• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Normalizace názvů kanálů
#1
1. Úvod

Uznávám, že slovo normalizace není příliš populární, my dříve narození s ním máme své zkušenosti, ale jiné mě nenapadlo. O co jde?

Každým, kdo v Tvheadend používá více zdrojů se setkal s tím, že pokud si přidá nějaký další (většinou je to problém přidání nějaké OTT služby, ale existuje například i mezi různými zdroji DVB), dostane se do situace, kdy musí řešit názvy jendotlivých kanálů a s tím případně i související vícenásobný výskyt stejných kanálů po různými jmény. Příklad, existuje například celá řada kombinací názvu prvního programu České televize  ČT1, ČT 1, CT1, CT 1, znásobená ještě dalšími kombinacemi, obsahující označení HD, o dalších kanálech ani nemluvě. Pokud tohle člověk neřeší, dopadne to tak, že v klientovi vidí tolik kanálů daného programu, kolik variant názvu mezi jeho zdroji existuje. Snahou tedy je, a na to se chci v dalším textu soustředit, vybrat pro každý kanál jeden název a zajistit, aby pod tímto názvem se všechny kanály z různých služeb ale se shodným obsahem prezentovaly jako jeden.

Celá tato problematika se rozpadá na několik samostatných témat. Všechny mají jedno společné, Tvheadend. Začněme tedy u něj a u toho, jaká relace mezi tzv. službou (orig. service), která zde vystupuje jako zdroj streamu a programem (orig. channel). V dalším bychom se zaměřili na to, jak a kde se definují názvy kanálů, jak dosáhnout toho, abychom do jednoho kanálu nasměrovali více služeb, jak to uděla ručně a hlavně, jak ten postup zautomatizovat. Ve všech případech bude třeba respekktovat, jaké jsou rozdíly pro jednotlivé typy sítí, ze kterých služby získáváme. No a nakonec bych se zastavil u toho, jak právě tohle řešit v případě zdrojů OTT služeb.

Počítejte tedy s tím, že to bude jakýsi seriál příspěvků, v každém jeho díle bude existovat odkaz na všechny již vydané epizody. Asi nějak takto:

1. Úvod
 
Citovat
  


Příspěvků v tématu
Normalizace názvů kanálů - od JiRo - 13.11.2021, 12:15

Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)