• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LibreELEC
@daven Zapnout debug log bez GUI rozhraní Kodi lze snadno dvěma způsoby.

1. ten odpovídá přesně tomu když zapneš debug přes Nastavení > Nastavení Systému > Protokolování. Edituje se při něm guisettings.xml, který najdeš v .../userdata. Edituješ sekci <debug> </debug>, kde změníš:

<showloginfo default="true">false</showloginfo>

na

<showloginfo default="true">true</showloginfo>

2. jde o sofistikovanější nastavení, můžeš si pomocí něj vybrat co a jak budeš protokolovat, případně i vypnout text, který se při debugu objevuje na obrazovce. Má výhodu, že se logování (asi - nevím to jistě) zapne dříve, než se Kodi dostane k tomu, aby si přečetlo guisettings.xml. Edituje se  advancedsettings.xml, který najdeš taky v .../userdata. Doplníš do něj dvě sekce:
Kód:
   <loglevel>2</loglevel> <!-- Change this to "1" to hide the on-screen debug log text -->
   <debug>
       <extralogging>true</extralogging>
       <setextraloglevel>32,64,128,256,512,1024,2048,4096,8192,16384,32768,65536</setextraloglevel>
       <showloginfo>true</showloginfo>
   </debug>

Pokud ještě advancedsettings.xml nemáš vytvořený, je třeba to udělat. Pak ještě musíš na začátek a konec souboru umístit tagy <advancedsettings> a </advancedsettings>. Celé to pak vypadá takto:
Kód:
<advancedsettings>
   <loglevel>2</loglevel> <!-- Change this to "1" to hide the on-screen debug log text -->
   <debug>
       <extralogging>true</extralogging>
       <setextraloglevel>32,64,128,256,512,1024,2048,4096,8192,16384,32768,65536</setextraloglevel>
       <showloginfo>true</showloginfo>
   </debug>
</advancedsettings>

Vlastní soubor logu je v LibreELEC umístěn v .../temp/kodi.log.
 
Citovat
@JiRo Udělal jsem jak jsi napsal, jak pro guisettings.xml, tak pro advancedsettings.xml. Pak jsem zapnul a vypnul LE a nenašel jsem .../temp/kodi.log. Mám jen ../logfiles/log-2018-06-07-13.46.34.zip atd. Když zip rozbalím, tak najdu plno logu a mezi nimi i 01_KODI.log. Ten ti posílám do PM.
 
Citovat
@JiRo Ahoj, KODI mi znova jede, ale vypadá to, že problém je někde u tvheadend a mn88473 (Astrometa). Po prvotním nastavení funguje vše OK(DVB-T2 jede v pořádku), ale po restartu nabíhá kodi asi minutu. Na jiném foru jsem našel toto https://forum.libreelec.tv/thread/12550-...-fix-libr/
Až vyzkouším tak, dám vědět jestli to pomohlo


Update: Tak nakonec pomohlo toto:
1. Install DVB Tools (from Addons > Programs)
2. SSH into yours tvbox and type (if you use tvheadend42):
systemctl stop service.tvheadend42.service
dvblast -a 0 -f 546000000 -b 8 -O 60000 -Q 60000
systemctl start service.tvheadend42.service

Prý by to mělo opravovat chybu "Continuity counter errors"
Jen je blbé, že to musím spouštět znova po každém restartu. Nevíte někdo, jak to udělat, aby se ty příkazy provedly samy po restartu?
 
Citovat
Zdar chlapi potřebuji poradit mám Libreelec ve verzi 8.2.4 kde běží kodi 17.6 a ani za boha nejsem schopen manuálně si zvolit titulky, které mám přidané ve stejné složce , kde film?. Mám tam rozšíření pro titulky.com a opensubtitles stahovani přes ně titulku není problem, ale manuálně nevím jak je vložit. Vím, že jde o blbost, ale zajímá mě to jinak jedu na raspberry pi3
 
Citovat
Toto jsem nikdy nijak neřešil, vždy jsem dohledal vše přes titulkové servery .... Což zkusit při přehrávání filmu 2x "Enter" → ikona reproduktoru (audio setup) a zde patřičné titulky nastavit ?
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
@jirkastefanek Pokud si ukládáš externí titulky do stejného adresáře, jako je soubor s filmem, měly by se zobrazit automaticky, pokud se soubor s titulky správně jmenuje - tzn. stejně jako film. Ve jménu souboru může být (na konci) identifikace jazyka např. ...cz.srt, ...en.srt). To je nutné v případě, pokud máš u jednoho filmu více jazykových verzí titulků. Samozřejmě musíš mít zobrazení titulků povoleno (ale to asi máš, když se ti zobrazují stahované titulky), jak to doporučuje @Rossi D. Jen pozor, nutně to nemusí být 2x Enter. Záleží na tvém mapování tlačítek a také na skinu který používáš. Samozřejmě musíš mít použitý správný formát titulků, viz https://kodi.wiki/view/Features_and_supported_formats. Pokud si myslíš, že všechno máš v pořádku, pak ještě zbývá podívat se do logu, co se tam objeví, když spustíš film, který by se podle tebe měl přehrávat s titulky.
 
