• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi, mýty a fakta
#21
@Jaffa: Možná zná někdo lepší způsob. Já ti mohu jen poradit, abys film odskákal až k závěrečným titulkům a ty potom nechal dojet. Film bude pak "regulérně" dokoukaný a smázne se. U seriálů je možný stejný způsob. To se, bohužel, netýká seriálů, kde jsou některé díly nedostupné. To ti tam zůstane viset.
X96max plus 4/32 + CE 20.2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 19.5 + skin - upravený Confluence

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#22
@jkmh: Nebo stačí označit jako zhlédnuté a taky se smázne. U takto označených filmů, pak ale někdy přemýšlím, o čem že to bylo, než si uvědomím, že jsem ho vlastně neviděl. A některé seriály, jak píšeš, tam zůstávají viset.
 
Citovat
#23
@Jaffa: @jkmh: Přesně problémy o kterých mluvíte mě raději přiměly tuto funkci skrýt. Bohužel, schovala se dokonale. Od té doby nejdou skryté zobrazit. Co skryto jest, skryté zůstane.
 
Citovat
#24
@Tomik68: Pak je ještě jedna možnost. Vrátit se na verzi 1.11.17. Tedy pokud v ní není něco jiného špatně. To je poslední verze bez této funkce. A zakázat aktualizace.
X96max plus 4/32 + CE 20.2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 19.5 + skin - upravený Confluence

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#25
@Tomik68 Pkračovat ve sledování zatím vyhodili a ve skrytých je chyba. Jinak ano, jsou v SCC funkce, které jsem hned poté, co jsem se s nimi a logikou jejich funkce seznámil, skryl nebo je nepoužívám, protože mám o nich pochybnosti. Pokračovat ve sledování a TV program jsou ty hlavní z nich...
 
Citovat
#26
@JiRo: Přesně, jak píšeš, tyto dvě (pro mne zbytečné) funkce jsem skryl.
 
Citovat
#27
@Tomik68 Což ale neznamená, že by nemohly škodit i tak a tím se dostáváme k dalšímu mýtu.

Addon mám nainstalovaný, ale vůbec jsem ho nespustil a přesto...

Velmi často se nějak addon "zblázní" a začně škodit. Jako třeba v současné době SCC. Ale často, když se uživatelů v případě nějakých problémů ptám, co se dělo, odpoví "Ale já jsem plugin vůbec nespustil a přesto...", a uvedou nějaký problém, který se s daným addon pojí. To, že daný plugin nespustíte ještě neznamná, že spuštěn, či alespon jeho část, být nemohl. V podstatě mohou nastat dvě situace.

Widget

Zdrojem dat widgetu může být obsah načtený z databáze Kodi, to je prapůvodní a jediný způsob, který byl ale v průběhu vývoje Kodi doplněn o možnost načtení obsahu prostřednictvím spuštění pluginu. Některé skiny tuto možnost mají zpřístupněnou v rámci své parametrizace, a tak si mnohdy ani člověk neuvědomí, když v takové parametrizaci jako zdroj zadá plugin, že spuštěním Kodi, kdy se widgety poprvé načítají, se spustí (často poprvé) i plugin. A aby to nebylo tak jednoduché, díky tomu, jak addons v Kodi fungují, je možné, pokud je takových widgetů více, že se plugin spustí i vícekrát.

Service

Některé addon, a je jich poměrně dost, mají část svého kódu obsaženu v části, které se říká service. Je to část, která se v Kodi spustí hned po jeho startu a běží, vůči vlastnímu pluginu, nezávisle a asynchronně. Jejich vzájemní vazba je velmi volná, v podstatě spolu mohou, za pomoci některých konstrukcí a funkcí v knihovnách Kodi, sdílet soubor nastavení, ale jinou vazbu si už musí programátor definovat explicitně. Problémem je, že původně byly service zamýšleny jako podpora nějaké omezené množiny funkcí v rámci addon, někteří autoři z nich ale udělal jakési jádro funkce pluginu. Platí to například pro addon Netflix a také (a tam ve značné míře) pro SCC. Tam service zajišťuje poměrně zásadní množinu funkcí pro vlastní plugin, probíhá tam zpravidla komunikace na bázi socket nebo se data vyměňují prostřednictvím jiných technik. Často tak dochází k sitiuacím, kdy service, pokud není ve 100% kondici a nedodá data pro plugin včas, jeho funkci paralyzuje.

