• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O2TV Server
#61
Ahoj,používám tento doplněk v Kodi,stream a epg přehrávam v Tivimate, všechno jede super, jen názvy pořadu mám anglicky, nemáte někdo tento problém? Díky za rady.
RaspberryPi 3B, LibreELEC Leia
WeTek_Play, LibeELEC Leia
Odroid N2, CoreELEC Leia
 
Citovat
#62
@martinchromy1985: jestli se nepletu, tak pro TVHeadend nepůjde O2TV Server použít, resp. určitě to nepůjde jednoduše jen načtením playlistu. Důvodem je DASH, který je nutné zpracovat ffmpegem. Asi bych spíš použil skripy přímo pro TVHeadend.
 
Citovat
#63
Waladir, diky za skvely doplnek, funguje vyborne!

@martinchromy1985 - pouzivat v TVHeadend to jde, jen musis pouzit pipe a na server nainstalovat streamlink (zkousel jsem i ffmpeg, ale streamlink je rychlejsi). URL kanalu bude potom nasledovne:
  • Misto 127.0.0.1 dopln URL vlastniho serveru. Je nutne dodrzet syntax dash://http:// jinak streamlink nevi jaky pouzit plugin
  • Je nutne pridat --locale, jinak streamlink vybere spatnou zvukovou stopu
  • V tomto prikladu streamlink encoduje vystup do HLS, coz je asi nejlepsi zpusob jak se vyhnout transcodovani
Kód:
pipe:///usr/bin/env streamlink --locale cs_CZ dash://http://127.0.0.1:8081/play/O2%20TV%20Sport.mpd best --stdout --ffmpeg-fout "hls"
 
Citovat
#64
@tomx: díky za návod
 
Citovat
#65
Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli lze provozovat (spustit) iptv web server na serveru kde běží ubuntu server (popřípadě debian), tj bez kodi a grafického rozhraní tedy přesněji se službou o2tv, samotnej program asi fungovat bude s tím by neměl být problém
 
Citovat
#66
@tomx Použití streamlinku by si určitě zasloužilo samostatné téma v subfóru Tvheadend. Velmi často lidé pro příjem Tvheadend používají již zméněný ffmpeg. Je pravda, že použití streamlink může, zejména u MPEG-DASH, zkrátit dobu zahájení přehrávání (tedy i přepnutí) kanálu. Na druhou stranu je třeba říci, že i při specifickém použití streamlink-u je třeba mít ffmpeg k dispozici, protož ho streamlink může využívat. Co je výhodou, že v případě MPEG-DASH není třeba u ffmpeg provádět parsování manifestu (proto stačí i ffmpeg bez knihovny lib2xml), protože tohle zařídí právě streamlink.

Já se s ním zatím jen seznamuji, přivedly mě k tomu problémy s příjmem MPEG-DASH v Tvheadend, pro který používám výše zmíněný ffmpeg s knihovnou lib2xml. Mám však problémy s nalezením vhodné verze ffmpeg, která bude umět zpracovat MPEG-DASH bez problémů (teď se mi steramy sekají, buffer přehrávče se často dostane až k 0 %).

Momenálně to mám tak, že v rámci scriptů pro příjem O2TV v Tvheadend jsem si vytvořil verzi, u lteré mohu jednoduše přepínat mezi použítím steramlinku s libovoným ffmpeg (tedy i bez lib2xml knihovny) a samosttaným ffmpeg (s lib2xml knihovnou). Budu s tím laborovat a pokud budou výsledky stát za to, zveřejním je.
 
Citovat
#67
@JiRo Souhlas, MPEG-DASH je obecne problem a vetsina server-based prehravacu s tim neumi pracovat. Mne se podarilo vse rozjet po nekolika dnech pokusu pomoci toho pipe setupu co jsem psal nahore. TVHeadend mi bezi na remote serveru s minimalni konfiguraci (Debian - 1 vCPU / 1 GB RAM), takze na vykon by to vliv mit nemelo. Stream se rozjede vetsinou za 9-10 sekund. Pouzivam posledni verzi TVHeadend (nainstalovana primo, s Dockerem jsem mel problemy), Streamlink je v6.7.0. Z TVHeadend posilam signal jako HLS do Channels DVR. Vypada to, ze se komunita kolem TVHeadend dava zase nejak dohromady, tak snad by se tam mohl MPEG-DASH nekdy v budoucnu objevit nativne.
 
