• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Night Skin
#1
Photo 
Zajímavý skin, dle videa jsou možnosti úprav dosti rozsáhlé a grafická stránka je také pěkná ...

►►  Night Skin   ◄◄


Skin je ve fázi alpha a stáhnout jej můžete zde → Night Skin v2.2 (alpha1)
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
@Rossi D Vyzkoušeno. Je to hodně syrové, taky je to Alpha 1, takže není divu. Já skiny hodnotím z několika úhlů pohledu, v první řadě mě zajímá, jako moc se vzdalují default skinu, a to nejen grafikou, ale především principy jednotlivých funkcí. Tenhle se tedy vzdaluje poměrně dost. Některé funkce jsou opravdu poměrně nové. Například Dashboard, kde člověk na jedné obrazovce vidí úplně všechny aktuální informace. Je to takový "Superwidget", na porvní poheld užitečné, ale já jsme z toho tedy globální přehled moc nezískal. Těch informací je tam už moc. Subjektivně se mi zdá, a není divu, že skin bude klást zvýšené nároky na CPU. Ale vzhledem k tomu, že éra RPi a podobných hraček už pomalu končí, tak to snad nebude tolik vadit. Jsem na rozpacích, zda je nutné mít možnost si vytvářet vlastní view. Této funkci evidentně autor věnuje velkou pozornost. Ale pokud se najde dost lidí, pro které to bude zásadní přínos, tak proč ne. Docela se mi líbí řešení nastavení zobrazení - viewmode. To je pojato opravdu netradičně. Ale zase. Ocení to především ti, kteří s tím pracují často. Většina obyčejných uživatelů tuhle funkci používá jen velmi zřídka, případně vůbec nikdy. Některé skiny mají dokonce "kiosk mode", které tuto funkci (možnost nastavení zobrazení) umožňují potlačit. Na druhou stranu, možnost si změnit view a pak to zamknout - ideální. Líbí se mi temný default look, ale to nepokládám za určující výhodu. Změnou theme se většinou na "temné stranu síly" dá přejít i jinde. Co se mi naopak nelíbí, to je dost nejednotný grafický styl. To je většinou dané schopnostmi grafického cítění autora a pokud to chybí, tak z toho občas vznikne guláš. Tady tedy dávám zatím jasné "-". Aby bylo jasno, ne kvůli vlastnímu grafickému pojetí, ale kvůli jeho nejednotnosti. To i obyčejné Estuary se drží jedné linie, Night je z tohoto pohledu něco jako dort co vařil pejsek s kočičkou. Jak jsem napsal na začátku, je to Alpha 1 a i podle autorova ToDo nás ještě plno věcí ještě čeká. Tak uvidíme.
 
Citovat
#3
@Client: děkuji za test a shrnutí, já se k experimentům se skiny z časových důvodů bohužel nedostanu ....  8 Jak píšeš, je brzo Night Skin hodnotit, plínky mu zatím lezou z kalhot  4 a spousta věcí v něm může být za 14 dní zcela jinak *
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#4
Moc se mi líbí ,díky za tip ,jenom jediná škoda, nezobrazuje mi Guide ,ale i tak na něm zůstávám.
 
Citovat
#5
@robert.krejci No tak, je to alpha1, tam toho nefunguje daleko více. Možná o tom ani nevíš. Obecně vzato, pokud se v Kodi vyznáš, a budeš schopen odlišit, jaké problémy jsou způsobené problémy aplha verze skinu a jaké nějakými jinými (např. Kodi 18, která je stále ještě v RC) a budeš skin i v této fázi používat a přitom budeš autorovi posílat své poznatky, tak je to asi v pořádku. Hlavně si dej pozor, až narazíš na nějaký problém, aby sis nejdříve 100% ověřil, zda-li přetrvává i po přepnutí do základního vzhledu a teprve podle toho ho hlásil příslušným směrem. Na tohle lidé většinou zapomínají, přitom by to mělo být pravidlem.
 
Citovat
#6
@Client ano tvoje důvody jsou skutečněv podmětné a budu je brát v potaz. Nicméně v řádu týdne má vyjít aktualizace takže mnou zmiňovaný problém bude snad odstraněn budu v to doufat.
 
Citovat
#7
Vydána verze 2.3 (alpha 2) :

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=323203
ThinkPad T530 : Lubuntu 20.04 + Kodi 19.4 

        
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)