Widget + Service

V některých případech se mohou tyto dva aspekty negativně propojit a vystavit tak uživatele, stejně jako autory v případě, pokud si nebezpečí nepřipustí, problémům. Myslím tím situaci, kdy se po startu Kodi spustí service a zároveň jednotlivé widgety začnou spouště jednu instanci plugun-u za druhou. Service nestač data pro plugin připravovat a..., problém je na světě. Dělo se to kdysi právě u SCC, pamětníci si vzpomenou na workardound, který posouval spuštění skinu po spuštění Kodi a umožnil tak service, aby se správně incializovala. Bez této úpravy někomu SCC vůbec nefungovalo.

Co si z toho vzít za ponaučení

Autorům jen jedno doporučení, "Buďte obezřetní". Nechci říkat, že by service neměly používat, ale musí počítat s tím, že čím budou jeho funkce v rámco addon významnější a rozsáhlejší, tím více se mohou případné problémy eskalovat. Nechci být jak Sheldon Cooper, a napsat "Já jsem to říkal", ale říkal jsem to. 1 V době, kdy ten masivní přesun funkcí addon SCC do části service proběhl jsem varoval (a tady na fóru o tom s hlavním autorem SCC diskutoval), že to nemusí mít jen pozitivní stránky a že to bude, v mnoha případech zdrojem potenciálních problémů, a autory to bude udržovat v neustálé pohotovosti. Tím více, čím se do service přesune více funkcí. A stalo se. Minimálně 2x ve větším (téměř masovém) měřítku a několikrát v menším (problémy s nastavením SCC, které tomuto fenoménu můžeme také přičíst). V případě těch dvou velkých, poprvé u již zmiňovaného problém po startu Kodi, a nyní, kdy běh service s chybou projevující se rekurzivním volání funkce, vyčerpá operační paměť. Ona ani v jednom případě není chyba v tom, že je to service, ale díky tomu, že to service je, to má takové důsledky a dopady.

Uživatelům pak to, že je potřeba být obezřetný. Je mi jasné, že ne vždy a ne všichni uživatelé úplně přesně vědí, co dělají, když například využívají parametrizační možnosti některých skinů (mimochodem, některé skiny, aby mohly dobře fungovat, instalují si addon typu service, 2 ale to je už téma na další díl seriálu Mýty a fakta). A také vědět, co jsem se tu dnes snažil vysvětlit. Že i když plugin nespustí, může běžet bez jejich aktivity na základě nějakého jiného nastavení, například zmíněných widgetů. A pak také to, že proste někdy část service addon může běžet bez jakéhokoliv dalšího vlivu a kromě jeho deaktivace mu v tom nezabrání nic.
 
Citovat
#28
Ahoj prosím o radu , mam novou TV samsung 4k + teslou box na Kodi. Při sledování jakých kolik filmů, se mi film seká a točí kolečko 10 net mám od 02, tažený kabelem i do tv , net rychlost 250/25 což by mělo stačit. Film 2gb nebo 90gb je jedno seká se několikrát za film nevíte co s tím? Co by pomohlo ? Moc díky
 
Citovat
#29
Je lepší Meson IR nebo AmRemote?

Častá otázka těch, kteří se rozhodnou zprovoznit v *ELEC systému IR DO, tedy dálkové ovládání s přenosem informací pomocí inračerveného záření. V řadě diskusí se vysvětlují postupy a podmínky, podle a za kterých lze jak jedno, tak druhé řešení, použít. Většinou se preference přiklání na stranu AmRemote, přičemž z celé řady důvodů pro a proti  tomuto řešení většinou padne zásadní argument: AmRemote je lepší, protože umí dlouhý stisk.