Citovat
#68
@Alinesko: O2TV Server je možné provozovat jako doplněk v Kodi, tak i samostatně. To samé platí i pro IPTV Web Server (má i verzi, která nepotřebuje Kodi), ale tam se používá původní O2TV, kterou už poskytovatel vypnul. Pokud potřebuješ jen O2TV, tak si nainstaluj O2TV Server, který funguje podobně, ale využívá O2TV 2.0.
 
Citovat
#69
Založil jsem na tomto fóru nové téma Streamlink a jeho použití v Tvheadend, ve kterém bychom měli použití Streamlink jako takového a  Tvheadend diskutovat. Pokud tedy nemá použití Streamlink přímou souvislost s tématem O2TV, bude asi lepší obrátit se na založené téma, ať tady @waladir: příliš jeho téma neplevelíme a zároveň, ať informace o Streamlink a jeho použití při příjmu v Tvheadend zprostředkujeme i uživatelům, využívající jiné IPTV a OTT služby.
 
Citovat
#70
Řešení od @tomx: zkusím přidat do O2TV Serveru. Pokud se to povede, mělo by být možné v TVheadendu použít přímo URL playlistu O2TV Serveru.
 
Citovat
#71
Ve verzi 1.2.0 je díky @tomx: a @JiRo: přidané vytvoření playlistu pro TVheadend s využitím streamlinku. Playlist má URI /playlist/tvheadend/streamlink. Do config.txt bude potřeba přidat parametry cesta_streamlink a cesta_ffmpeg, viz. config.txt.sample. Musí obsahovat cestu k binárce streamlinku a ffmpegu na stroji s TVheadendem.

Kromě jsem do O2TV Serveru přidal adresář scripts, v kterém je vzor, který můžete použít k vytvoření systemd služby v linuxu. Dál je tam skript, který můžete použít pro stažení EPG z O2TV Serveru a import do TVheadendu.

Jak postup pro vytvoření služby tak věci kolem TVheadendu jsem přidal do prvního příspěvku.

Předem upozorňuju, že je dobré mít alespoň nějaké základní povědomí o práci v linuxu a zprovoznění nemusí být úplně jednoduché, viz. třeba instalace streamlinku do CoreELECu. Také nemůžu dělat univerzální postup, protože zálezí, kde TVheadend používáte a v jaké formě. Např. u linuxu jsou mé znalosti omezená hlavně na debian/ubuntu. S jinými distribucemi nebo třeba dockerem bude poskytovat případné rady těžší.

A ještě jedna poznámka. Pokud používáte skripty přímo pro TVheadend a nemáte s nimi problémy, tak není určitě důvod je nahrazovat O2TV Serverem. Má a bude mít některá omezení.
 
Citovat
#72
Ahoj
Na čistém ubuntu mi po spuštění páše chybu:
raceback (most recent call last):
  File "/home/server/Downloads/script.o2tv.server/server.py", line 7, in <module>
    from libs.web import start_server
ModuleNotFoundError: No module named 'libs.web'

co doinstalovat?

díky Martin
 
Citovat
#73
@martinchromy1985: nějak jsem to špatně zabalil :-(

Pokud jste si stáhli verzi 1.2.0 z prvního příspěvku, stáhněte si ho prosím znovu. Pokud to nemáte novou instalaci, tak vám bude fungovat i tak, akorat bude chybět nové funkčnosti. V původním zipu chyběl obsah v adresáři libs.
 
Citovat
#74
Přeji pěkný den, stala se mi taková anomálie, při restartu systému se mi server jako služba spustí ale nefunguje, pokud ji zastavím a spustím ručně ukáže mi normální start ale ip adresa je 0.0.0.0, změna v config nepomohla ani restart čehokoliv doma v síti, stalo se to někomu nebo je nápad jak to opravit?děkuji
 
Citovat
#75
@Alinesko: adresa 0.0.0.0, která se zobrazuje při startu je v pořádku. Znamená, že je O2TV Serveru dostupný na všech síťových rozhraních. webserver_ip se používá při generování odkazů. Pokud ho chceš používat z jíných zařízení, je potřeba v webserver_ip mít adresu boxu v lokální síti. Adresa 127.0.0.1 je tzv. loopback rozhraní, které je jen dostupné v rámci zařízení.

Těžko říct, jestli je nějaký problém v adrese, ale první co zkus je připojit se na přes prohlížeč na http://<adresa, kde ti O2TV Server běží>:8081, jestli se ti otevře stránka. Pokud se neotevře, zkus zastavit službu a nastartovat O2TV Server ručně (cd <adresář s O2TV Serverem> ; python3 server.py).

Ve chvíli, kdy na stránku dostaneš, můžeš zkontrolovat vygenerované odkazy jestli jsou v pořádku, případně stáhnout např. playlist.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)