• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak přehrát obsah telefonu na TV přes Kodi
#41
@meda Aha, tak sorry. Ale je vidět, jak je ten dnešní svět matoucí. Já jsem ještě ze staré školy a tam se výrazy jako router, swicth a atp. jasně definovaly typy síťového zařízení z hlediska komunikačního modelu. V dnešní době, kdy je funkce switche v jedné krabici s funkcí routeru, AP wifi pointu, UPnP serveru, NAS a já nevím čeho ještě, takže je třeba se v takových diskusích chovat nadmíru obezřetně. A to ještě nemluvím o jiné kategorizaci, jako je switch úrovně L2, L3, atp. I když ta je mi nakonec milejší, protože to definuje celkem jasně. Je tedy třeba si vždy ujasnit, co tím, když se řekne router nebo switch, má kdo na mysli.

Mimochodem, ta úvaha o dvou stejných UPnP názvech není špatná, ale já vlastně takovou situaci mám. Na dvou instalacích Kodi mám UPnP jména shodná, ale nevadí to. Zjevně proto, protože se ještě je v identifikaci UPnP renderera vyskytuje jméno stroje v síti, případně někdy ještě jméno přihlášeného uživatele (např. u Windows WMP je v identifikaci UPnP renderera jméno stroje, uživatele a aplikace).

Já jsem v této chvíli v koncích a asi už @bluegoof nic dalšího neporadím. Pro mě je Bubble v tomto ohledu 100% funkční out of box a na nic, proč by to tak nemělo být, jsem zatím nepřišel.

Já to tedy taky moc nepoužívám. Občas, když přijdu domů, tak si na Kodi hodím z telefonu album, co jsem právě poslouchal v autě nebo přes sluchátka a čas od času na prohlížení fotek, když přijde nějaká návštěva a chce nám ukazovat fotky ze svého mobilu. Kdysi jsem si takhle prohlížel i fotky ze svého mobilu, ale od té doby, co si je online posílám na GDrive, to v Kodi dělám z něj.
 
Citovat
#42
Ahoj chlapi, děkuji všem za pomoc a nápady.
Pod slovem router jsem měl na mysli domácí ADSL modem-switch-router-wifi od O2, Comtrend VR-3026e v2
Restartoval jsem modem několikrát, stejně tak telefon, aktualizoval jsem Bubble UPnP na novou verzi 3.2.1
nicméně nic nepomohlo.
Možná to je i starým mobilem, Xperia Z1 je již archivním kouskem.
Jinak mám v obýváku TV Samsung plasmu řady C, což je rok 2010 a ta když je připojená do LAN, tak je vidět jako UPnP renderer okamžitě, to máte pravdu.
Nicméně jak jsem psal, použití aplikace od Samsungu - Smart View nefungovalo dobře, video se trhalo a neustále načítalo do cache. Proto jsem to řešil jinak.

Vyzkouším Bubble UPnP na jiných telefonech či tabletech a uvidím.
Dík.
 
Citovat
#43
Airplay někomu funguje?
Raspberry Pi2 OpenElec
Raspberry Pi3 B+ LibreElec
5 Vero 4K+ 5
 
Citovat
#44
Ano, ale pouze na hudbu, např. Spotify, to je myslím OGG nebo něco takového, tedy určeno k reprodukci na mobilu, pustit to do receiveru samozřejmě nemá význam.........
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#45
a nedalo by se nějak zařídit i prohlížení fotek, popř. videa?
Prostě něco rychlejšího než to tahat přes cloud.
Raspberry Pi2 OpenElec
Raspberry Pi3 B+ LibreElec
5 Vero 4K+ 5
 
Citovat
#46
ES File manager umí jak ftp server, tak streamování jak do kodi, tak do tv.. ;)
[RPi2][Rpi4][Chromecast Ultra][TV55"4K HDR][AC66U-2xTB Cloud]
 
Citovat
#47
ES File manager je jen na androidu, nebo se to dá sehnat i na iOS? Ve Store jsem to nenašel.
Raspberry Pi2 OpenElec
Raspberry Pi3 B+ LibreElec
5 Vero 4K+ 5
 
Citovat
#48
(04.2.2019, 15:48)domweinberg Napsal(a): ES File manager je jen na androidu,  nebo se to dá sehnat i na iOS? Ve Store jsem to nenašel.
Mno iOS jsem viděl jen několikrát a nechci ho hanět, jen to prostě není to můj šálek kávy, takže ani případnou alternativu nenabídnu. Ale když jich je na android nespočet, tak dle toho jak se Apple vytahoval kolik miliónů aplikací v svém store nabízí, tak jistě bude nějaký swiss knife ekvivalent ES FM i tam, na Android je třeba skvělý Mix od XDA..
[RPi2][Rpi4][Chromecast Ultra][TV55"4K HDR][AC66U-2xTB Cloud]
 
Citovat
#49
Čínský "Cheetah Mobile" to už prodal a nebo to je zástěrka? Byl to nejlepší správce souborů...
 
Citovat
#50
https://t.me/pump_upp - best crypto pumps on telegram
Make 1000% and more within 1 day, join channel @pump_upp !
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)