Pravda je taková, že AmRemote dlouhý stisk sám o sobě "neumí", jen pro něj v Kodi vytváří správný předpoklad, a to především tím, že se jeho rozhraní v Kodi prezentuje (a tím pádem také mapuje) jako vstupní zařízení typu klávesnice (keyboard), zatímco dálkový ovladač zpracovávaný v systému prostřednictvím Messon IR jako dálkové ovládání (remote). A jak známo, dlouhé stisky při mapování pro zařízení typu remote se v Kodi, na rozdíl od zařízení typu keyboard, zpracovávat neumí.

Mohli bychom tu vypočítávat celou řadu dalších rozdílů, jak ve složitosti řešení jedním či druhým způsobem, tak například v možnostech, které jedno či druhé řešení nabízí pokročilým uživatelům. Obecně se dá říci, že čím méně je uživatel zkušenější, čím více používá nějaký standardní ovladač, pro který má AmRemote připravený konfigurační soubor, tím výhodnější je použít právě AmRemote. Pokud ale chcete například připojit DO, které v současné nabídce řešení pro AmRemote není, je to mírně složitější. A už vůbec je to zásadně složitější, či skoro nemožné, použít AmRemote v případě, pokud chcete zpracovávat stisky na DO ještě před tím, než je dostane Kodi.  V takovém případě bude jednodušší použít Meson IR.

Jednoznačně tedy platí to, co už bylo řečeno v úvodu, že v první fázi rozhodování o výběru použité metody, Meson IR nebo AmRemote, chcete-li spolehlivě používat v Kodi při vašem mapování tlačítek dálkového ovladače tzv. longpress, tedy dlouhý stisk, musíte si vybrat AmRemote. A dálkový ovladač pak mapovat jako keyboard. Pokud si vyberete Meson IR, tak dlouhý stisk velmi pravděpodobně (či spíše téměř jistě) nebudete moci použít. To je, v dnešné době používání minimalizovaných ovaděčů s pár tlačítky, téměř jistě pro výběr jedné z obou možných metod poměrně zásadní kritérium.

Mýtů a faktů je kolem dálkového ovládání v Kodi a jeho instalacích hodně a já se pokusím se jim tady věnovat postupně poněkud více. Jako další se nabízejí témata:
  • Zapínání/probouzení a uspávání/vypínání Kodi/systému. Jaký je mezi tím z hlediska DO rozdíl?
  • Mám DO jehož některá tačítka komunikují přes IR, jiná přes RF/BT. To asi v Kodi nemůžu použít?
  • Mé DO s RF/BT způsobem přenosu posílá kódy, které Kodi nezná a nijak na ně nereaguje. Asi ho můžu vyhodit, ne?
 
Citovat
#30
Mýty a fakta o Trakt.tv (1) - Seznam ke shlédnutí (Watchlist) a seriály
 

Nejdříve stručný úvod k plánovanému miniseriálu...

Trakt.tv je webový server, služba, která o sobě říká (parafrázováno):

Zaznamenejte, které tituly jste již sledovali, přidávejte zajímavé tituly, které plánujete sledovat, do seznamů, objevujte co je zajímavé, zjistěte kde je možné něco získat ke sledování, zajímejte se, co se připravuje, získejte doporučení od jiných a mnoho dalšího!

Jedním z velmi důležitých seznamů, které Trakt svým uživatekům nabízí, je tzv. Seznam ke shlédnutí, v originále Watchlist. Já osobně tento seznam, a jeho začlenění do Kodi a vybraných doplňků, považuji za jednu z vůbec nejpřínosnějších funkcí. Hned za funkcí, která umožní v Trakt zaznamenat to, co jsem už sledoval.

V doplňku Stream Cinema Community, kde jsou funkce Trakt přímo integrovány do samotného doplňku, je vytvořena poměrně významná funkce. Tou je možnost přidávat automaticky přidávat obsah Seznamu ke shlédnutí do knihovny Kodi (to si ale nechám na nějaký další díl tohoto miniseriálu). To rozšiřuje základí možnost si analogický seznam prohlédnout i v samotném doplňku, v menu Trakt.tv. No a tady se dostáváme k řadě mýtů, které tuto skupinu funkcí provází. Obecně se tyto mýty dají charakterizovat jako: funkce Trakt v Kodi i doplňku SCC nefungují nebo nefungují správně... Zkusme si to tedy rozebrat jedno po druhém.