Citovat
Ano, 2x "Enter" to nutně být nemusí jak píše JiRo - omluva  8 (takto to mám já)
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
Díky chlapi za radu už to fachá jak má.
 
Citovat
Zdar měl bych dotaz už nějakou dobu po mě Libreelec chce update na verzi 8.2.5 verzi ale v nastaveni jsem nikde nenašel kde update spustit. Nenajede mi prostě update automaticky. Opomínám něco co nevidím? Jinak jedu na Raspberry Pi 3B.
Ještě jeden dotaz jak to vypada s podporou LibreElec do budoucnosti moc verzí nevychází poslední má snad datum někdy z dubna.
 
Citovat
@jirkastefanek V nastavení Kodi je menu LibreELEC a tam na 1. záložce možnost stáhnout update (nesedím u toho, tak nemohu být konkrétnější). Můžeš si tam případně nastavit i automatickou aktualizaci, ale to nedoporučuji. Je přeci jen lepší, mít to pod kontrolou. Nehledě na to, že je dobré si před každou aktualizací LibreELEC data a parametrizaci zálohovat. Je užitečné mít možnost vrátit se k předchozí verzi.

O tom, že by LibreELEC mělo do budoucnosti nějak změnit svou aktivitu, nic nevím. Oddělují se od ní další forky, ale hlavní směr, kam LibreELEC stále cílí, se nemění. To, že aktuální verze byla naposledy aktualizována v dubnu je v pořádku. Master verze Kodi 17 také od té doby nezaznamenala také žádnou změnu. Je pravda, že LibreELEC dost kašle na některé letité problémy na úrovni podpory HW, takže by to v tomto ohledu možná nějakou aktivitu chtělo, ale vzhledem k tomu, že se Kodi 18 dostalo už do fáze Beta, tak se asi už žádných změn na úrovni systému ve stávající verzi nedočkáme.
 
Citovat
JiRo: Tohle zkusim, ale předtím se mi nepodařilo update stahnout ani manualně ani automaticky. Chci se ještě zeptat je nějaka možnost obnovy jenom doplňku a repozitařu, které jsem tam udělal kdybych nahrál uplně novou verzi od začátku?
 
Citovat
@jirkastefanek Problémy se stažením můžou plynout z nedostatku místa na kartě, případně z HW problémů při čtení/zápisu. O případných dalších nevím, ale nevylučuji je. Zkus se tedy podívat, zda náhodou není karta zaplněná.

Obnova repozitáře nutná není, ten se pouze instaluje, žádná data si nevytváří, takže ho klidně po reinstalaci znova nainstaluj. Co se týče addon, tam už je to jiné, tam skutečně nějaká data mohou vzniknout, ať už při nastavení parametrů nebo činností vlastního addon. To co požaduješ v podstatě možné je. Ale musíš vědět jak addon funguje a co a jak svou činností modifikuje. Pokud jde pouze o nastavení parametrů addon, tak tam je možné si před reinstalací systému zkopírovat obsah datového adresáře addon .../userdata(addon_data/<adresář addon>/ (většinou je tam pouze settings.xml, který obsahuje právě nastavení parametrů addon) někam mimo LibreELEC. Po přeinstalaci systému si nainstalovat addon ve stejné verzi jakou měl ten původní, pak addon zakázat, nakopírovat zpět obsah výše uvedeného adresáře a addon znova povolit. Ale jak jsem napsal, tento postup je určený pouze zkušeným uživatelům, kteří moc dobře vědí, co dělají. Pokud si nejsi jistý, raději to nepoužívej.


Jinak samozřejmě před takovými pokusy je nanejvýš vhodné si data z LibreELEC zálohovat!
 
Citovat
Možná to patří do jiného vlákna ale jak resite u RPi 3B zapínání a vypínání. Nějak softwarove přes apku a nebo HW formou usb kabliku s vypínačem. A nebo vám LibreElec běží neustále
 
Citovat
Malá spotřeba, nevypínám. Někde na fóru je návod na připojení resetovacího tlačítka k RPi, pokud vypneš ve menu LE, pak jen takto nastartovat, nebo vypnout/zapnout zdroj. Někdo napájí RPi z TV USB (Power) konektoru (kvalita kablíku USB je pak dost důležitá!), pak ale každé zapnutí TV po chvíli přepne vstup na HDMI s RPi. TV a RPi se vzájemně ovlivňují přes HDMI-CEC, někde tu je (doplněk), jak to lze pozměnit, aby se např TV nevypínala nebo naopak. Změny je dobré si poznamenat, může to být pak zmatek.
Kodi 19/18.x -LibreELEC 10/9.x -BerryBoot -RPi4/3/0/w -LinuxMint/W10/Android 11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
@jirkastefanek

rozhodně tyto krabičky nevypínám, spotřeba za to nestojí - neřeším to ..

.... a pamatuj čím více budeme šetřit, tím bude energie dražší ..... tak to u nás funguje a fungovat bohužel bude a nejen stran elektřiny !
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)