kodi neřeší, pokud více PVR addon dodává data stejného kanálu. Takže pokud dva PVR addony poskytují data stejného kanálu s čísly, které budou dány nastavením (primárně PVR & Live TV, následně pak v nastavení PVR addonu a nakonec podle číslování v playlistu) budou na té obrazovce dvakrát (a třeba i se stejnými čísly), pokud budeš mít takových addon-ů více, budou tam vícekrát. Taková je prostě vlastnost Kodi, dva stejné kanály jsou pro Kodi dva kanály, bez ohledu na to, že mají stejný obsah. Nijak je v Kodi spojit (zatím) nelze.

V Kodi 19 se poprvé objevil parametr "Priorita klienta" a má se za to, že by to mohl být náznak něčeho, co by nakonec mohlo shodné kanály z různých PVR addon nějak řešit. Ale zatím o tom moc informací není. Každopádně zatím to pro tyto účely použít nejde.

Pokud chceš s něčím takovým laborovat, musíš použít Tvheadend. Tam si můžeš do jednoho cílového kanálu namapovat více zdrojů (service), nastavit jim priority a Tvheadend ti zařídí jejich řazení, primárně podle priorit a sekundárně podle dostupnosti. Já takto používám zejména zdroje DVB-T a Sledování. Různě pro různé skupiny kanálů. U ČT, kde DVB-T jede ve FHD má DVB-T vyšší prioritu, u ostatních českých kanálů je to naopak, tam jsem nastavil vyšší prioritu naopak u Sledování, protože tyhle kanály v DVB-T nejsou ve FHD. Kanály ČT mi tak neobsazují povolený počet souběžně přehrávaných streamů ze Sledování, a kanály ostatních českých televizí mi zase jedou primárně ze Sledování a to ve FHD. No a když náhodou Sledování vypadne, Tvhheadend automaticky přepne na DVB-T. Sice se sníží kvalita, ale nevypadne to úplně.
 
Citovat
#26
@JiRo: Díky. Jasně, začalo mi svítat při tvé zmínce o db.
X96max plus 4/32 + CE 19.5RC2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.2 Matrix
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)