Ve Watchlist v Trakt.tv mám více titulů, než kolik jich vidím, v Seznamu ke shlédnutí v SCC.

Pochopitelně! V SCC totiž uvidíte pouze ty tituly ze seznamu Watchlist v Trakt.tv, které jsou v dané chvíli v databázi SCC.

Některé tituly v SCC nemají v kontext menu položky Trakt (Trakt.tv Menu nebo Trakt Označit za zhlédnut)

Ano, to se stát může, ale není to chyba doplňku, ale chyba v datech databáze SCC. Prostě tento titul nemá v databázi odpovídající vazbu na Trakt, chybí mu Trakt Id. Může to být proto, že tento titul v Takt.tv vůbec ještě není, což se stává málokdy, častěji u exotických titulů, často těch domácích nebo obecně z menších a méně významných produkcí,  viz Pozn. A nebo ho tam to prostě správce datbáze SCC zapomněl vložit.

Pozn. Stav, kdy titul není v Trakt.tv nastává v okamžikú, kdy psrávce databáze většinou vytváří nový záznam v  některé z databázi. Pro to, aby nějaký titul v Trakt.tv měl záznam, je totiý podmíéna, aby měl už záznam buď TMDB, IMDB nebo TheTVDB. Takže pokud ho v žádné z nich ještě neměl, tak ho nemohl mít ani v Trakt.tv.

Pořadí titulů v Seznamu ke shlédnutí v SCC neodpovídá pořadí titulů ve Watchlist v Trakt.tv

To má (může mít) dva důvody. V tomto případě tedy první z nich:

Rozhraní (api) Trakt.tv který využívá i SCC, vždy předává data ze seznamu do doplňku seřazená podle atributu Rank. Tzn. že nezáleží, jak máte seznam seřazený na webu, v SCC ho vždy uvidíte, máte-li nastaveno Výchozí řazení, seřazené podle Rank. Tohle platí obecně, takže se to týká všech seznamů z Trakt.tv.

Když si seřadím seznam v Kodi (SCC) podle vybraného atributu, tak se mi v případě, že je seznam rozdělen na více stránek, seřadí (nebo mohu seřadit) pouze každá stránku zvlášť.

Ano, tohle je vlastnost Kodi, kde řazení funguje v rámci jednoho kontejneru. V případě doplňků, které své seznamy rozdělují po stránkách, je pro každou stránku vytvořen a naplněn vždy nový kontejner, takže případné změny v jeho zobrazení se provedou vždy jen pro aktuální stránku. Tento "problém" se dá, do jisté míry eliminovat tím, že si v SCC nastavíte velikost stránky na co možná největší hodnotu (500). Tím ten porblém, alespoň pro seznamy, které mají míně než tento limit, odpadne. Ovšem, za cenu delšího načítání jednotlivých seznamů.

Ze Seznamu ke sledování v Kodi (SCC) mi občas zmizí seriál. A když se to stane, tak ho nenajdu ani ve Watchlist v Trakt.tv. Stává se to jen u seriálů, ne u filmů.

Ano, tohle je vlastnost Trakt.tv. Seriály jsou z Watchlist v Trakt.tv odstraněny v okamžiku, kdy je alepsoň u jedné z epizod nastaven příznak shlédnuto. U filmů k žádnému automatickému odstranění nedochází. Tak prostě Trakt.tv funguje.

Čas vložení položky do Seznamu ke sledování v Kodi někdy neodpovídá (ale je zajímavé, že někdy ano) času vložení položky do Watchlist v Trakt.tv

Pochopitelně! Záleží totiž na tom, zda v databázi SCC, v okamžiku, když titul vložíte do Watchlist v Trakt.tv, už titul je a nebo ještě není. Pokud už tam titul je, tak se čas vložení do Kodi (SCC) bude shodovat s časem vložení do Trakt.tv. Pokud v databázi SCC ale ještě není, tak čas vložení do Kodi (SCC) bude odpovídat času vložení do databáze SCC.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)